Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala ekleyen bagaj kilidi bende :(
    aklımdasın benim bagajı yaparken haber verecem :D
    mehmetenis ve schumacher__ bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sakın mehmetenis e haber vermeyen dağıttığınız motoru. Cırtlaya cırtlaya toplarsınız
    _oXXo_ ve mehmetenis bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta dükkana uğra yardımcı olurum.acemice kaynak yaparım yada ben uğrayım sana birde çayını içerim tabii yeri bilmiyorum
    abi köşebent fikri aklıma geldi, gelmedi değil. fakat tekerin çalışma mesafesi genişliğinde köşebent var mı emin değilim, toptancıya uğrayıp bir bakayım.

çay için dükkanda olduğum bir gün haber veririm abi, nato yolu'ndayım.
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Olcay Avşar... Çay davetin kişisel değilse ben de uğrayıp tanışmak isterim.. Ve bir kaç sorum olacak.. Mesela ; Motora takılacak aksesuarlar ve patlak arka amortisörüm hakkında..
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barbaros bizim şimdiye kadar yaptığım sistemde ufak tefek hatalar oluyor sistem kasıyor biliyorsun.

fatihin sistem hala sorunlu bildiğim kadarıyla.

sistemi revize etmemiz lazım aslında, motoru bir demir üzerine monte edip teli tam karşısına yarleştirmeliyiz.

herhangi bir kasma ve gerginlik olmamalı, motorun bağlı bulunduğu parça avucumuzda iken bile kilidi açıp kapatabilmei. donra motora monte etmeliyiz ki sistem sorunsuz çalışsın.

bagajın kilit kısmında şimdiye kadar bir sorun gözlemlemedim, zaten o kısmı monte edip rahatca teli çekip açabiliyoruz. bütün itnelik motor montajında.

müsait bir zamanda biraz kurcalanabilir, ama dediğim şeyi anladınız işe birileri de el atsın ya hu
    Olcay benim bagaj açma kilidi kesinlikle birinci basmada açmıyor ama ikinci ve üçüncü basışlarda muhakkak açılıyor,bu benim için sorun mu hayır değil,böyle bir sistem yapıp bizlere kazandırdığın için kocaman bir teşekkürü hak ediyorsun bilesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:51 ----------

denge topuzunu iptal edip takmak gerekiyor magnet çalışmıyor uzun geliyor korumaya değiyor .içerde tırnak falan toksa sökerim oniiii yardımada hayır demem

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

https://imageshack.com/i/p80Ut21zjhttps://imageshack.com/i/hlGKRaaxj

resimlerde böyle görünüyor
    Abi bunları takma hiç bir fonksiyonları yok sadece görüntü Olcayın ve benimkiler demir araçalrın arasından öyle rahat geçiyorum ki parmaklarıma ve elime bir şey olamayacağından ve elimi koruyacağını bildiğim için sende kesinlikle demir olanlardan tak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:54 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın mehmetenis e haber vermeyen dağıttığınız motoru. Cırtlaya cırtlaya toplarsınız
    Sadece gülüyorum ama haykırarak Bu arada Honda beni aradı nasıl çırtlarla motoru topaldığımı sordu bende dedim ki meslek sırrı herkese öğretmem
    _oXXo_, F54 ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay Avşar... Çay davetin kişisel değilse ben de uğrayıp tanışmak isterim.. Ve bir kaç sorum olacak.. Mesela ; Motora takılacak aksesuarlar ve patlak arka amortisörüm hakkında..
    O zaman en kısa zamanda güzel bir havayı denk getirip bir nc toplantısı yapmalı

Fakat amortisör hakkında hiç fikrim yok, amortisör tamir edildiğini biliyorum. araştırıp değerlendirmeli, değiştirmenin oldukca masraflı olduğu kesin. Geçen bir arkadaşımız komple Ohlins değişimi yaptı, o daha tecrübelidir.

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay benim bagaj açma kilidi kesinlikle birinci basmada açmıyor ama ikinci ve üçüncü basışlarda muhakkak açılıyor,bu benim için sorun mu hayır değil,böyle bir sistem yapıp bizlere kazandırdığın için kocaman bir teşekkürü hak ediyorsun bilesin.
    Mehmet, Barbarosa da söyledim sistemi revize etmek lazım, edince sorunlu çalışan herkesinkini değişiriz.

Sevgiler benden.
    F54, Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman en kısa zamanda güzel bir havayı denk getirip bir nc toplantısı yapmalı

Fakat amortisör hakkında hiç fikrim yok, amortisör tamir edildiğini biliyorum. araştırıp değerlendirmeli, değiştirmenin oldukca masraflı olduğu kesin. Geçen bir arkadaşımız komple Ohlins değişimi yaptı, o daha tecrübelidir.

Mehmet, Barbarosa da söyledim sistemi revize etmek lazım, edince sorunlu çalışan herkesinkini değişiriz.

Sevgiler benden.
    valla onu bunu bilmem böle bi sistemden uzak olan herkeze (ben dahil ) kolay gele. ne o öle su içeçem motoru durdur , bez alacam motoru durdur , simit koyacam motoru durdur , sıkıntılı iş . :D
    ee_ee bunu beğendi.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla onu bunu bilmem böle bi sistemden uzak olan herkeze (ben dahil ) kolay gele. ne o öle su içeçem motoru durdur , bez alacam motoru durdur , simit koyacam motoru durdur , sıkıntılı iş . :D
    ehehehe niye yaptırdığımızı anlamış
    _oXXo_ ve kagen00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Mehmet senin telefonu ben verdim honda ya bu adam sizin yaptığınız mühendislik harikası motosikletlerin anasını ağlatıyor haberiniz olsun dedim

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    yav Allah muhabbetimizi artırsın x max sayfasınıda takipteyim ve vstrom içinde baktım bir ara f 650 için takip ettim .Abi bu kadar güzel muhaabbet yardımlaşma sayfayı dolu tutma hergün bakma ihtiyacını hissettirme ve Allah için sevgi,saygı başaka yerde yok harbiden .Ne mutlu bana burdayım sizlerle....
    ee_ee ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    yav Allah muhabbetimizi artırsın x max sayfasınıda takipteyim ve vstrom içinde baktım bir ara f 650 için takip ettim .Abi bu kadar güzel muhaabbet yardımlaşma sayfayı dolu tutma hergün bakma ihtiyacını hissettirme ve Allah için sevgi,saygı başaka yerde yok harbiden .Ne mutlu bana burdayım sizlerle....

bide bir araya gelip bi çay içebilsek güzel olacakta . neyse zamanla oda olur .

gerçi biede sizin gibi zevksiz motor sürücüleri ile çay içmek nasıl olur bilmiyom . kırmızıdan başka renkte motormu olur yaa
    Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    bide bir araya gelip bi çay içebilsek güzel olacakta . neyse zamanla oda olur .

gerçi biede sizin gibi zevksiz motor sürücüleri ile çay içmek nasıl olur bilmiyom . kırmızıdan başka renkte motormu olur yaa
    Şarkısını bile yapmışlar değil mi: "Sana kırmızı çok yakışıyor " diye...
    Ama yine de gri aldığım için mutluyum.. ��
    F54, _oXXo_, Ahmet Turan Peker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Malesef hayat kısa!!

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Arkadaş ben Anadolu Yakasında 160 km uzaktayım emin olun ist Anadolu Yakasında olsam her gün bi arkadaşa ziyaret e giderim
    Burda mesala 3-4 Dükkan var boş olunca sırayla gidiyorum
    Öğlen yemeği bi yerde 4 Çayı başka yerdeyim
    Arkadaşlar sizden iyi olmasın çok iyiler
    Bizim bi arkadaş var kırmızı NC adam ı dinliyoruz yola çıkınca onun navigasyona göre gidersek eve aç dönüyoruz
    Yolda kaybolmaktan gideceğimiz yeri aramaktan yemek yemeye vakit kalmıyor
    Yani Barbaros bende o arkadas Yüzünden kırmızı fobisi başladı
    Kırmızı motor görünce yolu değiştiririm
    Kırmızı motor görünce tam tersi istikamete giderim ve gideceğim yeri bulmanın en kolay yolu
    mehmetenis, _oXXo_ ve kagen00 bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Arkadaş ben Anadolu Yakasında 160 km uzaktayım emin olun ist Anadolu Yakasında olsam her gün bi arkadaşa ziyaret e giderim
    Burda mesala 3-4 Dükkan var boş olunca sırayla gidiyorum
    Öğlen yemeği bi yerde 4 Çayı başka yerdeyim
    Arkadaşlar sizden iyi olmasın çok iyiler
    Bizim bi arkadaş var kırmızı NC adam ı dinliyoruz yola çıkınca onun navigasyona göre gidersek eve aç dönüyoruz
    Yolda kaybolmaktan gideceğimiz yeri aramaktan yemek yemeye vakit kalmıyor
    Yani Barbaros bende o arkadas Yüzünden kırmızı fobisi başladı
    Kırmızı motor görünce yolu değiştiririm
    Kırmızı motor görünce tam tersi istikamete giderim ve gideceğim yeri bulmanın en kolay yolu
    yazın başına çok bela oluruz gibime geliyor yakın yaylaları falan iyi öğren ben kamp işine hastayım
    mehmetenis, _oXXo_ ve kagen00 bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aga her zaman beklerim ben Düzce Bolu sakarya
    Ama en güzel Düzce topuk yaylasından bi çıkıyorsun 10 tane yayla mis mis
    Hele o Aladağ Kartalkaya anlatamam o yolları bu yaz oraya gideriz hep beraber
    mehmetenis, ee_ee ve _oXXo_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aga her zaman beklerim ben Düzce Bolu sakarya
    Ama en güzel Düzce topuk yaylasından bi çıkıyorsun 10 tane yayla mis mis
    Hele o Aladağ Kartalkaya anlatamam o yolları bu yaz oraya gideriz hep beraber
    mehmet motorun altına kırmızı led takmassa götürmeyelim
    mehmetenis bunu beğendi.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ona serbest istediğini takabilir kırmızı olur mavi olur sarı olur

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Okurken, düzgün bir ingiliz kaynağında lastik karşılaştırmasını inceleme fırsatı buldum. Bizi ilgilendiren kısmı yani, Touring Lastik Test sonuçlarına baktığımda, ilginçtir Michelin PR4 bayağı arkalarda kalıyor.

Sıralamayı inceledikten sonra listede baştakileri kullananlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Özellikle Heidenau K80 bize takılabilen lastikler, 4. sırada, 1. sıradakinden tek dezavantajı fiyatı...

http://www.tyres-pneus-online.co.uk/...n-touring.html

==========

HEIDENAU K80 Lastik // İngilizce bilmeyenler için

5 - Kuru Yollarda Performans
    5 - Islak Yollarda Performans
    5 - Karda Performans
    5 - Yol tutuş
    5 - Sürüş Konforu
    5 - Aşınma ve km
    5 - Gürültü Seviyesi
    4.5 - Kalite ve Fiyat
    4.9 - Ortalama Skor

==========

MICHELIN PLOT ROAD 4

4.4 - Kuru Yollarda Performans
    4.3 - Islak Yollarda Performans
    2.5 - Karda Performans // KARDA ÇOK KÖTÜ DİYOR
    4.4 - Yol tutuş
    4.4 - Sürüş Konforu
    4.1 - Aşınma ve km
    4.5 - Gürültü Seviyesi
    4 - Kalite ve Fiyat
    4.1 - Ortalama Skor

29. Sırada !

Bu lastikler Türkiye'de satılıyor, Motolastikte fiyatları var, yani satın alabiliyoruz : http://www.motolastik.com/heidenau-k80-pmk16606
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    k 80 super sport gözüküyor

http://www.motolastik.com/heidenau-pml51
    mehmetenis bunu beğendi.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    k 80 super sport gözüküyor

http://www.motolastik.com/heidenau-pml51
    Oradaki bilgiler yanlışmış. Heidenau K80 için STREET TIRE / ASFALT LASTİĞİ deniliyor.

characteristics

The K80 is a high performance on - road tire and offers excellent driving characteristics under all conditions. The tire combines maximum grip and a high durability thanks to the latest elastomer technology. By the specialized design of the new tire provides an outstanding performance. Due tue the new design the K80 offers greater cornering precision and a better contact to the road surface.

Amerika Sitesi
    http://heidenautires.com/motorcycle-street-tires/

Almanya Sitesi
    http://en.reifenwerk-heidenau.com/mo...point=2&rtyp=9

Revzilla sitesinde de çok iyi deniliyor:

Heidenau Tires
    Heidenau TiresHeidenau tires are made in Germany and despite their short history here in the US, they are quickly becoming synonymous with quality motorcycle tires for street, off road and adventure riding. The Heidenau tires we are most excited to offer are the K60 Scout which are a more aggressive Dual Sport / Off Road tire with a smart tread pattern that will out-perform the TKC80’s on pavement and the K76 tire designed for light dual sport riding and confidence building on the street. In addition to offering outstanding tires for adventure riding, Heidenau tires fit the needs of all types of bikes, from Classic/Vintage motorcycles to scooters. Whether at high speeds, cornering, or in wet conditions, Heidenau motorcycle tires strive to fulfill the highest claims of quality.
    http://www.revzilla.com/heidenau-tires
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler