Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. 19000'de lastikler. Ben diş derinliğini normal buluyorum. Ama servisteki usta ve çevremde bunlar bitmiş artık değiştir falan dedi. Diş derinliğine baktım, ortası 2.3 mm. Değişmesi gereken 2.0 diye biliyorum. 20 gün sonra askere gideceğim, daha kısa mı uzun mu belli değil. 1 yıl yatabilir motor. 1000 lira verip de 1 yıl yatması mantıklı gelmiyor. Bu 20 günde en fazla 2500 km yaparım. Kafam karıştı
    İşinize karışmak gibi olmasın ama arasıra takip ettiğimden yazasım geldi

Öncelikle lastiklerin yanaklarında TWI diye yazılan Threat / Tyre Wear Indicator olarak bilinen bir işaret vardır ;

Bu üçgenin hizasında lastiğe baktınızda, lastik dişleri arasında çıkıntılar görürsünüz ;

Anlamı; lastik dişleri bu çıkıntılara kadar (~homojen olarak) aşındıysa ömrünü tamamladığı kabul edilir ve değiştirilmesi tavsiye edilir. Aksi taktirde, dişlilerin derinliği hakkında mm olarak bir bilgiye yada kontrole ihyitaç yoktur. Keza yine göz kararı ile "bu lastik bitmiş" denmesine de gerek yoktur Eğer lastik üzerinde oluşmuş olan anormal aşınma-parçalanma kastedilmiyorsa.

Ve dişleri azalmış olan lastikler için kullandığımız "bitmiş" kelimesi lastiğin tamamen bittiği anlamına gelmez. Bunu lastiğin tutuş kapasitesinin %70-60'a indiğini felan düşünebiliriz(belki daha az belki daha fazla). Yani hala bir tutuş söz konusu olacaktır ve bu durumu göz önüne alarak kullanırsanız riski azaltmış olacaksınız.

Tercih sizin tabi, hayatımızı riske etmenin bir anlamı yok. Ama 1 yıl boyunca lastik depolama şartlarına pek de uygun olmayan şekilde bekletilecek yep yeni bir lastiğe de yazık etmiş olacaksınız sanki
    _Uzay_, pistolpitt, novablue ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinize karışmak gibi olmasın ama arasıra takip ettiğimden yazasım geldi

Öncelikle lastiklerin yanaklarında TWI diye yazılan Threat / Tyre Wear Indicator olarak bilinen bir işaret vardır ;
    http://motomalaya.net/blog/wp-conten...ainance-31.jpg

Bu üçgenin hizasında lastiğe baktınızda, lastik dişleri arasında çıkıntılar görürsünüz ;
    http://roadsafety.co.za/wp-content/u...tread-wear.jpg

Anlamı; lastik dişleri bu çıkıntılara kadar (~homojen olarak) aşındıysa ömrünü tamamladığı kabul edilir ve değiştirilmesi tavsiye edilir. Aksi taktirde, dişlilerin derinliği hakkında mm olarak bir bilgiye yada kontrole ihyitaç yoktur. Keza yine göz kararı ile "bu lastik bitmiş" denmesine de gerek yoktur Eğer lastik üzerinde oluşmuş olan anormal aşınma-parçalanma kastedilmiyorsa.

Ve dişleri azalmış olan lastikler için kullandığımız "bitmiş" kelimesi lastiğin tamamen bittiği anlamına gelmez. Bunu lastiğin tutuş kapasitesinin %70-60'a indiğini felan düşünebiliriz(belki daha az belki daha fazla). Yani hala bir tutuş söz konusu olacaktır ve bu durumu göz önüne alarak kullanırsanız riski azaltmış olacaksınız.

Tercih sizin tabi, hayatımızı riske etmenin bir anlamı yok. Ama 1 yıl boyunca lastik depolama şartlarına pek de uygun olmayan şekilde bekletilecek yep yeni bir lastiğe de yazık etmiş olacaksınız sanki
    Teşekkür ettim, değiştirmiyorum

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Aynen Reşit yatacaksa motor lastik alma zaten, dikkatli kullan, sıkı yağmurda yok bu aralar zaten (önümüzde ki 1-2 gün yağacak ama dikkat edip zorlamazsan idare edersin).

Michelin düşünürsen ki, PilotRoad2 yada 3 tavsiye ederim. ve fiyatta da çok uçuk olmasa da yardımcı olmaya çalışırım.
    Michelin in hamuru bariz daha yumuşak metzeler den. Benim aklımda PilotRoad 2 yada 3 var, lastiklerin değişme zamanı geldiğinde ki maddi duruma bağlı olarak

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Bakım konusunda geçen cuma d&b ye gittim. 1yıl/12000km bakımına gittim. 10500km deydim.

yağ olarak honda 10w30 kullanıldı. İpone dan daha uygun fiyatı ve ilginçtir ki motosikleti aldığımda da 1000km bakımında ipone 10w30 koyduktan sonra da motor boştayken debriyajı çekince ve bırakınca motordan gelen ses farkı honda 10w30 yağı koyduktan sonra çoook çok azaldı, başka nc700 lerde de baktığımda bu ses vardı yani anormal değil ancak honda 10w30 koyunca azalması hoşuma gitti

hava filtresi temizlendi ancak 2. defa temizliği kaldırmayacağına da kanaat getirdik kağıt olduğu için.
    ön arka fren balatalarını da çıkartıp, ince bir zımpara temizliği yapılıp takıldı. Arka balatalardan şüpheliydim birçok kişi 9-12000km civarı balataların bitmesinden şikayetçiydi neyse benimkilere bir 6000km daha ömür biçti Hasan usta sağolsun, önler en az 10 000 daha dedi, sevindirdi
    Yoksa Brembo alacaktım.

Buarada araştırmalarım sonucu, Arka balatalarımız transalp700 abs/cbf1000 abs ile bire bir aynı.
    Ön balatalarımız da transalp700 abs ile aynı. belki öne de başka uyanlar vardır ama benim şimdilik keşfettiklerim bunlar.

ön : transalp700 abs
    arka : transalp700 abs/cbf1000 abs

modellerinden temin edilebilir bilginize.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen Reşit yatacaksa motor lastik alma zaten, dikkatli kullan, sıkı yağmurda yok bu aralar zaten (önümüzde ki 1-2 gün yağacak ama dikkat edip zorlamazsan idare edersin).

Michelin düşünürsen ki, PilotRoad2 yada 3 tavsiye ederim. ve fiyatta da çok uçuk olmasa da yardımcı olmaya çalışırım.
    Michelin in hamuru bariz daha yumuşak metzeler den. Benim aklımda PilotRoad 2 yada 3 var, lastiklerin değişme zamanı geldiğinde ki maddi duruma bağlı olarak

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Bakım konusunda geçen cuma d&b ye gittim. 1yıl/12000km bakımına gittim. 10500km deydim.

yağ olarak honda 10w30 kullanıldı. İpone dan daha uygun fiyatı ve ilginçtir ki motosikleti aldığımda da 1000km bakımında ipone 10w30 koyduktan sonra da motor boştayken debriyajı çekince ve bırakınca motordan gelen ses farkı honda 10w30 yağı koyduktan sonra çoook çok azaldı, başka nc700 lerde de baktığımda bu ses vardı yani anormal değil ancak honda 10w30 koyunca azalması hoşuma gitti

hava filtresi temizlendi ancak 2. defa temizliği kaldırmayacağına da kanaat getirdik kağıt olduğu için.
    ön arka fren balatalarını da çıkartıp, ince bir zımpara temizliği yapılıp takıldı. Arka balatalardan şüpheliydim birçok kişi 9-12000km civarı balataların bitmesinden şikayetçiydi neyse benimkilere bir 6000km daha ömür biçti Hasan usta sağolsun, önler en az 10 000 daha dedi, sevindirdi
    Yoksa Brembo alacaktım.

Buarada araştırmalarım sonucu, Arka balatalarımız transalp700 abs/cbf1000 abs ile bire bir aynı.
    Ön balatalarımız da transalp700 abs ile aynı. belki öne de başka uyanlar vardır ama benim şimdilik keşfettiklerim bunlar.

ön : transalp700 abs
    arka : transalp700 abs/cbf1000 abs

modellerinden temin edilebilir bilginize.

bende ön arka balataları değiştirdim. Gold markayı tavsiye ettiler. ön arka toplam 150,00 TL tanıdık olduğu için sağolsunlar 130,00 tl ye değiştirdiler.Tabi serviste değil. Bu arada cbr 600 ve 1000 balatalarıda uyuyormuş. bende Hasan ustaya gittim. D&B fiyat olsun diğer konularda olsun çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar.

Geçen gün ön balatayı değiştirmeye gittim. Biliyorsunuz ebc almıştım. Ön değişti ama aslında balata tam bitmemişti. Yine de sürekli kontrol etmekten sıkılmıştım, ondan değiştirdim. Yalnız ses gelmeye başladı. Tiz bir ses geliyor fren yaptığımda. Orjinal balatada da geliyordu yalnız bunda biraz daha fazla. Ama fren performansında bir fark görmedim. Gayet memnunum.

Bu arada Can nasıl oldu da hava filtresini temizlettin? Kitapçıkta kesinlikle hava veya herhangi bir yolla temizlenmemelidir yazıyor.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Can 10.500km de bakıma gittiğini söylemişsin. Yağı boşalttıklarında durumu nasıldı? Özelliğini yitirmiş mi?

Ben şuan 5000km'deyim ve 1 ay sonra 5000km lik bir tura çıkacağım.

Sence tura çıkmadan önce yağı değiştirmeli miyim? Yoksa döndüğüm de mi değiştirmeliyim? Ne dersin?

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    "deryali " hocam
    Topcase alırken h&b gobi ye baktın mı? (sen explorer aldın sanırım) Ben netten anes motordan inceledim görüntü olarak gobi de hoş görünüyor. Tabi bu 42 lt iki kask sığar mı bilmem?
    Bir de givi V47 NT var hoşuma giden. Bunun hakkında fikrin var mı? (Benim NC de gri. Bu çanta da renk olarak uyumlu gibi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can 10.500km de bakıma gittiğini söylemişsin. Yağı boşalttıklarında durumu nasıldı? Özelliğini yitirmiş mi?

Sence tura çıkmadan önce yağı değiştirmeli miyim? Yoksa döndüğüm de mi değiştirmeliyim? Ne dersin?
    Benim naçizane fikrim: eğer bu 1 ay içerisinde 6000 km ye yaklaşırsan bence yola çıkmadan önce yağı değiştirmelisin. Sonuçta dönüşte motor 10,000-11,000 km de olacak. Yağ değişim zamanı yaklaşmış olacak. Uzun yol, ne olur ne olmaz. (Kazasız, belasız, sorunsuz bir yolculuk geçirirsin umarım) Şahsen ben uzun yol olsun olmasın, bakım 12000 km dese de 6000 km de yağı değiştirmeyi düşünüyorum
    Aşka düştüm ben de geldim

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün ön balatayı değiştirmeye gittim. Biliyorsunuz ebc almıştım. Ön değişti ama aslında balata tam bitmemişti. Yine de sürekli kontrol etmekten sıkılmıştım, ondan değiştirdim. Yalnız ses gelmeye başladı. Tiz bir ses geliyor fren yaptığımda. Orjinal balatada da geliyordu yalnız bunda biraz daha fazla. Ama fren performansında bir fark görmedim. Gayet memnunum.

Bu arada Can nasıl oldu da hava filtresini temizlettin? Kitapçıkta kesinlikle hava veya herhangi bir yolla temizlenmemelidir yazıyor.
    EBC lerin biraz sesli olduğunu duydum.

Brembo var türkiye de,ona yöneleceğim sanırım vakti geldiğinde.

Temizlemeyi Hasan usta yaptı benim aklıma gelmedi o sırada. Ancak Hasan usta nın zarar verecek bir şey yapacağını pek sanmıyorum. Ama insan hatasız değil, bilemem

Olması gerektiği gibi artık koyulaşmıştı. Ama özelliğini yitirip yitirmediğini söyleyemem.Ama bence gerek yok 12000 yada 1 sene de değiştirin. 2012 yılında üretilmiş bir motosiklet. diğer motorlar kadar devir çevirmediği içinde yağın bozulacağına inanmıyorum.

HEp aynı örneği veriyorum, otomobil kadar devri düşük, kullanım kitapçığı 12.000 diyor. Son 10 senedir birçok benzinli otomobil için 15-20bin de bir yağ değişimi öneriliyor üreticisi tarafından. Ehh Honda gibi bir markada boşuna yazmamıştır 12.000 i diye düşünüyor ve içimi ferah tutuyorum.

Bu servislerin ortaya attığı 6.000 muhabbetinden dolayı fazla pimpirikleniyoruz hepimiz doğal olarak.

5000km tur diyorsunuz. nerelere gideceğinizi bilmiyorum ancak çok rahatsız olacaksanız, servisten yanınıza 30tl ye bir filtre 1 tl yede karter tapa pulu alın.
    baktınız hoşunuza gitmedi. 10w30 bulamazsanız 10w40 motosiklet yağı alıp koymanız değiştirmeniz yeter. Kendiniz yapabilir yada herhangi bir otomobil yada motosiklet servisinde değiştirtebilirsiniz.
    Sadece yağ filtresinin yerini öğrenin yeter.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dostum Gobiye de baktım. Ancak Explorer kadar beğenmedim. Buda 45lt ama zaten bunada 2 kask sığmıyor.
    Gobi alüminyum değil ama çok sağlam bir malzemeden yapılmış.
    Givi'ye hiç girmiyorum malzeme bana çok dandik geldi. Bizim motora en çok Mat Siyah Explorer yakışıyor hocam. Kesinlikle hiç pişman değilim. Explorer gri renkte çizilmelere müsait tırtıklı bir yapısı var. Düz gri alümünyum olsa daha tercih edilebilirdi.

Yağ konusunda hala kararsızım boş yere 6000 de değiştirmeye gerek var mı bilemedim. Sonuçta 15 gün sonra döndüğümde yine değişecek yağ
    En iyisi yağı kontrol ettireyim eksilme veya aşınma yoksa devam edeyim netice itibari ile honda 12.000de bir getireceksin diyor. Eğer 12.000i göze alıyorsa demekki dayanıklılığı en az 15bin dir. Sonuna kadar yağın aşınmasına müsaide etmezler.

Alıntı adiren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "deryali " hocam
    Topcase alırken h&b gobi ye baktın mı? (sen explorer aldın sanırım) Ben netten anes motordan inceledim görüntü olarak gobi de hoş görünüyor. Tabi bu 42 lt iki kask sığar mı bilmem?
    Bir de givi V47 NT var hoşuma giden. Bunun hakkında fikrin var mı? (Benim NC de gri. Bu çanta da renk olarak uyumlu gibi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Benim naçizane fikrim: eğer bu 1 ay içerisinde 6000 km ye yaklaşırsan bence yola çıkmadan önce yağı değiştirmelisin. Sonuçta dönüşte motor 10,000-11,000 km de olacak. Yağ değişim zamanı yaklaşmış olacak. Uzun yol, ne olur ne olmaz. (Kazasız, belasız, sorunsuz bir yolculuk geçirirsin umarım) Şahsen ben uzun yol olsun olmasın, bakım 12000 km dese de 6000 km de yağı değiştirmeyi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBC lerin biraz sesli olduğunu duydum.

Brembo var türkiye de,ona yöneleceğim sanırım vakti geldiğinde.

Temizlemeyi Hasan usta yaptı benim aklıma gelmedi o sırada. Ancak Hasan usta nın zarar verecek bir şey yapacağını pek sanmıyorum. Ama insan hatasız değil, bilemem

Olması gerektiği gibi artık koyulaşmıştı. Ama özelliğini yitirip yitirmediğini söyleyemem.Ama bence gerek yok 12000 yada 1 sene de değiştirin. 2012 yılında üretilmiş bir motosiklet. diğer motorlar kadar devir çevirmediği içinde yağın bozulacağına inanmıyorum.

HEp aynı örneği veriyorum, otomobil kadar devri düşük, kullanım kitapçığı 12.000 diyor. Son 10 senedir birçok benzinli otomobil için 15-20bin de bir yağ değişimi öneriliyor üreticisi tarafından. Ehh Honda gibi bir markada boşuna yazmamıştır 12.000 i diye düşünüyor ve içimi ferah tutuyorum.

Bu servislerin ortaya attığı 6.000 muhabbetinden dolayı fazla pimpirikleniyoruz hepimiz doğal olarak.

5000km tur diyorsunuz. nerelere gideceğinizi bilmiyorum ancak çok rahatsız olacaksanız, servisten yanınıza 30tl ye bir filtre 1 tl yede karter tapa pulu alın.
    baktınız hoşunuza gitmedi. 10w30 bulamazsanız 10w40 motosiklet yağı alıp koymanız değiştirmeniz yeter. Kendiniz yapabilir yada herhangi bir otomobil yada motosiklet servisinde değiştirtebilirsiniz.
    Sadece yağ filtresinin yerini öğrenin yeter.

Teşekkürler tavsiye için
    Gideceğim yer Türkiye sınırları
    www.hurriyetedogru.com ve facebook/hurriyetedogru'dan takip edebilirsiniz.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    NC700x
    Rica Ederim, şimdiden keyifle kazasız belasız güzel gezmeler

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar, geçen gün NC700X kullanan bir polisle motor hakkında sohbet ettik. Adam özellikle artçının, arka tutamakların bacağına temas etmesinden dolayı bir süre sonra rahatsızlık hissetmeye başladığını söyledi. Motorun bu sebeple uzun yolda artçıyı yorduğunu belirtti. Bu doğru mudur ? 500 km'lik bir yolculuk artçı için yorucu oluyor mu ? Arkaya çanta takıldığında tutamaklar sökülüyor mu yoksa kalıyor mu ?

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Dostum Gobiye de baktım. Ancak Explorer kadar beğenmedim.
    Teşekkür ederim yorum için. Gobiyi bir yakından görmem lazım. En iyisi yerinde karar vermek sanırım. Yağ konusunda da haklısın. 15 günde iki kez yağ değiştirmek şimdi sen söyleyince bana da gereksiz geldi
    Aşka düştüm ben de geldim

Frieden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700SA
    Nc 700 sattim dostlar 2013 kawa z1000 geliyo 2 güne

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, geçen gün NC700X kullanan bir polisle motor hakkında sohbet ettik. Adam özellikle artçının, arka tutamakların bacağına temas etmesinden dolayı bir süre sonra rahatsızlık hissetmeye başladığını söyledi. Motorun bu sebeple uzun yolda artçıyı yorduğunu belirtti. Bu doğru mudur ? 500 km'lik bir yolculuk artçı için yorucu oluyor mu ? Arkaya çanta takıldığında tutamaklar sökülüyor mu yoksa kalıyor mu ?
    İstanbul'dan Ankara'ya gittik iki kişi. Değişmeli olarak kullandık. Ben 200 km kadar artçı oldum. O da molalı olarak. Popomda oluşan ağrıyı anlatamam. Daha doğrusu kuyruk sokumunda. 3-4 saat sandalyeye oturamadık arkadaşımla. Kendimizi otele attık ve uyuduk. Çok rahatsız arkası. Benim boyum 1.90 bacaklarım çok katlandı ve uyuşma oldu. Kesinlikle havalı yastık alınması lazım. Bir daha artçı olmam NC'ye. Ama tek başıma 600 km yol gittim, tek molayla. En ufak ağrı sızı olmadı. Artçı olarak tövbe
    _Uzay_ bunu beğendi.

tastandidem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 700 s
    Seko bende 700s var ben dido ile ki esim olur balikesirden amasyaya 14 saat durmadan gittik. Ikimizdede baldirlarin koltuga temas eden yerleri haci ben moraririm dedi kullandigim krem izin vermem dedi. Anla... 700x nasildir bilmem ama s modelinde koltuk rahat konusunda ozurlu desem az, yok desem abarti olur. Ancak nasir olayi nedeni ile alisiyorsun herhalde.motor vana kamyonla gitti bizde ayni ekip dedik ki golun cevresini gezelim. Ne kadar marjinaliz degilmi)) neyse 400km gezdik birsey olmadi ancak nedenini 15 dk bir resim cekmek icin inmeye ve tatvanda yani 200 km uzakta bir yemek yemege bagladik. Ne yazik ki okudugum ve kullandigim kadariyla ciddi bir koltuk sikintimiz var burda havali yastik disinda bunu nasil atlatiriz onu tartisalim fikri olan var mi.
    Oturus pozisyonu konusunda dik oturmayacaksin 700s e... aman diyem omurgayi ilk benzinlikte birakirsin kuyruk sokumunu bitiriyor adamin. Hafif kambur, bas hafif egik, anlin on camurlugun en uc noktasini gosterecek sekilde ( bas egikki naked oldugu icin kaskin hava tasarimi ruzgari atsin yoksa boynunda agriyor) gidersen yol kisaliyor bedeninde gerilmiyor tecrube tabi sehirler arasi yollarda 7000 km oldu. (Bu arada ben bunlari yaziyorum ama ben duzlukte ve duble yol yan ruzgar yoksa 160 altina dusmuyorum iki kisi)
    Surcu lisan ettiysek aff ola saygilarimla

Frieden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700SA
    Her pazar temiz 500 yaptim bunun 100 km si Autobahn, donus yolu agrilar basliyor, ayaklari uzata uzata bi hal oluorum, tek tesellim gurupta ss kullananlarin olmasiydi onlar ikibuklum kopuyorlardir diye motive ediyordum kendimi sele bu motor icin iyi, cok konfor isteyende Touring BMW alsin

tastandidem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 700 s
    Ahhhh param olsa. agzin bal yesin insallah birgun oda olur bmw.... onu alirsam ben bakimlara almanya ya gotururum onu uzerinde uyurum bile ama iste para.... demekki bizim yoll hadii en fazla 600km molalarla. Sonra istirahat

Alıntı adiren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gobiyi bir yakından görmem lazım. En iyisi yerinde karar vermek sanırım.
    Gobi'ye tek kask bile zor sigiyor. Benim Shark Speed-R XL kapak kapanirken kaski da 1-2 mm sikistiriyor.

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GS serisi bakıyordum bu motoru görünce neredeyse vazgeçmiştim ama artçı için söylenenler büyük hayal kırıklığına uğrattı beni.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    GS al bence de. Şu sıralar ortalıkta çok fazla NC dolaşıyor
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler