Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de 15 gün önce nc700s alarak aranıza katıldım. Daha önce fiber arka çamurluk yapımı konusunu okumuştum. Kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. Ayrıca fiyatı nedir ve nasıl temin edebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertsnsz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR1200x CROSSTOURER
    Arkadaşlar dün orta sehpa ve ön çamurluk uzatmayı takırdım huggerım haftaya kaldı gelen partide siyah renk yoktu
    ön çamurluk uzatma 50€ hugger 400 tl / anes motor
    ortasehpa 406 tl aldılar / pazarbaşı honda
    Çantamı da geri verdim hepco decker gobi modeliydi
    Pazarbaşından givi sipariş ettim

Anesten ıxs saratov mont ve eldiven aldım bide

Ama hala kaska karar veremedim :(

Neyse herkeze hayırlı kazasız belasız sürüşler
    VE TANRI MOTORU YARATTI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Shark Speed-R modeli aldım. Güneş vizörü de var. Ancak rüzgar sesi az değil.
    Schubert kullananlar, rüzgar gürültüsü nasıl?

Motosikleti
    NC700S
    ben yeni S2 aldım öyle bariz bi sessizliği yok görüş açısı çok geniş o kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör korumadan önce ön çamurluk uzatma tavsiye ederim
    onun ne faydası var acaba ve nerden alabilirim

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba,
    Sıfır NC700s alanlar, ön frene basınca ( ABS devreye girmeden ) titreme hisseden var mı? Bende ön frene basınca hafif bir titreme var.
    Anes servisi aradım. " Motorlar yurt dışından mumlanarak geldiklerinden bazen böyle şeyler oluyor. 1000 km bakımında devam ederse bakarız" dediler. Motor daha 250 km'de.

Alıntı mertsnsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantamı da geri verdim hepco decker gobi modeliydi
    neden geri verdin cantani? bende oradan aldim ve pisman degilsem bile olma asamasindayim ):

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Alıntı baybo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.intobikes.co.uk/products/001117/009506/Pyramid-Plastics-Fenda-Extenda-suitable-for-Honda-NC700X-2013?mn=87&pt=166

bu sitede fiyatlar biraz daha uygun gibi
    bide sitenin nakliye maaliyetlerine bakmani oneririm. bu site cok fazla koyuyor. onun yerine http://www.bobsbikestuff.co.uk/ oneririm.

m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viraj yapmak isteyenlere Kumbağ-Uçmakdere-Şarköy rotasını öneririm, manzara da mükemmel...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    motosikleti teslim aldığım gün 200 km kadar kullanmıştım, cumartesi günü 2. kez olmak üzere tekrar bineyim dedim ama kontrollerde ön lastiğin inik olduğunu gördüm... Ön lastik patlamış, ayaklı hava basan aletlerden alıp şişirdim 5 dk içinde tekrar indi...Servise kadar benzinliklerde durup şişirerek + bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ağırlık arkada olsun diye yolcu koltuğuna oturup sürerek gittim... Serviste fitil olmaz diyerek tekeri söküp yama yaptılar...

Soru 1: Bu olay dağ başında olsa ne yapmam lazımdı? Teker tamir kiti falan diye birşey var mı?
    Soru2: Benzin göstergesi tek sekmeye düşünce kaç km gidiyor? bunda yedek depoya almak falan yok değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

soru3: eleman rodajda 4000 deviri geçme dedi.... Bu aleti rodaj sonrası normal durumda hangi devirlerde kullanıyor ve vites değiştiriyorsunuz... zira genelde motosiklet toplam devirin yarısında kullanılır diye birşey duymuştum (doğru mu yanlış bilmiyorum) ... bu durumda normal kullanım devri zaten 3700 civarı... kafam karıştı... Özetle hangi devire düşünce bir alt vitese hangi devire çıkınca bir üst vitese atıyorsunuz ?
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Karapara, bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım:
    1- Teker tamir kiti var ama tek başına, kırda bayırda yapabileceğin birşey değil, onun yerine dolgu köpükleri var, onu öneririm.
    2- Benzin sekmesi en alt çizgide kırmızı-siyah yanıyor, o zaman yedeğe indiğini gösteriyor, bana serviste öyle dediler.
    3- Ben 2500 - 3000 aralığını kullanıyorum, bu aralıktan aşağı düşerse vites küçültüyor, yukarı çıkarsa vites büyütüyorum, tabii rodaj esnasında, daha sonra sürüş şekline göre kendin karar verirsin.
    karapara bunu beğendi.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    [QUOTE=

düşük hızlarda (25-30km ye kadar) ön freni kullanmayın, tekerlek kitlenmez ama çok sıkı bir öne ağırlık transferi olacağından amortisör kapanacak, sonra geri sekecek, ve durunca motoru olduğu yere düşürmenize neden olabilecektir.
    Arka frenle stabil bir şekilde durabilirsiniz böyle düşük hızlarda.

Bu nedenledir ki ben oldugum yerde düştüm ve aylarca ayagım alçıda yatmak zorunda kaldım)))Sonuç olarak öğrenmiş olduk ama ne yapalım başa geldi bir kere..
    karapara ve erk1n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    [QUOTE=ukiran35;2996987][QUOTE=

düşük hızlarda (25-30km ye kadar) ön freni kullanmayın, tekerlek kitlenmez ama çok sıkı bir öne ağırlık transferi olacağından amortisör kapanacak, sonra geri sekecek, ve durunca motoru olduğu yere düşürmenize neden olabilecektir.
    Arka frenle stabil bir şekilde durabilirsiniz böyle düşük hızlarda.

Bu nedenledir ki ben oldugum yerde düştüm ve aylarca ayagım alçıda yatmak zorunda kaldım)))Sonuç olarak öğrenmiş olduk ama ne yapalım başa geldi bir kere..[/QUOTE]

gecmis olsun der yaptiginiz faydali paylasim icin begenilerimi sunarim
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

mertsnsz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR1200x CROSSTOURER
    Ya çantanın üstünde döküm izleri vardı canımı sıktı böle ufak ufak delikler givinin böle yarı aliminyum yarı plastik modeli takılı gördüm bitane ondan öle bi tercih yaptım
    VE TANRI MOTORU YARATTI

Arkadaşlar, motorumuza uygulanabilecek araç takip sistemi var mı, bir arkadaşımızın kullandığını yazdığını haırlıyorum. Maliyeti ne kadardır, kullanım sistemi ne şekildedir?

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can sahalara dönmüşsün. Ben senden önce geldim be
    ben hep sahalardayım da, pek buralarda değilim.

Alıntı ukiran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedenledir ki ben oldugum yerde düştüm ve aylarca ayagım alçıda yatmak zorunda kaldım)))Sonuç olarak öğrenmiş olduk ama ne yapalım başa geldi bir kere..
    ilk gittiğim eğitimde öyle alıştırdılar elimi hep fren üzerinde ama en son gittiğim eğitimde, neredeyse "kırbaçla" elimi frenden ayırdılar iyi ki
    Eğitime gitmesem belki bende bir gün acı bir şekilde tecrübe edecektim.

Geçmiş olsun.

İyi bir yerden eğitim almak önemli, tavsiye ederim.
    ozgurcakici ve ukiran35 bunu beğendiler.

Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorumuza uygulanabilecek araç takip sistemi var mı, bir arkadaşımızın kullandığını yazdığını haırlıyorum. Maliyeti ne kadardır, kullanım sistemi ne şekildedir?
    selam ben bir kac yerden fiyat istedim. aslinda firmalar calinmaya karsi takip icin degilde filo takip gibi bir sistem icin gelistirme yapmislar. oncelikle bir alet var ve fiyati 450-700tl arasinda bunu pesin veya kiralik alabiliyorsunuz. sonrasinda her ay 10-40 tl arasi kullanim ucreti oduyorsunuz ama aleti satin alirsaniz ilk iki sene odemiyorsunuz sonra aylik bazda ama toplamda yillik 300-500 tl arasi odeme yapiyorsunuz. bide bazilarinda ayli 5-6 tl lik bir sim kart odemesi yapabiliyorsunuzda. aleti kiralarsaniz ilk iki sene odenen miktar fazla oluyor sanirim satin alma ile 3 veya 4. senede basabas noktasina ulasiyor yani 4 seneden uzun kullanacaksaniz satin almak daha mantikli. netten yaklasik 6 firma buldum cok ilgililer ama ben suan icin aras takip degil calinmaya karsi duyarli oldugum icin alarm kullanacagim.
    reeper bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bu ilandaki motor 8000 lira hasarlıymış. Dikkat edin... İlanı kaldırmış ama plakası elimizde var. Adam gibi söylesin 8000 liralık onarım gördüğünü ve ona göre bir fiyat çeksin.
    Plakayı bana bildirirseniz sevinirim .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    8000 tl hasar olabilir ama belliki parçalar yenileri ile değişmiş bu motorun değerini 21 den 12000 e indirmez.Akbaba olmuyalım arkadaşlar.Evet kazalıdır motor şasede sorun yoksa blokta sorun ykosa plastikler değiştiyse yenileri ile.O motorun değeri en fazla 3000 tl oynar.
    Sonuçta hepiniz düşüyorsunuz düşmedim diyeniniz varmı?
    unutmayınki bir yan çanta bile 1 milyar koruma demiri 500 tl yan pnale 1500 toplyınca kaça çıkıyor görün.Ucuz bir motor değil en ufak yan yatmada hasar büyük olur.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı bana bildirirseniz sevinirim .
    O gün o kadar sinir oldum ki, plakayı aklımda bile tutamadım. Eşimin cep telefonunda vardır tramer sorgusunu eşim yapmıştı. Ama beyaz, üçlü honda setli, 6500 km civarında. İkinci el alırken zaten sms ile tramer sorgusunu kesin yaptırın her motor için
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-esengul-den-2012-model-nc-700-x-121807930/detay şu mudur acaba?? Plakayı yazarsanız sevinirim ..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 tl hasar olabilir ama belliki parçalar yenileri ile değişmiş bu motorun değerini 21 den 12000 e indirmez.Akbaba olmuyalım arkadaşlar.Evet kazalıdır motor şasede sorun yoksa blokta sorun ykosa plastikler değiştiyse yenileri ile.O motorun değeri en fazla 3000 tl oynar.
    Sonuçta hepiniz düşüyorsunuz düşmedim diyeniniz varmı?
    O zaman belirtir, şunlar şunlar değişti diye, ona göre de istediği fiyatı çeker. Biz de işimize gelip gelmediğine karar veririz... Yanlış mıyım ?
    karapara ve _Uzay_ bunu beğendiler.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler