Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı caglarboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de gectigimiz cuma beyaz 2013 NC 700ximi alarak araniza katildim.
    Aklimdaki modellerden biriydi, bayide bir tane sahibini bekleyen gorunce kararimi verip hemen bagladik.

D&B den aldigim motor icin koruma demiri, orta sehpa ve top case baglantisi uclusunu de eklettirdim.

Eser isimli arkadastan asnsor siparisi verdim. umarim mesajimi gorur ve bir once gonderir. Haftasonu istanbul - ankara - istanbul yapip rodaji tamamlamayi planliyorum.

Top caseim yok sanirim onu daha sonra alacagim, zaten esya goturmeyecegim yanimda. Bagajla idare edicem

Butun sayfalari okuyamadim ama bundan sonrasi icin elcik koruma ve de radyator koruma sart gozukuyor.

Onun disinda olmazsa olmaz dediginiz baska bir sey varsa lutfen yazin. Cam olayini, fazla uzun yol yapmadigimdan, asansor ile idare edicem bir sure.

yolunuz acik olsun.
    Motorun tekrar hayırlı olsun, DB'den ben de bir beyaz 700X sahibi olanlardanım Zaten başta gerekenleri yaptırmışsın, elcik koruma hakikaten koruyacaksa (sadece görüntü veren plastiklerden olmamak kaydıyla) taktırabilirsin ama radyatör koruma, özellikle stabilize köy yollarında kullanıyorsan gerekli, mıcır sıçratıyor ön teker. Cam için de ben marka taktırıp fazla ödemek yerine karşıda Zeytinburnunda gençten bir arkadaşa yaptırdım, Zeus cam diye sahibindende aratırsan bilgileri çıkar. Kazasız belasız sürmemiz dileğiyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara için değil alet bağlamak için usb cart curt için.
    Espiri yapmaya çalışmıştım
    Aşka düştüm ben de geldim

Motosikleti
    NC750X 2014 Kırmızı
    Alıntı serkan.57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba Çağlar ben Serkan d&B hondada tanışmıştık kırmızı nc 700 x'im vardı. Motorun tekrardan hayırlı olsun. Bostancı oto sanayi girişinde İş bankası yolun düşerse mutlaka beklerim.
    Merhaba Serkan çok teşekkür ederim, yolum düşerse uğrarım tabi. Takıldı mı sis farların var mı sıkıntı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun tekrar hayırlı olsun, DB'den ben de bir beyaz 700X sahibi olanlardanım Zaten başta gerekenleri yaptırmışsın, elcik koruma hakikaten koruyacaksa (sadece görüntü veren plastiklerden olmamak kaydıyla) taktırabilirsin ama radyatör koruma, özellikle stabilize köy yollarında kullanıyorsan gerekli, mıcır sıçratıyor ön teker. Cam için de ben marka taktırıp fazla ödemek yerine karşıda Zeytinburnunda gençten bir arkadaşa yaptırdım, Zeus cam diye sahibindende aratırsan bilgileri çıkar. Kazasız belasız sürmemiz dileğiyle

Teşekkür ederim, sağlam bir elcik koruma iyi olur diye düşünüyorum ama bakıcaz artık. 3 açılı bi radyatör koruma görmüştüm forumda, ondan sipariş vermeyi düşünüyorum.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    çok zamandır bu başlığı takip ediyorum. 700 x için gel gitler yaşıyordum. bugun daha önce gittiğim bayiye ugradım. bir anda almaya karar verdim. beyaz renk olmadıgı için gri alıyordum ancak bir arkadasım başka bir bayide beyazını buldu her şey bir anda oldu bir saat içersinde motoru aldım. depodan kendim cıkarttım bugun motoru yarın teslim alacagım kısmetse. plakalar hafta başı gibi verilecek ayın 15de usa seyyahatim var. artık dönünce aksesuarları tamamlarım. diye düşünüyorum.

---------- Post added at 02:20 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

bu arada arkadaşlar bugun motoru alırken bayiden duydugum çakmaklık motoru garantiden cıkartıyormus bilginiz olsun

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada arkadaşlar bugun motoru alırken bayiden duydugum çakmaklık motoru garantiden cıkartıyormus bilginiz olsun
    Yok canım daha neler!
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motorun üstünde sigara içtiğinizi görürlerse paranızı verip motoru geri alıyorlarmış

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zamandır bu başlığı takip ediyorum. 700 x için gel gitler yaşıyordum. bugun daha önce gittiğim bayiye ugradım. bir anda almaya karar verdim. beyaz renk olmadıgı için gri alıyordum ancak bir arkadasım başka bir bayide beyazını buldu her şey bir anda oldu bir saat içersinde motoru aldım. depodan kendim cıkarttım bugun motoru yarın teslim alacagım kısmetse. plakalar hafta başı gibi verilecek ayın 15de usa seyyahatim var. artık dönünce aksesuarları tamamlarım. diye düşünüyorum.

---------- Post added at 02:20 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

Yeni motorunuz hayırlı olsun.

Eğer valizinizde yer varsa ve vaktin olursa bazı parçaları US ten alabilirsiniz.

- Elcik Koruma (barksbuster)
    - Çanta demiri (takmayı düşündüğünüz çantaya uygun, givi ise givi demirler.)
    - uzun ön cam (örn. givi ön cam italya da 50euro burada 180-200TL şuan yanılmıyorsam, US te de uygundur kesin, NY hariç- malum vergi-)
    - koruma demiri biraz ağır olur ama belki oda olabilir.

bir de tax-free yaptıralabilen parçalar mı her eyalette yapmıyorlar ama sormayı unutmayın.
    aloavera bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı caglarboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Serkan çok teşekkür ederim, yolum düşerse uğrarım tabi. Takıldı mı sis farların var mı sıkıntı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Teşekkür ederim, sağlam bir elcik koruma iyi olur diye düşünüyorum ama bakıcaz artık. 3 açılı bi radyatör koruma görmüştüm forumda, ondan sipariş vermeyi düşünüyorum.
    Sis farlarımı taktırdım. Herhangi bir sıkıntı yok. Geçen cuma gecesi yoğun sisde kullandım gerçekten işe yarıyor. Bu arada X bayide taktırmak için 150,00 TL + kdv istediler ben d&b'de 5 de 1 fiyatına taktırdım. O yüzden dikkat etmek lazım.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar, 700s modelinde ki ufak ön camı çıkarabilirmiyiz arkadaşlar

teşekkürler.

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Merhaba, Bu sabah erkenden kalkıp Sakarya'dan sırf 1000 km bakım için İstanbul Gaziosmanpaşa Artı Hondaya gittim. Bakımı Sakaryada yaptırmak istemedim CRF250L mi 1000 km bakımda yağ kapağının oradan sanki düşmüşte sürtünmüş gibi motorumu çizmişlerdi. Birde 10w30 yağları yok onun yerine sanırım 10w40 koyuyorlar. CRF de dışardan satın alıp gittiydim o zamanda hoş olmuyor ortamda hava tabiki. Bende üşenmedim kalktım motoru aldığım Artı Hondaya kadar gittim. Faturayı paylaşmak istiyorum;
    10w30 motul 5100 4LT 30tlden 120,00tl
    yağ filitresi 25,75tl

Toplam: 145,75
    İskonto: 50,58
    Ara toplam: 95,17
    KDV: 17,13

Genel toplam:112,30 Verdiğim ücret.

Ayrıca motorumu yıkayıp temizlediler ardından zincirimi temizleyip Motul Mumlu zincir yağı ile bir güzel yağladılar on numara oldu. Motorda en ufak bir lekesiz hatasız teslim alıp Sakaryaya döndüm. Gayet memnun ve mutluyum. Ücret çok mu bilmem ama helali hoş olsun Benim için oraya gitmeye değdi. Bundan sonra gene kalkar Artı hondaya giderim. Belki servislerden memnun olmayan arkadaşlar varsa bilgileri olsun diye paylaştım. Bütün NC li arkadaşlarıma selam ve saygılar...
    _Uzay_, hllcan ve DARKSTAR54 bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w30 motul 5100 4LT 30tl
    10W 30 Motul 5100 Honda+ ya gelmişmi ? ÇiftkutrtlarMCM iken yoktu, Motul bunu özellikle Honda için üretiyor yıllardır, sürekli kendim alıp götürüyordum, getirin sizden alalım dediğimde bahsettiğiniz o soğuk hava kayboluyordu

Bu arada benada bugün bi hatırlatma mesajı geldi :

"Honda+" Bahar Kampanyası 17 Mayıs' a kadar devam ediyor.

-Bakım ve İşçilikte :%60

-Motor yağında : %40

-Yedek Parçada : %10 indirim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10W 30 Motul 5100 Honda+ ya gelmişmi ? [/B]
    Yanlız yağ değil motul ün bir çok ürününü gördüm showroom da

Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Bu sabah erkenden kalkıp Sakarya'dan sırf 1000 km bakım için İstanbul Gaziosmanpaşa Artı Hondaya gittim. Bakımı Sakaryada yaptırmak istemedim CRF250L mi 1000 km bakımda yağ kapağının oradan sanki düşmüşte sürtünmüş gibi motorumu çizmişlerdi. Birde 10w30 yağları yok onun yerine sanırım 10w40 koyuyorlar. CRF de dışardan satın alıp gittiydim o zamanda hoş olmuyor ortamda hava tabiki. Bende üşenmedim kalktım motoru aldığım Artı Hondaya kadar gittim. Faturayı paylaşmak istiyorum;
    10w30 motul 5100 4LT 30tlden 120,00tl
    yağ filitresi 25,75tl

Toplam: 145,75
    İskonto: 50,58
    Ara toplam: 95,17
    KDV: 17,13

Genel toplam:112,30 Verdiğim ücret.

Ayrıca motorumu yıkayıp temizlediler ardından zincirimi temizleyip Motul Mumlu zincir yağı ile bir güzel yağladılar on numara oldu. Motorda en ufak bir lekesiz hatasız teslim alıp Sakaryaya döndüm. Gayet memnun ve mutluyum. Ücret çok mu bilmem ama helali hoş olsun Benim için oraya gitmeye değdi. Bundan sonra gene kalkar Artı hondaya giderim. Belki servislerden memnun olmayan arkadaşlar varsa bilgileri olsun diye paylaştım. Bütün NC li arkadaşlarıma selam ve saygılar...
    bende kendi servisimde motul yag koydurdum ve odedigim ucret 161 TL dir. sozde iscilik yok demislerdi bence iyi yapmissin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende motul koydurdum zaten bütün motorlarıma motul koyduruyorum.Çok kaliteli bir yağ.
    servislerle ilgili olarakgeçen cbf 150 imde kran sorunu çıktı hep gitiğim servis e gitmedim beceremezler diye gittim hasanpaşadaki motatalınkine,
    dedim böyle böyle sorun var ilgilenin garantiyi işletin dedim.
    Adam dediki aldıgınız yere yaptırın.
    Dedim sen bayisi değilmesin,nerde istersem orda yaptırırım.Sonuçta honda bu garantisi var heryer yapar.
    Allem ettik gullem ettik yaptırdık sonunda.
    Servislere zerre güvenmem

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    bende motul koydurdum zaten bütün motorlarıma motul koyduruyorum.Çok kaliteli bir yağ.
    servislerle ilgili olarakgeçen cbf 150 imde kran sorunu çıktı hep gitiğim servis e gitmedim beceremezler diye gittim hasanpaşadaki motatalınkine,
    dedim böyle böyle sorun var ilgilenin garantiyi işletin dedim.
    Adam dediki aldıgınız yere yaptırın.
    Dedim sen bayisi değilmesin,nerde istersem orda yaptırırım.Sonuçta honda bu garantisi var heryer yapar.
    Allem ettik gullem ettik yaptırdık sonunda.
    Servislere zerre güvenmem
    Aynı terbiyesizliği, benim RK zincirim garanti den değişeceği zaman yaptılar. Honda ya şikayet ettim, bence sizde aynısını yapın . Cunku sık sık aynı terbiyesizliği yapıyorlar anladığım kadarıyla.

Arkadaşlar, garantiden zincir değişim işi 2013 motorlarda da olabilirmiş gibi birşey duydum, olaydan haberi olan var mı ?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, garantiden zincir değişim işi 2013 motorlarda da olabilirmiş gibi birşey duydum, olaydan haberi olan var mı ?
    Aldığınız bayi ile irtibata geçin. En doğru bilgiyi onlardan alacaksınız. Eğer değişecekse, sizin motorunuz ellerindeki listede bulunur. O zaman değişim yapılır. Ama zannetmiyorum, o sorun giderildi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı terbiyesizliği, benim RK zincirim garanti den değişeceği zaman yaptılar. Honda ya şikayet ettim, bence sizde aynısını yapın . Cunku sık sık aynı terbiyesizliği yapıyorlar anladığım kadarıyla.
    Valla şikayet etmicem Merkez Hondaya ama daha iyisini yapıcam ben türkiyedeki bütün otomobil ve motosiklet dergilerine test pilotlugu ve fotograf ediörlüğü yapıyorum boş vakitlerimde.Güzel bir yazı döşeyiceğim sonrada pdf olarak honda merkeze atıp bu ay bir kaç dergide bu yazı çıkıcak diyiceğim ozaman görürüm ben onları.
    Benim başıma golf arabamda gelmişti yeni mk7 lerden alıcaktım eskisini verip servste sırf böyle zırtapozluk yaptıkları için sattım gittim mercedes aldım.Yurtdışında yapsalar bütün bayilik haklarını alırlar adamdan.
    gokhanbeyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Valla şikayet etmicem Merkez Hondaya ama daha iyisini yapıcam ben türkiyedeki bütün otomobil ve motosiklet dergilerine test pilotlugu ve fotograf ediörlüğü yapıyorum boş vakitlerimde.Güzel bir yazı döşeyiceğim sonrada pdf olarak honda merkeze atıp bu ay bir kaç dergide bu yazı çıkıcak diyiceğim ozaman görürüm ben onları.
    Benim başıma golf arabamda gelmişti yeni mk7 lerden alıcaktım eskisini verip servste sırf böyle zırtapozluk yaptıkları için sattım gittim mercedes aldım.Yurtdışında yapsalar bütün bayilik haklarını alırlar adamdan.
    Ya bu adamlar aynısını banada yaptılar. Demekki herkese aynı şeyi yapıyorlar. 2. el motor aldım ve garantiden motor aksamında 3 parçası değişti. (başka bir bayide) daha sonra mototalın oradan geçerken öyle bir uğrayıp hemen kapının önünde ustalara ve oranın müdürüde oradaydı motorun sesini ve nasıl olduğunu şifayen sordum. Bana motorun sesinin normal olmadığını söylediler. bizzat müdür söyledi. bende açıklama istedim ne gibi bir sorun mesela dedim. adam içime kurt düşürüp ondan sonrada arkasını döndü. ısrarla o zaman randevu alıyım yapalım dedim. bana nereden aldıysan oraya git dedi. bende dedim garantiden 3 parçası değişti. motor yapıldı ama siz ses olduğunu söylüyorsunuz sonuçta burasıda honda yetkili servisi dedim. bana yine aynı cevabı verdi ve parçaların değiştiği servisi Honda Türkiyeye şikayet et dedi. daha sonra içeri girdi servis kısmına beni dışarıda baya bir bekletip daha sonra haber gönderdi şuan işim var beklemesin diye. İçime kurt düşmüştü bir kere ve efsane Ali ustaya götürdüm motoru sesini dinledi test sürüşü yaptı hiçbir şey yok bunların sesi böyle dedi. Aynı servis sis farlarını takmak için 150,00 TL + kdv istedi ben 5'de 1 fiyatına başka bir serviste taktırdım. Ben ki çok ciddi bir honda gönüllüsüyüm 5 arkadaşımın honda motor sahibi olmasında rolüm oldu.Beni motordan ve hondadan soğutacaklardı. Ben fakat bu konuyu detaylı bir şekilde Honda TürkiyeEye anlattım. Fakat görülen oki değişen bir şey olmamış.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı serkan.57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamlar aynısını banada yaptılar. Motorun sesinin normal olmadığını bizzat müdür söyledi, randevu alıyım yapalım dedim, nereden aldıysan oraya git dedi. Bu konuyu Honda Türkiye' ye anlattım. Görülen o ki değişen bişey olmamış.
    Bende bikaçbişey duymuştum bu ve buna benzer :/

Hatta %100 garanti kapsamındaki mekanik sorunu, onay gelmez falan filan gibi geçiştirmeye çalışıp süreci uzatıyor, arkadaş motosikletini geri isteyip başka bir servise veriyor, 1-2 gün içinde Honda garanti onayı+parçalar+montaj tamamlanıp teslim ediliyor.

Hizmet kalitesinden dolayı hayalindeki motosikleti almayıp Honda alan birsürü müşterileri varken, bu konudaki üstünlüğüne söz ettirenleri sıkı kontrol etmeleri lazım aslında :/

Bişey değil, ciddi yoğun bölgelerdeki her servisi gün içerisinde zaman zaman gezecek vicdanlı bikaç kontrolör tutacak, içinde ustayı sadece çay içerken, atıp tutarken... gördüğümüz servisler kalmayacak, geridönüşü bambaşka olacak...
    yoğun olmayan bölgelerle ilgili henüz hiç şikayet duymadım fakat çok memnuniyet okudum! Artık diğerleri nasıl bir doymuşluğa ulaşmışsa, marka imajını çizip atmayı bile göze alabiliyorlar demekki
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler