Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

NC750x'i İstanbul içinde test edebileceğim bir bayii var mıdır? Daha doğrusu test etme imkanı var mıdır?
    Ben de almadan önce bu konuyla ilgili hondaya mail atmıştım. Telefonla aradılar, yaşanan kazalardan sonra test sürüşü uygulamasını iptal ettiklerini söylediler. Sonrasında dct aldım, dct ile ilgili fikrim keyif olarak 2 tık aşağıda, rahatlık olarak 4 tık yukarıda normal vitese kıyasla
    Deltaeagle bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Waytake ne malı? İrfan beyin ürününü desteklemek istiyorum sadece piyasaya göre farkını merak ettim
    Waytake Sakarya'da üretim yapan yerli bir şirket. Ersin bey de ürünleri kullanıcıların düşüncelerini dikkate alıp tasarlayıp üretebiliyor okuduğuma göre. Enduroist.com forumundaki ŞU BAŞLIKtan da bilgi alabilirsiniz
    Waytek Firmasının Web Sitesi
    ve Facebook sayfası

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de almadan önce bu konuyla ilgili hondaya mail atmıştım. Telefonla aradılar, yaşanan kazalardan sonra test sürüşü uygulamasını iptal ettiklerini söylediler. Sonrasında dct aldım, dct ile ilgili fikrim keyif olarak 2 tık aşağıda, rahatlık olarak 4 tık yukarıda normal vitese kıyasla
    Evet, mesajı yazdıktan sonra bende bayiilere sordum, negatif cevap aldım. NC'yi bir aksilik çıkmaz ise kesin alacağım ancak, ufak bir deneme sürüşü iyi olurdu benim için.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Kiralayan yerler olabilir. Araştırmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Honda NC serilerinden herhangi birini ilk motou olarak kullanan oldu mu? Forumda var mı?
    Uzun bıylu biriyim, bu başlangıç için öneilen bir çok 250cc lik motor altımda küçük kalıyor. Bir tek Suzuki İnazuma "biraz" uyuyor....

Nc 750s ve x lerin üzerine bir kaç kez çıktım, tabiki daha klaıplı oldugu için benim fiziki ölçülerime daha uygun...

Şu an Gis akademide eğitim alıyorum, hocalar v-strom, nc serileri gibi nispeten büyük motorlarla eğitime devam edip alışabileceğimi söylüyorlar

Evet, 600-700cc lik motolar başlangıç için faZla lakin sonuçta gaz benim elimde olacağı, bu motllarda çılgın 4 silimdirli motor olmadıkları için kafam karıştı...

Siz ne dersiniz? Böyle bir motor mu alsam, yoksa İnazuma alıp bu motolara daha sonra mı geçsem?
    Valla ben nc750x ile başladım motosiklet kullanmaya. Ehliyeti aldım sonra da motoru aldım. Bence de kontrol senin elinde olduğu için problem yok söylediğin gibi cbr 600 de değil neticede. Sadece ağırlığına alışmak gerekiyor o da 1 aydan fazla sürmez.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı seyhangul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiralayan yerler olabilir. Araştırmak lazım.[COLOR="Silver"]
    Harika bir öneri oldu bu, aklıma gelmemişti hiç Çok yakınımda NC750x kiralayan bir yer buldum, sanırım haftasonu 1 günlüğüne kiralacağım

baybo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Waytake güvenilir Sakarya da yerli üretim 👍

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba.nc750 x için artıçılı vs artısız lastik hava basınçları ne olmalı .

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    normalde 36-42 diye hatırlıyorum, pc de kullanici kitabi var. pc de olsam bakardim, hondadan hemen indirebilirsin de.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Merhaba arkadaşlar. Yaş 38 olunca insan sanırım güvenliğe daha çok önem veriyor. Ben 750S almayı düşünüyorum. Yüzde 70 şehiriçi tek kişi kullanım olacak. Yüzde 30 şehir dışı çift kişi. Size sorum şu. Dct mi yoksa normal mi almalıyım. Dct nin dezavantajları (Ömür, bakım maliyeti vb.)konularında bilgi paylaşımı yaparmisiniz?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Eskisehir den nc750x kullanicisi varmi?
    Bu motoru dusunuyorum en cok cezbeden ozelligi yuksek tork ve dusuk yakit, varsa motoru trafigin musait oldugu yerde birlikte uc bes km kullanmak isterim ucreti karsiliginda... hic kullanmadigim motoru kulaktan dolma bilgilerle satin almak istemiyorum

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Aslında Aslan26 kardeşim gibi bende Bursa da bu motoru kullanan arıyorum fakat bulamadım.

Motosikleti
    NC700S
    Merhaba,

Bende geçen hafta beyaz bir 700s aldım , tiger eksoz var ve ses müthiş, size ön camı sormak istiyorum markası, fiyatı nedir ,nereden aldınız?

Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni egzoz baya bir yakıştı

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, kurumlandıkça ses de toklaştı, abartı gürültü de yapmıyor ama farkedilirlik bayağı bir arttı.

http://i740.photobucket.com/albums/x...psrf1epwd5.jpg

http://i740.photobucket.com/albums/x...psldvrsbn6.jpg

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bu forumda neden hiç ses yok arkadaslar. Bugün hayırlısı ile 750S dct için plaka işlemlerine başlıyorum. Umarım yetistirebilirim. Tecrübe paylaşımı için ozelden de mesaj atabilirsiniz. Özellikle bursada nc kullanıcısı arkadaşlar ile tanışmak isterim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Nc750x için kitapçıgı var indirdim fakat lastik havaları için spesifik bi değer belirtilmemiş bende 36-42 bastım .devamm
    mehmetenis bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    arka masanin ustunde hava basınç bilgileri var, bugun baktim.

250-290 olmasi lazim, psi olarak.

bar karsiligi 36-42 ye denk geliyor (eminim)

artcili gostergede de ayni degerler var. değişmiyor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar merhaba! yaşım 44 tam 1 yıl önce hyosung gv250 alarak motosiklet macerama başladım bu süre zarfında güneşte, yağmurda bi ara da karda 9000 km yol yaptım honda GS1,GS2HAZIRLIK ve GS2 eğitimlerini bitirip dün nc me kavuştum... daha önce eğitimdeki cbf ler haricinde gv250 dışında motosiklet kullanmadım...malum gv cruiser oturuş ayak konumları farklı, merak ettiğim sizce bir sıkıntı yaşarmıyım? dikkat etmem gereken durumlar varmı ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

[QUOTE=Olcay Avşar;3662404]arka masanin ustunde hava basınç bilgileri var, bugun baktim.

250-290 olmasi lazim, psi olarak.

bar karsiligi 36-42 ye denk geliyor (eminim)

artcili gostergede de ayni degerler var. değişmiyor.[/QUOTE
    Teşekkürler hocam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:49 ----------

Lastiklere nitrojen hava basılmasını tavsiye edermisiniz motosikletde faydalımı yoksa mahsurları varmı tercih edilmemelimi.?? Değişik görüşler var ?

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Waytake gerçekten güzelmiş. Diğer forumlarda da araştırdığım kadarıyla yerli üretim güvenilir ürünler görmek mutlu ediyor.

@natila
    Çok çeşitli motorlarda uzun tecrübeleri olan birisi değilim.
    Tecrübe konusundaki eksiğimi fırsat buldukça eğitimlerle kapatmaya çalışıyorum
    ama en azından üstüne oturup bir tur attığım makineler içinde yada üstüne oturup ağırlığını oturuşunu incelediğim tarttığım makineler içinde
    BMW F700gs ve NC750X bana en fazla güven hissi verenlerdi
    nitekim bu sebepten bütçe ile değerlendirdiğimde tercihimi NC750X'ten yana kullandım
    sizin kadar bile motor tecrübem yok
    ama NaCi, sırtında 2500 km ağırlıklı şehir içi kullanımda hiç beni ürkütmedi. Aldığım yol eğitiminde o filketeleri süratle dönerken bile kerata banamısın demedi.
    Bu keratayı aldığımda elimde bir tek 1000km'lik cb125 tecrübesi vardı. İnanın bunu kullanmak cb125'ten daha kolay.
    Tek dez avantajı bir keresinde durduğu yerden az daha motoru deviriyordum. O zaman çok ağır olduğunu fark ettim.
    Cb125 bacağımın üstüne durduğu yerde iki kez düşeyazdığında bisiklet gibi kaldırabiliyordum ama buna iman kuvveti lazım.
    Taşa tutulurum diye söylemeye korkuyorum ama bu ağırlığı fazla olmasa başlangıç motoru bile olur.
    Kendi sınırlarınızı bildikten sonra hiç zorluk yaşamazsınız bence
    keyifli sürüşler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Nc nin Ağırlığı dezavantaj dır özellikle yeni alanlar veya küçük cc en geçen arkadaşlar durduğunuz yerde baktınız motor düşecek tutmaya çalışmayın bırakın düşsün siz kendimize dikkat edin altında kalmayın nasıl olsa düşecek siz tutmaya çalışsanız bile çünkü ağır hemde bi insanın kaldıramayacağı kadar

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Dün Bursa da NC 750S DCT ile aranıza katıldım arkadaşlar. Sorularınız olursa tecrübelerim doğrultusunda yanıtlamaya çalışırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler