Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu foruma ınsanları asagılamak ve dalga gecmek ıcın gırdıgın bellı . motosıklet konusunda cok bılgılı oldugumu hıc beyan etmedım etmemde burda bıseyler ogrenmeye calısıyoruz veya bılgı paylasıyoruz senın gıbı cok bılmıslerede bıseyler anlatmaya calısıyorum ama malesef onyargınız ve küstahlıgınız senı ve senın gıbılerı oyle bır sarmıs kı ne okudugunu anlıyosun nede yazdıgından bı haber sın. ben sıkmam kardes burası sanal ortam kımse kımseyı tanımaz etmez o yuzden fazla kısısel yorum yapmamak gerekır dıye dusundum hep ama maasalah sızler karakter analızınde mastır olmussunuz ama gercek hayatta sen ve senın gıbılerı ben ıyı tanırım ... ıstersen bu gereksız tartısmayı sonlandıralımda daha fazla hakarete maruz bırakmıyalım bırbırımızı son soz : zıncır bal gıbıde cıkma yag ıle yaglanır bıraz sıcrar sprey yag kadar uzun omurlu olmaz ama yaglanır ıstersen gıt motor ustası abılerıne sor.
    o zaman bu mantıkla bakarsak zincir tereyağ, zeytinyağ ile de yağlanır, madem öyle kimseye kızmamak gerekir
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    bu foruma ınsanları asagılamak ve dalga gecmek ıcın gırdıgın bellı .
    nerden belli? ispat etsene bunu? boş boş konuşmak kolay tabi.

motosıklet konusunda cok bılgılı oldugumu hıc beyan etmedım etmemde burda bıseyler ogrenmeye calısıyoruz veya bılgı paylasıyoruz
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibisin ve doğruya da kapalısın.

senın gıbı cok bılmıslerede bıseyler anlatmaya calısıyorum ama malesef onyargınız ve küstahlıgınız senı ve senın gıbılerı oyle bır sarmıs kı ne okudugunu anlıyosun nede yazdıgından bı haber sın.
    çok bildiğim doğrudur. 17 yaşından beri motor kullanıyorum, şu an yaşım 45. toplama çıkarma yapmayı biliyorsan kaç senedir motorla haşır neşir olduğumu çözebilirsin.

ben sıkmam kardes burası sanal ortam kımse kımseyı tanımaz etmez o yuzden fazla kısısel yorum yapmamak gerekır dıye dusundum hep ama maasalah sızler karakter analızınde mastır olmussunuz ama gercek hayatta sen ve senın gıbılerı ben ıyı tanırım ...
    istesem h2r alabilirim diyerek yüksek oktavdan sıkan ben miydim peki? benim gibileri iyi tanırmış, senin dünyadan haberin yok.

ıstersen bu gereksız tartısmayı sonlandıralımda daha fazla hakarete maruz bırakmıyalım bırbırımızı son soz : zıncır bal gıbıde cıkma yag ıle yaglanır bıraz sıcrar sprey yag kadar uzun omurlu olmaz ama yaglanır ıstersen gıt motor ustası abılerıne sor.
    evet evet, sonlandıralım. bilgiye, yeniliğe kapalı bünyelere anlatacak lafım yok benim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bu mantıkla bakarsak zincir tereyağ, zeytinyağ ile de yağlanır, madem öyle kimseye kızmamak gerekir
    motor ustası abilerime soracakmışım? öyle söylüyor. bilmiyor ki motor ustası abilerin altları bezlenirken ben motora biniyordum.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    soylenmesı gereken herseyı soyledım ben. bastan sona kustah ve bılmıs tavırlarınla asagılar tarzda yazılar yazıyosun .defalarca yazdım ınsanaları butcelerıne gore kullandıkları motor ıle sınıflandırıp nıkınınızın altına yazdıgınız motor markası ıle hava atıyosunuz yanlıs anlama sana hayabusa sahıbı degılsın demıyorum ama ıste sanal alem ben nasıl ıstesem hp2 alırım dıyorum ınanmıyosan bende sana ınanmıyabılırım ama ınanıyorum ben vardır mutlaka hayabusan Allah kaza bela vermesın ama hep soyluyorum bırbırımızı tanımıyoruz yorumlarımıza dıkkat edelım.
    ayrıca 17 yasından berı motor kullanıyosun ama motor yagı ıle zıncır yaglandıgını ılk defa duydugunu soyleyen ben degıl sendın. bıde ukalaca yazan arkadasla dalga gectın, zaten tartısmada burdan basladı ya. sadece bu cumlen bıle esas bos bos attıgını beyan edıyor hadı kocum hadı sen oyna buralarda ben senın ne oldugunu anladım ...

Motosikleti
    Hayabusa
    soylenmesı gereken herseyı soyledım ben. bastan sona kustah ve bılmıs tavırlarınla asagılar tarzda yazılar yazıyosun .defalarca yazdım ınsanaları butcelerıne gore kullandıkları motor ıle sınıflandırıp nıkınınızın altına yazdıgınız motor markası ıle hava atıyosunuz yanlıs anlama sana hayabusa sahıbı degılsın demıyorum ama ıste sanal alem ben nasıl ıstesem hp2 alırım dıyorum ınanmıyosan bende sana ınanmıyabılırım ama ınanıyorum ben vardır mutlaka hayabusan Allah kaza bela vermesın ama hep soyluyorum bırbırımızı tanımıyoruz yorumlarımıza dıkkat edelım.
    ayrıca 17 yasından berı motor kullanıyosun ama motor yagı ıle zıncır yaglandıgını ılk defa duydugunu soyleyen ben degıl sendın. bıde ukalaca yazan arkadasla dalga gectın, zaten tartısmada burdan basladı ya. sadece bu cumlen bıle esas bos bos attıgını beyan edıyor hadı kocum hadı sen oyna buralarda ben senın ne oldugunu anladım ...
    harbiden çok boş bir adamsın. hayabusa ile birilerine hava attığımı nerede gördün? sadece evimin salonuna park ediyorum kışları, o fotoyu bir kez paylaştım o kadar. çıkma motor yağı ile zincir yağlama devrine ben bile yetişemedim, bilmemem çok normaldir. hiç görmedim çünkü. özelliğinin tümünü neredeyse kaybetmiş yağ ile zincir mi yağlanır bu devirde? hadi yallah şimdi. öf bee, bu nedir arkadaş ya, sakız gibi mübarek.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    kım bos kım dolu bellı kardas hadı eyvallah benden bu kadar. ha bu arada yallah mallah senın uslup baya bı bozuldu sıkıntı varsa ozelden yaz daha fazla nc 700 forumunu mesgul etmıyelım bırakalımda adamlar motorlarını konussun ...

Motosikleti
    Hayabusa
    kım bos kım dolu bellı kardas hadı eyvallah benden bu kadar. ha bu arada yallah mallah senın uslup baya bı bozuldu sıkıntı varsa ozelden yaz daha fazla nc 700 forumunu mesgul etmıyelım bırakalımda adamlar motorlarını konussun ...
    evet haklısın, bırakalımda nc700 başlığı altında 30 binde hava filtresi değiştirsinler, çıkma yağ ile zincir yağlasınlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Merhaba;

Motosikletin kullanım kılavuzu konunun ilk mesajına eklenmiştir.

Keyifli Forumlar..

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bu motora pirelli mt60 rs corsa takılabilir mi?

Ebatlar tutuyor ama yük endeksi tutmuyor.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Herkese merhaba.. konunun onemli bir kismini okudum.. ben 7 bin kmdir x city kullanicisiyim.. daha once 125 ve 250 lik cesitli vitesli motorlar kullandim, tahmini bir 10 bin km.. nc 700 x cok fena kanima girdi... benim x cityden de cok memnunum.. pisman olur muyum tedirginligi var bir taraftan da.. motorum 7 bin km de 2013 model..2013 model tertemiz 7 bin kmde bir nc 700 x buldum.. uste 12 bin tl ister ama ne koruma demiri ne orta sehpa ne tur cami ne canta var... kafam cok karisik.. fikren bana destek olabilecek arkadaslara sukranlarimi simdiden sunuyorum.. selamlar

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Kendi söküğümü diktim, Pirelli ye yazdım, onlarda sağ olsunlar aradı. Evet takılabiliyormuş.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim sayfa ölmüş ağlayanı..
    bende 2013 mod bi 700 x alarak aranıza katılmış bulunuyorum...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sayfa ölmüş ağlayanı..
    bende 2013 mod bi 700 x alarak aranıza katılmış bulunuyorum...
    hayırlı olsun... sen zevkini al senden de ben alırım artık ....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun... sen zevkini al senden de ben alırım artık ....
    ramazan her motosiklet aldığımda ulen bunun canına çıkarana kadar kullanacağım diyorum uzun yıllar binerim diyorum ama gerçekten gönlüm hemen başkasına kayıyor
    belki bi avrupa yapar satarım bunu da allah kaza bela vermesse
    tekerin düz bassın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan her motosiklet aldığımda ulen bunun canına çıkarana kadar kullanacağım diyorum uzun yıllar binerim diyorum ama gerçekten gönlüm hemen başkasına kayıyor
    belki bi avrupa yapar satarım bunu da allah kaza bela vermesse
    tekerin düz bassın
    valla kanka hep aynı.. allah hepimizin gönlüne göre versin.. şaka bir tarafa bende bakınıyorum şu aralar saga sola ama sanırım bir sene daha fizy ye devam... malum minibüsün borcu var...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kanka hep aynı.. allah hepimizin gönlüne göre versin.. şaka bir tarafa bende bakınıyorum şu aralar saga sola ama sanırım bir sene daha fizy ye devam... malum minibüsün borcu var...
    sağlık olsun da bir yıl daha bekle bende öyle yaptım bu sezon hiçbir yere gitmedim parayı biriktirdim az da borçla işi çözdüm
    iş olsun da motor da alınır...
    ama sana tavsiyem s modeli de güzel eğer boy 175 olsaydı kesin S alırdım daha uygunlar var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Merhaba, motorunuz hayırlı olsun... Rica etsem aldığınız motorun fiyat km gibi detaylarını paylaşabiir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Herkese tekrardan merhaba..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar merhaba;

öncelikle birbirinden farklı olmayan, küçük bir revizyon ile aynı motorun devamı olan 750 modelleri ile 700 başlığını birleştirdim.

motor bloğu içindeki küçük bir hacim farklılığı dışında (ki o da biz son kullanıcıları paylaşım açısından çok da ilgilendirmiyor) neredeyse tamamen aynı motorların farklı başlıklarda irdelenmesini gereksiz gördüm.

bunu uzaktan bakarak değil konuları didik didik ederken farkettim, çünkü ben de NC700X almayı planlarken başlığı hatmettim ve farkettim ki 750 alanlar da burada sormuş merak ettiklerini.

Çünkü şase, yedek parça, aksesuar, vs aklımıza gelebilecek hemen her şey aynı.

Neyse açıklamayı çok uzattım

2. el aksesuarlı bir 700X bakarken son anda gidip sıfır bir 750X alarak aranıza katıldım ben de. Bu yaz yine sıfır alıp memnun kalmayarak 2 ay sonra sattığım Fazer 8'den sonra umarım beni mutlu eden keyifli bir motor olur.

Kaporasını verdim ama ödemesini pazartesi yapacağım, yılbaşında zam gelme ihtimaline karşı 2014 bitmeden ÖTV sini yatırtacağım ama ruhsatı 2015 de çıkartacağım inşallah.

Aksesuarları sipariş edip de dükkanın önünde ellerimle montaj yapacağım günleri iple çekiyorum :D

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

öncelikle birbirinden farklı olmayan, küçük bir revizyon ile aynı motorun devamı olan 750 modelleri ile 700 başlığını birleştirdim.

motor bloğu içindeki küçük bir hacim farklılığı dışında (ki o da biz son kullanıcıları paylaşım açısından çok da ilgilendirmiyor) neredeyse tamamen aynı motorların farklı başlıklarda irdelenmesini gereksiz gördüm.

bunu uzaktan bakarak değil konuları didik didik ederken farkettim, çünkü ben de NC700X almayı planlarken başlığı hatmettim ve farkettim ki 750 alanlar da burada sormuş merak ettiklerini.

Çünkü şase, yedek parça, aksesuar, vs aklımıza gelebilecek hemen her şey aynı.

Neyse açıklamayı çok uzattım

2. el aksesuarlı bir 700X bakarken son anda gidip sıfır bir 750X alarak aranıza katıldım ben de. Bu yaz yine sıfır alıp memnun kalmayarak 2 ay sonra sattığım Fazer 8'den sonra umarım beni mutlu eden keyifli bir motor olur.

Kaporasını verdim ama ödemesini pazartesi yapacağım, yılbaşında zam gelme ihtimaline karşı 2014 bitmeden ÖTV sini yatırtacağım ama ruhsatı 2015 de çıkartacağım inşallah.

Aksesuarları sipariş edip de dükkanın önünde ellerimle montaj yapacağım günleri iple çekiyorum :D
    Merhabalar,

Yahu ben de tam tersini yapmayı düşünüyordum, NC750S'imi satip Fazer 8'e geçecektim Ama sizin mesajdan sonra oppps dedim. 2 ayda memnun etmeyecek kadar sıkıntı veren husus nedir acaba Fazer 8'de? Yahu ne acayip birşey bu motor olayı...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yahu ben de tam tersini yapmayı düşünüyordum, NC750S'imi satip Fazer 8'e geçecektim Ama sizin mesajdan sonra oppps dedim. 2 ayda memnun etmeyecek kadar sıkıntı veren husus nedir acaba Fazer 8'de? Yahu ne acayip birşey bu motor olayı...
    Fazer 8'in bana göre değilmiş onu anladım, belki de yaş ve istekler ile alakalı biraz da.

bana güç hız vs lazım değil, rahat rahat geziler yapabilmeliyim.

Fazer 8 ile bir sapanca bir tekirdağ bir de ağva gezisi yaptım, bütün gezilerde de anam ağladı. her yerim tutuldu, belim ve bileklerim ağrıdı.

ya ben yaş aldıkça çok sefa pezevengi oldum ya da cidden uzun yol motoru değildi kendisi?

Gidonu yükselteyim, ön cam alayım, artçı için topcase takayım gibi fikirler ürettim. biraz daha rahat edelim, daha bir enduroya benzesin diye.

Ama bacaklarımı ve apış aramı aşırı ısıtma konusu çözemeyeceğimi ve mutsuz olacağımı anladım ve sattım.

Şöyle ki, yamaha mühendisleri daha hafif ve daha sağlam olsun diye aliminyum şase kullanmışlar. eyvallah ama bu maddenin ısıyı çok iyi ilettiğini göz ardı etmişler

şasenin yapısından dolayıda sağ sol hatlarda bulunan ve açıkta kalan kısımlar doğrudan bacak pozisyonunuzla aynı şekilde duruyor ve bacağınıza bütün motor ısısını veriyor.

namussuz şase öyle bir ısınıyor ki motor bloğu sıcaklığı ile neredeyse eşit. çoğu kez motoru park edip işimi gücümü halledip geri geldiğimde şaseyi elleyip kontrol ettim ve sıcaklığını koruduğunu bile gördüm.

sürüş esnasında sürekli olarak bacaklarımı yanlara doğru açarak soğutmak ve araya hava rüzgar girmesini sağlamak ihtiyacı hissediyordum.

iki bacağımı birden açarken kaslarım ağrıdığı için artık sırayla bacaklarımı açıp soğutuyordum o kadar diyeyim

yoksa fazer 8 oldukça kaliteli ve iyi bir motor ama bu ısınma meselesi beni çok rahatsız etti.
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler