Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ben de bot olayını askıya aldım şimdilik.bir o kaldı gibi ama bakalım ileride inşallah.ya kimse gelmiyor eskisi gibi.nerde millet.ne yapıyorsunuz yaw?sanki ben gelince bitiyo muhabbet
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kanuni ile global motor arasında dava var galiba, bu saatten sonra globalin getirmiş olduğu sıfır ya da 2.el hyosunglar alınır mı? bu konuda ne düşünüyorsunuz? kullanıcıların acı tecrübeleri oluşmaya başladı mı acaba? globalin parça stokları illa ki ithal edemezse bir süre sonra bitecek, sonra ne olacak?

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kullanıcıların acı tecrübeleri oluşmadı daha arkadaşım.uzun sürede oluşacağa benzemiyor.globalin getirdiği yedek parçalar bitse bile kanuninin getirdiği yedek parçalarından bastırırsın paranı alırsın.şuan parça sıkıntısı da yok.acı tecrübe de yok.

ha şunu da belirteyim; insanlar hala ikinci el yada sıfır hyosung alıyor.S&T alan daha çıkmadı tecrübe edeni de görmedim.ama bu başlığı okursan son birkaç ayda gv250 alan arkadaşların hepsi (ben dahil) ikinci el aldı.gv 650 alanlarında sadece bir tanesi S&T diğerleri hyosung.sen bu motordan almayı mı düşünüyorsun yoksa bilgi amaçlı mı?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bozulmayacak uzun yolda beni sorunsuz memnun edecek bir makina arıyorum, çinlilere bulaşmadan bir kaç markaya lafayı taktım, artık motorun tarzından vazgeçtim, sadece marka üzerine kafa yoruyorum, 2.el ve sıfır kaygısı da ayrıca var...

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Normal kullanım şartlarında globalli hyocular şimdilik bi sıkıntı çekmiyor.Şayet allah korusun kaza veya yağsız kalıp piston gömlek krank bozarsan. Motoru faal etmek için baya uğraşacaksın, muhatap alacağın kişi yok denebilir.Allahtan makine kaliteliki bu yüzden şanslıyız.Uzun yolda hiçbir hyo yolda bırakmaz seni o kaliteye fazlasıyla sahip ve piyasada bir yer edinmiş marka...karar senin kolay gelsin...Bizde yönümüzü ST&Kanuniye çevirdik aslında kim nederse desin...

Temmuz ayında sabah 08.00 den gece 00.00 a kadar marşa basıp gaz açtığım günler oldu.Makine ortada çine bulaşmadan bu makinelerle tanışanan herkesi tebrik ederim...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ilkercim valla fırsat buldukça kaçıp okuyorum forumu.sen parça durumunu güzel açıklamışsın.polo34 arkadaş hoşgeldin.forumun geçmiş sayfalarına biraz göz gezdirirsen aklındaki sorulara cevap bulursun.uzun yol konusunda EMRAH sana gerekli açıklamayı yapar sanırım.eğer okursa forumu.. motor alma işi biraz ekonomiye de bakıyo tabi..hepimiz motorlarımızdan çok memnunuz..marka takıntın yoksa ben gv250 keyfini tatmanı isterim.
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tarzından vazgeçtim cümlesi biraz garip geldi ban arkadaşım.herkesin mutlaka bir tarzı vardır.önce tarzını belirle.motor sahibi arkadaşların varsa onların motorlarını incele kullanabilirsen kullan.sana en yakın gelen motoru seç.eğer belirlediğin tarzın gezi motoru ise,yol motoru ise o zaman sana yardımcı olmaya çalışırız.hyosung gv 250 modeli malum çin malı değil.oldukça rahat bir motor.uzun süre kullanılabilecek bir motor.motor olayı biraz da ekonomi olayı.eğer bütçen imkan veriyorsa tabiki en kalitelisini al.dediğim gibi sen tarzını seç önce sonra bizim tarzdan olmasa bile ben dahil,bizim sayfadan olsun diğer başlıklardan olsun çoğu arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır.

abi tatilden herhalde kimseler yok ıssızlaştı bizim başlık.ama ben öldürmeyeceğim bu başlığı.ona göre millet

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar.

İlker işyerinde işlerimi toparlamak için sürekli mesaiye kaldım bu hafta o yüzden eve gelince de bilgisayara bakacak fazla halim kalmıyor açıkcası.

Havada bozdu bugün burada yarın bir tur atarım diyordum yavrukuşumla ama yağıyor hafif hafif
    Pazar günü de üniversiteden arkadaşlarla İzmit Maşukiye'ye gidicem resim çekerim orda, yazında İstanbul yakınlarındaki arkadaşlarla bir Maşukiye gezisi yaparız diye düşünüyorum. Ne dersin Koray
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya orhan şu maşıkiye'ye bir ben gidemedim.Gölcük'teki sınıf arkadaşlarım çok davet etti ama istanbul'dayken bir türlü fırsat bulup gidemedim.orhancım kolay gelsin kardeşim.ben de resimlere bakıyom.mart gibi gideceğim antalya'ya hatunla o zaman görebileceğim sanırım Karacamı en yakın zaman olarak.

Motosikleti
    -
    Sorma İlker ayrı kalmak daha zordur senin için. Ben hiç olmazsa aklıma esince aşağıya inip bakıyorum brandanın üstünden de olsa. Yarın bir tur atamazsamda açar çalıştırır sağını solunu siler hasret gideririm hiç olmazsa. Senin durum biraz daha zor kardeşim.

Ben gideyim pazar günü resim koyarım siteye. Üniversitedeykende gitmiştim ama o zamandan resim yok hiç.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya evet orhan.feyizoğlundan zincir temizleme ve balata temizleme spreyleri falan aldım.krom temizleyicisi falan alacağım.çok hevesliyim bakımını yapmaya sesini çok özledim.ahhh ahh...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KARSAVURDAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarzından vazgeçtim cümlesi biraz garip geldi ban arkadaşım.herkesin mutlaka bir tarzı vardır.önce tarzını belirle.
    bu işe ayırdığım bütçe sınırlı olduğu için tarzdan geçtim dedim mecburen, sağlamlık benim için daha önemli, ama işte amacıma da uygun olması lazım, kymco agility 125'in sıfırına gücüm nakit+taksitlerle yetiyor, ama işte uzun yolda nasıl olur bilmiyorum, normalde okuduğum kadarıyla uzun yol için cruiser, touring benzeri modeller ya da yüksek hacimli maxi scooterlar insanı rahat ettiriyor galiba, ilk motorum olacak, arada bir 2003-2005 honda nx4 falcon, honda xl200 ler gözüme çarpıyor, rt125 de var var da var ...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum senin bahsettiğin motorlar enduro tarzı motorlar nx4 falcon.kymco agility 125 ise scooter tarzı bir motor.yani verdiğin örnekler de biraz farklı.o zaman sana şöyle diyim.yada şunu tavsiye edeyim;honda cbf 125 yada ikinci el temiz honda cbf 150.çok dayanıklı motordur.işini görür.sonra ileride büyütürsün.comet tarzı motorlar senin her türlü ihtiyacını karşılar.hem uzun yol hem de şehiriçi.ama 4000-5000 arası bütçem var diyorsan cruiser bakalım.

Motosikleti
    orhan ne derim akardeşim allah derim.. zaten döneyim darıcaya hava her iyi olduğunda hadi orhan hadi orhan diye bıktırıcam kardeşim seni.. beyler bende ayrıyım motorumdan hemde bu ilk :( her akşam resmine bakıp uyuyorum maşukiyede güveçte alabalık ve kiremitte peynir yemiştim ağzınız sulandı dimi? benim sulandıda süper yerler oralar o kadar yeşilki.. orhan fuara gidebilecekmisin? eğer ben cumartesi buradan çıkmayı başarabilirsem pazar son günü galiba pazar gidicem.. polo34 arkadaş umarım içine sinen motora binersin.. acele etme iyice düşün.. içine sineni al.. şimdiden hayırlı olsun.. ilker banada oluyo abi bu... ben gelince kimse yok ......

Motosikleti
    -
    Korayım valla gel bıkmaya razıyım ben Zaten fırsat bulsam hava ve zamanı denk getirsem hiç beklemiycem atliycam motorun üstüne. Fuar için bişey diyemiyorum, her haftasonu bişeyler çıkar evlilik hazırlıkları için, o yüzden şimdiden bişey diyemiyorum. Belki nişanlımla birlikte gidebilirim fuara.

Gidebilirsem mutlaka haber veririm zaten sana da

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KARSAVURDAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin bahsettiğin motorlar enduro tarzı motorlar nx4 falcon.kymco agility 125 ise scooter tarzı bir motor.yani verdiğin örnekler de biraz farklı.o zaman sana şöyle diyim.yada şunu tavsiye edeyim;honda cbf 125 yada ikinci el temiz honda cbf 150.çok dayanıklı motordur.işini görür.sonra ileride büyütürsün.comet tarzı motorlar senin her türlü ihtiyacını karşılar.hem uzun yol hem de şehiriçi.ama 4000-5000 arası bütçem var diyorsan cruiser bakalım.
    sağol ilgilendiğin için, evet taksitle 4000-5000 arası birşey bütçeme uyacak, tvs apachee de epey kaslı görünüyor ama titreşimli diyenler var, gerçi satılık ilanlarında 2009 olanlar titreşim azaltıldı denmiş, görünüşü cbf150 den daha çok hoşuma gidiyor, kymco scooter'a sürmesi kolay ve rahat olur diye hevesleniyorum, uzun yolda yorar mı? 100.000 km garanti vermeleri güven veriyor, ya da kulağa hoş geliyor

Motosikleti
    tamam kardeşim benim.. o zaman eğer uyarsa ikimizede beraberce gideriz ma aile..

Motosikleti
    -
    İnşallah Koraycım birlikte hep birlikte gitmek güzel olur. Hanımlar sıkılırsa kendileri takılırlar fuarın bir yerinde bizde baştan sona gezeriz bir güzel Tabi yine bir hazırlık yada bakılması gereken birşey çıkmazda fuara gidebilirsem

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    İlkerciğim kıyafetlerin çok hoş. Umarım Prosev mont dediğim gibi çıkmış ve memnun kalmışsındır. Prosev mont u ben o zaman 99 YTL ye havale ile hem eşime hem kendime almıştım. Bu arada bende pantalon almak isterim. İlker ciğim aldığın pantolon hakkında bilgi vermişsin teşekkürler ancak fiyatı ve modeli nedir? Bu arada ben Antalyadan uçakla arkadaşımla fuara gelmeyi düşünüryoruz.
    Bu arada İlkerciğim Mart ayında Antalyada olman üzücü çünkü ben o ay İtalya da görevliyim.
    Eşlerimiz tanışmış olurdu hemde Antalyada gezilecek o kadar yer vardı ki...
    Mesela ilk gün Çıralı ya giderdik. Yada Phaselıs sonra Kumluca Kemer yapar Yada Üçağıza giderdik ordan Demre Kral mezarlarına bakar Kaşa kadar muhteşem Akdeniz manzaralı kıvrımlı dağların arasında sahil yolundan Kalkana varır Kahvemizi içer Tekrar Antalyaya dönerken motorlarımızın karbüratörlerine gazımızı körüklerdik..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol ilgilendiğin için, evet taksitle 4000-5000 arası birşey bütçeme uyacak, tvs apachee de epey kaslı görünüyor ama titreşimli diyenler var, gerçi satılık ilanlarında 2009 olanlar titreşim azaltıldı denmiş, görünüşü cbf150 den daha çok hoşuma gidiyor, kymco scooter'a sürmesi kolay ve rahat olur diye hevesleniyorum, uzun yolda yorar mı? 100.000 km garanti vermeleri güven veriyor, ya da kulağa hoş geliyor
    dostum hiçbir makinenin 100.000km garanti vermesine aldanmamak lazım bence.sence 3500-4000 liralık bir makineye 100.000 km garanti vermeleri mantıklı mı?bu tamamen satış politikası.ayrıca tvs almanı tavsiye etmem,hem japon olsun dayanıklı olsun falan diyorsun hemde tvs almayı düşnüyorsun.scooter alma derim çünkü ileride motorunu büyütme ihtiyacı duyacağın zaman vitesliye geçeceksin.o yüzden tvs alacağına tekrar tekrar derim ki 4000-5000 tl arasında maliyet ayırabilirsen sıfır km cbf 150 alabilirsin.2009 modeli 125cc ye düştü motorun gücü ama hala ellerinde sıfır km cbf 150 kalmıştır.pişman olmazsın.tvs'in 250cc gücüyle hondanın 150cc motoru başa başa gider.performans açısından bir kaybın olmaz.

selçuk abi prosev marka pantolunun fiyatı 145 tl.zaten prosevin pantolon olarak tek modeli bu,başka yok.su ve rüzgar geçirmez diye yazıyor etikentinde ama denemeden bişi diyemicem.ama çok şık ve fonksiyonlu,fazlasıyla iş görecek bir model.ben mafsallı dizlik te aldım.ama pantolon varken dizlik kullanmaya gerek yok çünkü pantolunun kendi korumaları var.yazları antalya sıcak malum,o zamanlar normal pantolon giyer dizliği o şekilde kullanırım diye düşündüm.

mart ayında gelmeyi planlıyorum ama tatbikat için avrupa ülkelerinden savaş gemileri gelecek.bana da hollanda gemisine irtibat sb.'lığı görevi verildi.20 gün kadar sürecek.duruma göre nisana da atabilirim gelme olayını.hiç olmadı temmuz yada ağustos'ta antalya'da olurum.o zaman görüşürüz.ama kesinlikle sana uğrayacağım eğer antalya'da ve müsait olursan.ya antalya'da o kadar çok gezecek yer varki.phaselis benim favorim.orasını çok severim.her yaz sahiline giderim.

koray abi naber?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler