Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    geçmiş olsun orhancım en kötü kazan bu olsun kardeşim.
    enjoy your ride and enjoy forever

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun orhancım en kötü kazan bu olsun kardeşim.
    Sağol Tarkancım teşekkür ederim kardeşim. Sen nasıl oldun? Motordan ses var mı? Satılığa çıkarmıştın.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    arkadaşlar, sorunumla ilgili yardım rica ediyorum.

Alıntı acciliss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,
    benim motorumla ilgili şöyle bir problemim var, teknik bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    motorla trafikte giderken motor bir anda stop ediyor ve bu sorunu sürekli yapmıyor, marşa basınca tekrar çalışıyor. sizce nedeni nedir?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    1-motor aksamı ile ilgili yada herhangi bir bakım yaptırdınmı yakın zamanda
    2- giderken debriyaja bastığın zaman mı yapıyor (devir sayacı birden 0 a mı iniyor)
    3- giderken viteste mi stop ediyor
    4-buji ve hava filreni en son ne zaman değiştirdin yada kontrol ettin ( kac km oldu )
    5- motor boşta çalışırken devir sayacın kaçta duruyor.

arkadaşlar soruma cvp alamadımm..

selamlar formun hepsini okumasamda atlayarak sayfalarını okumuş bulunmaktayım. anladığım kadarıyla herkes memnun. apachem vardı sattım şimdi düşünüyorum gv mi gt mi diye ama en sonun kararım gv oldu. gv 250 almaya karar verdim. ama içimi rahatlatıcak cvp verin lütfen
    vibrasyon ve yakıt hakkında bilgi almak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/tertemiz_a...XQQdisplayitem

bu ilandaki kişiye msj attım 15lt ile 280-300 km gidiyormuş şok oldum bu çok fazla değilmi sizce bir de egzozu açıkmış öyle dedi. yani km de 19 20 kr yakıyor araba gibi yakmuyor mu arkadaşlar 15 16 kr yaksın razıyım. siz ne diyorsunuz bu işe ve bu motoruda çok beyendim. inş 2 gün içinde almayı düşünüyorum siz nedersiniz. motorsuz kaldım çünkü işe gidip gelmek zor oluyor. sırf az yaksın istemiyom biraz fazla yakabilir keyif motoru sonuçta ama o kadar da çok gibi sanki..

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı mahmut16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar soruma cvp alamadımm..

selamlar formun hepsini okumasamda atlayarak sayfalarını okumuş bulunmaktayım. anladığım kadarıyla herkes memnun. apachem vardı sattım şimdi düşünüyorum gv mi gt mi diye ama en sonun kararım gv oldu. gv 250 almaya karar verdim. ama içimi rahatlatıcak cvp verin lütfen
    vibrasyon ve yakıt hakkında bilgi almak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/tertemiz_a...XQQdisplayitem

bu ilandaki kişiye msj attım 15lt ile 280-300 km gidiyormuş şok oldum bu çok fazla değilmi sizce bir de egzozu açıkmış öyle dedi. yani km de 19 20 kr yakıyor araba gibi yakmuyor mu arkadaşlar 15 16 kr yaksın razıyım. siz ne diyorsunuz bu işe ve bu motoruda çok beyendim. inş 2 gün içinde almayı düşünüyorum siz nedersiniz. motorsuz kaldım çünkü işe gidip gelmek zor oluyor. sırf az yaksın istemiyom biraz fazla yakabilir keyif motoru sonuçta ama o kadar da çok gibi sanki..

Hocam ben de bu motosikleti alalı fazla olmadı ve benim ilk motosikletim. Almadan önce oldukça fazla araştırmama rağmen ben bu kadar iyi bir performans beklemiyordum. Kronik sorunları var tabi mesela karbüratörlü modellerinde gaz kesme sorunu var ama çok nadir oluyor ve öyle bir rahatsızlık da vermiyor. Yakıt konusuna gelince hangi devirlerde kullandığına bağlı olarak değişiyor uzun yolda verdiğin rakamlar geçerli agresif kullanımda yakıt tüketimi artıyor. Kısacası fiyat performans oranı çok iyi bir motor.

Bir çekincem var 2006 model motorda 6300 km bana biraz az geldi. biraz araştırmakta da fayda var. Tabi gerçek km'si olma ihtimali de unutulmamalı. satan arkadaşı da zor durumda bırakıyorsam gıyabında özürlerimi kabul etsin lütfen.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Canan Hocam Merhaba;
    Trabzon'da yıllar önce uçak mezarlığa düşmüş, kazı çalışmaları hala devam ediyormuş;) Bizim de GV250 de sigorta aramalarımız hala devam ediyor. Bulamadık. Yok. Satın aldığım arkadaşı aradım, dedim elektrik tesisatında bir sorun olurda, yeri değişmiş olabilir diye, dedi ki tüm bakımları yetkili servisinde yapılmıştır. Herhangi bir değişiklik olmadı, yapılan tüm işlemler garanti belgesine işlendi dedi, baktım, dediği doğru, hepsi yetkili servisinde yapılmış, ve elektrik arızası veya sistemine ait bir değişiklik yok. Hadi burdaki ustalar malum, anlamaz, kendimde ince eleyip sık dokudum, az çok anlarım sigortasından, yok hocam bulamadım. oto elektrikçi usta kabloların başlangıç bitiş yerlerine kadar inceledi, bulamadı. Kullaım kılavuzuna baktık bulamadım, internette geniş detaylı bir kullanım kılavuzu vardı, şimdi ona bakacağım, arkadaşlar bir de fotoğraf olan varsa, sigortanın fotoğrafını gönderirse sevinirim. Teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canan Hocam Merhaba;
    Trabzon'da yıllar önce uçak mezarlığa düşmüş, kazı çalışmaları hala devam ediyormuş;) Bizim de GV250 de sigorta aramalarımız hala devam ediyor. Bulamadık. Yok. Satın aldığım arkadaşı aradım, dedim elektrik tesisatında bir sorun olurda, yeri değişmiş olabilir diye, dedi ki tüm bakımları yetkili servisinde yapılmıştır. Herhangi bir değişiklik olmadı, yapılan tüm işlemler garanti belgesine işlendi dedi, baktım, dediği doğru, hepsi yetkili servisinde yapılmış, ve elektrik arızası veya sistemine ait bir değişiklik yok. Hadi burdaki ustalar malum, anlamaz, kendimde ince eleyip sık dokudum, az çok anlarım sigortasından, yok hocam bulamadım. oto elektrikçi usta kabloların başlangıç bitiş yerlerine kadar inceledi, bulamadı. Kullaım kılavuzuna baktık bulamadım, internette geniş detaylı bir kullanım kılavuzu vardı, şimdi ona bakacağım, arkadaşlar bir de fotoğraf olan varsa, sigortanın fotoğrafını gönderirse sevinirim. Teşekkürler...
    Kardeşim benim motorda sigortaları biliyorum yanlız far devresi için 15 A ve marş sistemi için 30 A olmak üzere 2 sigorta olduğunu bunlarıda koltuğun hemen altında akünün üstünde gördüm.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Orhan Hocam;
    Siz ilgilisiniz, elinizden bir şey kaçmaz diye düşünüyorum, belki motor yeni olduğu için biraz zorlanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Merhaba Whitehair;
    Canan hocam telefonda canlı o tarif etti, ben ve otoelektrikçi baktık, bulamadık... Artık fotoğraf bekliyorum. Yoksa biz mi göremedik... Tek çarem o kaldı...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Orhan Hocam;
    Siz ilgilisiniz, elinizden bir şey kaçmaz diye düşünüyorum, belki motor yeni olduğu için biraz zorlanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Merhaba Whitehair;
    Canan hocam telefonda canlı o tarif etti, ben ve otoelektrikçi baktık, bulamadık... Artık fotoğraf bekliyorum. Yoksa biz mi göremedik... Tek çarem o kaldı...
    Hocam bizim motorun service manuel'i varmış onu indiriyorum şimdi içinde varsa gönderirim sana.

eki eki buldum. arkadaşlar çok faideli bir kitapçıkmış bu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.hyosung-gtr.com/how-tos/hyosung-manuals/

Not: 5. bölüm elektrik sistemi fuse = sigorta

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Timoti;
    Türkçe kullanma kılavuzunun 56. sayfasında buldum, yarın bir daha bakacağım, tamirci tarafından sigorta sökülüp düz bağlanmış olabilir. Yarın son bir kez daha kontrol edeceğim, yine bulamazsam ilk Erciş ilçesine gittiğimde sigorta taktıracağım...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Timoti;
    Türkçe kullanma kılavuzunun 56. sayfasında buldum, yarın bir daha bakacağım, tamirci tarafından sigorta sökülüp düz bağlanmış olabilir. Yarın son bir kez daha kontrol edeceğim, yine bulamazsam ilk Erciş ilçesine gittiğimde sigorta taktıracağım...
    hocam sigortanın sökülüp düz bağlandığını sanmam eğer öyleyse bu çok tehlikeli bir şey. sigorta herhangi bir şekilde akım fazla geldiğinde yanması ve elektriği kesmesi için vardır. Sigorta çıkarıldıysa sigorta yerine akımın ulaşacağı parça yanar hatta yangın bile çıkabilir. Ben sigortayı açıp bakmadım daha ama genellikle sigortanın yanında bir de yedeği bulunur yandığında kullanılmak üzere size kolay gelsin. İyi geceler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Timoti;
    Bende araçta sigortanın önemi ve nasıl olacağını tahmin ediyorum, ama yok işte, son kez yarın bir daha bakacağım, yoksa Erciş'te acil bir ustaya gideceğim...
    Şarköy'de Sigortacı...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam dostlar. Valla GV'de sigortaların nerde olduğunu inanın bende bilmiyorum. Hiç ihtiyacım olmamıştı. Ayrıca elektriktende zerre anlamam.

Ayhan hocam, bakalım bugün öğleden sonra izin aldım. Hem motorun yeni ön camını taktırıcam hemde üzerine ek parça taktırıcam rüzgarı daha da kessin diye. Birde artık motorda benim üzerime oldu Beşiktaş trafikten ruhsatımı alıcam
    ..::.. GO ..::..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    SİGORTA İÇİN: gidon ile benzin deposu arasındaki sağlı sollu iki kapak var bi sökün bakalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 ----------

birde akünün olduğu taraftaki kapağın arkasına (sağ kapak)

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sigortanın sökülüp düz bağlandığını sanmam eğer öyleyse bu çok tehlikeli bir şey. sigorta herhangi bir şekilde akım fazla geldiğinde yanması ve elektriği kesmesi için vardır. Sigorta çıkarıldıysa sigorta yerine akımın ulaşacağı parça yanar hatta yangın bile çıkabilir. Ben sigortayı açıp bakmadım daha ama genellikle sigortanın yanında bir de yedeği bulunur yandığında kullanılmak üzere size kolay gelsin. İyi geceler.
    arkadaşlar gv250'nin sigortası akü'nün hemen yanında bulunmakta. şimdi bunu nasıl anlatayım, öncelikle sürücü koltuğunu çıkarıyoruz. ondan sonra, motorun sağ tarafında, sürücü koltuğunun hemen aşağısında bulunan grenajı söküyoruz. karşımıza akü çıkıyor, akünün dış tarafında akü yerinden çıkmasın diye bir plastik bulunmaktadır. bu plastiğe de iki tane kutucuk tutturulmuş olması gerekiyor. benim motosiklette o kutulardan sol taraftaki sigorta idi. kutunun içerisinde bulunuyor, bi tane yedek bi tane de asıl sigorta vardı ben açtığımda.

bakın nette şu fotoğrafı buldum, bu kutunun içerisinde sigorta:

http://www.startright.co.uk/images/2009_07_06_0248.jpg

kutuyu açınca da, sigorta şöyle bir şey:
    http://www.diytools.co.uk/diy/Images...006_145994.jpg

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Sigortanın olması gereken yerin ve sigortanın hem canlı hali, hem de resimlenmiş hali.

[B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bugün Bostancı sanayiye kırmızı gvsi ile gelen oldu mu, sadece motoru gördüm, sahibin göremedim
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar;
    Buldum buldum, sigortayı buldum (kazı çalışması bitti ;) ) Arkadaşlar fotoğrafların çok faydası oldu, teşekkür ediyorum. Söktüm baktım, sağlam çalışır durumda, tamirciye de götürüp göstereceğim, ilginize teşekkür ederim,
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    iyi hadi geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler