Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Eğer yarın depoda unutmazsam sesini kayıt ederim çalıştırıp dinlersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ve hayırlı olsun motorun.

İstanbul Motor dediğin küçükçekmece deki yer değil mi?
    Ben de motorumu oradan aldım, benim motorda da aynı problem var. Fakat çok hafif birşey, bir kaç saniyelik bir gaz kesme olayı, gerçekten değiştirmeye gerek var mı acaba emin değilim.

Sanırım senden sonra da ben aldım oradan motor. Benim motor da 2007 model ama Aralık 2009 tarafiğe çıkışlı oldu.
    kadıköy kızıltoprakta (geç cevap için özür)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 ----------

Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç egsozuna değişiklik yapan var mı? ses olarak değişim ne şekildedir merak ediyorum, eğer egsozunu delen kuryelerin çıkarttığı o kötü sese benzemiyorsa 1 tane susturucuyu çıkarayım diyorum ne dersiniz?
    Bir kaç arkadaşım yaptı egzosta müdahele ettiler...

ses epey gürültülü oluyor..
    ve hoş olmuyor...bir de motor garantide ise egzost garanti dışına çıkıyor..
    ama zevkler renkler tartışılmaz..
    güzel bir egzost öneren varsa bende şöyle motorumdan hoş bir ses çıksın isterim..

ama gürültüyü sevmem genelde ) gv 250 yide o nedenle tercih ettim.. çünkü genelde uzun yol giderim.. uzun yolda amannn kafayı feci ütülüyor.. (ki biliyorum vt 600 üm vardı 2. el almıştım egzost susturucuları çıkarılmıştı aldığımda)..
    'Solup Gitmektense Yanmak Daha İyidir''
    Kurt COBAIN :cat:

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    tavsiye ve yorum için teşekkürler. elinize geçince ses kaydını da koyarsanız arkacaşlar memnun olurum + olarakk

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Dostlar;bu motosikleti ilk çıktığından beri tutuyorum;sesi,gidişi;görüntüsü;fiyatı ile bana hitap ediyor.Merak ediyorum;diyelim ben temiz bir ikinci elini aldım.Bu motor yüzde 50 ihtimalle cdi sorunu çıkaracak mı?Bu ünite şu anda ne kadar ediyor?Konuşmadığımız başka kronik arızası var mı?
    Kolpa Adamları

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar bakıyorum herkes egsozlarından memnun değil galiba.valla orjinal hali gerçekten çok ses çıkarmıyor gibi geldi banada.benim motorun egsozu da delik hemde birkaç tane ama sesinden memnunum.ama devrimin dediği gibi geri dönüşü yok o yüzden yeni egsoz yaptırmak çok mantıklı.

bu arada hala hakkari'deyim.eşim bugün işbaşı yaptı ve bende pazartesi günü ankaraya gidip oradan da afgan yolları taşlı geliyor karacalı dicem artık

koray abide vardı takmıştı ama çok ses çıkardığı için çıkarmıştı.ne yaptı sonra bilmiyorum.

motocycleboyreigns dostum motorun s&t değilse ve alacağın adam eğer daha önceden garantiden değiştirtmediyse %100 cdi problemi yaşayacaksındır.tabi bu problem dediğimiz olay gerçekten problem yaratıyorsa...ayrıca sayfalara biraz göz atarsanız başka problem yaşanmadığını göreceksindir.bizim motorlar gerçekten uzun yol motoru ve çok keyifli bir binimi var.karar senin..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    suzuki an125
    benim motosikletinde aldığımda tek eksozunda son susturucu çıkartılmıştı..başlarda pek hoşuma gitmiyordu ses..sessiz olmasını daha çok sevdiğim için beğenmiyordum ama şimdi alıştım

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar;bu motosikleti ilk çıktığından beri tutuyorum;sesi,gidişi;görüntüsü;fiyatı ile bana hitap ediyor.Merak ediyorum;diyelim ben temiz bir ikinci elini aldım.Bu motor yüzde 50 ihtimalle cdi sorunu çıkaracak mı?Bu ünite şu anda ne kadar ediyor?Konuşmadığımız başka kronik arızası var mı?
    Bildiğim kadarıyla tüm 2007 ve altı modellerde (çok az sayıda karbüratörlü 2008 model de gelmiş) CDI arızası mevcut. Benim motorumda da bu arıza var fakat bence kesinlikle büyütülecek birşey değil.

Üniteyi yurt içinde bulmak mümkün ( Bazı arkadaşlar 400 TL ye falan almış) ama yabancı sitelerden almak daha ucuza geliyor (sanırım kargo dahil 200 tl civarı).

Ancak şahsen ben bu arızanın giderilmesi için 50 TL bile vermem, beni hiç rahatsız etmiyor.

Bildiğim kadarıyla başka bir arızası da yok. Bazı arkadaşlar motorun boşa zor geçtiğinden bahsetmiş ancak durduğum zaman kolayca boşa alabiliyorum ben. Eğer giderken boşa almaksa kastedilen, onu denemedim. "Motosiklet Teorisi" diye bir kitap aldım (süpper kitap, herkeze tavsiye ederim) orada motoru hareket halindeyken asla boşa almayın diyor.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Eksoz sesinini artırınca ilerde oluşabilecek kulak sorunlarını da düşünmek lazım.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    devrime kesinlikle katılıyorum.kendimize ve çevremize de vereceğimiz rahatsızlığı da düşünerek ses olayına girmek lazım..

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Teşekkürler.Vitesin zor geçme olayına gelince;bu durumun bu motora özel olduğunu zanneden arkadaşlara söylüyorum,Jawa kullanın da o nasıl oluyormuş görün
    Kolpa Adamları

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar bu egsoz sesi olayına bukadar takılmayın bazı arkadaşların dedigi gibi yıllar sonra bu ses merakının cezasını çekersiniz.40-45 yaşından sonra işitme cihazı kullanmak pek iyi bir duygu olmasa gerek.Kaldıki bu işin kitabına bakıldıgında bırakın standart egsoz üzerinde oynayıp sesi yükseltmeyi normal kullanımda kulak tıkacının kullanılması gerektigini belirtiyorlar.Olaya motosikletin sağlığı yönünden bakıldıgında ise egsoz üzerinde yapılan degişiklikler hava benzin karışım oranlarını etkilemesi nedeniyle hem yakıt tüketimi artar hemde motosikletin ömrünü olmusuz etkiler!!!
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motosiklet Teorisi" diye bir kitap aldım (süpper kitap, herkeze tavsiye ederim) orada motoru hareket halindeyken asla boşa almayın diyor.
    Evet o kitabın yazarı sitemizden Donald Duck.Her motosiklet sürücüsünün veya motosiklete başlama niyeti olanların kesinlikle okuması gereken bir kitap oldugunu düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu egsoz sesi olayına bukadar takılmayın bazı arkadaşların dedigi gibi yıllar sonra bu ses merakının cezasını çekersiniz.
    Egsozun sağını solunu delip darrrrrrrrr diye gezmek değil de;ince operasyonlarla tonlamasını hafifçe değiştirmek hoş oluyor yine de...
    Kolpa Adamları

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Egsozun sağını solunu delip darrrrrrrrr diye gezmek değil de;ince operasyonlarla tonlamasını hafifçe değiştirmek hoş oluyor yine de...
    Standart egsozla dahi kulak tıkacı kullanmak gerekiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    benim de demek istediğim bu..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Teşekkürler.Vitesin zor geçme olayına gelince;bu durumun bu motora özel olduğunu zanneden arkadaşlara söylüyorum,Jawa kullanın da o nasıl oluyormuş görün
    dostum bizim motorlarda vites geçme problemi yok.sadece boşa geçme problemi yaşayanlar var.o da alışınca üstesinden gelinebilecek bir durum.yoksa diğer vites geçişleri normal..

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Standart egsozla dahi kulak tıkacı kullanmak gerekiyor.
    kulak tıkacı konusunda bilinçli değiliz sanırım, şahsen ben öyleyim. en kısa zamanda edineceğim. ama kullandığım mesafeler genelde 15-20 dk o yüzden gerek var mıdır bilemedim açıkcası.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    15-20 dk etkilemez ama 8-9 saatlik yolculuklar yapacaksan işkene oluyor maalesef, birde sabahları site içerisinden çıkarırken çok gürültülü oluyor birde tatil yörelerinde sabahları çalıştırdığında milletle papaz olabilirsin -ki başıma geldi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlarım bugün benim doğum günüm iyiki doğmuşum

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yok ya ben de onu diyorum;birinci vitesten boşa alma düşük hacimli motorların çoğunda vardır.Motoru kastırmışsındır,ışıklara gelirsin,offf..illet eder.Sağa sola oynatıp zıplayacaksın bol bol

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım bugün benim doğum günüm iyiki doğmuşum
    Nice senelere...
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    İyi ki doğdun İlker...
    Eşinle ve olacak çocuklarınla nice mutlu yaşlara...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler