Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bende en yakın zamanda sirkeciye uğrasam iyi olacak motorumun aksesuar olarak eksiği çok.
    Şu koruma demirini de herangi bi çin malınınkini alsak olmazmı ki.
    Benim daha önceki motorum yuki marka çin malı idi koruma demiri falan aksesuarları gayet güzeldi yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hazer, bu fikir gayet iyi, orta ayak fikri yani, hangi motor adına aldın ayaklığı, yoksa herhangi bir ayaklık mı? jinlun,yuki gibi bir markanın mı?
    Temizlik için ucuz ve pratik bir çözüm gibi geldi bana,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Bir de bu gibi uygulamaları fotoğrafla belgelesek tadına doyum olmayacak forumun..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazer, bu fikir gayet iyi, orta ayak fikri yani, hangi motor adına aldın ayaklığı, yoksa herhangi bir ayaklık mı? jinlun,yuki gibi bir markanın mı?
    Temizlik için ucuz ve pratik bir çözüm gibi geldi bana,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Bir de bu gibi uygulamaları fotoğrafla belgelesek tadına doyum olmayacak forumun..
    hemen belgeleriz sen iste yeterki
    küçük parça demirin kaynatılmış hali

burda kaynattırdığım parça daha iyi görünüyor

ayaklığı aldığım yerde yayını istermisin dedi,gerek yok dedim...sabit tutmayacağım için..ama dediğim gibi çok fazla değişiklik yapılmadığı için sabitlenebilirmişte..sabitlemek için kuralkandan bu parçaları almak lazım..ayaklığı aldığım yerdede aynıları olabilir

buda gereken yay ve somunların http://www.richardhyosunggvgt.com/gv125250bodyparts.htm adresindeki resmi takım olarak

bu somun civata takımı kuralkanda 10tl(ayaklığı aldığım yerde olabilir daha ucuza komple takım olarak)...çin malı sehpa 20 tl....küçük parça demir kaynatma işi 5 tl=35 tl

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hazer Hocam;
    Sirkeci'de bizim motosiklete uyan geniş ayak pedalları bulabilir miyiz diye sormuştum ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

Ayrıca Fotoğraflar için teşekkürler, çok hoş olmuş...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazer Hocam;
    Sirkeci'de bizim motosiklete uyan geniş ayak pedalları bulabilir miyiz diye sormuştum ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

Ayrıca Fotoğraflar için teşekkürler, çok hoş olmuş...
    pardon sorunu atlamışım..hiç sormadım ama tahminen söyliyim..uygun fiyata bire bir uyacak bişey bulabileceğimizi sanmıyorum çin malı bulabiliriz ama onuda uydurmak için kaynak falan yapmak lazım ki oşekil hoş durmayacak birşey çıkar ortaya sanırım..orta sehpaya kaynak yaptırsakta altta olduğu için görüntü kirliliği yaratmaz ama geniş ayaklıkta durum aynı olmayacaktır...yinede birdaha gittiğimde bakarım

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Cevabın için teşekkür ederim Hocam;
    Bir yerde okumuştum, bire bir uyanlar varmış, sanırım benim aksesuar olarak en büyük eksiğim o kalacak. Orda olabileceğini düşünmüştüm. Tekrar gittiğinde bakarsan sevinirim. Kısa bir süreliğine İstanbul'a geleceğim, Sirkeci'ye uğrama vaktim olur mu bilmiyorum. Çok teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    http://www.malzemem.com/kategori/pleksiglas.aspx?rpg=3 bu adresten azönce 4mm'lik pleksi siparişi verdim...kendi camını kendin yap yoluna gidecem bakalım adam akıllı bişey çıkarabilecekmiyiz ortaya..daha önce bu forumda eski gv'ci bir arkadaşımızın yaptırdığı sperlik hoşuma gitmişti..cam tutma aparatlarını falan çok güzel yerden yapmışlardı..bende o şekil birşeyler yaptırmayı istiyorum..hatta onun paylaştığı resimleri indirip saklamıştım
    cam kesim şekli harika

cam aparatlarıda far tasından tutturulmuş..onlar dahada harika

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ayhan komutanım, çok yakışmış koruma demiri motoruna güle güle kullan İnşallah sadece görsel işlevinden yararlanırsın

Hakan senin bu pratik çözümlerine bayılıyorum arkadaş ya helal olsun Motorcu dostlarımıı kazıklanmaktan koruyorsun Bende şu pleksiye bakıcam şimdi.
    ..::.. GO ..::..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Orhan henüz fark ettim. Demek GV yi sattın sende enduro kervanına katıldın. Bende GV mi sattığım zaman çok üzülmüştüm. Ancak Türkiye yollarında enduro konforuda farklı. Para olacak hiçbirini satmıyacaksın ama malum sebebler... Transalp çok iyi bir seçim. Arıza yok. Bin ve Şili'ye git, o kadar.. Tekrar hayırlı olsun...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    -
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan henüz fark ettim. Demek GV yi sattın sende enduro kervanına katıldın. Bende GV mi sattığım zaman çok üzülmüştüm. Ancak Türkiye yollarında enduro konforuda farklı. Para olacak hiçbirini satmıyacaksın ama malum sebebler... Transalp çok iyi bir seçim. Arıza yok. Bin ve Şili'ye git, o kadar.. Tekrar hayırlı olsun...
    Sağol Selçuk teşekkür ederim. Dediğin gibi keşke imkan olsa da satmasaydım GV'mi onun tadı farklı enduro farklı. Fakat dediğin gibi canım ülkemin yolları düzgün değil ki o yüzden enduro her yerde rahat ettiriyor.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    [QUOTE=HAZER;2020455]

Harika olmuş,bu motorun kalitesine diğer camlar yakışmıyor bence.Şahsen çıkma highway hawk vs. aşağısı olmadıkça takmam paşa paşa rüzgarımı yerim diye düşünüyordum,yaptırmak da mantıklı.Kasnakları da sağlam olmuş.

Bu arada motorun göstergesine kanmışım.Havalar da ısınmıştı zaten,270 km yol yaptım bir depo benzinle,gösterge bitmiş gibi gösterse de daha en az 20-30 km yapardım,üstüne de reserv olurdu.Şimdi fulledim,300 ü görmeden bırakmayacağım
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar sahibinden de Transalp için fren balatası bakarken GV250 içinde gördüm. Fiyatı çok ucuz ve aynı markadan Transalpinde ve Yamaha xmax'inde kullanan bir arkadaş orjinaliyle bir farkının olmadığını söylemişti. Belki ön fren balatasını değiştirmek isteyen arkadaşlar olabilir diye linkini koyuyorum.

http://www.sahibinden.com/hyosung_gv...QQdisplayitem?

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar selam..hakan kardeşim valla mantıklı bir fikir pleksiglasstan yaptırmak..ben orjinal ön cam aldım ama takamadım daha fırsatım da olmadı..yan çantalarda öle pakette duruyo açılmamış bile..gidince bir anda donanacak benim karacam da..

orhan nasıl ilk tecrübeler?transalp ön izlenimler alabilir miyiz senden?yakıt olayını ölçebildin mi?

selçuk abi sesin soluğun çıkmıyo yaa? zaten dl650 alanlar hemen unutuyo bizi
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Orhan Hocam;
    En çok emek senindi, çok teşekkür ederim. Emeklerine sağlık...

Hakan hocam;
    İnşallah gönlünüze göre camı yaparsınız, ben hazır aldığım halde, bir tane daha yaptırabilirim. İlk dikkatimi çeken de ayak pedalları oldu. ;) Şöyle bir arkadaş bulsa da hepimiz için sipariş verse, ayak pedallarını değiştirsek...
    Şarköy'de Sigortacı...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ayhan abi bende orjinal ayaklıklar var önde..şimdi de hyosource'dan artçı için ayaklık siparişi vericem.orjinaller güzel..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hazer kardeş,çok teşekkür ederim fotolar için bana ufuk açtın bu konuda izmitteki parçaçılardan alırım artık bir tane bir de kaynak bu iş tamam gibi, ön cam konusunda görüntüye bir şey söylenemz ama kullanımda özellikle 100 km civarındaki bir süratte etkisi nasıl olur ,rüzgarı toplayıp kafaya vurur mu? direksiyon hakimiyetinde -tırların yanımızdan geçerken vakumlaması gibi- bir dalgalanma yaparmı şeklinde şüphelerim var,
    hazer, tecrübeleinizi merakla bekleyeceğim ..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayhan abi bende orjinal ayaklıklar var önde..şimdi de hyosource'dan artçı için ayaklık siparişi vericem.orjinaller güzel..
    İlker Hocam Merhaba;
    Haklısınız, ilk bulduğumda alacağım. Başka çaresi kalmadı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazer kardeş,çok teşekkür ederim fotolar için bana ufuk açtın bu konuda izmitteki parçaçılardan alırım artık bir tane bir de kaynak bu iş tamam gibi, ön cam konusunda görüntüye bir şey söylenemz ama kullanımda özellikle 100 km civarındaki bir süratte etkisi nasıl olur ,rüzgarı toplayıp kafaya vurur mu? direksiyon hakimiyetinde -tırların yanımızdan geçerken vakumlaması gibi- bir dalgalanma yaparmı şeklinde şüphelerim var,
    hazer, tecrübeleinizi merakla bekleyeceğim ..
    Muallim Hocam Merhaba;
    Ben bundan daha küçük boy bir cam taktırdım, yandaki geçen araçtan etkilenme her zaman oluyor, büyük cam da biraz daha fazla olur diye tahmin ediyorum. Hazer Hocam bana orjinallerinin kısayol adresini kopyalamıştı. Ama orjinal camlarını bulmak mümkün değil. Onların dizaynı sanki etkilemeyecek gibi gözüküyor. Türkiye'de orjinal camları olan arkadaşa rastlamadım. Varsa bizde öğrenmiş oluruz. Teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    -
    İlkercim valla henüz yakıtı ölçemedim. Geçen pazar fullemiştim 110 km yol yaptım o gün. Sonrada daha binemedim, hem haftaiçi iş dolayısıyla hemde burda havalar bozdu biraz. Ama şöyle genel bir izlenimle motor 650 cc olduğundan oldukça güçlü ve torku hissettiriyor, yani elinin altında sürekli güç olduğunu hissediyorsun. Daha son süratine çıkmadım, pazar günü lastikleri değiştirdim 100-150 km dikkatli kullanmam gerekiyormuş, lastiklerin üzerinde koruyucu tabakanın gitmesi için o yüzden hızlı ve agresif kullanmıyorum. Yalnız yakıt olarak sanırım biraz kullanım tarzıyla alakalı. Ben öyle çok abartı olacağını sanmıyorum. Tabi bir F650 kadar az yakmayacaktır, sonuçta çift silindir.

Konfor olarak çok rahat, yorgunluk vermedi şimdiye kadar. Ayağa kalkarak motor kullanmak çok keyifliymiş Cruiser motorda oturuş pozisyonundan daha doğrusu ayakların önde oluşundan ayağa kalkamıyor insan. Dolayısıyla çukur ve tümseklerde bu tarz motorda ayağa kalkınca daha az hissediyorsun çukuru. Eşim ilk başta artçı koltuğunu GV'den daha dar bulmuştu fakat kesinlikle daha konforlu olduğunu söylüyor.

Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar kardeşim, bilgim arttıkça paylaşırım. Seninde aklına sormak istediğin bir şey gelirse çekinmeden sorabilirsin

DL alanlar topici unutuyor ama ben burayı ihmal etmem kurtuluş yok benden

Ayhan komutanım, geniş ayaklıkları alırsanız konfor olarak daha rahat edeceksiniz. Ben hiç kullanmadım ama motor kullanma sürem uzadıkça daha doğrusu uzun yolda ihtiyaç duyuyor insan. Umarım sende ucuz yollu bulabilirsin

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İnşallah Orhan Hocam...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    arkadaslar slm dun GV 250 me kavustum bugunde devir islemleri tamamlanmak uzere fotogrflarini koyacktm ama hunuz msj hakkini dolduramadim
    ayrica Mugla yresinde GV 250 nin hava filtresi ni bulabilecegim bir yer var mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler