Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Paypal iadesi bağlı kartına geliyor, kartında iade görüyorsun
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    devrim teşekkür ederim abi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Aynen Devrim in dediği gibi oluyor
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık olarak bir depo ile 340-350 km falan gitmesi lazım.250 km den önce rezerve düşmesi imkansız gibi normal şartlarda..

canan abi bişi soracam..diyelim ki ben paypal aracılığı ile alışveriş yaptım.ama istediğim ürünler stoklarında kalmamış ve para iadesi yapacaklar.bu iadeyi paypala mı yapıyorlar?benim elime nasıl geçiyo?
    yaw ben enson benzin aldığımda 200 km'de 11litre benzin aldım..anlamadım neden bukadar çok yaktı...bide sakin kullanımla ölçecem nekadar yaktığını

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hakan yanlış hatırlamıyorsam ben motorla antalyadan izmire giderken 11 lt ile 300 km gitmiştim.şehirler arası ortalama 90-100 km/s hızım vardı..rezerve hiç düşmedim şimdiye kadar.muhakkak dolduruyorum gösterge kırmızıya dayandığı zaman...

Motosikleti
    suzuki an125
    geçen sefer ölçüm yaptığımda 100kilometrede 4.7 litre falandı(sırf şehir içi kullanım)...ama daha sert kış dönemi falan normaldir dedim..hatta cananda bu mevsimde normal demişti..ama bu sefer biraz abartı oldu yaw...kendimden şüphe edecem yanlış yaptım diye ama yanlış yapacak bişeyde yok benzin aynı,depo aynı

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    hava filtresinin değişme vakti gelmiştir, yeni filtre her zaman daha az yakmanı sağlar
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    suzuki an125
    o zaman buakşam çıkmadan yeni filtreyi takayım...almıştım bitane 10binde değişecektim...8800de şuan motor...değişelim napalım artık

Motosikleti
    hyosung gv250
    illa 10.000i beklemene gerek yok hakan abi filtreyi değiştir bak görüceksin motoru çekişi bile değişiyor, sanki motora 3-5 hp daha eklenmiş gibi oluyor.Yazın kullandıgın zaman fazla farketmezde kışın filtre çok kirleniyor, değiştir bak faydasını görüceksin hatta elin değimişken 20 liraya da yağ al yağınıda değiştir aynı günde hepsini aradan çıkartmış olursun hemde bu kısımları test etmiş olursun

Motosikleti
    suzuki an125
    yağ değişeli 800km oldu abicim henüz

Motosikleti
    hyosung gv250
    genelde 1.000 kmde bir yağ değiştir derler ama 500de değiştirmek bence ideal çunku yağ değil resmen zift gibi oluyor, ilk lkoydugun zeytinyagı gibi olan şey motor çalışsın 10 dakka sonra stop et zift gibi oluyor.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hakan hava filtresini nerde kaça aldın??ben 4 yağ filtresi 3 tane de hava filtresi siparişi vermeyi düşünüyorum şu bizim meşhur yabancı siteden...

Motosikleti
    suzuki an125
    hakan hava filtresini nerde kaça aldın??ben 4 yağ filtresi 3 tane de hava filtresi siparişi vermeyi düşünüyorum şu bizim meşhur yabancı siteden...
    ilker kuralkandan almıştım filtreyi 19 tl'ye ..... ocak ayında almıştım sanırım ...değiştim gitti 19 tl yaw valla ordan al 3-5 tane usta 8binde bir değişeceksak yandık inş yakıt sarfiyatı düşer boşa gitmez filtre yağ filtreside aldım 10 tl

buarada çıkardığım filtrenin resmini koyuyorum..bi bakın bakalım çok yakmasına sebebp olacak kadar kirlimi,yada 8800km'de hava filtresi değişen varmı ve yakıt sarfiyatı konusunda netice aldımı....eğer yoksa DRAGGY bana bi filtre gönderecek

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hakan filtren epey kirlenmiş bence. 8800 km.de değişmesen bile temizlemen gerekir her bakımda. Bence yakıtın düşecektir bu kadar kirli filtreden sonra temizi görünce motorun
    ..::.. GO ..::..

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    çok sağol hakancım eğer gittiğin zaman bakarsan çok sevinirim.

yasin hayırlı olsun çantaların.sen benden önce takacağına göre sen resimleri bizimle paylaşırsın.her aşamanın fotosunu çekte öğretici olsun bizden sonraki arkadaşlara da..güle güle kullan dostum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 ----------

arkadaşlar biraz önce paypal hesabı oluşturdum.kredi kartımdan 1,94 dolar çekeceklermiş ve ekstrede görünen çekim işleminin kodunu sisteme girince hesap aktif olacakmış ve o çekilen meblağ paypal hesabına geri yatırılacakmış.internette yurt dışından alışveriş yaparken daha güvenli oluyormuş.kredi kartı numarası girmiyormuşuz çünküm.ben biraz geriden takip ediyom bu teknolojik olayları belki çoğunuzun haberi ve hesabı vardır.daha önceden de bahsettiğim gibi dönmeme 10 gün kala hyosungsource'dan alışveriş yapacağım.
    Geçende bir arkadaş Hyosungsource dan alış veriş yaptı. Paketi sorunsuz bir şekilde evine kadar gelmişti. Arkadaşın yazdıkları şunlar:

Alıntı tepee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabaarkadaşlar.
    Sipariş ettiğim parça bu gün itibarı ile elime geçti. Adrese teslim geldi. Hiç bir gümrük olayı ile karşılaşmamam iyi oldu.
    İhtiyacı olan arkadaşlar bu siteden gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilirler. Bir arkadaş belirli bir meblağdan sonra gümrük biniyor gibi bir şey yazmıştı. Benim aldığım parça 113 TL lik bir parçaydı. Kargo ücretiyle 145 TL ye geldi. Ne kadara kadar gümrük gelmiyor bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olamıyorum.
    Artık parçayı takıp denemeye geldi sıra. Haydi hayırlısı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 ----------

Ben ilk yazımda siparişi 05.02.10 yazmışım ama 10.02.10 tarihinde vermiştim siparişi
    yani 12 günde elime geçti parça.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    DeJaVu_91;
    genelde 1.000 kmde bir yağ değiştir derler ama 500de değiştirmek bence ideal çunku yağ değil resmen zift gibi oluyor, ilk lkoydugun zeytinyagı gibi olan şey motor çalışsın 10 dakka sonra stop et zift gibi oluyor.
    dostum 1000 km yerine 2000 km de bir değiştirmek uygundur aslında.normalde 4000 km de bir standart bakımı yapılır ve yağ ile yağ filtresi değiştirilir ve hava filtresi tazyikli hava ile temizlenir.8000 km de bir de hava filtresi değiştirilmesi uygun görülür.evet bence de uygun yağı doldurduktan sonra yağın rengi değişti diye yağı her defasında değiştirirsen yağa da para dayanmaz.yağın akışkanlılığı ve yoğunluğu önemlidir.vs.vs.

yasin çantalar geldi mi?nasıl buldun?bize fotoğraflı anlatımda bulunursan çok sevinirim.

hakan zaten senin normalde de hava filtreni değiştirme zamanın gelmiş dostum.her 8 bin de değiştir üşenmeden.malum filtreler bizim motorların ciğerleri ihmal etmemek gerek..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abicim 500 km de yağ değiştirioysanız atmayın ben alırım.2000 km nin altında yağ değişimi israfa girer.Bende GV250 varken 2500-3000 km civarı değiştirirdim.Aslında 4000 km ye kadar normal şart kullanımda yağlamadan ödün vermez motor.GV650 de 3,5 lt yağ aldığı için 3500-4000 km civarında değiştiriyorum.

GV250 de kullanıma göre değişmekle beraber 12.000 km de bir filtreyi yenisiyle değiştirmek uygun olacaktır.GV250 hava filtresi ise 15-20 TL civarı fiyatı var.YAğ filtresinin yan sanayisi 5 tl orjinali 15 TL dir.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    suzuki an125
    kullanım kılavuzundada 4binde yağ ve yağ filtresi...12 binde hava filtresi değişimi yazıyor...bende o yüzden değişmemiştim..10bin olmasını bekliyordum hava filtresi için

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    DeJaVu_91;

dostum 1000 km yerine 2000 km de bir değiştirmek uygundur aslında.normalde 4000 km de bir standart bakımı yapılır ve yağ ile yağ filtresi değiştirilir ve hava filtresi tazyikli hava ile temizlenir.8000 km de bir de hava filtresi değiştirilmesi uygun görülür.evet bence de uygun yağı doldurduktan sonra yağın rengi değişti diye yağı her defasında değiştirirsen yağa da para dayanmaz.yağın akışkanlılığı ve yoğunluğu önemlidir.vs.vs.

yasin çantalar geldi mi?nasıl buldun?bize fotoğraflı anlatımda bulunursan çok sevinirim.

hakan zaten senin normalde de hava filtreni değiştirme zamanın gelmiş dostum.her 8 bin de değiştir üşenmeden.malum filtreler bizim motorların ciğerleri ihmal etmemek gerek..
    Henüz çantalar elime ulaşmadı. Firmanın 3 gün tedarrik süresi hakkı var. Almadan önce pazartesi kargoya veririz demişlerdi ama yetişmedi herhalde.

Montajını yaparken resimler çekerim. Ya nasıl yapılması gerektiğini yada nasıl yapılmaması gerektiğini görmüş olursunuz

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hakan ben her 8000 de bir değiştirmeyi planlıyorum hava filtresini..benimki şimdi 5 bin küsür de olması lazım.8 bine gelince yağ,yağ filtresi ve hava filtresini kendim değiştireceğim inşallah..

yasin merakla beklliyorum resmi dostum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler