Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dünya Süperbike Şampiyonası’nda 5 sporcumuz wildcard ile piste çıkacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş , ben yorumumu yapar-sen ister katılırsın-ister katılmazsın....Doğru eurosport göstermedi bizimkilerini! Niye ''tur yiyen adamı'' kim izlemek ister ki...?

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

Doğru...
    Toprak 2008 R6 ile sadece .Yunus'u değil-Son 1000cc (A) şampiyonu T.Uprak'ı da geçti(TMF kupasında)....Yarışı bizzat izlemiştim.
    Not: R6'da traction kontrol, ABS v.s. yok- Tolga uprak son model zx-10r(traction control+ABS)--biri 600cc 130 hp-diğeri 1000cc 200 hp???
    Boş konuştum-kusura kalma'yın...
    Toprağın birinci olduğu yarışta aşırı yağmur vardı....
    Çoğu yarışçı lastiği olmadığından ya yarışa çıkmadı , ya da ilerleyen turlarda yarışı bıraktılar...
    Toprak yarışı bırakmadı ve birinci oldu....
    Daha 14 yaşlarında falandı.... Ve lisansını yeni çıkarmıştı....

ayrıca o yarış olurken Tolga ASKER lik görevini yapıyordu... Yani yarışta yoktu...
    Yusuf Ziya bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dyavol-77 kardeş gevrek gevrek sırıtıp duruyorsun ama yarışı yerinde izledinmi bilmiyorum. İzlememiş gibi konuşuyorsun. Çünkü tv göstermedi bizim yarışçıları doğal olarak. Sürekli çekişmenin geçtiği pozisyonlar ekrana geliyordu. Bizim yarışçıları seyrettiğimde viraj çizgileri olsun motor kontrolleri olsun gayet iyiydi. Sonuçta buraya gelen pilotlar Dünya'nın en iyileri. Bizimkiler kaç yıldır adam gibi pistte dönüyorlar? Boş konuşuyorsun gibi geldi bana. Her neyse, ben onların yerinde olmak isterdim. En prestijli organizasyonların birinde yer alıyorsun. Sırf keyfine bile dönülür. Seyirci olarak da sürekli moral alkışları ve coşku eksik olmadı.

Kenan'ın yarışına diyecek yok zaten. Yarış sonunda dizlerim titredi o heyecandan, gözlerim doldu. Yaşadığımız sevinç muhteşemdi. Buna ek olarak İstiklal marşının tamamen çalınması ve hep bir ağızdan söylemek süperdi. Kendi ülkemiz olduğu için mi komple çalındı bilmiyorum ama bir ayrıcalığımız olsun yani. Gelen ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum kendi adıma.

Tek sinir olduğum konu İntercity'nin motosiklet başına iki gün üst üste girişte 10 lira park ücreti alarak alenen hırsızlık yapmasıydı. Yahu minibüsle 20 kişi de gelsen 10 lira, tek başına motosikletle geliyorsun o da 10 lira. Köprü olayına döndü. Bari burada motosikletlere ayrıcalık yapın. Neyse, kalın sağlıcakla.
    1:start stop düzlüğündeydim..dizlerimin titremesini geçtim nefes alamadım bi süre...Ha Kenan,ha ailemizden biri çünkü...Ülkemiz var işin içinde...

2:İstiklal marşımız okunurken Kenanın yanına çıkan adama uyuz oldum.kimdir nedir neyin nesidir bilmem ama uyuz oldum,elimden gelse atardım oradan aşağı...neden mi?? millet milli marşımızı okuyor,kameralar zoom yapmış,herif okumadığı gibi üstüne bide şakkıdı şukkudu sakız çiğniyor..

3: Rica ederim ne dimek..
    Reşit ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:start stop düzlüğündeydim..dizlerimin titremesini geçtim nefes alamadım bi süre...Ha Kenan,ha ailemizden biri çünkü...Ülkemiz var işin içinde...

2:İstiklal marşımız okunurken Kenanın yanına çıkan adama uyuz oldum.kimdir nedir neyin nesidir bilmem ama uyuz oldum,elimden gelse atardım oradan aşağı...neden mi?? millet milli marşımızı okuyor,kameralar zoom yapmış,herif okumadığı gibi üstüne bide şakkıdı şukkudu sakız çiğniyor..

3: Rica ederim ne dimek..
    Biz neden buluşmadık orada

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Boş konuştum-kusura kalma'yın...
    önemli degil.
    Hepimiz zaman zaman yapiyoruz bunu.
    Yusuf Ziya ve ero__ bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kenan iyi hoş da etrafındakıler hıc hos degıldı. spora bari yansıtmasalardı bazi seylerı. son turlar gercekten cok heyecanlıydı.

stunt gosterısı harıkaydı.2defa da tam ızledım.

ıtfaıye sov cok gereksız oldu !

toplamda 4 temas oldu kacırmadıysam.temız yarıs oldu denebılır ama 1 tanesı az daha gıdıodu zor kurtardı.yarıs sonrası durup tebrık vs gercekten hostu 600luklerde.

bir de sıralı 4lunun gozunu seveyım. ıtalyanlara ayar oldum. ıgrenctı sesleri.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tek sinir olduğum konu İntercity'nin motosiklet başına iki gün üst üste girişte 10 lira park ücreti alarak alenen hırsızlık yapmasıydı. Yahu minibüsle 20 kişi de gelsen 10 lira, tek başına motosikletle geliyorsun o da 10 lira. Köprü olayına döndü. Bari burada motosikletlere ayrıcalık yapın. Neyse, kalın sağlıcakla.
    Aslında yarışı izlemeye gidecektim ama bu motordan 10 tl otopark parası alma mevzusu yüzünden gitmedim diyebilirim.

Barkının da program yaptığı trackday da ordaydım izlemek için ama orda da 10 tl kaptırdık bu İnytercity ni uyanıklarına.

gerçi ben 2 gün gitmiştim cumartesi pazar. İlk gün caz yaptım bu ne kardeşim küçücük motordan da arabadanda aynı para alınırmı diye elaman geç dedi en sonunda ama pazar zorla aldılar

Şimdi sen motosikletiyle yarışı izlemeye gelen adamdan 10 tl şark kurnazlığı yapıp geçirirsen millette boykot eder veya soğur kaçar arkadaş.

Adam dese ki motoru 5 tl yaptık yine insan açık açık aptal yerine konulmadığını yolunmadığını hissedecek

Ama asıl mesele dürüst birşekilde biletlere yansıt 3-5 lira 27 yerine 32 verelim yine kazan lafımız yokta Sen motosiklet yarışında motorcuları ikmeye çalışırsan daha çok seyirci beklersin İstanbulparka

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yarışı izlemeye gidecektim ama bu motordan 10 tl otopark parası alma mevzusu yüzünden gitmedim diyebilirim.

Barkının da program yaptığı trackday da ordaydım izlemek için ama orda da 10 tl kaptırdık bu İnytercity ni uyanıklarına.

gerçi ben 2 gün gitmiştim cumartesi pazar. İlk gün caz yaptım bu ne kardeşim küçücük motordan da arabadanda aynı para alınırmı diye elaman geç dedi en sonunda ama pazar zorla aldılar

Şimdi sen motosikletiyle yarışı izlemeye gelen adamdan 10 tl şark kurnazlığı yapıp geçirirsen millette boykot eder veya soğur kaçar arkadaş.

Adam dese ki motoru 5 tl yaptık yine insan açık açık aptal yerine konulmadığını yolunmadığını hissedecek

Ama asıl mesele dürüst birşekilde biletlere yansıt 3-5 lira 27 yerine 32 verelim yine kazan lafımız yokta Sen motosiklet yarışında motorcuları ikmeye çalışırsan daha çok seyirci beklersin İstanbulparka
    Kapıdan döneni gördüm. Çok büyük terbiyesizlik yaptılar. İçeride de fırsatçılık devam ediyordu. Döner, kebap, köfte 14 lira, su 2 lira, soğuk içecek 5 lira, ayran 3.5 liraydı. Bu da terbiyesizlik. Neyse ki çok güzel geçti, gittiğimize değdi.
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kusura bakmayın ama bız bu kafayla motogp ve f1 den sonra bunları da kaybederız
    yahu doner pahalı ya da gırıs 10tl dıye donulur mu oradan?
    dısarıda sacma sapan mafyalra,en ufak yemekte bile 10tl verıp anahtar bırakmıyor musunuz hıc?
    yılda 1 kere gelmıs ayagınıza boyle fırsat. gunboyu eglence vs. 50-60 vermek koymaması lazım.
    yemek olayını da yıyıp gelın bı zahmet.ya da ıcınıze sokun(bugun bazılarının yaptıgı gıbı :D) ne bılım
    yurtdısındakı emsal fıyatlardan baz almak pek dogru olmaybılır elbette ama en ucuz ızleyenlerden bırıyızdır mutlaka.
    camp nou a adım basmak ıcın, bakın sadece cımlere adım basmaktan bahsedıyorum, 5euro vermıstım 2004te???
    muzeye gırıs - stada gırıs vs hepsı ayrı ayrı ucretlıydı.
    yanı bu yuzden 3-5ın hesabını yapmak dogru degıl kanımca...

*bu arada bugun 55.000kısı mı ne gelmıs toplamda.60 beklenıyordu ama buna da sukur.ozellıkle motorcu bekledıgımden cok geldı.otopark fulldu.elbette gun sonunda sasırmadım...herkes capırossi oldu cıkısta 3kafadar ıte kopuga uymadan ,tek parca geldık eve cok sukur.

**bonus koyayım da ortam senlensın ıstedım :D

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprağın birinci olduğu yarışta aşırı yağmur vardı....
    Çoğu yarışçı lastiği olmadığından ya yarışa çıkmadı , ya da ilerleyen turlarda yarışı bıraktılar...
    Toprak yarışı bırakmadı ve birinci oldu....
    Daha 14 yaşlarında falandı.... Ve lisansını yeni çıkarmıştı....

ayrıca o yarış olurken Tolga ASKER lik görevini yapıyordu... Yani yarışta yoktu...
    Geçen yıl TMF Kupasından bahsediyorum(2012)...Upark'ta 2012 zx 10-yalan oldu...
    The Power of The Dreams.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Biz neden buluşmadık orada
    konuda açtım aslında ama herzamanki gibi ipleyen olmadı malesef...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçen yıl TMF Kupasından bahsediyorum(2012)...Upark'ta 2012 zx 10-yalan oldu...
    Yarışlar hakkında ,
    Yarışçılar hakkında net bilgilere sahip değilsin...
    Ama net cümleler kuruyorsun....

İzmirde olan yarıştan bahsediyorsun....
    İzmir pisti 1000 lik makinalara uygun değil...
    2 saniye daha önce dönüyor 600 lükler...
    Tolga ne yapsın ki...
    4 vitese bile atamıyorsun İzmirdeki pistte...

Ayrıca Tmf kupasında her ccden motorlar girer aynı yarışa...
    Bunlar CC lerine göre birincilikler alırlar...
    Tolga belki toprağın arkasında bitirdi ama ?
    Kendi gurubunda (1000 CC )de birincilik aldı...
    Değerlendirmeleri dikkate alma....

Son bir ekleme....
    TMF ye yunus katılmadı....
    Yusuf Ziya bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarışlar hakkında ,
    Yarışçılar hakkında net bilgilere sahip değilsin...
    Ama net cümleler kuruyorsun....

İzmirde olan yarıştan bahsediyorsun....
    İzmir pisti 1000 lik makinalara uygun değil...
    2 saniye daha önce dönüyor 600 lükler...
    Tolga ne yapsın ki...
    4 vitese bile atamıyorsun İzmirdeki pistte...

Ayrıca Tmf kupasında her ccden motorlar girer aynı yarışa...
    Bunlar CC lerine göre birincilikler alırlar...
    Tolga belki toprağın arkasında bitirdi ama ?
    Kendi gurubunda (1000 CC )de birincilik aldı...
    Değerlendirmeleri dikkate alma....

Son bir ekleme....
    TMF ye yunus katılmadı....
    hocam afedersiniz ama acaba siz emin misiniz söylediklerinizden? bahsedilen yarış istanbul park'ta olmuştur bende şahsen izledim, toprak 2.02 gibi çok iyi bir derece yapıp 600 lük motoruyla 1000liklere kök söktürmüştü şu linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.endokan.org/usr_img/motos...ari/tps_gp.pdf

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler