Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dünya Süperbike Şampiyonası’nda 5 sporcumuz wildcard ile piste çıkacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sporcularımız Dünya Şampiyonası'nda Yarışacak

Türkiye'de yapılacak Dünya Superbike Şampiyonası'nda 5 sporcumuz wildcard ile mücadele edecek.

Dünya Süperbike ve Süpersport Şampiyonaları’nın 11. Ayak yarışı 13-14-15 Eylül'de Intercity İstanbul Park Pisti'nde koşulacak. Bütün dünyanın ilgiyle takip ettiği organizasyonda 5 sporcumuz wildcard ile piste çıkacak. Dünya Süperbike Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu yarışçılarımız Tolga Uprak ve Yunus Erçelik, Süpersport Şampiyonası’nda bir çok şampiyonlukları bulunan Barış Tok ile Çağrı Coşkun ve Mert Aytuğ ülkemizi temsil edecek.

İstanbul’da Kenan Sofuoğlu’nun yanı sıra Honda Moriwaki Kupası’nda yarışan Harun Çabuk’da kendi seyircisi önüne çıkacak.

Kaynak: TMF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Eee iyimiş...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla iyiymiş, ben bir Tolga UPRAK'ı duymuştum

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    5 sporcumuz ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nu canlı izleme şansı bulacağız hepsine başarılar diliyorum...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Yunus çıkmasa olmaz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Rahmetli Sinan aklima düstü haberi görünce.
    O da Motogp'de piste çikmisti.
    Umarim organizasyon devam eder ve pilotlarimizi dünya arenasinda daha sik görürüz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlgiyi arttırmak için yapılan ucuz numaralar bunlar

Şaka maka güzel haber de sondan ilk 3 sırayı almıyak... Superbike diyo çünkü

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SBK 1. yarışında gururumuz olan: T.Uprak ve Y.Erçelik sırasıyla 15'nci ve 16'ncı oldular(sondan ilk iki sırayı paylaştılar)
    İlk 5'ten(Sykes,Laverty,Melandri,Guintoli...) tur yediler.....
    Anlaşıldı ki bizim kahramanlar sadece TR'de boy gösterebilirler(SBK' takımında çaycılık bile yapamazlar)....

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wsbk 1 yarış sonucu ile alakalı yorumu sayın Siyanur'dan merakla beklyorum...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SBK 1. yarışında gururumuz olan: T.Uprak ve Y.Erçelik sırasıyla 15'nci ve 16'ncı oldular(sondan ilk iki sırayı paylaştılar)
    İlk 5'ten(Sykes,Laverty,Melandri,Guintoli...) tur yediler.....
    Anlaşıldı ki bizim kahramanlar sadece TR'de boy gösterebilirler(SBK' takımında çaycılık bile yapamazlar)....

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

Wsbk 1 yarış sonucu ile alakalı yorumu sayın Siyanur'dan merakla beklyorum...
    Burada şaşılacak bir durum yok işleri güçleri sadece yarışmak olan insanlarla sadece Türkiyede ki pist yarışlarına katılabilen insanları karşılaştırıyorsunuz.Bunun yanı sıra superbıke yarışçıları tamamiyle özel motosiklet kullanıyorlar,katılan yarışçılarımızı cesaretlerinden dolayı tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum
    bboy_iced ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada şaşılacak bir durum yok işleri güçleri sadece yarışmak olan insanlarla sadece Türkiyede ki pist yarışlarına katılabilen insanları karşılaştırıyorsunuz.Bunun yanı sıra superbıke yarışçıları tamamiyle özel motosiklet kullanıyorlar,katılan yarışçılarımızı cesaretlerinden dolayı tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum
    Uprak, Erçelik'in de işleri-güçleri yarışmak-adı üstünde PROFESYONEL lisanslı yarışçılar değil mi bunlar...Ayrıca sbk-özel motor kullanır-bizimkilerin de STOK motor olduğu söylenemez....
    The Power of The Dreams.

ilk 5 teki sürücülere bizimkilerin motorlarını üstündeki setuplarla versen tur başına 3-4 saniye zamanları düşer...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lisansı olan insanların işlerinin güçlerinin yarışmak olduğunu düşünüyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz. profesyonel tanımının içinde yaptığı iş karşılığında para kazanma da var, acaba kaç kişi para kazanıyor bu işlerden? Arkalarında büyük bir teknoloji ve para olan, sürekli antrenman yapabilen pilotların elbette tur zamanları daha iyi olacaktır. Imkanlar arasında dağlar kadar fark var.
    Ayrıca motosikletlerinin güç olarak da geride kaldığı kesin.
    Her millette bu yeteneklere sahip insanlar vardır mutlaka, bu yeteneğin ortaya çıkması ve gelişmesinde para ciddi bir faktör.
    Shrieker bunu beğendi.

İyide WildCard ile birtek bizim ülkemizde yarışılmıyor. Alın size Almanya'da WildCard ile supersport'ta yarışan yarışmacılar ve aldıkları dereceler

* 31 sürücü yarışı bitirdi
    Kaynak http://sbk.perugiatiming.com/pdf_res...1&p_Stampa=CLA

Bizimkilerin başlama ve bitirme derecelerini yazabilirmisiniz?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide WildCard ile birtek bizim ülkemizde yarışılmıyor. Alın size Almanya'da WildCard ile supersport'ta yarışan yarışmacılar ve aldıkları dereceler
    http://i.imgur.com/o70tnBa.png
    * 31 sürücü yarışı bitirdi
    Kaynak http://sbk.perugiatiming.com/pdf_res...1&p_Stampa=CLA

Bizimkilerin başlama ve bitirme derecelerini yazabilirmisiniz?
    Bizimkiler başadıkları gibi bitirdiler-bari tur yeme be kardeşimYunus ve Tolga bu işten ''ekmek'' iyiyen insanlar, yani tam''profesyonel'ler.... Tamam alt. makine zayıf, ama emin olun bu motorlarla(zx10r ve s1000rr'la) WSS'ye katılsalar yine başa güreşemezler(tur derecelerine bakın)....Ama pardon-Y.Erçelik maaşallah pehlivan gibi mübarek(k.pınar'dan çıkmış gibi)... Bana bir yabancı pilot bu vücut ölçülerinde gösteremezsininz....Neden çünkü YOK....Sykes'in motorunu kullansa bile - yine fark yer(kg-hp oranı düşük olacağindan...)---Leverty, melandri,Guintoli ve diğer yab.pilotlar bizimkini görd.-Kesin ''AŞÇI'' bu diye(ne işi var pistte?) düşünmüşlerdir....Güzelim ülkenin ^^ULUSAL^^(güya) en iyi pilotu...
    Acı ama maalesef GERÇEK.
    The Power of The Dreams.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sporcularimiz joker olarak yaristi.
    Altlarindaki dandik motorlarla da kalifiye olmayi basardilar.
    Sanirim sadece bir pilotumuz kalifiye olamadi.
    Bu demektir ki Türk pilotlari WSBK da yarisabilecek düzeydeler.
    Yani o yarisa katilabilmek zaten basli basina bir basari.
    Bu kadar küçümsemeyin.
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    elbette motor guclerı arasında fark vardır ama su bır gercekkı s.bıke da ıtalyanlar 14kmh daha hızlıydı duzlukte japonlardan. bu da cıddı fark demek. buna ragmen son turlara kadar 1-2 oynadılar kawayla...

Usta yarışı izlemedim ama 1.55 civarı dönse ilk 5 sıra pisti 115 saniye yapar 19 tura bölünce tur başına 6 saniyeden fazla yemişlerki tur bindirilmiş ama profosyönel takımlar arasında da 4-5 sn tur başına fark genelde oluşabiliyor.

Yani horoz doğru söylüyor bizim çocuklar pek laylaylom gitmemişler, sıkı gazlamışlar aslında
    bboy_iced ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dyavol-77 kardeş gevrek gevrek sırıtıp duruyorsun ama yarışı yerinde izledinmi bilmiyorum. İzlememiş gibi konuşuyorsun. Çünkü tv göstermedi bizim yarışçıları doğal olarak. Sürekli çekişmenin geçtiği pozisyonlar ekrana geliyordu. Bizim yarışçıları seyrettiğimde viraj çizgileri olsun motor kontrolleri olsun gayet iyiydi. Sonuçta buraya gelen pilotlar Dünya'nın en iyileri. Bizimkiler kaç yıldır adam gibi pistte dönüyorlar? Boş konuşuyorsun gibi geldi bana. Her neyse, ben onların yerinde olmak isterdim. En prestijli organizasyonların birinde yer alıyorsun. Sırf keyfine bile dönülür. Seyirci olarak da sürekli moral alkışları ve coşku eksik olmadı.

Kenan'ın yarışına diyecek yok zaten. Yarış sonunda dizlerim titredi o heyecandan, gözlerim doldu. Yaşadığımız sevinç muhteşemdi. Buna ek olarak İstiklal marşının tamamen çalınması ve hep bir ağızdan söylemek süperdi. Kendi ülkemiz olduğu için mi komple çalındı bilmiyorum ama bir ayrıcalığımız olsun yani. Gelen ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum kendi adıma.

Tek sinir olduğum konu İntercity'nin motosiklet başına iki gün üst üste girişte 10 lira park ücreti alarak alenen hırsızlık yapmasıydı. Yahu minibüsle 20 kişi de gelsen 10 lira, tek başına motosikletle geliyorsun o da 10 lira. Köprü olayına döndü. Bari burada motosikletlere ayrıcalık yapın. Neyse, kalın sağlıcakla.
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    tmf gp de toprak r6 ile S1000RR lı Yunus Erçelik'i geçiyordu 2.02 döndü İST Parkta

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Kardeş , ben yorumumu yapar-sen ister katılırsın-ister katılmazsın....Doğru eurosport göstermedi bizimkilerini! Niye ''tur yiyen adamı'' kim izlemek ister ki...?

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

Doğru...
    Toprak 2008 R6 ile sadece .Yunus'u değil-Son 1000cc (A) şampiyonu T.Uprak'ı da geçti(TMF kupasında)....Yarışı bizzat izlemiştim.
    Not: R6'da traction kontrol, ABS v.s. yok- Tolga uprak son model zx-10r(traction control+ABS)--biri 600cc 130 hp-diğeri 1000cc 200 hp???
    Boş konuştum-kusura kalma'yın...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler