Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Supersport yarışı ilk kez bu hafta Türkiye’de yapılacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünyanın en önemli motosiklet yarış organizasyonları arasında yer alan Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezonun 11. ayak yarışı 13-15 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası'nın 11. Ayak yarışı bu hafta sonu ilk kez Türkiye’de koşulacak. Mahi Racing takımıyla genel klasmanda 131 puanla ikinci sırada bulunan Kenan Sofuoğlu, 25. galibiyeti için start çizgisinde olacak. Intercity İstanbul Park’ta koşulacak 11. Ayak yarışının serbest antrenmanları 13 Eylül Cuma günü yapılacak. 14 Eylül Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla devam edecek şampiyonada sezonun 16 turluk (85.440 Km) 11. Ayak yarışı ise 15 Eylül Pazar günü saat 12.30’da start alacak.

2007, 2010 ve 2012 WSS şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 78 kez start alırken, 54 kez kürsüye çıkıp , 24 yarışta da İstiklal marşımızı dünya pistlerinde çaldırdı.

Kaynak: TMF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonuç olarak ne oldu? Biletler satılmadı açık tribünler kapatıldı herkes kapalıya toplanıldı.Oda dolmazsa izleyin rezilliği...Kenan evinde ama evde kimse yok!
    Reşit, Pisman ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    haftasonu hep birlikte elimizde bayraklarımızda orada olacağiz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak ne oldu? Biletler satılmadı açık tribünler kapatıldı herkes kapalıya toplanıldı.Oda dolmazsa izleyin rezilliği...Kenan evinde ama evde kimse yok!
    Neden böyle oldu ?...............
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Gidecektim fakat zaman olmadı. Acaba hangi kanalda verecek yarış bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    kocaoglan
    ben de biletix.den açık tribun olmasın dedim 53liradan kapalı tribun aldım bileti,sonradan da tribunleri birleştirip tek tribun yaptılar biz de o parayı verdiğimizle kaldık,acele edip önceden almak iyi olmadı anlaşılan açık tribun alanlar otomatikman kara geçtiler yani!!!!!

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    biraz evvel biletix ten özel kamp olan biletten aldım. iki kişi 212 tl. +çadırla konaklama,yarın ve pazar kapalı tribün. kamp fiyatı fazla gibi geldi ama ne zamandır istiyordum izlemek. hafta sonunda değişiklik olur bizim içinde diyerek pozitif yaklaşımlarla gidicem. inşallah hayal kırıklığı yaşamam.

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Televizyonda verilecek mi?

Düzenleme: Facebook Kenan Sofuoğlu sayfasından

Supersport yarışı 15 Eylül Pazar günü (yarın) saat 12:30 da Eurosport 1 ekranlarından naklen yayınlanacak.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Eurosport 1 netten nerden izlenir acaba.

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Android telefonu olanlar için google play'de spor tv izleme uygulamaları var.

Zavallı iphone'cular içinde vardır herhalde

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hayatımda ilk kez tam motosiklet yarışı izledim ula çok heyecanlandım son anlarda kalbim küt küt attı resmen.helal olsun kenan istanbulda istiklal marşımızı okuttun

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Müthiş bir yarıştı Kenan Sofuoğlu başta rakibinin geçmesine izin verdi, son turlarda arayı kapattı ve geçti. Ben de bu arada hop oturup hop kalkıyodum Tebrikler Kenan Sofuoğlu.

Süper bir yarış oldu, eğer İstanbul Park'ta İngiliz Marşı çalınsaydı çok üzülürdüm. İstiklal Marşımızı çaldırmak için canını dişine taktı. Bir kaç yerde arka tekerleği kaymasına rağmen geç frenleyerek Sam Lowes'un arayı açmasına izin vermedi ve son 2 tur müthiş çekişmeliydi. Şampiyon olamasa da İstanbulda galibiyet elde etmesi şampiyonluğa değer. Her turda desteğimizi elimizden geldiğince gösterdik. İzleyicilerin desteği müthişti. Vaktini, parasını ayırıp ta desteğe gelen herkesi gönülden tebrik ediyorum.

Organizasyona gelince... Başarılı değildi maalesef. Açık tribünler malum, boştu. Kapalı tribünler ise full dolu değildi. VIP bölüm de boştu. İstanbul Parkta 2006 MotoGP'yi izlemiştim. Özellikle yabancı katılımcı sayısı çok fazlaydı. Tabiki Motogp ile SBK aynı seviyede değil ama keşke açık tribün bedava olsaydı da dolu görseydik. 220 TL'ye 4 adet kapalı tribün bileti aldım ama açık tribünlerin bedava olmasını kesinlikle desteklerdim. İstanbul Park şehrin çok dışında olduğu için ulaşım zaten yeterince problem.
    cece89, Shrieker ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.

Motosikleti
    kocaoglan
    +1
    kesinlikle arkadaşlar yazdıklarınız altına imzamı atarım,
    baştan sona heyecan ve adrenalin dolu bir müsabakayla geçti yarış
    ve sonunda şampiyon kenan virajlardaki geç frenaj ve gözükara pilotajıyla sam'i alt etmeyi başardı
    padokta birincilik kürsüünde onu görmek ve hepbir ağizdan istiklal marşimizi gururla söylemek PAHA BİÇİLEMEZ
    o ortamda olmaktan ve o anı paylaşmaktan çok mutlu oldum,biletler elli değil ikiyüzelli lira olsaydı hiç pişman olmazdım ve olmadım da
    TEŞEKKÜRLER ŞAMPİYON KENAN SOFUOĞLU........................
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Son turda uzun düzlüğün sonunda yaptığı frenaj ders niteliğindeydi Onca zamandır yarış izliyorum "aha geçti sam" dedim, hala nasıl bir fren yaptı da önünü kapattı anlayamadım Biraz uzaktı gerçi görmek için.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Lowes'in motoru düzlüklerde bariz daha iyi olmasına rağmen, Kenan çok başarılı ve zevkli bi yarış çıkardı.
    Çanakkale'den 8 kişi gittik, fazlasıyla değdi, ama tribünlerin boş olmasına çok üzüldüm, eminim kenan da üzülmüştür. özellikllede İstanbullu motorculardan gelmeyenlere teessüflerimi bildiririm.
    25 tl - 50 tl bilet parası da yılda bir defa olan bir şey için bahane olmamalı.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kenan sürekli 8~10 kmh daha yüksek süratlere ulaştı arka düzlükte

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Cumartesi günkü sıralama turlarına gittim. Tribünlerde 500-800 kişi ya vardı ya yoktu. Kenan pole-position'ı aldıktan hemen sonra seyirciye konuşmak için platforma çıktı. 300-350 kişi ya vardı ya yoktu konuşmayı dinleyip Kenan'ı alkışlayan. Galatasaray - Barcelona maçına 1000 lira para veren birçok insan tanıyorum ama bu spor 25 liraya bile tribün dolduramıyor. Bu motor sporu bu ülkede tutmadı, meraklısından başka kimse izlemiyor.
    Ben de start- finish düzlüğünün önünden yarış seyretmekten hiçbir şey anlamadım. Yarışçılar önümden saatte 300 km hızla ok gibi geçip görünürden kayboldular. Pistin tamamını görmekten geçtim , en azından birkaç viraj görseydim keşke. Bu sebeple pazar günü o kadar yolu yapmayı gözüm kesmedi. Eurosport'tan yorumları ve değişik kamera açıları ile seyretmek bana daha keyifli geldi.
    Bir de İstanbul trafiği belası var. Cumartesi günü çoluk çocuk saat 12:30 da Büyükçekmece'den kontak çevirdik. Istanbul parka ulaşabildiğimde saat 14:45 di. Yol toplam 85 km. Perişan olduk. Daha şehir içinde müsabaka izlemeye gidemiyoruz, kaldı ki olimpiyat düzenleyeceğiz . İyi ki Tokyo aldı olimpiyatları, yoksa rezil olduyduk dünyaya.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Cumartesi sabah erkenden gittik kalabalık olur yer bulamayız diye , sadec 25 kişiydik birkaç Türk gerisi yabancı. Ama Tribünlerin dolmaması üzücüydü, F1 yarışında Türk yarışçı olmadığı halde daha fazla Türk seyirci vardı ki Kenan gibi bir yarışçımız mücadale veriyor ve Tribünler boş, bence yarışın reklamı daha iyi yapılmalıydı, daha fazla duyurulmalıydı.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de start- finish düzlüğünün önünden yarış seyretmekten hiçbir şey anlamadım. Yarışçılar önümden saatte 300 km hızla ok gibi geçip görünürden kayboldular. Pistin tamamını görmekten geçtim , en azından birkaç viraj görseydim keşke.
    Kapalı tribünün en soluna yani düzlüğün başına doğru olan kısma ve en yukarı koltuklara oturdum. Seneye kesinlikle tavsiye ederim.

Arka düzlüğün yarısında pilotların ok gibi inişini ve keskin viraja dalışını görebiliyorsun, sonrasında şikan ve düzlüğe çıkışa ve düzlüğün%85 ini görebiliyorsun. Bu kısım en çok ve hatta neredeyse geçişlerin tamamının yaşandığı kısım.

SBK nın ilk yarışında 4 takım arkadaşı Guliano-Eliaz ve Haslam-Fabrisio finishe çıkarken çarpıştılar ve yalpalayarak bitişe ulaştılar. Direk gözümün önünde bu olayı izlemek bile herşeye bedeldi.

Kenanın da performansını izlemek çok güzel oldu diyebilirim.

Seneye de mutlaka oradayım, ama cumartesi sıkıcı olur diye düşünüyorum...
    jeansatar ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler