Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Hayatımdaki ilk büyük motor ile korku dolu anlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Kahramanlara git eli yüzü düzgün motorcu abilerimize bir danış derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı rc_serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar k.bakmayın konuyu tekrar hortlatmamın nedeni önemli bir soru olacaktı.motoru aldığım ilk günden beri ortalama 380km yol yaptım ortalama 100-110kmde 50tl lik benzin alıyorum depoda neredeyse damla kalmayana kadarda almıyorum.bu bana hiç normal gibi gelmedi yani ortalama 500 kuruşmu yakıyor kmde bu imkansız olması lazım zaten hep şehir içinde kullanıyorum otobana çıksam bile en fazla 80-100.le gidiorum demek şöyle 200filan yapsam 1milyon yakacak kmde?bu nasıl iştir normal bişey mi bu?son iki defa benzin alışımda km sayacını tuttum bir keresinde 104 diğerinde 111 km filandı yakıt almıştım.yani dediğim gibi ortalama 100kmde 50tl yakıyor
    Git bir Scooter al..daha az yakar şehir içinde...SS senin neyine yakıtı düşüneceksen
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    BAYAKI COK YAKIYOR SENIN motor kesın teknık bir arıza var tamırcıye gıdıp sorman lazım)))))
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Çok yakında
    bana 600 cc motor vercekler gaza dokanmaya korkarım

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Cumartesi Burak 21 in önünde gördüm motoru ters yönde bırakmışsın kaskı çıkardıktan sonra bir oflaman vardı, dedim bu kadar pişman olmuş olamaz herhalde demek ki yakıta takılmışsın bu seferde

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ilk başlarda estin gürledin filan ama anlamaya başladın kazın ayağı öyle olmadığını ,
    şimdi çok yakmanın yada doğru bir tabirle yavaş gitsende devirli kullanıyormuş gibi yakmasının sebebi senin yanlış kullanımından kaynaklanıyor.

tabi ikinci periyotta farklı problemlerle karşılaşacaksın ,
    şöyle ki 2.000 km. daha tecrüben olduğunda düzensiz çalışma , ilk marşta almama , aşırı ısınma , egzostta patlama vb. gibi sorunlar için konuşuyor olacağız.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ilandaki adamın dediğine göre zx6r 100km de 4.5litre yakıyor. herkes 250cc motorlarını çöpe atsın 600cc racing alalım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6969453/detay/
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilandaki adamın dediğine göre zx6r 100km de 4.5litre yakıyor. herkes 250cc motorlarını çöpe atsın 600cc racing alalım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6969453/detay/
    idareli kullanılırsa evet aşağı yukarı o kadar yakar ama lanet olasıca idareli kullanılmıyor hep bol kepçe
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    idareli kullanılırsa evet aşağı yukarı o kadar yakar ama lanet olasıca idareli kullanılmıyor hep bol kepçe
    iradeli kullanılırsa cidden bu rakamlara düşülebiliyormu?
    peki sürekli düşük devirde kullanılmasının motora ne gibi dez avantajları olur?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iradeli kullanılırsa cidden bu rakamlara düşülebiliyormu?
    peki sürekli düşük devirde kullanılmasının motora ne gibi dez avantajları olur?
    yüksek devirli motorlar sürekli düşük devirde kullanılırsa motor kurum bağlar üst solunum yolu enfeksiyonu (üsye) nedeniye şiddetle öksürür , ciğerinde ciddi hasarlar baş gösterir.

Motosikleti
    Çelik sk 125
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşım bu adamın çarptığı senin çocuğun -anan-baba-eşin-sevgilin vs biri olsa hala aynı duygularımı paylaşacaksın? lanet olsun ülke bu hale geldi işte. paran varsa herşeyi yaparsın sanane diye biliyoruz.

hiç ağlayıp sızlanmayalım trafikte görmüyorlar, sıkıştırıyorlar vs diye. parası olan alıyor arabayı istediğini yapar sizene........

Arkadasım adamın ehliyeti var motoru var daha neyi olması lazım kaskını eldivenini takıyo resimlerde gordugumuz gibi.ben motoru ilk sürdüğümde 125cc minskler var belki bilir cogu kişi bilir o motoru sanki bana ucak gibi geldi ama 1 2 3 4 tur attıktan sonra insan ister istemez alısıyor önemli olan o alısmaya kadar dikkatli sürmek.hata yaparsan her motorda yaparsın motorla alakası yok gazı az acarsan yavas gidersin cok acarsan cok gidersin adam 30la gidiyorum diyor hiçkimse inanmıyor motoru oldugunada inanmıyolardı adam resimleri koydu hala ruhsatını cek koy diyenler bile var.
    Peugeot 103<Mobylette<Çift Mobylette<Mondial 125 uag sonradan 150lik oldu :)<Kanuni breton 125<Çelik sk 125 :bounce:

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi Burak 21 in önünde gördüm motoru ters yönde bırakmışsın kaskı çıkardıktan sonra bir oflaman vardı, dedim bu kadar pişman olmuş olamaz herhalde demek ki yakıta takılmışsın bu seferde
    ondan değil şöyle 30 küsür km gittiğimde bileklerim çok ağrıyor bütün yük bileklerime biniyor galiba ama bileklerime vermediğimde bu sefer belim ağrıyor oflamam bileklerimin ağrısındandır geçenlerde 70küsür km yol yaptım bir kaç defa pınarbaşına oraya buraya gittim motordan indim eve gittiğimde 12 küsür saat uyumuşum yorgunluktan

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motorun bana plakasını versene ruhsat senin üstüne nasıl olsa buraya yazmaya bilirsin ozeldende olur...
    Yok artık daha neler yahu.Abi S1000RR'ın var ne istiyorsun daha var işte adamın motoru

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)