Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Hayatımdaki ilk büyük motor ile korku dolu anlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı rc_serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim.ama şuan iyi kullanıyorum tabiki prof filan değilim trafiğe filan artık rahat çıkabiliyorum yalnız virajlara hızlı giremiyorum tam viraja girdiğimde(hızlı olarak)içimde sanki virajı alamayacağım korkusu giriyor gazı aniden kestğimde bu sefer arka teker hafif kayma oluyor acayip korkuyorum o anlarda kendimi geliştiremedim hala şu viraj konusunda

Vallaha komedi billaha komedi ... daha dur nettin hele acele etme

şimdi ben iyi kullanıyorum diyorsun ya yarın öbür gün ben artık tamam oldum diyeceksin viraja bi dalacaksın , daha önce tecrübe etmediğin bir kayma olacak , önüne virajda birşey çıkacak , yavaşlamak isteyeceksin

o zaman anlayacaksın korkunun ne demek olduğunu, üçbuçuğun nasıl bir sayı olduğunu ...

sen çok biliyorsun maşallah bak ne güzel demişsin ;

hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    irondark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR 600 k)
    hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim.ama şuan iyi kullanıyorum tabiki prof filan değilim trafiğe filan artık rahat çıkabiliyorum yalnız virajlara hızlı giremiyorum tam viraja girdiğimde(hızlı olarak)içimde sanki virajı alamayacağım korkusu giriyor gazı aniden kestğimde bu sefer arka teker hafif kayma oluyor acayip korkuyorum o anlarda kendimi geliştiremedim hala şu viraj konusunda
    Viraj içinde gazı gesip arkanın kompresore binmesi icin devrin alt viteslerde baya yüksek olması lazım senin motorunda en kotu 1. viteste 160 gibi görebildigine gore senin korkman gereken o hızlarda gazı kesince motorun dikleşik viraj dışına çıkman olmalıdır.... Böyle bir deneyip düşmeden de yazıyorsan valla tebrikler....
    Sana tekrar söylüyorum paraya kıy eğitim al en dogrusunu yapmısın büyük motor alıp ama eğitim şart... Yoksa bir daki yazını yatakta yapacak gibi gözüküyorsun...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    inşallah gercekten 1000cc motorun yoktur hepsi fec tir yoksa bir kaza ve allah rahmet eylesin başlıgı çok uzak degil tabi benimde bu yazı cıkarıp birdahaki kışı görcegimde mechul ama senin yazdıklarını okuyunca sadece içim çız ediyor dün izmirdeki kaza topigine girdim 125 cc yazısını okuyunca he bu degilmiş dedim..
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Suzuki GSXR 600 k)
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah gercekten 1000cc motorun yoktur hepsi fec tir yoksa bir kaza ve allah rahmet eylesin başlıgı çok uzak degil tabi benimde bu yazı cıkarıp birdahaki kışı görcegimde mechul ama senin yazdıklarını okuyunca sadece içim çız ediyor dün izmirdeki kaza topigine girdim 125 cc yazısını okuyunca he bu degilmiş dedim..
    Fake olmasın halis abicim o

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Halis hala inşallah yoktur diyorsun abicim yahu. Var adamın motoru. Hocası ile konuştum teyidini aldım. Çağatay Çağatay adamın adı ekle facebook da sen de konuş. Çocuk yapmış bir hata almış 1000 lik makine. Artık sorgulamak yerine tecrübe aktarma zamanı ki patlamasın sağda solda.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben sana birşey söyleyeyim

"o motor seni kullanıyor"
    112ciyiz

Motosikleti
    Takashi Pioneer
    Arkadasim sen motorunu bir magazadan aldin degil mi?

Bende gecende gittim bir magazaya adamin tek isi ikinci el motor satmak, girdim iceri R6 bakicam dedim ve butcemi soyledim. 1-2 tane vardi elinde gosterdi. Adama 2 yildir amator kros kullaniyorum ancak pek trafik tecrubem yok, arastirdigim kadari ile de once 250 ile trafikte, virajlarda basla sonra 600 luk alirsin diyorlar sen ne dersin? adamin cevabi asagida; 1 kelime abarti yada ekleme yoktur,

- Arkadasim ne yaptin sen yaa, daha once birak kros motoru bisiklete bindiysen bu is tamam. Ne doktorlar geldi bana hic hayatinda motora binmemis, frenin, debriyajin yerini bilmiyorlar, onlara kros motorla dukkanin onunde iki dur kalk yaptiriyorum debriyaji ogretiyorum, sonra binip 600`luk makinaya gidiyorlar. Bu makina sana cok uygun... Ilk 15 gun fazla gaza asilma yeter...

Eeee iste durum bu, sanada 1000lik gommusler. Maalesef bu makineleri satan arkadaslarin (hepsinin degil tabiki) zihniyeti bu, aman dikkat et kazasiz belasiz...
    A.Cenk Tuzun
    Karsiyaka / Izmir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halis hala inşallah yoktur diyorsun abicim yahu. Var adamın motoru. Hocası ile konuştum teyidini aldım. Çağatay Çağatay adamın adı ekle facebook da sen de konuş. Çocuk yapmış bir hata almış 1000 lik makine. Artık sorgulamak yerine tecrübe aktarma zamanı ki patlamasın sağda solda.
    bilmiyorum ben kendimi tecrübeli görmüyorumki ona aktarayım.
    ben bu işi ögrendim dedigimde hep kaza yaptım ve şu anki makine ile kaza yaptımı sag kalırmıyım bilmiyorum o yüzden ben tecrübesiz biriymiş gibi kulanıyorum..(bu arada ben tamı tamına 25 yılık motor kulanıcısıyım)
    her türlü motor kulandım mobiletten kros olsun endru olsun scoter ve sopar da
    kulandım ama halla acemiyim ben
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Suzuki GSXR 600 k)
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ben kendimi tecrübeli görmüyorumki ona aktarayım.
    ben bu işi ögrendim dedigimde hep kaza yaptım ve şu anki makine ile kaza yaptımı sag kalırmıyım bilmiyorum o yüzden ben tecrübesiz biriymiş gibi kulanıyorum..(bu arada ben tamı tamına 25 yılık motor kulanıcısıyım)
    her türlü motor kulandım mobiletten kros olsun endru olsun scoter ve sopar da
    kulandım ama halla acemiyim ben
    Üzülme CSS de ögretecekler birsey sana olmadı ben takviye veririm canım cigerim...

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Bende şahit oldum gözlerimle çocuğun birine r6 sattılar debriyajın yerine bilmiyo geldi biri motoru götürdü ben öğretecem dedi sana adam işin parasına bakıyo tabi kimi bulursa ver...

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    arkadaşlar k.bakmayın konuyu tekrar hortlatmamın nedeni önemli bir soru olacaktı.motoru aldığım ilk günden beri ortalama 380km yol yaptım ortalama 100-110kmde 50tl lik benzin alıyorum depoda neredeyse damla kalmayana kadarda almıyorum.bu bana hiç normal gibi gelmedi yani ortalama 500 kuruşmu yakıyor kmde bu imkansız olması lazım zaten hep şehir içinde kullanıyorum otobana çıksam bile en fazla 80-100.le gidiorum demek şöyle 200filan yapsam 1milyon yakacak kmde?bu nasıl iştir normal bişey mi bu?son iki defa benzin alışımda km sayacını tuttum bir keresinde 104 diğerinde 111 km filandı yakıt almıştım.yani dediğim gibi ortalama 100kmde 50tl yakıyor

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıtın çoğu aragazına gidiyor olmasın? benzinin havaya gidişi kulağa hoş gelir ya
    112ciyiz

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    arkadaşlar k.bakmayın konuyu tekrar hortlatmamın nedeni önemli bir soru olacaktı.motoru aldığım ilk günden beri ortalama 380km yol yaptım ortalama 100-110kmde 50tl lik benzin alıyorum depoda neredeyse damla kalmayana kadarda almıyorum.bu bana hiç normal gibi gelmedi yani ortalama 500 kuruşmu yakıyor kmde bu imkansız olması lazım zaten hep şehir içinde kullanıyorum otobana çıksam bile en fazla 80-100.le gidiorum demek şöyle 200filan yapsam 1milyon yakacak kmde?bu nasıl iştir normal bişey mi bu?son iki defa benzin alışımda km sayacını tuttum bir keresinde 104 diğerinde 111 km filandı yakıt almıştım.yani dediğim gibi ortalama 100kmde 50tl yakıyor
    Yahu sen bırak benzini cartı curtu Madem hiç bilmediğin bi motoru alcak kadar çok paran var,kıymetsizde canın var.Birazda eğitimine para ver.Cami yaptırıp namaz kılmayı bilmemek gibi birşey bu

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    100km de 9-10 lt civari yakmasi lazim.
    Parayla degil de litreyle ölçersen, daha mantikli olacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    nx4 falkon
    Tabiikide yakacak yoksa nasıl 15000 devir çevirip nasıl 3 saniyede 100 km reye çıkacak nasıl hemen tekere gelecek.Benim falkon bile asılınca 6 litre gibi yakıyosa 1000 lik motora az bile.Şikayetler erken başladın hayırdır kardeş.Ekonomiyi unut bence bu motorlarda.ALLAH göstermesin ama eninde sonunda düşüp granajlara yada dijitale bi zarar verdiğinde yapacağın masrafı daha çok önemse bence.Tabi temennim olmasın.Bu arada hayırlı olsun ağız tadıyla binersin umarım.

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıtın çoğu aragazına gidiyor olmasın? benzinin havaya gidişi kulağa hoş gelir ya
    evet çok aragaz yapıyorum hatta korkuyorum motora bişey olacak diyeama napalım bizimkiside züğürt tesellisi diyelim korkuyorum hız yapmaya aragazla kendimi tatmin etmek gibi bişey işte.ama yinede çok yakıyor yavdemek çeşmeye gidip gelsem(hiç gezmeden düz)100tl yakacak vay anasını

O motorda en ucuz şey ampuldür...Allah göstermesin 1 grenaj kırıldığı zaman ne olacak ? Benzin parası bile çok geliyorsa..Sat o motoru...Sen düşmesen bile,farzet olduğu yere devrildi bi şekilde ? Yada tanıdığın birine verdin kaza yaptı...Büyük Japon,büyük para...Yen le satın almıyoruz ucuz olsun Türk Lirası ile alıyoruz...Anlayan anlar

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    vay arkadaş topicteki mesajlara bakmaktan uykum geldi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin......şeytanın bol olsun diyelim galiba sen yaşam ve ölüm arasındaki ince cizgide geziyon kumar oynuon abiiii...

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ..................

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Ya bu yüksek cc'li yarış motorları çok fena aletler.Seni üstünden atmak için elinden geleni yapıyor veletlerArtı bu kadar çok benzin yiyorsa kıyısından köşesinden geçmemZira km de 50 kuruş yakıyorsa bu motorun 2-3 yıllık masrafını düşünemiyorum.Muhtemelen 1 oda 1 salon ev alırsın

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)