Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir daha yağmurda binersem iki olsun!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Arkadaşlar bugun İstanbul yağmurluydu.. Motosikletmle eve gelirken ( Avcılar-Büyükçekmece ) Motorun arkası anormal bi şekilde kaymaya başladı.s Sabit hızda ilerliyorum 50-60km/h.. Sanki 120'yle gidiyomuş ve gazı sonuna kadar açmışım gibi arkası dans ediyodu yolda.. Yağmurda defalarca yola çıktım frenleme kötüydü evet. Ama sabit hızla kesinlikle kaymazdı.. haramidere rampada durdum Tekrar kalkarken altımdan kaydı makine zor tuttum yan döndüm e5' te ama yatırmadım motoru.. Lastiklerden mii lastik basınclarından mı bilmem ama.. Motorumdan soğudum.. Bundan sonra kesinlikle ıslak zeminde kullanmaya tövbe ettim. Ama hala kafama takılan soru, '' Bu aşırı kaymanın sebebi neydi '' .s.s

Sizlerle paylaşmak istedim arkadaslar..
    Yağmur çamur demeden yollarda olanların allah yardımcısı olsun..
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Lastik ve hava basıncı. Üzerinde fabrika çıkışı lastikler varsa çok kötü lastikler onlar. Hem de değişim yılı gelmiştir sanırım. Bir an önce değiştirmeni öneririm. Sanki bir başka başlıkta gene bunu konuşmuştuk seninle
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun , iyiki kaza felan yapmadın. sorduğun soruya gelince...asfalttaki herhangi bir yerdeki yağ döküntüsünden geçip tekerlerin yağlanmış ve tekerleklerinin yola tutunması tamamen kaybolmuş olabilir mi ?
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun , iyiki kaza felan yapmadın. sorduğun soruya gelince...asfalttaki herhangi bir yerdeki yağ döküntüsünden geçip tekerlerin yağlanmış ve tekerleklerinin yola tutunması tamamen kaybolmuş olabilir mi ?
    burası istanbul herşey olabilir..

M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Geçmiş olsun...Lastiklerin kaç senelik..? Bence lastiklerini hemen değiştir...
    Motosiklet efendi işidir

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    geçmiş olsun kardeş.benim aklıma da ilk olarak,senden önce oradan geçen bir araçtan yola damlayan yada sızan kaygan bir madde geldi.yakın zamanda ve yağmurda kullanıp da bir sorun yaşamadıysan eğer bence lastiklerden kaynaklanmıyor.ama eskiyse o başka tabi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik ve hava basıncı. Üzerinde fabrika çıkışı lastikler varsa çok kötü lastikler onlar. Hem de değişim yılı gelmiştir sanırım. Bir an önce değiştirmeni öneririm. Sanki bir başka başlıkta gene bunu konuşmuştuk seninle
    Ahh basınçları kaç yapmam gerektiğini bi bilsem .s Kullanma klavuzunu bulamıyorum motorun.. Foruma defalarca yazdım :/ bilen biri çıkmadı.. Lastikler orjinal değil orjinali erimemişti ama yaz kış gördü özelliğini yitirmiştir die değiştirdim.. Bu lastikleri yazın başında takmıştım ama yinede kaliteli olduğu söylenemez Fakat bu kadar da kaymaması gerekiyor..
    130/90-15 Lastikler icde desem ince değil.. .s Hafif motor desem 195+55..
    Anlamadım gitti.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yolda farkına varmadan kaygan bir mazemeden geçmissindir bence.. mazot yağ veya kaygan bir kimyasal...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Bu arada motorun çin malı olanlar,motoru alır almaz ilk yapıcakları şey lastikleri değiştirmek olsun,hatta mümkün ise dükkandan çıkarmadan lastikleri değiştirsinler...Çünki çin motorlarında lastikler lastik değil,resmen plastik...
    Motosiklet efendi işidir

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş.benim aklıma da ilk olarak,senden önce oradan geçen bir araçtan yola damlayan yada sızan kaygan bir madde geldi.yakın zamanda ve yağmurda kullanıp da bir sorun yaşamadıysan eğer bence lastiklerden kaynaklanmıyor.ama eskiyse o başka tabi.
    Çok kaliteli lastikler olmasada Yazın başında değiştirmiştim yani ilk kışını görüyor lastikler.. Dişleri felan olduğu gibi duruyor zaten motor 18.000 civarında 2. lastikleri. Yağ olayı tamam ama avcılardan büyükçekmeye kadar mı devam eder bu olay ? yaklaşık 10-15 km yol.. yerler zaten yağmurlu. bütün yol boyunca dans edip durdu yolda.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Markası ne taktırdığın lastiklerin ? Hava basıncını da yazmıştım sana 32-34 olmalı diye anımsıyorum. Ama seninkiler tubless değil. Virago kopyası olduğunu düşünürsek motosikletinin Virago nun basınçlarını arayarak bulabilirsin sanırım.

Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Bence basınçtan değil...Kaliteli lastik taktır derim...
    Motosiklet efendi işidir

Motosikleti
    Markası ne taktırdığın lastiklerin ? Hava basıncını da yazmıştım sana 32-34 olmalı diye anımsıyorum.
    Ön 32 arka 34 mü olucak ?
    Yamaha virago 250'yle aynı makine zaten.. Onun latik basınçlarını bulsak olur.
    Ama ben onuda bulamadım.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.e.t.i.n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motorun çin malı olanlar,motoru alır almaz ilk yapıcakları şey lastikleri değiştirmek olsun,hatta mümkün ise dükkandan çıkarmadan lastikleri değiştirsinler...Çünki çin motorlarında lastikler lastik değil,resmen plastik...
    Bu çok doğru! sıfır aldığım motorun lastikleri tam hatırlamıyorum ama 10000km den önceşekil değiştirmeye başladı sıcak hacada ve uzun yolda kulllandım, diş derinliği normal olmasına rağmen arka lastiğin sırt yüzeyi otomobil lastiği gibi düzleşti! değiştirince farkettim sürüş çok değişti.
    112ciyiz

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı DreaM_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 32 arka 34 mü olucak ?
    Yamaha virago 250'yle aynı makine zaten.. Onun latik basınçlarını bulsak olur.
    Ama ben onuda bulamadım.
    Buldum arkadaşım ön 32 arka 34psi olmalı

http://www.drivegreen.com/Motorcycle...ure_yamaha.htm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Lastiğinin patlak olma ihtimali nedir? Benim motorun arka lastiği bir süredir patlak ve hiç belli etmiyor Yani görünüş olarak üzerinde biri otururken bile patlak olduğu belli olmuyor ama 2-3 günde bir hava tamamen boşalıyor. Bu havalarda pek kullanmadığıma yaptırmaya zamanım olmadı. Şişirmeyi unutup da yola çıktığım zaman çok güzel dans ediyoruz motorumla. Hele bir de virajda gaz açarsam kuru yolda bile bir driftler yapıyoruz yusufla anlatamam Neyse konuya dönersek lastiğinde çivi-vida falan olabilir ve yeni olduysa farketmemiş olabilirsin.

Edit: Bu yazı lastiklerinin tubeless olduğu düşünülerek yazılmış olup, sonra avatardaki resimden motorunun telli jantlara sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Motosikleti
    Alıntı M.e.t.i.n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence basınçtan değil...Kaliteli lastik taktır derim...
    Sanırım yaz-Kış kış lastiğiyle gezmek zorundayım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğinin patlak olma ihtimali nedir? Benim motorun arka lastiği bir süredir patlak ve hiç belli etmiyor Yani görünüş olarak üzerinde biri otururken bile patlak olduğu belli olmuyor ama 2-3 günde bir hava tamamen boşalıyor. Bu havalarda pek kullanmadığıma yaptırmaya zamanım olmadı. Şişirmeyi unutup da yola çıktığım zaman çok güzel dans ediyoruz motorumla. Hele bir de virajda gaz açarsam kuru yolda bile bir driftler yapıyoruz yusufla anlatamam Neyse konuya dönersek lastiğinde çivi-vida falan olabilir ve yeni olduysa farketmemiş olabilirsin.
    Birazdan çamurlarını silmek için indiğinde kontrol edicem.. Önerin için sağol ama önceden patlak olucağını hiç sanmıyorum..

Motosikleti
    RR 250E-9
    Dream iki üstteki mesajıma bak dostum

Motosikleti
    Buldum arkadaşım ön 32 arka 34psi olmalı

http://www.drivegreen.com/Motorcycle...ure_yamaha.htm
    Arkadasım allah senden razı olsun Günlerdir arıyorum bunu bulamıyorum.. Birazdan gidip bakıcam şu basınçlara kafama takıldılar.. Geldiğimde sonucu yazarım ama sanırım düşük çıkıcak basınçlar.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hiç yağmurda binmediysen psikolojikte olabilir. bir kere başıma geldi, uzun süre motosiklete binmedikten sonra yağmurlu havada çıktım, yolun yarısında geri dönmek zorunda kaldım.
    yani sürerken tereddütte kalırsan, güven kaybı yaşarsan yoldan çıkacağını düşünüp hakkaten çıkarsın.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)