Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aklım almıyor lütfen yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    arkadaşlar epey uzun zamandır aranızdayım ama 2 gün önce çok farklı bişeylerle karşılaştım.GAZLAMAK diye bir tabirle karşılaştım.benim motor 90'ı geçmediği için anlam veremedim önceleri.bu sanırım otobanda trafiğe açık alanda 200-250 basmak oluyor değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    hocam simdi bu kelime cok farkli anlamlarda kullanilir.

mesela bir adami kizdirmak icin ver gazi ver derler yanindakiler
    kacmak anlamindada kullaniliyor polisi gorunce gazladik gibi mesela
    sonra birsey satin alirsin bir arkadasin der lan olum bu paraya bu alinirmi sana gazlamislar adi mali.
    birine kizarsin hadi gazla bakalim dersin
    veyahutta motorla yada arabayla yavas gitmekten sıkılırsın biraz gazlayalim dersin.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    Honda Varadero xl1000VA / Yamaha ybr 125 ESD
    Daha güzel ifade edilemezdi heralde..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    anlatım güzel............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Sıfırdan
    evet anlatım gerçekten güzel ama benim değinmek istediğim nokta şu: (sitedeki büyüklerimizden de var aralarında) bazı dostlarımız trafiğin içinde, motorun depo kısmına kamera koymak sureti ile bazı kayıtlar yapmış.bu güne kadar kimse uyarmadı mı onları???YBR ile teker yapan apaçi oluyor 1000rr ile makas atan efsane...anlayamıyorum dostlar

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Her zaman söylerim adamına göre muamele motosiklet.net'te

Mersinde delikanlı bir foto koyar, yuh apaçi der taşlanır, abimiz koyar süper foto olur.

Adanadan delikanlı hafta sonu köye gittik der iki foto koyar, yuh apaçi... bu gezi mi şimdi ? bize ne ? olur, malum abilerimiz avcılarda sahil parkında bira içip foto koyar süper hafta sonu etkinliği olur...

Yani burada böyle şeyler pek aramıyacaksın abiler takılıyorlar iste )

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar epey uzun zamandır aranızdayım ama 2 gün önce çok farklı bişeylerle karşılaştım.GAZLAMAK diye bir tabirle karşılaştım.benim motor 90'ı geçmediği için anlam veremedim önceleri.bu sanırım otobanda trafiğe açık alanda 200-250 basmak oluyor değil mi?
    bunlar boş işler benden sana söylemesi ama gende söyleyim gazlamak demek en son limitlerde gitmektir zamanında çok gitttim ALLAH herkesi korusun sonu yok aklında olsun...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mersinde delikanlı bir foto koyar, yuh apaçi der taşlanır, abimiz koyar süper foto olur.

Adanadan delikanlı hafta sonu köye gittik der iki foto koyar, yuh apaçi... bu gezi mi şimdi ? bize ne ? olur, malum abilerimiz avcılarda sahil parkında bira içip foto koyar süper hafta sonu etkinliği olur...

demekki anlatabilmişim derdimi, arkadaş gayet güzel özetlemiş, teşekkür ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:42 ----------

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar boş işler benden sana söylemesi ama gende söyleyim gazlamak demek en son limitlerde gitmektir zamanında çok gitttim ALLAH herkesi korusun sonu yok aklında olsun...
    abi benim motor 90ı geçmiyor zaten hevesli de değilim gerçi

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Gazlama ifadesi kişiye göre ve altındaki motora göre değişiyor sanırım. Şimdi ben "biraz gazladım" ifadesini kullansam, bundan "dolaşıp geldim" anlamı çıkar.

omercem, ben bu forumda 5. yılımı doldurmak üzereyim, senin bahsettiğin duruma pek rastlamadım. Bazı arkadaşlar aynaları neden söktün diye eleştirilmiştir, bu doğrudur, bence yapılması da gerekir. Ancak olayın senin anlattığın boyutta olduğunu sanmıyorum.

Sonuçta günde 24 saat bu forumda değiliz, bahsettiğin durumu farketmemiş olabilirim, yani sen haklı olabilirsin, ama düşüncelerini örneklerle desteklemen gerekir.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazlama ifadesi kişiye göre ve altındaki motora göre değişiyor sanırım. Şimdi ben "biraz gazladım" ifadesini kullansam, bundan "dolaşıp geldim" anlamı çıkar.

omercem, ben bu forumda 5. yılımı doldurmak üzereyim, senin bahsettiğin duruma pek rastlamadım. Bazı arkadaşlar aynaları neden söktün diye eleştirilmiştir, bu doğrudur, bence yapılması da gerekir. Ancak olayın senin anlattığın boyutta olduğunu sanmıyorum.

Sonuçta günde 24 saat bu forumda değiliz, bahsettiğin durumu farketmemiş olabilirim, yani sen haklı olabilirsin, ama düşüncelerini örneklerle desteklemen gerekir.

Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim motor 90ı geçmiyor zaten hevesli de değilim gerçi
    her kişinin beklentileri ve keyif alma şekli farklıdır.
    motorun üzerinde olmak , yakınında olmak , sahip olmak vb. çeşitlenebilir.

hız felakettir bunu herkes biliyor şüphe yok , senin motorun en çok 90 km/h yapıyor bu son süratin değil mi ?

eee öyleyse ;

bak sende redline , gazlama , tapa gaz , gaz çekme vb. yapmışsın , motorunu limitlere çekmişsin şanslısın ki motorun max. 90 km/h yapıyor.

motorun 250km/h yapıyor olsa (itiraz istemem) onu da yaparsın

o zaman ise anladığın gün olacaktır.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında söylediklerin motosiklet.net için çok geçerli mi emin değilim ama genel olarak motosiklet camiası için geçerli.
    bir farkla adamına göre değil motosikletine göre muamele gördüğün maalesef bi gerçek (motosiklet camiasında)

neler gördüm. başlangıç için aldığı 125-250 cc çin malı motoruyla buluşmalara geldiğinde doğru düzgün ilgi görmeyen, kendisiyle sohbet dahi edilmeyen kişi 0 km ZX6 alıp geldiğinde nasıl kanka moduna yükseltildiğini..

genel olarak motosiklet kullanıcılarının bir kısmı türkiyede ya ağırlıklı olarak bilinçsiz ucuz ulaşım peşindeki eğitimsiz kişiler olduğundan geri kalan kısmı da bir gruba mensubiyet duygusunu tatmin etmek için motosiklete bulaşan kişiler olduğundan böyle sorunlar oluyor.

ama emin ol az sayıda da olsa, gerçekten motosiklet sevgisine bilincine sahip insan var ve bu forumda da başka portallara göre onlardan daha çok var

iyi bilinen diğer (!) motosiklet grubunun forumunu incelersen sen de bunu göreceksin
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Sıfırdan
    motorum 120 ye çıkabiliyor.ama ne onu zorlayıp yoruyorum ne de kendimi tehlikeye atıyorum.motorun rahat ettiği, sesinin kulağıma hoş geldiği son nokta 90.

benim değinmek istediğim nokta şu: Antalyalı gençler kasksız ön kaldırdı diye sövdük saydık değil mi burada.hatırlarsınız ŞAKA MAKİNELERİ.adamların hızı en fazla 100.tehlikeli, ölürsün, başkalarını riske attın falan dedik.diğer yandan şuan hala forumumuza üye olan bir abimiz 299km/saat hızı Şekerpınar Kurtköy arasında yani TEM de görüyor.neden bunlara başlık açılmıyor yada ben açtığımda neden kilitleniyor???

bizim apaçiler kaza yapsa sadece kendileri ölürler.ama 1000RR lık bir makineyle 299km/saat hızla masum bir arabaya giren abimiz beraberinde birkaç da masum insanı götürür.umarım kelamımı anlamışsınızdır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

youtube'a girip "CBR 1000 RR otoban" neler neler çıkıyor...12 saniyede bolu yolunda 299'a varını mı istersin, R6 ile makas atanımı...hepsi var... ve bu videolardan bir kaçının da başrol oyuncuları şuan aramızda

polis kaza yapsa dönüp bakmam diyen bir abimiz otobanda hız denemesi yapıyor.kendini bilmezler yüzünden her ss makine kullanan potansiyel tehlike olarak görülüyor ve çevirmeye uğruyor.bize hep bir noktadan bakmasını öğretti bu forum.madalyonun diğer yüzünden bahsetmedi

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    illa hız denemesi yapanlar mı ölümle dans etcek kardeşim ? hayır... illa teker yapan mı ölümle dans etcek ? yine hayır. yapılır. hızda yapılır, tekerde yapılır, tapa gazda gidilir... ama bunu guvenli ortamda yapmalı. şehir içinde teker yapmanın bir anlamı yok. düzgün ve müsait yerlerde yapılmalıdır böyle şeyler....
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

Motosikleti
    Sıfırdan
    Bu bahsi geçen arkadaşlar üstelik istanbuldalar.yanıbaşlarında körfez pisti var.sivil kullanıcılar girebiliyor mu bilmiyorum ama bir şekilde orada sınırlarını zorlamalılar...

aynı şeyi tekrar ve tekrar söylüyorum trafiğin içinde 200 ile gitmek cinayet girişimidir...ve bu şekilde ölenlerin arkasından da hayıflanmak anlamsızdır bana göre

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    litrelik racing makinan olsa yine 90 lamı gideceksin? Otobanda hız yapmayacakta nerde yapacak? Şehir içi trafigi degil sonuçta..Bu adam sürekli 299 lada gitmiyo..her insan makinasının limitlerini ögrenmek ister..Çok takılma bence..Bende ömrümde birkezde olsa 300 ü görmek isterim..Ve bunun için en uygun yer boş bir otobandır..istanbul parka öyle zırt diye almazlar bence..
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk Dil kurumuna göre gazlamak :

Motorlu taşıtlarda aracın hızlanmasını sağlamak için gaz pedalına kuvvetle basmak.

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk Dil kurumuna göre gazlamak :

Motorlu taşıtlarda aracın hızlanmasını sağlamak için gaz pedalına kuvvetle basmak.
    eyvallah.peki yukarda değindiğimiz alanlarda gazlamak ahlak ve vicdan kurumuna göre nasıl değerlendiriliyor?var mı karşılığı??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:16 ----------

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    litrelik racing makinan olsa yine 90 lamı gideceksin? Otobanda hız yapmayacakta nerde yapacak? Şehir içi trafigi degil sonuçta..Bu adam sürekli 299 lada gitmiyo..her insan makinasının limitlerini ögrenmek ister..Çok takılma bence..Bende ömrümde birkezde olsa 300 ü görmek isterim..Ve bunun için en uygun yer boş bir otobandır..istanbul parka öyle zırt diye almazlar bence..
    sınırı bilmiyorsam binmem, bu kadar basit.otobanda cc ayrımı yok.limit belli.hadi sen 1.5 katı hızda git.250 ne abi ya??arabalılar haklıymış bize kızmakta.adam değer verdiği insanları taşıyor arabasında, sakin sakin gidiyor.dengesizlik yapan bir motorcu, tüm keyfini kaçırıyor...

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    resminde kasksız motora binen bir adam görüyorum ??? neyi neden tartışmaya açıyorsun

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    * hiçbir motorcu bir minibüse çarpıp 10 kişinin ölümüne neden olmaz.
    * hiçbir motorcu Otobüs durağına dalıp 20 kişiyi ezmez.
    * Hiçbir motorcunun freni patlayıp bir evin içine dalmaz.
    * Hiçbir motorcu Hatalı sollama nedeniyle motorunda bulunan 20 yolcunun ölümüne neden olmaz .

Motorcu ne yaparsa kendine yapar . Fazla takılmaya gerek yok . Motosiklet özgürlük tür , çılgınlıktır, deliliktir. Yeri gelir 50 ile gider yeri gelir 250 ile . Motosiklet budur bence

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * hiçbir motorcu bir minibüse çarpıp 10 kişinin ölümüne neden olmaz.
    * hiçbir motorcu Otobüs durağına dalıp 20 kişiyi ezmez.
    * Hiçbir motorcunun freni patlayıp bir evin içine dalmaz.
    * Hiçbir motorcu Hatalı sollama nedeniyle motorunda bulunan 20 yolcunun ölümüne neden olmaz .

Motorcu ne yaparsa kendine yapar . Fazla takılmaya gerek yok . Motosiklet özgürlük tür , çılgınlıktır, deliliktir. Yeri gelir 50 ile gider yeri gelir 250 ile . Motosiklet budur bence
    ustam biz o zaman boşuna geçirmişiz bunca zamanı.BOŞUNA AĞLAMIŞIZ hatasıyla gidenlerin ardından.demekki onlar "bile bile lades" diyerek gitmişler ölüme.ne yaparsa kendine yapmıyor işte.çarptığı aracın sürücüsü mahkeme mahkeme sürünüyor, bizler yollara dökülüp bağırışıyoruz bu son olsun diye...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)