Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ybr 125 çin malımı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha ybr 125lerin çin malı olduğunu duydum. Hatta kornanın altında made in china yazıyor dediler. Siz ne diyorsunuz?

Valla çinli minli ben alıcam siyah bi ybr 125 city

şunların güzelliğine bakın ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Evet şasede yazdığına göre çin malı

Bu mevzuu belki onlarca kez tartışıldı

buna göre TÜRKİYE'de üretilen toyotada türk malı,hyundai türk malı

aklınıza gelebilecek türkiyede üretimi yapılan tüm yabancı markalar türk malı

bilmem anlatabildimmi?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    evet çin de üretiliyor ama çin malı değil
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

benimde kafamı kurcalayan bazı ilanlarda ORJİNAL JAPON yamaha ybr 125 yazması. o nedenle biraz kafam karıştı. ama kimseden olumsuz bi yorum almadım ybr için.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    yapan çinliler insan gücü ucuz diye ama kalitesi yine japon kalitesi

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    öncelikle ybr çok iyi bir motor bunu söylemden geçemem ama 2010 model ybr ler malzeme olarak hiç hoşuma gitmedi bende 2008 model ybr var uzun yola gittim bi kere çok az yakıyo ve rahat motor çok kasmadıktan sonra motoru en az 30.000 km açtırmazsın motorunu benimki asa yukarı 15.000 km oldu su ana kadar bi kere sanayiye gitmişliği yok bakımdan bakıma gidiyorum o kadar ha ybr alınırmı dersen alınırı ama 2. el temiz 2008 model bulursan al derim kaçırma 2010 modellerde iş yok !....
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

haydaaa şimdide 2010 modellerde iş yok diyen çıktı ya tam kafamı toparlıyorum 125 city alcam diye biri mutlaka bişey çıkarıyor

arkadaşım aynı makina değil mi bunlar ? hatta 2010 makinalarının karbratörünün güçlü olduğunu duydum. ?? Gerçekten işi bilenler cevaplasın yoksa parayı çöpe atmayayım zaten nelerle biriktiriorm

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hiç tartışmanıza gerek yok su anki ybr ler orjinalmi orjinal çin üretimi ve malı.ybr125 2005 son çeyregine kadar orjinalmi orji japon malıydı.ve 2005 ten sonraki ybrlerin herşeyi farklı ne varki mondialler 3.kalite ise 2005 üstü ybr ler 2. kalite 2006 ybr ler 1. kalitedir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

oooof of ybr ybr diye koşullandırmıştım kendimi

Motosikleti
    hiç koşullandırma dostum kuba125 yada tvs apachi alabilrsin

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet şasede yazdığına göre çin malı

Bu mevzuu belki onlarca kez tartışıldı

buna göre TÜRKİYE'de üretilen toyotada türk malı,hyundai türk malı

aklınıza gelebilecek türkiyede üretimi yapılan tüm yabancı markalar türk malı

bilmem anlatabildimmi?
    aslında özet bir şekilde anlatmışsın abi güzel olmuş

ben kendi düşüncelerimi yazayım

Ybr'nin Üretimi Şu anda çinde yapılıyor bu doğru çinde yapılmasının sebebi maliyetin ucuz olması ve yine çinde japon mühendisler tarafından üretiliyor benim ybr 2007 model bende bu güne kadar bakımları dışında sanayiye girmedim hatta bir seferinde bakımını 3000 km geçirmeme rağmen yine bir sorun çıkarmamıştı 30000 kmyi devirdim hala saat gibi çalışıyor akü bile değiştirmedim Bakımlar Dışında yaptığım tek masraf 5-6 tane ampül oldu o kadar

bence koşullandırmaya devam etmelisin ybr kalitesini gerçekten kanıtlamış bir motor
    www.sahildenturkiye.com

oof of peki bana ybr ile aynı fiyatlarda olan cruiser modellerinden şu motor sağlamdır alınır uzun yolda adamı bırakmaz falan diyebilecekmisiniz? Cruiser modelleride çok hoş. Önerilerinizi bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

eğer önerilecek bişey yoksa ybr alcam

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç koşullandırma dostum kuba125 yada tvs apachi alabilrsin
    önerdimya işte :(

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oof of peki bana ybr ile aynı fiyatlarda olan cruiser modellerinden şu motor sağlamdır alınır uzun yolda adamı bırakmaz falan diyebilecekmisiniz? Cruiser modelleride çok hoş. Önerilerinizi bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

bence ybrden şaşma Allah göstermesin yarın bir gün sıkışırda satmak istersen kolay çıkarırsın elden piyasası var yani
    www.sahildenturkiye.com

ya ybr alcam en çok istediğim o ama eğer gerçekten çin malı ve ilerde bana sıkıntı yaşatacak ve yolda bırakacaksa cruiser modellerini düşünüyorum?

zaferkarizma önerin için teşekkür ederim ama iki model arasında kaldım.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150

abi sen hala alamadın mı motorşaka şaka acele etmebenim kanaatim yeni ybrlerin eslilerinden eksisi değil fazlası olduğu yönünde o 2005 model orjınal japon dediği sadece uretim yeri farklı olduğu için söylenen birşey sonucta kalıte aynı bence bıde satmak ıcın soluyo abı yuksek model alam bu orjınal japonama ikiside yamaha ybr 125birde sen uzun yol demişsin uzun yolda kullanıack motor ıstıyosan sana kesınlıkle cbf onerırım cook rahat edersın ıstersen gelıyım bı zonguldağa istanbuladan hem bakarsın hemde uzun yol motoru oldugunu anlarsınşaka bi yana adapazarına gelıcem yakında sınavlar bitsin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ya ybr alcam en çok istediğim o ama eğer gerçekten çin malı ve ilerde bana sıkıntı yaşatacak ve yolda bırakacaksa cruiser modellerini düşünüyorum?

bak yukarıda açıklaması yapıldı 2005 sonrası ybrlerin üretimi çinde yapılıyor ve halende çinde yapılmaya devam ediliyor sebebi ise maliyetinin ucuz olması fakat çinde japon mühendisler tarafından yapılıyor bende bu çin üretimi ybrlerden bir tanesine sahibim 2007 model 1 sefer yolda kaldım ondada benzinim bitmişti oda benim ihmalkarlığım giderken almadım benzini dönüşte alırım diye ondada petrole kadar yetişmedi bile

2007 yılından bu yana bakımlar dışında sadece 5-6 tane ampül değiştirdim ve bir seferinde bakımını tam 3000 km kadar geciktirdim ve yine bir sorun çıkartmadı 26000 km boyunca aynı bujiyi kullandım yinede her sabah tek marşta çalışıyordu en son bakımda kıyak olsun diye değiştirdim bujisini ve 30000 km yi devirdim hala saat gibi aküsü bile aynı duruyor değiştirmedim

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen hala alamadın mı motorşaka şaka acele etmebenim kanaatim yeni ybrlerin eslilerinden eksisi değil fazlası olduğu yönünde o 2005 model orjınal japon dediği sadece uretim yeri farklı olduğu için söylenen birşey sonucta kalıte aynı bence bıde satmak ıcın soluyo abı yuksek model alam bu orjınal japonama ikiside yamaha ybr 125birde sen uzun yol demişsin uzun yolda kullanıack motor ıstıyosan sana kesınlıkle cbf onerırım cook rahat edersın ıstersen gelıyım bı zonguldağa istanbuladan hem bakarsın hemde uzun yol motoru oldugunu anlarsınşaka bi yana adapazarına gelıcem yakında sınavlar bitsin

Cbf i de değerlendirebilirsin
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

insanlar hiç bir sorun yaşatmaz diyor ben kullandım şu kadar km oldu hiç bir sıkıntı yok diyor ısrarla hala ya sorun yaratırsa yok çinse yon şuysa deyip kendi kendini yanıltıyorsun. ybr almak istemiyorsan almassın başka modellere bakarsın. sağlamlığı ve kalitesi konusunda ybr de kararsız kalan ilk defa seni görüyorum kusura bakma...

bu arada benim ybr de 2009 temmuz çıkışlı 15.000km de sadece debriyaj balatası değiştirdim o da kullanım hatasından dolayı sadece rutin bakımlara gidiyorum...belki kararında bu da etkili olur...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 125 çin malı olup bu kadar dayanıklı ve sağlam oluyorsa yaşasın çinli ybrler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 çin malı olup bu kadar dayanıklı ve sağlam oluyorsa yaşasın çinli ybrler.
    Katılıyorum
    www.sahildenturkiye.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler