Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Numaralı gözlük sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Çenesi açılır kaskı denemeye gidemedim işim uzun sürdü baktım hava kararmış eve geldim yarına kısmet artık.Lens kullandım bi ara ama kaybediyorum devamlı birde alışamadım gözlüğüde fazla takmıyorum anca araba yada motosikleti gece kullanırken.Fotoğraflar aşağıda hazır çekmişken bir kaç tanede poz verdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İyi çıkmışsın...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    [IMG][/IMG]

hepsi güzelde bu nedir hacı

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hacı senin gözlük tam oturmuyo bak benim resme (2. sayfada).Seninki yukarda kalıyor burun petlerini ayarla, kulak kısımlarını çok kıvırdıysan onları biraz düzleştir.Kaskıda tam aşağı doğru çekme biraz gözlüğün üstünde kalsın yada kask sana biraz büyük bu yüzden aşağı doğru eğilme yapıyor.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı senin gözlük tam oturmuyo bak benim resme (2. sayfada).Seninki yukarda kalıyor burun petlerini ayarla, kulak kısımlarını çok kıvırdıysan onları biraz düzleştir.Kaskıda tam aşağı doğru çekme biraz gözlüğün üstünde kalsın yada kask sana biraz büyük bu yüzden aşağı doğru eğilme yapıyor.
    Kask biraz daha ufak olursa beynime kan gitmez.Bende anlamadım yukarda kalıyor :D Pedlerle falanda uğraştım ben biraz koca kafayım heryerde sorun oluyor bu kaskta oluncada fazla şaşırmıyorum artık bazı şeylere alıştık kardeş.Bu hayat beni yordu ya.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gözlük kullanıyorum.. ilk başlarda zor oluyordu..

-Gözlüğü çıkart
    -Kaskı tak
    -Gözlüğü Tak..

-Gözlüğü çıkart
    -Kaskı çıkart
    -Gözlüğü Tak..

ama zamanla öyle bir alışıyorsun ki, sanki kaskı takıp vizörü kapatmak kadar sıradan geliyor.. Fullface kasktan sırf 1 dk uğraşmamak adına vazgeçmeyin.. kaza anında flipup'lar ya açılıyor yada kenarlardan sıyrılıp surata geçebiliyor o yüzden siz siz olun 1 dk için bazı şeyleri riske etmeyin.. çok rahatsız ediyorsa ya lens kullan (gözlerin hassas ise lens gözlerine batacak ve özellikle geceleri rahatsız edecektir) yada lazer tedavisi ol.. ama kask olayına hiç girme derim..

bendede gözlük var hiç sorun yaşamadım kullanma şekli yukarıda arkadaş yazmış aynen katılıyorum lazerle ameliyat olmam lenste takmam no problem

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [IMG][/IMG]

hepsi güzelde bu nedir hacı
    Hazır foto çekilmişken poz vereyim dedimde becerememişim anlaşılan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:03 PM ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede gözlük var hiç sorun yaşamadım kullanma şekli yukarıda arkadaş yazmış aynen katılıyorum lazerle ameliyat olmam lenste takmam no problem
    Gözlük dursa can kurban yerinde durmuyor yukarı kalkıyor yarı net yarı bulanık iğrenç bir görüntü oluşturuyor :(

Motosikleti
    Yamah YBR125
    ben de geceleri ya da uzun yolda takıyorum gözlük. 4 numara astigmat. Lens imkansız.
    Beni asıl düşündüren ise, allah korusun bir kaza durumunda o gözlük nolur nereme girer diye korkuyorum açıkçası. Çünkü tam kapalı kasklarda çok sıkı duruyor sert bi darbede kesin bir yerimi yarar gibi. Açık kaskta da aynı şey, hatta belki daha tehlikeli.
    Benim kafamı işte bu kurcalıyıp durur...

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Senin gözlük bir garip bence o ne öyle geniş . birde numara kaç ? ben takıyorum benim gözlüğü valla tek bir problem yok yada bana öyle geliyor sende biraz yerleştirmeye calış şu gözlüğü kafana kask takılıyken seninkide düzelir bence .
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gözlük bir garip bence o ne öyle geniş . birde numara kaç ? ben takıyorum benim gözlüğü valla tek bir problem yok yada bana öyle geliyor sende biraz yerleştirmeye calış şu gözlüğü kafana kask takılıyken seninkide düzelir bence .
    1.20 sol 1yetmiş küsürde sağ olması lazımdı en son.

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    hep kullanmıyorum dedinde oyüzden sordum geceleri vs demişsin. gözlüğü kafana tam oturacak şekilde yamult oyna yada gözlükçüye götür böyle böyle anlat o profesyonelce yamultsun ayarlasın derim çünkü başka kask alsan ondada aynı sorunu yaşayacaksın
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep kullanmıyorum dedinde oyüzden sordum geceleri vs demişsin. gözlüğü kafana tam oturacak şekilde yamult oyna yada gözlükçüye götür böyle böyle anlat o profesyonelce yamultsun ayarlasın derim çünkü başka kask alsan ondada aynı sorunu yaşayacaksın
    Her halükarda alacağım bir tane daha kask artçım için zaten şuan yarım kaskı artçıya veriyorum.Yarın birde gözlükçüye uğrayım.Teşekkürler

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal de yasalara göre gözlük de kask gibi zorunlu. (numaralı olan değil tabii ki) Bir ara düşünüyordum almayı, gözlerim çok hassas, renkli gözlüler bilir, çabuk etkileniyor rüzgardan, isden. Kullanan arkadaşlarda var. Full face kaskla gözlük kullanıyorlar. Arkasında ip gibi bişey oluyor onların. Siz de öyle bi ip kullansanız, eğer lens ya da lazer tarzı bişey düşünmüyorsanız.
    gözlüğün arkasındaki ip ile kaskın içine rahat oturmasının alakasını kavrayamadım
    bende de gözlük var. hemde ehliyetimde de gözlük ile yazıyor. eğer gözlüğüm yoksa gözümde kaza anında yüzde yüz suçlu olurum!
    Çeneden açılır kullandım. gözlük için rahat oluyor ama düşmeden aç kapa dan dağıldı. wiwi markaydı. iyi bir marka almam gerekliydi .. o paralara 2-3 kat daha sağlam full face almak daha mantıklı ilk başlarda gözlük zor oluyor sonrasında yer ediyor rahatlıkla takabiliyorsun.. sadece unutup önce kaskı çıkarmamalısın.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    Ben 6 senedir lens kullanıyorum arkadaşım hiç bi sorun yasamıorum lens lerınde bı cok ceşıtı var tabı benım kullandıgım haftada bır cıkartılıp temızlenenler 6 aylık olarak verıolar 6sar tane 2 kutu 1 er ay her bı paketı kullanıorsun ve 280 ytl tavsıye ederım gözlukten bin kat iyi...:D
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

Motosikleti
    ybr125 2006
    merhaba,
    sol gözüm 10,50 - sağ gözüm 9,25 miyop, çenesi açılır kask ve balaklava ile hiç sorun yaşamıyorum, lense alışamadıysan sadece motorsiklet kullanabilmek için lens kullanmaya hiç başlama bence, ayrıca lens denilen protezler su bazlı olduğu için hava akımı ile kuruma yapıyor. motorsiklet kullanırken devamlı lenserde kuruma sorunu yaşanacağını düşünüyorum. Çenesi açılır kask ve balaklava ile bu problemi rahatça aşarsın ve çok da keyif alırsın.

iyi akşamlar

Selam , arkadaşlar ben gözlükçüyüm.Gözlüklerin kol uzunlukları standart 14 cm dir ve bu yüzden kaskın arka bölümüne gelip dayanır ve gözlüğü ileri iter.fazla kıvırıp aşşağı indirilen sap uçlarıda takıp çıkarmayı zorlaştırır.Dolayısıyla ya kaska uygun gözlük almak lazım(bir kaç markada bu tarz gözlükler var.Özellikler spor markalarda) veya sap uçlarını çok az keserek (gözlüğün formunu bozmadan)kaskla kullanılır hale getirmek lazım.Astigmatı olan arkadaşlarda lens kullanmak sıkıntı olabilir astigmat yoksa lensde kullanılabilir.Benim yardımım olacak bi konu olursa memnuniyetle herhangi bir karşılık beklemeden halletmeye çalışırım.

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı ahmet alan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam , arkadaşlar ben gözlükçüyüm.Gözlüklerin kol uzunlukları standart 14 cm dir ve bu yüzden kaskın arka bölümüne gelip dayanır ve gözlüğü ileri iter.fazla kıvırıp aşşağı indirilen sap uçlarıda takıp çıkarmayı zorlaştırır.Dolayısıyla ya kaska uygun gözlük almak lazım(bir kaç markada bu tarz gözlükler var.Özellikler spor markalarda) veya sap uçlarını çok az keserek (gözlüğün formunu bozmadan)kaskla kullanılır hale getirmek lazım.Astigmatı olan arkadaşlarda lens kullanmak sıkıntı olabilir astigmat yoksa lensde kullanılabilir.Benim yardımım olacak bi konu olursa memnuniyetle herhangi bir karşılık beklemeden halletmeye çalışırım.
    Merhaba,
    Motosiklete uyun gözlük modellerinin fiyat aralıkları nelerdir ve sizde bulunuyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı strangedenial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de geceleri ya da uzun yolda takıyorum gözlük. 4 numara astigmat. Lens imkansız.
    Beni asıl düşündüren ise, allah korusun bir kaza durumunda o gözlük nolur nereme girer diye korkuyorum açıkçası. Çünkü tam kapalı kasklarda çok sıkı duruyor sert bi darbede kesin bir yerimi yarar gibi. Açık kaskta da aynı şey, hatta belki daha tehlikeli.
    Benim kafamı işte bu kurcalıyıp durur...
    Gözlük kullanıyorsan açık kask kullanmamalısın.
    En azından çene açılır kask daha güvenlidir.
    Ha kask kırılır da içindeki gözlük de kırılırsa zaten o andan sonraki zararın hesabı yapılmaz Allah Korusun.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı ahmet alan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gözlük kullanıyorum ama sapların arkaya temas ettiği hiç aklıma gelmemişti. Sonra senin yazdıklarını okuyunca aşağıdaki sayfayı hatırladım ve anlatılan yöntem daha bir mantıklı geldi.

http://www.webbikeworld.com/r4/motorcycle-glasses/

Bu arada, günümüzde normal camlı gözlük pek kalmadı diye biliyorum. Organik camlar da bir nevi plastik. Öyle kolay kolay kırılır mı hakikaten? Kırılsa bile un ufak olup takan kişiye hasar verir mi? Organikten organiğe de fark vardır tabii ama polikarbonat gibi bir takım malzemeden yapılmış camlar kırılıp hasar vermeyi geçtik, küçük şarapnel parçalarını hatta ufak saçmaları bile durdurabiliyor. Peki bizdeki normal organik camlar da tehlike değil güvenlik unsuru olabilir mi?
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gözlük kullanıyorum ama sapların arkaya temas ettiği hiç aklıma gelmemişti. Sonra senin yazdıklarını okuyunca aşağıdaki sayfayı hatırladım ve anlatılan yöntem daha bir mantıklı geldi.

http://www.webbikeworld.com/r4/motorcycle-glasses/
    Benimde hiç aklıma gelmedi bu ama canım gözlüğü bozmak yerine ucuz bir çerçeve alıp yapmak mantıklı.Link için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler