Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RESİMLİ MOTOR TAVSİYESİ YARDIM LÜTFEN!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Önecelikle bu konuyu başka bir forumda açtım sonra bu foruma bir konuya arkadaş yönletirdi.İnceledim az kullansam da başım ağrıyacak gibi cok ta para vermek istemiyorum.

Arkadaşlar işim evime 10dk yürüyüş mesafesinde Muhasebe işi ile uğraşıyorum, park sorunu vs vs malum şeylerden dolayı, motor alamaya karar verdim.

Kullanım yeri ev-iş arası öğle yemekleri hafta bir pazar için çok aktif kullanmayacağımı düşünüyorum .Cok Para harcamak İstemiyorum Plaka Masrafı felan dersek 3000 tl ehliyet katarsak 4 u bulacak neredeyse bana maliyeti.

Motordan pek anlamam bu yüzden buradaki satıcıları gezdim dolaştım resim çektim 1.000,00 Nakit gerisi k.k. 2 veya 3 taksit dedim bana bu fiyatları verdiler.

Sizce Fiyatlar normal mi hangisini almam mantıklı olur.

2.000 civarı bişiler düşünüyordum ama maalesef bu fiyatlara 100 lük scooter yok.

Buna x satıcısı vitello olması markası 2.850 dediler adam avrupa malı felan dedi biraz araştırdım cin malı galiba
    http://i.hizliresim.com/yPX77M.jpg

Buda x satıcısı Aynı Şekilde 2.850 tl türk malı motoru yabancı gibi bişiler dedi
    http://i.hizliresim.com/07QMOV.jpg

Bu Başka Y bir satıcı 2.850 dedi buna motoru yamaha nın dedi
    http://i.hizliresim.com/gkB3mQ.jpg

Bu Y satıcısına ait Asya Motor 2.350 dedi buna fiyat olarak aslında hoşuma gitti tipide güzel gibi[8D]
    http://i.hizliresim.com/zmbP8B.jpg

Son Olarak Bu Z satıcısı istedğim şartlarda bu var dedi 2.800 olur
    http://i.hizliresim.com/LpLVkJ.jpg

İlçede olduğundan Fazla bir seçim şansım yok bir yere daha uğrucam Pek anlamadığımdan sizlere soruyum hangisini almak mantıklı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş çinli scooter genelde sorunlu oluyor bayağı kullananları da öyle diyor ama sen bilirsin tabi.
    nemesis-83 bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Hangisini beğendiysen onu al. Yorum saçma gelebilir ancak durum şöyle ki; hepsi çin malı, parçaları genellikle birbiriyle uyumlu, "garanti" söz konusu değil, performansı yakıtı çok değişmez. Gözüne hoş geleni alıp zevkle binmeye bak derim. Ben olsam Ramzey i alırdım o da görüntüsünden dolayı.
    MotorKafa bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Gösterdiğin motorların sadece kasası farklı.
    Teknik özellik olarak parça olarak hemen hepsi birbirinin aynı.
    Sadece evden işe işten eve kullanacaksan ve bahsettiğin gibi kısa bir mesafeyse çok sorun çıkarmazlar.
    Yağına suyuna zamanında değiştir, arada vidalarını sık yeter.

Ama hobi amaçlı kullanmak istiyorsan motordan soğutma ihtimalleri çok yüksek
    Sam@ ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bunların grenajları vs çok pahalı oluyor. Ben o iş için motosiklet alacak olsam agk lardan alırdım. hem az yakar hemde çoğu parçası bir bardak kahveden ucuz =)

Biraz sıkıntımda, Hanım hayatta binmez şurdan şuraya yoksa benim arkadaştakuba leopar var 1200 tl aldı cok memnun keçi diyor ^^
    KUBA LEOPAR

Motosikleti
    Hyosung GV650
    dostum çinli scooterlar biraz fazla narindir garenajları yani dışında gördüğün plastik aksamları çok dandik oluyor kendi kendine çatlayan bile gördüm. zaten zamanla çıkmaya başlıyorlar. sym kymco gibi markalarada bakmanı öneririm. çinlilerden daha iyidir.

Uzun süre kullanmayacaksın ve anlattıklarına göre pekte uğraşmayacaksın. Bu yüzden benim seçimim mondial olurdu http://i.hizliresim.com/LpLVkJ.jpg en azından adı belli bir parça sorununda kolaylıkla bulabilirsin. Yine de ustalar ne der bilmiyorum benim fikrim bu yönde.
    Son olarak kask Takmayı unutmayın onu da bütcenize ekleyin benceee.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hiçbirisi 10dk yürüyerek git daha iyi

yakında servisi olmasına dikkat et hepsi birbirinin aynısı. ne avrupa malı ne türk malı var aralarında. hepsi çinli.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Bence de 10 dk yürümek çok daha iyi, gereksiz yere 4000 tl de vermeye gerek kalmaz böylece. Bisiklet de alabilirsiniz çok daha ucuza gelir 10 dk yürüyüş mesafesi 2-3 dk bile sürmez.
    nemesis-83 bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de 10 dk yürümek çok daha iyi, gereksiz yere 4000 tl de vermeye gerek kalmaz böylece. Bisiklet de alabilirsiniz çok daha ucuza gelir 10 dk yürüyüş mesafesi 2-3 dk bile sürmez.
    Katılıyorum, 10 dakika yürüyüş mesafesi olan bir yer için motosikleti çıkarmakta saçma geliyor bana. Bir market bisikleti alın iple bile bağlasanız çalanı olmaz.

İyiki arastiriyorsunuz. Yoksa 2 ay sonra sövecektiniz motora. Bu cin mali scooterlarin alayi çöp. Eger varsa itirazi olan soylesin. Yolda giderken dokuluyorlar. 100 taneden belki sansa 3-4 tane iyi, ya cikar ya cikmaz. Size tavsiyem ya ucuz bi activa bulun yada bisiklet alin.
    nemesis-83 bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    hocam yuruyerek gıdın hem spor yapmış olursunuz yada 1000 tl ye bır tane bısıklet alın daha mutlu olursunuz inanın. ama yok illa motor alıcam dıyorsanız saygım sonsuzdur bütçe konusunda. hoşunuza gideni alın. sonucta gunde 3-5 km yol yapıcaksınız.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bence de cinli skuter almayın.ybr den once mondial loyal 100 vardı motoru 2000km de 1500tl ye zor sattım ama motor 2000 km de harbiden dökülmeye başlamıştı.Ayrıca 60 ı geçmiyordu.Bir keresinde yagmurda bilet atmaya gitmiştim terminale bileti aldıktan sonra motoru çalıştıramadım ya la akuyu bitirdim olmadı tepıklemeyle ugrastım 30 dk yıne çalışmadı ve eve ite ite taşıdım.Zaten o gün satmaya karar verdim loyali... Bir daha da Allah düşürmesin oyle motora.Bu yaşadıklarımdan yola çıkarak senın yerınde ben olsam almam çinli motor felan... (Not;motoru 2350 tl ye almıştım.plaka ruhsat hariç)

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    bisiklet veya yürümek +1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)