Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Numaralı gözlük sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Dur dur bulacağız bir çare.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf 4göz oluşum yüzünden şu an 2 kask kullanmaktayım. İlki günlük kullanımım için önü açık 50 TL'lik basit bir kask. Bunu sık sık sağa sola gidip geldiğim için günlük olarak kullanıyorum. Çünkü kenarlarından biraz esneterek gözlüğümle uğraşmadan takıp çıkarabiliyorum.

İkincisi ise önü açılır kask. Bunu uzun yolculuklarda, kaskı sık çıkarıp takmam gerekmeyecek durumlarda kullanıyorum. Önce gözlüğü çıkarıp seleye koyuyorum, kaskı taktıktan sonra gözlüğü de takıp kaskı kapatıyorum. Dert ama naapalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:42 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:41 AM ----------

Haklısın, fullface'i düşünmek lazım.
    Keske bu kadar onemsemezlik etmeseydin ustadım.
    Sen daha iyi bilirsin bu kask adama bir kere lazım olur.
    O da nerde olacagı belli olmaz.
    60 km altında hızla seyir halinde kaza yapan ve hayatını kaybeden cok arkadasımız var.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Ben de kapalı kask kullanıyorum. Gözlüğü tak çıkart çok rahat olmasa da alışıyor insan. Lens kullanımında rüzgar alınca gözde kuruma sorunu olabilir. Lazer ameliyatı için öncelikle gözünüzün uygun olması lazım. Benim kornea ince çıktığı için olamadım. Ayrıca ameliyattan sonra ışık hassasiyeti olabiliyor. Gece araç kullanımı da pek uygun olmuyor diye biliyorum.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende numaralı gözlük kullanıyorum ama bende bir sorun olmuyor.

Fotoda bekliyoruz sorun daha iyi anlaşılır .
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ben gözlük takmaya 8 yaşında başladım.20 li yaşların sonuna kadar kullandım.Malum motosiklet üzerinde özellikle kışın ızdıraptı resmen.Sonra yaklaşık 2 yıl öncesine kadar lens kullandım.Ondada bahsedildiği gibi kuruma v.s yüzünden sorunlar yaşadım.Lazer sonrasında bütün sorunlar mazide kaldı.Gece ışık kırılmaları operasyon sonrasında 2-3 ay devam etti.Şu an hiçbir sorun yok.Uzun yola özellikle gece çıkıyorum.Dikkat edilmesi gereken kullanılan lazer tekniği.Yeni nesil cihazlarda eskilerde olduğu gibi yan etkiler yok.Bende yıllarca bu tekniğin gelişmesini bekleyerek yakın takip edenlerdenim.Bence zamanı gelmiş.Gözlük zor iş.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

korkut ılgılendıgın konu sanırım...

Motosikleti
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gözlük takmaya 8 yaşında başladım.20 li yaşların sonuna kadar kullandım.Malum motosiklet üzerinde özellikle kışın ızdıraptı resmen.Sonra yaklaşık 2 yıl öncesine kadar lens kullandım.Ondada bahsedildiği gibi kuruma v.s yüzünden sorunlar yaşadım.Lazer sonrasında bütün sorunlar mazide kaldı.Gece ışık kırılmaları operasyon sonrasında 2-3 ay devam etti.Şu an hiçbir sorun yok.Uzun yola özellikle gece çıkıyorum.Dikkat edilmesi gereken kullanılan lazer tekniği.Yeni nesil cihazlarda eskilerde olduğu gibi yan etkiler yok.Bende yıllarca bu tekniğin gelişmesini bekleyerek yakın takip edenlerdenim.Bence zamanı gelmiş.Gözlük zor iş.
    Bende olacağım kasım ayında Ergün abi ne gibi problemle karşılaşıyorsun Şöyle diyeyim vizörün açık gidinde rüzgar lazer olmuş bir göze zarar veriyormu.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske bu kadar onemsemezlik etmeseydin ustadım.
    Sen daha iyi bilirsin bu kask adama bir kere lazım olur.
    O da nerde olacagı belli olmaz.
    60 km altında hızla seyir halinde kaza yapan ve hayatını kaybeden cok arkadasımız var.
    Çoook haklısın çok. Bakalım her iki kask ta artık yıprandığı için iyi kalite bir fullface veya gene çene açılır düşünüyorum zaten bugünlerde.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Korkut,önce yapılan işlemi anlatayım.Önce gözün en dış tabakası kapak şeklinde kaldırılıyor(sinir ucu bulunmadığı için his yok).Sonra lazer ile gözün kendi malzemesinden ısı yardımıyla bir mercek oluşturuluyor.En son kaldırılan kapak yerine yapıştırılıyor ve çok kısa bir zamanda eski haline geliyor.Dolayısıyla işlem görmemiş bir gözden farkı kalmıyor.Ancak operasyon sonrasındaki ilk 24 saat ve sonrasındaki 4-5 günlük periyotda dikkatli olunması gerekiyor.Kısacası ilk gün çok önemli ve biraz ağrılı oluyor.Tavsiyem iyi araştır.Hala eski teknoloji ile bu işi yapanlar var.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Arkadaşlar öneri tavsiye ve ilgilendiğiniz için tek tek teşekkürler.Lazer için gittim ama numaralarım küçük olduğu için yapmadılar,gündüz zaten sorun olmuyor geceleri ışıklar rahatsız ediyor ve uzağı görmede sorun yaşıyorum.Akşam eve gidince foto ekleyeceğim şuan işteyim.Full face kaskı bende her zaman tercihe diyorum ama çeneden açılır kaskıda düşünüyo değilim eğer bir artısı yoksa almamda gereksiz bugün feyizoğluna gidip deneyeceğim olursa alacağım artık mecburen.Gözlüklerimin kenarları çok ince olmasına karşın kulaklarımda ağrı yapıyor takması biraz zorluyor giderken yukarı doğru kalktığındna dolayı üstü net altı bulanık görüyorum buda sinir bozuyor haliyle.Bugün kesin bir çözüm bulacağım tabikide sizinle paylaşacağım bu sorunla karşılaşan arkadaşlara yol göstermesi için.Tekrar teşekkürler.
    Saygılar

Motosikleti
    Korkut,önce yapılan işlemi anlatayım.Önce gözün en dış tabakası kapak şeklinde kaldırılıyor(sinir ucu bulunmadığı için his yok).Sonra lazer ile gözün kendi malzemesinden ısı yardımıyla bir mercek oluşturuluyor.En son kaldırılan kapak yerine yapıştırılıyor ve çok kısa bir zamanda eski haline geliyor.Dolayısıyla işlem görmemiş bir gözden farkı kalmıyor.Ancak operasyon sonrasındaki ilk 24 saat ve sonrasındaki 4-5 günlük periyotda dikkatli olunması gerekiyor.Kısacası ilk gün çok önemli ve biraz ağrılı oluyor.Tavsiyem iyi araştır.Hala eski teknoloji ile bu işi yapanlar var.
    Ben karşıda bir hastaneye gitti bana ömür boyu artık dikkat edeceksin sonuçta lazer tedavisi olmuş bir göz dedi... Şimdi benim anlamadığım kask takıyoruz ama yeri geldiği zaman vizörü kapatmıyoruz ve dolayısıyla rüzgar alıyor gözlerimiz bunun zararı olabilirmi yada senin başına böyle bir durum geldimi. Sana pm atıyorum özel göz hastanesinin adını.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben karşıda bir hastaneye gitti bana ömür boyu artık dikkat edeceksin sonuçta lazer tedavisi olmuş bir göz dedi... Şimdi benim anlamadığım kask takıyoruz ama yeri geldiği zaman vizörü kapatmıyoruz ve dolayısıyla rüzgar alıyor gözlerimiz bunun zararı olabilirmi yada senin başına böyle bir durum geldimi. Sana pm atıyorum özel göz hastanesinin adını.
    Yorumumu özelden attım.Benim normal olarak yüksek miyop olduğum dan dolayı(göz iç basıncının fazla olması sebebi ile) hayat boyu dikkatli olmam gerekli.Ancak operasyon kaynaklı herhangi bir ek dikkat gerekliliği ile ilgili bir bilgim yok.Motosiklet kullanırken herhalikarda kask,gözlük gibi bir korumaya gereksinim var.Havadaki en küçük bir zerre ( toz v.s) yüksek süratte göze çarptığı takdirde hasara neden olabilir.Bir kaynaktan okuduğuma göre,motosiklet kullanıcılarında,kasksız kullanım nedeni ile yıllar içinde göz kuruluğu,dış tabakada sertleşme v.s gibi göz problemleri oluşuyormuş.

Motosikleti
    Yorumumu özelden attım.Benim normal olarak yüksek miyop olduğum dan dolayı(göz iç basıncının fazla olması sebebi ile) hayat boyu dikkatli olmam gerekli.Ancak operasyon kaynaklı herhangi bir ek dikkat gerekliliği ile ilgili bir bilgim yok.Motosiklet kullanırken herhalikarda kask,gözlük gibi bir korumaya gereksinim var.Havadaki en küçük bir zerre ( toz v.s) yüksek süratte göze çarptığı takdirde hasara neden olabilir.Bir kaynaktan okuduğuma göre,motosiklet kullanıcılarında,kasksız kullanım nedeni ile yıllar içinde göz kuruluğu,dış tabakada sertleşme v.s gibi göz problemleri oluşuyormuş.
    Yani sonuç olarak dikkat etmek gerkiyor.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Yani sonuç olarak dikkat etmek gerkiyor.
    Evet,ama normal bir insanın dikkat etmesi gerektiği kadar.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Dur dur bulacağız bir çare.
    Buldum billa buldum ....
    Sivri zeka zihni sinir derki
    numarali vizor..........
    ful face kask takiyorsun ama vizoru numarali gozluk gibi...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buldum billa buldum ....
    Sivri zeka zihni sinir derki
    numarali vizor..........
    ful face kask takiyorsun ama vizoru numarali gozluk gibi...

Böyle birşey yapılabilir mi? Eğer yapılırsa patentini alıp seri üretime geçersek bayaa iş yapar kanımca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    25 senedir gözlüklüyüm
    Gözlüğü full face kask ile de,çene açılır kask da kullanabiliyorum
    Ama ben çene açılır kaskı tercih ediyorum,bana daha kolay geliyor böyle kullanmak.
    Kask ile birlikte gözlük kullanmak için öncelikle gözlüğün sap kısmının yumuşak olması gerekir,aksi takdirde gözlük sapının şakaklara yaptığı baskı baş ağrısına yol açar

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey yapılabilir mi? Eğer yapılırsa patentini alıp seri üretime geçersek bayaa iş yapar kanımca.
    Benim bir göz -2.00 diğeri -2.50 o zaman ne yapacaksınız :D 2 parça vizörmü :D

şakası bir yana ben lens kullanıyorum ama gözlüklede marushin cross tipi vizörlü kaskla hiçbir problemim olmuyor. bence kaskın değiştirilmesi yada lens kullanılması en pratik çözüm lenslerin markası iyiyse çabuk kuruma yapmıyor şahsen baya marka değiştirdim buldum sonunda iyisini.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ben lazer vertigo kask kullanıyorum ve vizör kısmından gözlüğü takıp çıkarmak çok rahat oluyor. arkadaşımın gdr ve ls2 kasklarını takmayı deniyorum, başaramıyorum. arkadaşımın kasklarının ikisininde elmacık kemikleri hizası çok dolgulu olduğundan gözlüğün sapları geçmiyor. sonuçta kullandığın kask kafanı çok sıkmıyorsa gözlüğü rahat rahat takabilirsin.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ben daha bir defa kaskla motor sürdüm o da direksiyon sınavında, dün onda bile dedim eğer bu iş boyle ise ne yapacaz.Tam üstüne konu açılmış,Takipteyim başlığı ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler