Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Numaralı gözlük sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ahmet alan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Numaralı cam takılabilecek güneş gözlükleri ,kendi içinde bulunan aparat sayesinde camı tutarlar.Bunun için normal bir güneş gözlüğünün içine veya kask vizörüne numaralı cam yapmak pratikte mümkün gibi görünmüyor.Camı vizöre sabitlemek için yapıştırıcı veya slikon kullanmak lazım buda hem vizörü hem camı bozabilir.Numaralı camaparatı olan bir güneş gözlüğü modeli fotosunu aşşağıdaki adresde görebilirsiniz.
    http://www.oakleysunglassessale.com/...i/OL0089CA.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Rakamları tam olarak hatırlamıyorum ama benim taktırdığım numaralı camlar 3,5 civarı miyop artı en az 0,50 astiğmat için. Yani bu kadar bombeli güneş gözlüğüne numaralı cam taktırmak bile pekala mümkün.

Karartma oranı da yüzde 75. Düşük gelip güneş altında kifayet etmemesinden ya da yüksek gelip loş şartlarda beni köreltmesinden endişe etmiştim ama iyi tutturmuşum. Loş tünellerde bile sıkıntı çekmiyorum.

Bir de gözlem: Karartma oranları aynı olsa bile siyah/gri camlar kahverengi camlara göre ışığı daha fazla kesiyormuş gibi geldi bana. Emin değilim ama.
    Bendekiler kahverengi.

[B]J şimdi asker[/B]

arkadaşlar bazı kask modellerinde (örneğin uvex) gözlük saplarının geleceği yerlerde iç koruma pedleri üzerinde ufacık bir çizgi var...
    saplar tam olarak o çizgiye denk geliyor ve gözlüğün gözünüzde olduğunu bile hissetmiyorsunuz...
    benim bildiğim kadarıyla büyük kask üreticelerini hepsinde var bu olay...
    başından beri okudum konuyu, hiç kimse bu olaya değinmemiş...
    bizler gözlük nasıl kullanılır diye düşünürken emin olun kask firmaları da düşünüyor...
    konuyu açan arkadaşım bilmiyorum işini çözdün mü ama şu kadar söyleyeyim;
    git kaskı alacağın yere bak içine gözlük saplarının geleceği yerde ufak bir çizgi var mı?
    zaten satıcı da sana söyleyecektir almak istediğin kaskın gözlük kullanıcı dostu olup olmadığını...
    ben UVEX ENDURO CARBON ve SHOT CROSS KASK kullanıyorum, ikisi de gözlük kullanımına uygun...
    bildiğim kadarıyla Uvex'in tüm kasklarının bu opsiyonu var...
    hangi şart altında olursa olsun full-face kask kullan...
    kaza anında yüzümüzün darbe alan bölgelerinde 1. sırada %72 oranla çene kısmı geliyor...
    arayın google'dan kask inceleme ve kaza testlerini göreceksiniz...
    son birşey daha ekleyeyim;
    eğer ben kaska para veremem, yok o kadar param diyorsanız 2 formül var...
    ya motor kullanmayı bırakacaksın ya da hiç takmayacaksın...
    ECE ve DOT standartlarına uymayan (ki ECE daha sıkı testler yapar) kasklar kaza anında kırılıp kafanızı bıçak gibi kesecektir...
    ben yollarda şaşkınlıkla nazi kask, açık kask ya da çeneden açılır kask kullanan arkadaşları izliyorum, hiç mi kafanızın kıymeti yok be birader?
    optimistic people live better !

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

Acaba bu kaslar ile kullanılabilir mi yada +,- yönleri varmıdır?

mesela gözlüğü tak sonra vizörü tak vs.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler