Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosiklet fiyatları neden fahiş. Bu ne zaman bitecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    öküz alırız o paraya..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    arkadaşlar kktc de yaşıyorum şu sıralar...
    ve buraya gelir gelmez de ulaşım sorununu halletmek için pek tabii alarak motosiklet almak için kolları sıvadım...
    akabinde bir baktım ki fiyatlar Türkiye den bile uçuk...
    yahu ne oluyor nedir diye satıcılara sorduğumda;
    burda motosikletler için %80 e yakın gümrük vergi falan alıyorlar dediler...
    ohaaa dedim pek tabii gayet dışımdan bağıra bağıra...
    bunun üzerine satıcı arkadaş boşuna bağırma biz yıllardır bağırıyoruz ama bişi değiştiği yok... sen alıyomusun almıyomusun motoru dedi.. bende çaresiz neyapalım alalım bari dedim çaresiz...

kısaca şöyle örnekleyim
    türkiyede 10.000 ytl olan bir motosikletin fiyatı burda 16000 17000 ytl yi buluyor...

hatta direk bir örnek bizim hyo nun gv 650 modeli şuan 12000 civarı bişi olması lazım... burda ise sıkı durun tam 20.000 ytl...

iyisimi fazla sızlanmayın beterin beteri var...
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı eskici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kktc de yaşıyorum şu sıralar...
    ve buraya gelir gelmez de ulaşım sorununu halletmek için pek tabii alarak motosiklet almak için kolları sıvadım...
    akabinde bir baktım ki fiyatlar Türkiye den bile uçuk...
    yahu ne oluyor nedir diye satıcılara sorduğumda;
    burda motosikletler için %80 e yakın gümrük vergi falan alıyorlar dediler...
    ohaaa dedim pek tabii gayet dışımdan bağıra bağıra...
    bunun üzerine satıcı arkadaş boşuna bağırma biz yıllardır bağırıyoruz ama bişi değiştiği yok... sen alıyomusun almıyomusun motoru dedi.. bende çaresiz neyapalım alalım bari dedim çaresiz...

kısaca şöyle örnekleyim
    türkiyede 10.000 ytl olan bir motosikletin fiyatı burda 16000 17000 ytl yi buluyor...

hatta direk bir örnek bizim hyo nun gv 650 modeli şuan 12000 civarı bişi olması lazım... burda ise sıkı durun tam 20.000 ytl...

iyisimi fazla sızlanmayın beterin beteri var...
    ablam kıbrısta yaşıyor.
    gelir düzeyleri buranın çok çok üstünde.benzin burdakinden yarı yarıya.uzun vadede fark kapanır.misal asgari ücret 2.000 ytl civarlarında.(tam rakkam veremeyeceğim.).
    tabii sen oraya buranın gelir düzeyiyle gittinse hiç şansın yok.

eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ablam kıbrısta yaşıyor.
    gelir düzeyleri buranın çok çok üstünde.benzin burdakinden yarı yarıya.uzun vadede fark kapanır.misal asgari ücret 2.000 ytl civarlarında.(tam rakkam veremeyeceğim.).
    tabii sen oraya buranın gelir düzeyiyle gittinse hiç şansın yok.
    asgari ücret 1100 civarı...

benzin fiyatı 95 oktan litresi 1.95 ytl...
    evet uzun vadedefark kapanır gibi görünsede ben okadar uzun kalmam umarım...

bir karşılaştırma daha cbf 150 3500 ytl civarı olamsı lazım.... burda 6500 ytl...
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    bu konuda önceki sayfalarda şu nesne şu fiyat motosiklet şu fiyat gibi kaşılkaştırmalar yapılmış ve en nihayetinde de bazı kişiler motosiklet kişisel tercihtir fiyatlar normal gibi bir söylemde bulunuyorlar:
    ARKADAŞLAR ÜLKE OLARAK HİÇ BİR KONUDA HAKKIMIZI SAVUNAMIYORUZ.ÜLKE OLARAK GELİR ADALETSİZLİĞİ TAVAN YAPMIŞ DURUMDA.VERGİLER KAZANÇ ÜZERİNDEN DEĞİL TÜKETİMDEN ALINIYOR.KAZANCA DAYALI VERGİYİ SADECE ORTA VE ALT SEVİYELERDEKİLER ÖDÜYOR.BU ÜLKEDE ANKARADA 100-200 MİLYAR ARASI VERGİ ÖDEYEN HERKEZ İLK 100 E GİRİYOR.OYSAKİ ASGARİ ÜCRETTEN VE TÜKETİMDEN %70 LERE VARAN ORANLARDA VERGİ ALINIYOR.ŞİMDİ BENİM YILLIK GELİRİM ONCA ŞİŞİRMEYE RAĞMEN 5-6000 DOLARLARDA GÖSTERİLİYOR.VE BENİM 11000 YTL YE ALDIĞIM BİR FAZER AVRUPADA 3000 AVROYA SATILIYOR.OYSAKİ AVRUPANIN GELİR DÜZEYİ 20000 DOLARLARIN ÇOK ÜZERİNDE(HİÇ ŞİŞME YAPMADAN.ŞİŞİRSELER 30 BİN DE SEN ŞUNA.)
    şimdi siz kalkmışsınız şunun fiyatı şu bunun fiyatı bu gibi kendi kendinizi kandırıyorsunuz.içtiğimiz sudan giydiğimiz kıyafete kadar dünyanın en pahalısını kullanıyoruz.misal ben şu paraya aldığım internetin yarı fiyatına en az 8 kat hızlı internet alabilmek varken resmen soyuluyorum.
    lütfen ya hiç değil 3 ay yeni mal almayın bakın vergiler de düşecek fiyatlarda inecek.
    geçen sene YBR 250NİN FİYATI 9400 YTL İDİ.SATAMADILAR 8400 E DÜŞTÜ.ONUN HAKKI 5000 BİLE DEĞİL AVRUPADA YA.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane YZF R125.>>>>>> 10 tane tigra....

Bir tane YZF R125.>>>>>> 15 tane Corsa...

Bir tane YZF R125.>>>>>> 150 tane Saxo........

Bir tane YZF R125.>>>>>> 1 milyon Calibra........

Anladın sen...

Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani fiyatlar normal diyorsun. Anormal birşey yok diyorsun. Tamam

Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abarttın be kardeş R1 fln desen anlıycazda o r125i bedava versen binmeyecek adam çok var
    Alttaki 2 arkadaşımda ne demek istediğimi güzel bir dille anlatmışlar...

Benim için motosikleti arabayla kıyaslamak bile abes bir durum...
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet maliyetlerinin otomobile göre daha düşük olduğunu hanginiz uydurdu bakayım.

Hiç de zannettiğiniz gibi değil arkadaşlar.
    Motosiklet için Arge ve diğer konularda harcanan fazla olabilir.
    Bunun nedeni satış rakamları.
    Motosiklet otomobil kadar çok satılmıyor.
    Ama araştırma ve geliştirme için otomobil kadar para harcanıyor.
    Bu maliyetler araç başına bölündüğün de doğal olarak daha az satış öngörüldüğünden, motosiklet başına düşen pay, otomobilden daha fazla oluyor.

Türkiye'de otomobil ve motosiklet fiyatları yüksek.
    Fakat vergileri düştüğünüz de avrupadan daha ucuz bir hale geliyor.
    (Burada sorununuzu devlet babayla halledeceksiniz)
    Fakat avrupayla yarı yarıya bir fiyata bile satılsa, vatandaşın alım gücüne göre yine de pahalı oluyor.

Ama avrupada kazanılan rakamları Türkiye ile kıyaslamak da son derece yersiz.
    Çünkü Türkiye de ekmeği 2,5 liraya yemiyorsunuz.
    Yani gelire göre gider var.

Öyle dışardan görüldüğü gibi laylay lom değil herşey.

Fakat her şey alınabilir.
    Bunun için her türlü imkan mevcut.
    İnsanların, zevk de dahil her türlü ihtiyacını karşılayabilmeleri üzerine kurulmuş bir sistem de yaşıyor avrupalılar.

Ben doğru bir kıyaslama olması için benim harcamalarıma göre hangi motoru nasıl alırım konulu bir açıklama yapayım.

Benim aylık sigara param 200-250 euro arasında.
    Bu parayı dumana vermek yerine motosiklete versem ve taksitle bir motosiklet alsam nasıl bir tablo ortaya çıkar sizce?

Yazalım.

R1 aylık taksit: 119 euro
    GSXR 1000 : 128 euro
    Hayabusa : 125 euro
    CBR 1000 RR : 149 euro

ZX12 R 189 euro

Bunlar mağazalarda gezinirken gözüme takılan taksitlendirmeler.

Yani bir tutkunuz varsa ona sahip olmak için sizi engelleyen bir şey yok.
    Her şey insanların mutlu bir hayat sürmesi için tasarlanmış.

Bir gün başımızdaki yöneticiler, bizi yönetmek yerine bize insanca bir yaşam olanağı sunmak için iş başına geldiklerinde, biz de insan gibi yaşama olanaklarına kavuşacağız.

Ama önce biz adam gibi adamları iş başına getirmeyi öğreneceğiz.
    Bu kafayla da çooook zor.
    Daha çooook ağlarız, gülünecek halimize...
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız beyler bende gt250r alacağımı söylediğimde herkes manyakmısın git o paraya güzel temiz orjinal bi araba al diyor bunu sinir oluyorum çünkü beni anlamıyorlar
    Aynen..........
    Ben anlatamadım yada anlamadınız...
    anlaşılmamışım yani.....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    ya arkadaşlar şunun bilincine varmak gerek... Türkiyede Motora binmek Pahalı avrupada çok uygun fiyatlar... bizde böyle değil Biz zaten akaryakıtıda dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandıgımızdan motora cok para vermişiz ne ki dimi ? ASlında olay bu değil... biz gerçekten iyi paralar veriyoruz... KAbul etmek lazım.. Hakları bu değil Bence Daha aşağılarda ..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 e para verip alanlara gülüyorum yaa bide sıfır offf bide kredi filan dünyanın parası of ofof

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maliye Bakanı Unakıtan, otomotiv sanayicilerine, “Benim en güzel müşterilerim sizsiniz, öyle bir ortaksınız ki sizi çok seviyorum. Yediveren gülü gibisiniz. Çok kazanın, inşallah bana da çok vergiler verirsiniz” dedi.http://www.ntvmsnbc.com/news/440082.asp#storyContinues

Bizimde ucuz motosiklete ucuz otomobile binmemiz için devleti yönetenlerin bu zihniyeti terketmesi lazım yönetileni müşteri gibi görmemesi lazım.
    Bu arada her seferinde devlete yüklenen arkadaşlara söylüyorum;bizim ülkemizde vergilerin fazla olması normal bir olay arkadaşlar kaynağımız yok,petrol yok,doğalgaz yok ithal edebildiğimiz ürünler emek verdiğimiz ürettiğimiz ürünler.Yurtdışına sattığımız para eden doğru dürüst bir malzememiz yok.Her şeyin eğrisini doğrusunu görmek lazım.
    Bunları göz önüne getiriyorum ama vatandaşı müşteri gören zihniyetide kınıyorum...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    şurda bu kadar basit ve haksızlığın aleni olduğu bir konuda bile anlaşamıyoruz ya.. ona yanıyorum..

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şurda bu kadar basit ve haksızlığın aleni olduğu bir konuda bile anlaşamıyoruz ya.. ona yanıyorum..
    Seni tebrik ediyorum. Arkadaşım. Noktayı sen koydun!!!!!!!!!!
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet maliyetlerinin otomobile göre daha düşük olduğunu hanginiz uydurdu bakayım.

Hiç de zannettiğiniz gibi değil arkadaşlar.
    Motosiklet için Arge ve diğer konularda harcanan fazla olabilir.
    Bunun nedeni satış rakamları.
    Motosiklet otomobil kadar çok satılmıyor.
    Ama araştırma ve geliştirme için otomobil kadar para harcanıyor.
    Bu maliyetler araç başına bölündüğün de doğal olarak daha az satış öngörüldüğünden, motosiklet başına düşen pay, otomobilden daha fazla oluyor.

Türkiye'de otomobil ve motosiklet fiyatları yüksek.
    Fakat vergileri düştüğünüz de avrupadan daha ucuz bir hale geliyor.
    (Burada sorununuzu devlet babayla halledeceksiniz)
    Fakat avrupayla yarı yarıya bir fiyata bile satılsa, vatandaşın alım gücüne göre yine de pahalı oluyor.

Ama avrupada kazanılan rakamları Türkiye ile kıyaslamak da son derece yersiz.
    Çünkü Türkiye de ekmeği 2,5 liraya yemiyorsunuz.
    Yani gelire göre gider var.

Öyle dışardan görüldüğü gibi laylay lom değil herşey.

Fakat her şey alınabilir.
    Bunun için her türlü imkan mevcut.
    İnsanların, zevk de dahil her türlü ihtiyacını karşılayabilmeleri üzerine kurulmuş bir sistem de yaşıyor avrupalılar.

Ben doğru bir kıyaslama olması için benim harcamalarıma göre hangi motoru nasıl alırım konulu bir açıklama yapayım.

Benim aylık sigara param 200-250 euro arasında.
    Bu parayı dumana vermek yerine motosiklete versem ve taksitle bir motosiklet alsam nasıl bir tablo ortaya çıkar sizce?

Yazalım.

R1 aylık taksit: 119 euro
    GSXR 1000 : 128 euro
    Hayabusa : 125 euro
    CBR 1000 RR : 149 euro

ZX12 R 189 euro

Bunlar mağazalarda gezinirken gözüme takılan taksitlendirmeler.

Yani bir tutkunuz varsa ona sahip olmak için sizi engelleyen bir şey yok.
    Her şey insanların mutlu bir hayat sürmesi için tasarlanmış.

Bir gün başımızdaki yöneticiler, bizi yönetmek yerine bize insanca bir yaşam olanağı sunmak için iş başına geldiklerinde, biz de insan gibi yaşama olanaklarına kavuşacağız.

Ama önce biz adam gibi adamları iş başına getirmeyi öğreneceğiz.
    Bu kafayla da çooook zor.
    Daha çooook ağlarız, gülünecek halimize...
    Arkadasim su motorlari aylık yazdıgın miktarlarda odemeler ile alabilecegim bir yer var ise, bana da soyleyebilirmisin

Bence çok güzel bir karşılaştırma olmuş...
    İki ay önce Tayland'daydım...bir tane çinli motor yoktu..Hepsi Honda ya da Yamaha...
    Orda honda cbr125 yok..onun bir beden büyük abisi cbr 150 var...tekerlekleri ince yine ama daha kaslı..fiyatını sordum...Herşey dahil türk lirasıyla yaklaşık 2000 ytl ye geliyordu...Ayrıca çok güzel honda ve yamaha scooterlar 1000 ytlye satılıyor...
    Satıcıya türkiyede cbr125 in fiyatının 4500 dolardan fazla olduğunu söyledim...Thai bahtına çevirdi...ve oha dedi ... o bile oha dedi ...
    eh getiren firmalar kendilerine çok cömert bir kar ekledikten sonra eklenen o ötv ve kdv fiyatları olması gerekenin en az 1.5-2 katına çekiveriyor...Bakınız normal zamanda 17.000 e satılan yamaha mt03 fuarda 13.000 e inmişti...
    Öte yandan devlet bu kadar vergi koyarak kendi gelirinden düşürüyor.Vergiyi azaltsa çok daha fazla insan motosiklet alacak devlet de daha fazla vergi alacak.Trafiğin rahatlaması, hava kirliliğinin önlenmesine etkileri de cabası.Geçen bu fahiş vergi alma durumunun zararlarını ekonomi dersinde görmüştük de ne deniyordu unuttum

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    sanıyorum asfalt melegi gerekeni soylerek noktayı koymus ... Aynen Öyle Dostum Anlaşamıyoruz....
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla yazık bize. kusura bakmayın ama cidden böyle düşünüyorum. yazık yani.. varsan baksan hiçbirimiz de boş adamlar değilizdir..

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    burası kazıkistan pardon türkiye arkadaşlar
    Drift Religion

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet

İyi de kardeşim

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun satıcıda değilki devlette.bu fiyatların yarısının vergi olduğunu biliyosundur umarım.
    Tamam sıfırda KDV ÖTV; ikinci elde niye fiyatlar hala tavanda devlet onlardan da ötv kdv alıyor mu bidaha? His olayı diyenler de arkadaşımızı hiç anlamamış, burada maliyetden söz ediyor verdiği keyifden değil.

Ben katılıyorum KDV ÖTV zaten fazlasıyla abartı; lüksmüş? Len olm senin yarattığın trafik daha az, çevreyi daha az kirletiyorsun, yolları daha az eskitiyorsun, neresi lüks. Tamam belli sınıf motorları lüks sayabilir (Goldwing vs)
    zaten onlar arabadan bozma motor. Bence devlet teşfik etmeli motosiklet kullanımını, önüne set çekmemeli. Ama bizim ülkemizde gelir adaletsizliği olduğu sürece kimileri CBR 125 hayal gözüyle bakar kimisi R1 alıp 2500 KM de satar beğenmediğinden dolayı. Anlıyacağınız boşa konuşuyoruz, herkez birlik olacak boykot edecek filan felan da adamlar satamadığında fiyat indirecek, inadına indirmezler. Hem o birlik olma olayıda ne yazık ki istiklal savaşında kaldı, birbirinin gözünü oymak için fırsat kolluyorken millet bu dönemde. Yazık...

Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliye Bakanı Unakıtan, otomotiv sanayicilerine, “Benim en güzel müşterilerim sizsiniz, öyle bir ortaksınız ki sizi çok seviyorum. Yediveren gülü gibisiniz. Çok kazanın, inşallah bana da çok vergiler verirsiniz” dedi.http://www.ntvmsnbc.com/news/440082.asp#storyContinues

Bizimde ucuz motosiklete ucuz otomobile binmemiz için devleti yönetenlerin bu zihniyeti terketmesi lazım yönetileni müşteri gibi görmemesi lazım.
    Bu arada her seferinde devlete yüklenen arkadaşlara söylüyorum;bizim ülkemizde vergilerin fazla olması normal bir olay arkadaşlar kaynağımız yok,petrol yok,doğalgaz yok ithal edebildiğimiz ürünler emek verdiğimiz ürettiğimiz ürünler.Yurtdışına sattığımız para eden doğru dürüst bir malzememiz yok.Her şeyin eğrisini doğrusunu görmek lazım.
    Bunları göz önüne getiriyorum ama vatandaşı müşteri gören zihniyetide kınıyorum...
    Doğru dürüst bişey üretilmemesinin sorumlusu kim? Bi de bunu düşün istersen?

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Kendi düşen ağlamaz diyebiliyorum sadece bu konuya.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasobaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doğru dürüst bişey üretilmemesinin sorumlusu kim? Bi de bunu düşün istersen?
    Bu konuda yorum yapmaya başlarsak sayfalarca makale yayınlamak gerekir,son 300 yıldır dünyanın en önemli güçlerinin oynadığı her oyun bu toprakların üzerine olmuştur...

Jotif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ?
    woww kızışıyoruzzz hade tatlıya bağlıyalım
    Yolların Hastasıyım 2 Tekerin Ustasıyım...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)