Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Beşiktaş'ta trafik kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250cc scooter
    luxor arkadaş ya pardon,(samimi bi alıntı ve serzeniş yaptığına inanarak )
    demek istediğim şey bu kazaya karışan taksicileri, genel taksici esnafının dışlaması ve biz aslında genelde duyarlıyız falan gibilerinden bi görüntü çizmesi ,belki bu onlar için faydalı bile olur ne dersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı KaraVelioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya pardon,
    demek istediğim şey bu kazaya karışan taksicileri, genel taksici esnafının dışlaması ve biz aslında genelde duyarlıyız falan gibilerinden bi görüntü çizmesi ,belki bu onlar için faydalı bile olur ne dersin
    Güzel kardeşim bence yapılması gereken motorcuların bir olup büyük bir gösteri yapması. En azından varlığımı biraz daha gösteririz.

Motosikleti
    250cc scooter
    Alıntı bybrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim bence yapılması gereken motorcuların bir olup büyük bir gösteri yapması. En azından varlığımı biraz daha gösteririz.
    tabiki o zaten başta yapılması gereken şey ancak biz madur konumda olduğumuz için bu sadece yakarış ve hakkını aramak olur ancak sorunun kaynağından yani taksici veya dörteker herneyse onlarında duyarlı olması ve bunu göstermesi gerekirki herkeze örnek olsun

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    2 hafta önce motor aldım. Motor almadan 3-4 ay önce başımdan geçen bir olayı anlatayım size.

Kadıköyden gece 12 gibi taksiye bindim eve dönüyordum. Minibüs caddesi üzerinde , bir pizzacı motoru bizim taksinin solundan geçti. Taksici hemen gaza bastı , motoru yakaladı , tam arkasından çarpar gibi yapıp solladı ve sonra önüne kırdı. Sonra arkadaki motor yavaşladı , biz devam ettik. Bunu yapan taksici 60 yaşlarında.

yahu ne yapıyorsun sen adamı öldürecek misin dedim. Sen anlamazsın bunlar geçen gün bana çarptı , böyle yapmak lazım dedi ve başından geçenleri anlatmaya başladı. Lafını kesip sen nasıl şoförsün ya insanlık bu mu öldürecektin adamı dedim. Ben 40 yıllık şöförüm dedi bana. Şoför olmuşsun insan olamamışsın be , yaşından utan be dedim. Zaten evime yaklaştığımdan sağa çekmesini söyledim , parasını verdim suratına atar gibi. Allah sana akıl fikir versin gibi birşeyler söyledim , araba giderken küfür etti , ben de ana avrat saydım tabi sinirden.

Bu haberi gazatede okuduğumda , o akşam yaşadığım olayı düşünüp , yaşına başına bakmadan keşke o taksiciye girişseymişim diye düşündüm. Ben salağım neden onun yaşına hürmet ettim ki , insanlara hürmet edilir sadece... O akşam sinirle plakasını almayı unutmuştum , keşke alsaymışım...

Ölen arkadaşımıza allahtan rahmet , yakınlarına başsağlığı diliyorum...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı HeIIoween adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce motor aldım. Motor almadan 3-4 ay önce başımdan geçen bir olayı anlatayım size.

Kadıköyden gece 12 gibi taksiye bindim eve dönüyordum. Minibüs caddesi üzerinde , bir pizzacı motoru bizim taksinin solundan geçti. Taksici hemen gaza bastı , motoru yakaladı , tam arkasından çarpar gibi yapıp solladı ve sonra önüne kırdı. Sonra arkadaki motor yavaşladı , biz devam ettik. Bunu yapan taksici 60 yaşlarında.

yahu ne yapıyorsun sen adamı öldürecek misin dedim. Sen anlamazsın bunlar geçen gün bana çarptı , böyle yapmak lazım dedi ve başından geçenleri anlatmaya başladı. Lafını kesip sen nasıl şoförsün ya insanlık bu mu öldürecektin adamı dedim. Ben 40 yıllık şöförüm dedi bana. Şoför olmuşsun insan olamamışsın be , yaşından utan be dedim. Zaten evime yaklaştığımdan sağa çekmesini söyledim , parasını verdim suratına atar gibi. Allah sana akıl fikir versin gibi birşeyler söyledim , araba giderken küfür etti , ben de ana avrat saydım tabi sinirden.

Bu haberi gazatede okuduğumda , o akşam yaşadığım olayı düşünüp , yaşına başına bakmadan keşke o taksiciye girişseymişim diye düşündüm. Ben salağım neden onun yaşına hürmet ettim ki , insanlara hürmet edilir sadece... O akşam sinirle plakasını almayı unutmuştum , keşke alsaymışım...

İşte herşeyin başı eğitim memlekette cahillik almış başını gidiyo...eğitimli aklı başında bir insan olsa bu dediğini yapmazdı... birde şu genelleme yapmaları yokmu insanı çileden çıkartıyo ne dar kafalı bir düşünce...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HeIIoween adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öldürmediğine şaşırdım adamı. Keşke böyle bir taneside bana denk gelse direk resimlerini çeker siteye koyarım. Çünkü o adamı dövmessem biliyorum yarın birgün motorculardan birini öldürücek

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Öldürmediğine şaşırdım adamı. Keşke böyle bir taneside bana denk gelse direk resimlerini çeker siteye koyarım. Çünkü o adamı dövmessem biliyorum yarın birgün motorculardan birini öldürücek
    baltalimanı kemik hastanesinin önündeki taksilerden birine bin duraktan.. Kuryeleri kötülemeye başla ve hatta de ki motorlu kurye bana çarptı o yüzden geldim hastaneye ama bişiy yokmuş allahtan de.. Bekle ardından neler gelecek. Sonra döver resimlerini siteye koyarsın bende hıncımı almış olurum. Adi herife git tedavi ol sen hastasın, sağa çek ben iniyorum diyorum yine indirmiyo.. Benim bildiğim o durakta 2 tane taksi şoförü var bunlar gibi kim bilir daha kaç tane vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baltalimanı kemik hastanesinin önündeki taksilerden birine bin duraktan.. Kuryeleri kötülemeye başla ve hatta de ki motorlu kurye bana çarptı o yüzden geldim hastaneye ama bişiy yokmuş allahtan de.. Bekle ardından neler gelecek. Sonra döver resimlerini siteye koyarsın bende hıncımı almış olurum. Adi herife git tedavi ol sen hastasın, sağa çek ben iniyorum diyorum yine indirmiyo.. Benim bildiğim o durakta 2 tane taksi şoförü var bunlar gibi kim bilir daha kaç tane vardır..
    pınar senin gebertmen lazımdı onları yaf ben seni eli maşalı bilirim

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    pınar senin gebertmen lazımdı onları yaf ben seni eli maşalı bilirim
    Annem girdi araya taksiden bile inemedim gidene kadar ayar oldum resmen..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annem girdi araya taksiden bile inemedim gidene kadar ayar oldum resmen..
    öküz oğlu öküzler işte nolcak

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Çarptığı Motorcuya Yardım Etmedi, 25 Yıl İstendi

İstanbul Balmumcu’da geçtiğimiz günlerde bir taksinin motosikletine çarpıp yere düşürdüğü İstanbul Yiyecek İçecek yöneticisi 34 yaşındaki Sarp Erem’in üstünden geçtikten sonra kaçtığı iddiasıyla tutuklanan taksici Mustafa Keyf hakkında 10 yıl ile 25 yıl arasında hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre tanık Kamber Koç, olay anını "Yolun sağ şeridinde ticari oto bekliyordu. Önümüzde giden 34 THH 18 plakalı taksinin, yerde yatmakta olan adamın üstünde geçerek hızla uzaklaştığını gördüm" diye anlattı.

Tanık Kamber Koç, taksicinin Sarp Erem hálá yaşarken durmayarak kaçtığını söyledi. İddianamede TCK’nin 83/2-b maddesi uyarınca, "Taksirle bir trafik kazasına neden olan kişi, kaza sonucunda yaralanan kişilerin bir an önce tedavi edilmelerini sağlama konusunda bir yükümlülük altına girmektedir. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi sonucunda yaralı kişinin ölmesi halinde, bu neticeden dolayı kazaya sebebiyet veren kişiyi sorumlu tutmak gerekir" denildi.

Savcılık, taksici Mustafa Keyf’in "ihmali davranışla adam öldürme suçu"ndan asgari 10 yıldan başlamak üzere 25 yıla kadar hapsi istemiyle dava açtı. Mustafa Keyf, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hákim karşısına çıkacak. Sarp Erem’e ilk çarpan ve kimliği belirlenemeyen sürücü hakkındaki soruşturma ise ayrı bir dosya üzerinden yürütülüyor.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    haberi hürriyetten okudum ama haberin başlığı kafamı karıştırdı biraz.
    çarptığı motosikletliye yardım etmedi diye 25 yıl hapis istendi diyordu.

ben mi fazla işkillendim yoksa gazetemi haberi 25 yıl fazla der gibi veriyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Ben taksiciye çok suç bindiremiyorum. Gece yarısı ıslak bir yolda (yanlış hatırlıyor olabilirim) zaten yağmurda zor görüş varken yerde taksicinin şeridinde koyu renkle yatan bir karaltıyı fark etmek zordur. Hele karşıdan bir ışık falan da gelirse görmek imkansızlaşır. Ben yağmurlu bir gecede İstanbul'da Trabya'da normal hız sınırları dahilinde araba sürüyordum ve o sırada karşıdan bir araba uzunlarını açtı, bunun sonucu olarak ben 1-2 sn'liğine yolu falan göremedim ve kendi arabamın bir şeye çarparak havalanır gibi olduğunu hissettim. Hemen durdum ve motoru stop edip ne olduğunu anlamaya çalıştım. İnince yerde bir altyapı yuvarlak kapağının bana doğru açık duran yerine çarpıp karteli kestiğimi anladım. Eee şimdi yerde daha önceden savrulup düşmüş bir motorcu olsaydı 25 yıl hapis yemek reva mı? Taksici bence sadece kaçmakla insaniyet göstermemekten hafif bir ceza yemeli. Hangi insan bile bile insan üzerinden geçer? Adamın şeridinde yatmasına sebebiyet veren ilk araç esas suçludur ve daha da önemlisi yerde yatan adama yardım etmeye çalışan insanların yeterli önlem almaması da unutulmamalıdır. Ben inşaat mühendisliği görevim gereği bölünmüş (İzmir-Aydın) yolları bile enine geçmiştim ve çukurun 300 m öncesinden işaretler koymuştum, hatta bunlara bir araba çarpar ve onları yok eder diye de çukurun arkasına bir kum yığını koyardım. İşte burada olayda insanların yapması gereken ya adamı kımıldatmayı göze alıp refüjü arkasına çekmekti ya da adamın 10-20m gerisine bir araç koyup adamı baraja almaktı. Nasıl bir sorumsuzluk göstermişler ki adamı şerit üzerinde adam gibi koruma sağlamadan bırakmışlar. Ben bazen yolda görüyorum, adam lastik değiştiriyor ve üçgen reflektörünü arabanın 10 gerisine koyuyor. Be adam, zaten araba arkadan saniyede 30 metre hızla geliyor, reflektörü görmeden önce arabanın markasını bile okurum. Bunun dışında bir motorcu gece vakti ıslak havada tek başına sürüş yapıyorsa başına bunun geleceğini bilmelidir. Yanında bir arkadaşı olsaydı onu korumak için elinden geleni yapardı. Zaten arkadaşı da motorcuysa onu şerit içinde bırakmazdı. Bu arada diyelim ki adam sürüş şeridi içinde değil de, emniyet şeridinde olduğunu farzedelim. O zaman taksici biraz daha suçlu olacaktır. Bu durumda son ezen taksicinin yanında ilk araç sahibi ve bilir-bilmez yardımda bulunanlar suçlanmalıdır.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    kaza yerini bilmeden sadece bildiğin bir konu olduğunu düşünerek bu şekilde yorum yapmaya hakkın yok.

kaza yerini biliyorum. köprülü kavşak altından çıkarken yolun ilerisi gözükmüyor. oradan geçen sürücünün çok hızlı gitmemesi lazım. gecenin ilerlemiş saatlerinde özellikle taksi sürücüleri çok hızlı araç kullanıyorlar. taksi sürücüsü tabii ki bilerek insan üzerinden geçmez. ama neticede kendi asli kusuruyla yoldaki yaralıyı ezmiş ve vicdansızca kaçmıştır. eğer kaçmamış olsaydı yargılanacağı suç oldukça farklı olurdu sanırım.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Sen çarp kaç ölüme mahküm et sonrada ceza fazla!!! Ne güzel istanbul be... adam gibi gitsin herkez yolda!

Benim babamda motosiklet sürücüsüydü. Rahmetli motorla giderken arkadan gelen arac çarpıp ölümüne neden oldu.( 4. leventde ) Doktorların dediğine göre kazadan hemen sonra vefat etmemiş, 2 saat yaralı şekilde yaşamış tabi hastaneye gelene kadar yolda vefat etti. Unutmayın!!! o mahluk halen aramızda dolaşıyor ve trafikte arac kullanıyor... Allahtan en büyük dileğimin yakalanmasıydı ama olmadı, yakalanmadı ve kayıplara karıştı...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yerini bilmeden sadece bildiğin bir konu olduğunu düşünerek bu şekilde yorum yapmaya hakkın yok.
    Kaza yerini bilmiyorum ama kesinlikle emin olduğum bir şey var. Yerde yaralı yatan adama yardım eden insanlara rağmen ikinci taksici o adama çarpmayı başarmışsa kesinlikle ve kesinlikle o yardımsever insanların kafası çalışmıyor. Ya adamı refüj gerisine çekmelidiyler ya da gerekli önlemleri almalıydılar. Esas o sorumsuz insanlar aramızda dolaşıyor. Onlar Aziz Nesin'in belirttiği insanlardan olmalı. Onlar şimdi bir de hiç vicdan azabı duymadan aramızda geziyorlar. Belki de onlar yüzünden daha kaç kişi ölecek, kendileri bile farkında olmayacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    Allah rahmet eylesin.Bundan 2 ay önce de burda bi tafik kazasına şahit oldum,adam scooter'a arkadan çarptı ve kaçtı . kaçarken benim olduğum yola döndü ve dibimden geçti, plakadan adamın ne giydiğine kadar herşeye dikkat ettim ve olay yerine gelen polis ekiplerine anlattım. ama benin asıl dikkatimi çeken şey sürücünün ve yanındaki arkadaşın kaçarken gülüyor olmalarıydı.....scooter'ı süren vatandaşın kaskı yoktu ama sadece ayağı kırılmıştı........

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)