Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Beşiktaş'ta trafik kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah müstehakınızı versin emi.

Budur....

Arkadaşlar, içimiz acıyor.
    Gün geçmiyorki güneydoğudan, şehit cenazesi gelmesin.
    Hergün yollarda gencecik insanlarımız can veriyorlar.
    Bunun sorumlusu hakkında bir şeyler yazmaya kalkınca, konu siyasete döndürülüyor deyip, topic kilitleniyor.
    Halbuki siyaset yaşamımızın her anında var.
    Bundan uzak kalabilmek için bitkisel hayatta olmak gerekiyor.
    Amacım görevlerini yapamaya çalışan moderatörlerin dikkatini çekmektir.
    İki tane seviyesiz küfür etti diye topic kilitlenmez.
    Atarsın forumdan, silersin mesajlarını.
    Bu çok zor birşey değil.

Tabii ki eylem yapacağız,bağırıp çağıracağız, kulak tıkayanlara sesimizi duyurmaya çalışacağız.

Fakat açılan şehit topiclerine düşünce ve eleştirilerini yazmaya çalışan arkadaşlarımız, susturuldu.

Sansür kurumu böyle işler.
    Önce göze çarpmayan konularda fikir ve görüşleriniz kilitlenir.
    Sonra da diğer konulara sıra gelir.
    Yarın motosiklet kazaları da dahil, hiç bir konuda sesinizi çıkaramaz hale gelirsiniz.

Şu çok kullanılan Jargona bakın;

"Şehitler üzerine siyaset yapan şerefsizdir."

Neyin üzerine siyaset yapılacak?Peki...

Yarın da şöyle denecek,

"Trafik kazasında ölenlerin üzerine siyaset yapan şerefsizdir"

Sonra,

"Fakirler üzerine siyaset yapan şerefsizdir"

Devam edelim mi daha???
    .
    .
    .
    .

Eğer bir insanın hayatını kurtarabilecek bir şeyler yapabileceksek,

Yapmayan şerefsizdir......

Başımız sağolsun...

12 Eylül'den beri süregelen apolitize etme çalışmaları buralara kadar indi mi ya? eğer bir kardeşimizin hayatını kaybetmesine yol açan etkenlere karşı çıkmamız "siyaset" olarak adlandırılıp önümüz kesiliyorsa, bunu yapan da en az o katil kadar suçludur.bizden bu kadar korkmayın ne olur
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Motorcu gence iki taksici çarptı, ikisi de kaçtı 14 Ekim 2007

Hasan ÖRNEKOĞLU/İSTANBUL

34 yaşındaki Sarp Erem’e motosikletiyle gider-ken İstanbul Beşiktaş’ta bir taksi çarptı. Kaskı ve diğer donanımları tam olan Sarp Erem, kaza-dan yaralı olarak kurtulurken taksi hiç durmadan hızla kaçtı. Çevredekiler, polise haber verip ambulans beklerken arkadan gelen ikinci taksi Sarp Erem’in üzerinden hızla geçip kaçtı. Genç adam kurtarılamadı.

Mİmar Ünaç Erem ile Prof. Dr. Mehmet Turgay Erem’in ABD’deki Johnson&Wales University’de gastronomi eğitim gören tek çocuğu Sarp Erem (34), 34 ET 7039 plakalı BMW motosikletiyle dün saat 03.00 sıralarında Barbaros Bulvarı’na geldi. Bir dönem Hyatt Regency Otel’indeki bahçe ve kulüpten oluşan "Gossip" ile Reina’daki "Benihana"yı işleten ve son olarak İstanbul Yiyecek İçecek’te (İYİ) yönetici olarak çalışan Sarp Eren’e bir taksi hızla çarptı. Kaskı, dizlikleri, belliği ve deri eldivenleriyle tam korumalı olan Sarp Erem, motosikletten düştü ve bacağı kırıldı. Durmayan sürücü, ise taksisiyle kaza yerinden kaçtı.

BİR BAŞKASI EZDİ

Çevrede bulunanlar Sarp Erem’in için ambulans istediler ve polise kazayı haber verdiler. Sağlık ekiplerinin beklendiği sırada sürücüsünün çok hızlı kullandığı ileri sürülen 34 THH 18 plakalı bir başka taksi, Sarp Erem’in üzerinden geçti. Bu taksinin sürücüsü de durup yardım etmek yerinden kaza yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Sarp Erem, ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Arkadaşlarının yakında evleneceğini ve 20 yıldır motosiklet kullandığını söylediği Sarp Erem, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

TAM BİR SPORCU

Arkadaşlarının "Tam bir sporcu" dedikleri Sarp Erem’in motosiklet tutkusu dışında, daldığı, sörf yaptığı ve dağ bisikletçisi olduğu da belirtildi. Polis, Erem’e çarpan ikinci taksiyi Kağıthane’de terk edilmiş olarak buldu. Taksiyi gece şoförü Mustafa Keyf’in kullandığı belirlendi. 46 yaşındaki Mustafa Keyf kazadan sekiz saat sonra avukatı ile Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu. Mustafa Keyf, alkol alıp almadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Mustafa Keyf’ten kan örneği alındı. Barbaros Bulvarı üzerindeki güvenlik kameralarını inceleyerek ilk çarpan taksinin plakasını belirlemeye çalışan polis Mustafa Keyf’i de aramaya başladı.

Son 5 aydaki ölümlü motosiklet kazaları

17 Ağustos Depremi’nde enkaz altında kalan Ömür Kınay’ın depremin simgesi olan fotoğraflarını çeken Anadolu Ajansı Muhabiri Hasan Türkan, 23 Haziran’da Zeytinburnu’nda şerit değiştiren bir otomobilden kaçmak isterken bariyerlere çarpıp öldü.

Dr. Ömer Uzma, 21 Temmuz’da O-2 Karayolu Levent Mevkii’nde, bir panelvanla çarpıştı. Motosikletinden düşen Uzma, korumalı giysileri ve kaskına rağmen bariyere çarpınca boynu kırılarak yaşamını yitirdi.

Dağcılık, snowboard, rafting, yamaç paraşüt, yelken gibi sporlarla uğraşan ve Calypso II takımı ile 2005 yılında Deniz Kuvvetleri Kupası’nı kaldıran 33 yaşındaki Gökhan Çiftçioğlu, 7 Eylül’de Kadıköy’de motosikletiyle bariyerlere çarparak Rus arkadaşı Maksim Palamarchuk ile birlikte öldü.

Evli ve iki çocuk babası 40 yaşındaki otelci Necdet Gül, 5 Ekim’de Gültepe Kavşağı’nda aniden önüne çıkan taksiye Honda motosikletiyle çarptı. İleri sürüş teknikleri dersi alan ve tam donanımlı olarak motosiklet kullanan Gül’ün hastanede beyin ölümü gerçekleşince, organları bağışlandı.

Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin demekten öte bişey yapamıyoruz ne yazıkki...birşeyler yapsakta sesimizi yeterince duyuramıyoruz...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

apolitize mopolitize ne alakası var başlıkla, ayıptır arkadaşlar, şu başlıkta bunları konuşunca en az o taksiciler kadar duyarsız oluyorsunuz.

blue black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '06
    Kaybettiğimiz arkadaşimiza Allahtan rahmet ailesine ve sevdiklerine sabir diliyorum

Ben anlıyamıyorum bunların Allahtan hiç mi korkuları yok.
    Bir insanin canina kastediyorsun yardım etmeden gazlayip gidiyorsun.İnsanlık bu kadar ucuz olmamalı
    Yuhh be sana hiç kimse bu dünyaya kazık çakmadı öbür tarafta bunlari nasil açıklıcaz.

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    ALLAH rahmet eylesin haberi şimdi haberlerde izledim ve şok oldum..İnsanlık ölmüş valla ne diyeyim,şerefsizler bunlardan ancak dağ ayısı olur ne taksicisi
    bunların arabasına binmekte bile insan şüphe eder...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Allah rahmet eylesin...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çarpıp kaçanlar bulunursa eğer ne kadar yatacaktır sizce?
    ben Allaha'a havale ediyorum tüm haksızlıkalrı. öteki tarafta ne olacak halleri? peki ya öteki tarafa gidene kadar vicdanları onlara neler yapacaktır kimbilir. yazık yaaa, acıdım şimdi.... Allah hepsine yardım etsin ve kıyılan kardeşimizin ruhu şad olsun. ailesine de sabırlar versin.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apolitize mopolitize ne alakası var başlıkla, ayıptır arkadaşlar, şu başlıkta bunları konuşunca en az o taksiciler kadar duyarsız oluyorsunuz.
    arkadaşım sonuçta her durumda sesimiz kesilmeye çalışılıyor haksız mıyım? ayrıca itham ettiğin duyarsızlık vasfını kesinlikle kabul etmiyorum. sonuçta bizim istediğimiz kimsenin canının yanmaması
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarpıp kaçanlar bulunursa eğer ne kadar yatacaktır sizce?
    ben Allaha'a havale ediyorum tüm haksızlıkalrı. öteki tarafta ne olacak halleri? peki ya öteki tarafa gidene kadar vicdanları onlara neler yapacaktır kimbilir. yazık yaaa, acıdım şimdi.... Allah hepsine yardım etsin ve kıyılan kardeşimizin ruhu şad olsun. ailesine de sabırlar versin.
    taksirle adam öldürmekten 2-6 yıl ceza talebiyle yargılanacaklar....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Allah rahmet eylesin. Kalanlara sabır versin. Ne desek boş artık
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    bu resmen cinayetten baska bir sey degil. arkadasimizin hicbir sucu yok. kaskindan dizligine kadar herseyi varmis uzerinde. yaziktir valla. durup dururken arkadan carpmak ne demek. hayvan oglu hayvan, en fazla 2-3 sene yatar cikar. o da bulunursa tabii. sonrada devleti gelin de elestirmeyin. bu ulkede zaten ne hukuk var ne de dogru duzgun bir yargi. insallah degisecek diyoruz ama daha cok bekleriz.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Allah rahmet eylesin.Geride kalanlarına sabırlar diliyorum...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

blue_gti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BANDIT 650 SA

Herkesin başısağolsun, tepkiler dernekler aracılığı ile verilmeli

Arkadaşlar,
    Kişisel ve/veya firmalar aracılığı ile yapılan uyarılar vs etkili olmuyor.Motosiklet üreten/satanlardan kullananların katılabileceği bir dernek aracılığı ile sesimizi duyurmalıyız. Bu amaçiçin paşa paşa derneğe aidat ödeyip kullanıcı eğitiminden, toplumda motosiklet bilincini uyandırmaya yönelik çalışmalar yapılmalı, medya planı hazırlanarak medyaya çıkılmalı,pr şirketi kullanarak basında yeralınmalı. Kişisel olarakböyle bir organizasyonuyüklenmek olası değil.
    Hali hazırda bu amaca yönelik bir dernek varmı camiada?
    Yoksa özellikle üretici firmaların desteği ile böyle biryapılanmaya gitmeli
    üretici (sanayiüye), bireysel üye vs gibiüyelikler ilederneğedestek vermek lazım.
    Aksi taktirde trafikteki katillerle başetmek mümkün değil ve kaybeden moto sikletler oluyor.

büyük basın kuruluşları bu konuda duyarlı olursa motosiklete binenler dikkate alınabilir.allah rahmet eylesin ailesine sabır versin
    Hayat boş pompala çoş.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Allah rahmet eylesin hepimizin başı sağolsun ben boşuna demiyorum bu taksicilerin %90 ı şerefsiz diye Allahından bulsun imansızlar

Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkışlar adı olan başka bişeye yaramayan Polise ve Devlete.
    Yarın aynısı bizim başımıza gelecek, aynı satırlar yazılacak.
    Artık bu tip insanların çoğunlukta olduğu bu memlekette kanun budur: vur, öldür, kaç.
    sonuna kadar hak veriyorum sana.benim arkadaşım bir kavga sırasında kardeşinin yaraladığı birini hastaneye götürdü çocuk ölünce içeri aldılar ama götürmese hiç bişey olmazdı.bu ülkede iyilik yapmıyacaksın bırakıp gideceksin

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu resmen cinayetten baska bir sey degil. arkadasimizin hicbir sucu yok. kaskindan dizligine kadar herseyi varmis uzerinde. yaziktir valla. durup dururken arkadan carpmak ne demek. hayvan oglu hayvan, en fazla 2-3 sene yatar cikar. o da bulunursa tabii. sonrada devleti gelin de elestirmeyin. bu ulkede zaten ne hukuk var ne de dogru duzgun bir yargi. insallah degisecek diyoruz ama daha cok bekleriz.
    bu ülkede hayvanlara bile insandan çok değer veriliyor
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Bu haberin başlığı "trafik kazası" değil "cinayet" olmalı. Haber başlığını değiştirmek kolay, acaba hukuki dosyanın başlığı ne olacak?

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    allahın belaları allah belanızı versin bende tophanede gıderken tranvay yolundan ters yone gıren bır taksıyle kafa kafaya carpısıp kazanın etkısıyle kalca kemıgım kırıldı 8 yerınden böyle şerefsizler oldukcaa acımız dınmıcek hepsinden nefret ediyorum ıkı kurus ıcın adam olduruyolar bunlar :@ hepsini kınıyorum...bunlarda trafik terorü........
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Allah rahmet eylesin ;

kasıtlı adam öldürmek suçu değil de nedir bu Allah aşkına ??!!

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    burgman 400
    şerefsiz merefsiz demeyinn tabii var bir ibnelik işin içinde ama barborosu ben biliyorum baya bir yokuşş bee........ kimse gelip arkandan azmez seniii .... herkes yavaş gider orda sağdan soldan gelen çarpmadan insan 100 metre sürüklenmezz..
    temkinli olabilir bir insan o yoldaa.. belkii de çocuk alkolluydüü beee. bayram ertesii...........
    benim babam taksi şöförü ve bende sıkı motorcuyum LÜTFEN MUHABESİNİİ SİZZ YAPIN NOOLURSUNUUZZ!!!

Alıntı lewoonline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allahın belaları allah belanızı versin bende tophanede gıderken tranvay yolundan ters yone gıren bır taksıyle kafa kafaya carpısıp kazanın etkısıyle kalca kemıgım kırıldı 8 yerınden böyle şerefsizler oldukcaa acımız dınmıcek hepsinden nefret ediyorum ıkı kurus ıcın adam olduruyolar bunlar :@ hepsini kınıyorum...bunlarda trafik terorü........
    PEKİ SENİN NE İŞİN VAR TRANVAYY YOLUNDAA

BEN NİYEE 4 SENEDİR KAZAA YAPMADIM

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Söyleyecek tek bir kelime bulamıyorum.
    Bu kadar sagır duyarsız bir toplum olamaz ilk carpan taksi dursa bunların hiç biri olmazdı ve belki bir kırık bacakla Arkadaşımız şu anda hayatta olurdu;(
    ALLAH Rahmet eylesin kederli ailesine ALLAH sabır versin
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)