Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Beşiktaş'ta trafik kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Allah rahmet eylesin.Taksici kaçmış ama eninde sonunda yakalanırda yakalansada
    ne olacakki,önümüzde örnekleri yokmu,veriyor bikaç kuruş çıkıp elini kolunu sallayıp dolaşıyor dışarda.Yok arkadaşlar bu memlekette gidene oluyor olan
    gerisi hikaye.
    Herkes birgün MT'li olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Peşpeşe iki ölümlü kaza ve ikisindede taksici dehşeti....

Baltalimanında "bende motorcu gördüğümde bakıyorum sağ sol yapıyo giriyorum arkadan uçuruyorum hahahaha" diye konuşan taksici şoförüyle aynı mantaliteye caniliğe sahip karakterler yüzünden yaşıyoruz bunları. Önce bence o baltalimanındaki taksiciyi bi güzel benzetmeli..

Allah rahmet eylesin... Ama bu adamları taksi şoförü yaptıkları sürece bu devran dönmez..

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Arkadaşımıza çok üzüldüm.

Gerçekleştirilebilecek bir önerim var:

Bulunduğumuz şehirlerde eylem yapalım. Bu belki sadece büyük şehirlerde gerçekleştirilebilir, ama gazetedeki küçük bir paragraf veya TV haberlerinde bir iki cümle bile yaratabilirsek bir değişiklik olur.
    Bisiklet camiası olarak, İzmir'de biz birkaç kez böyle şeyler yaptık. Lokal haberlede de olsa konu işlendi. İzmir'de bisiklet biraz daha gelişiyor, ve belki biraz daha emniyetli.

Şehirlerin MT grupları işbaşına. Organizasyon liderleri oluşturup planlar yapmak lazım. Şehirlerde eşzamanlı yapılacak eylemler daha fazla ses getirir. Liderlik vasfı olanları, Admin'leri göreve çağırıyorum...

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bulunmamasına imkan wermiyorum taksicilerden yıldım artık günde en az bir yada iki tanesiyle kawga ediyorum we hergun barbaros bulwarını kullanıorum we barbaros bulwarında eds denilen elektronik denetleme sistemi yani kamera ile izlenilen bir yol mutlaka araç plakasının alınmış olması lazım eminimki taksici hatalıdır bırakıp kaçması dahilinde de....

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımıza çok üzüldüm.

Gerçekleştirilebilecek bir önerim var:

Bulunduğumuz şehirlerde eylem yapalım. Bu belki sadece büyük şehirlerde gerçekleştirilebilir, ama gazetedeki küçük bir paragraf veya TV haberlerinde bir iki cümle bile yaratabilirsek bir değişiklik olur.
    Bisiklet camiası olarak, İzmir'de biz birkaç kez böyle şeyler yaptık. Lokal haberlede de olsa konu işlendi. İzmir'de bisiklet biraz daha gelişiyor, ve belki biraz daha emniyetli.

Şehirlerin MT grupları işbaşına. Organizasyon liderleri oluşturup planlar yapmak lazım. Şehirlerde eşzamanlı yapılacak eylemler daha fazla ses getirir. Liderlik vasfı olanları, Admin'leri göreve çağırıyorum...
    Allah rahmet eylesin.

Arkadaşa katılıyorum diğer siteler ve ulaşabilğimiz her motorcuyu bu işe dahil edersek azımsancak bi topluluk olmayız.Ama birleşmediğimiz takdirde sadece bu mesajlar kalıyor ortada bunu herkes biliyor ve ne ilk ne de son.Ses çıkarmak gerek biraz bence!!
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Kilitleyin bu topiği

Sevgili moderatör arkadaşlar.!!!!
    Siyasetin yer almadığı steril bir dünyada yaşadığımız için bu topiğin de diğer şehit topicleri gibi kilitlenmesini rica ediyorum.

Çünkü bu topicte de siyaset yapılıyor.
    Polisin görevini yapmadığı öne sürülerek, eylem yapmaktan bahsediliyor.
    Eylem kime karşı olacak?
    Bu ülkeyi güzel güzel yöneten hükümetimize karşı.

Olmaz.

Bu topic siyasi bir hal almıştır.
    Kilitleyin....

Ölen pırıl pırıl bir genç arkadaşımız.
    Kendisine Allah'tan Rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum...

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Allah rahmet eylesin olen arkadasimiza.. Insanliktan payini almamis mahlukatlarla ayni trafikte arac kullaniyoruz ya, bize de yardimci olsun ne diyelim..

Haberin ayrintilari Hurriyet'te var arkadaslar.. Gecmis kazalarin haberlerini de koymuslar ve iclerinde Necdet abinin haberi de var

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beşiktaş'ta trafik kazası: 1 ölü

Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü. Beşiktaş Barbaros Bulvarı Balmumcu mevkiindeki kazada, plakası alınamayan bir taksi, Sarp Erem (34) yönetimindeki 34 ET 7039 plakalı motosiklete arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle dengesini kaybederek yola savrulan Erem, arkadan gelen bir başka otomobilin altında yaklaşık 100 metre sürüklendi. Çevredeki vatandaşlar tarafından olay yerine çağrılan ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Erem, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/7478070.asp?sd=2
    ölen kardeşimize allah rahmet eylesin...

Konuyla ilgisi yok ama şimdi dikkatimi çekti abi senin avatarın motosiklet günlüğü filmindenmi?

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasetin yer almadığı steril bir dünyada yaşadığımız için bu topiğin de diğer şehit topicleri gibi kilitlenmesini rica ediyorum.

Eylem kime karşı olacak?

Olmaz.

Kilitleyin....

Eylemler halkın dikkatini bir noktaya çekmek için yapılır. Motorsikletlerin de trafikte varolduğunu halka göstermek amacımız, ve bunun polisi veya hükümeti eleştirmekle ilgisi yok.
    Siz yurtdışında steril bir ortamda yaşıyor olabilirsiniz, ama burada Türkiye'de, ciddi bir trafik terörü mevcut.
    Ve bu ise direkt olarak bizim canımızla ilgili bir konu. Böyle bir konuya gözümüzü kapatmamızı nasıl beklersiniz?

Motosikleti
    vardi da istda biraktim
    icimden kufur etmek geliyor bu serefsizlere daha oncede onlarca kez yazdim burdan nekadar bagirirsak bagiralim degismicek hicbirsey serefsiz adamlarin zihniyet hepayni kalacak
    yahu hicmi dusunmuyor obur tarafta yakasina yapisacakklar olan arkada kalanlara oluo Allah rahmet eylesin Allah sabir versin

Motosikleti
    YBR 125
    Kaza hangi koşullarda cinayete dönüşür sorusunun yanıtı bu olay olsa gerek.
    Dün İstanbul'daydım, bu kente her gidişimde uzun süre bir daha gelmemeliyim
    düşüncesi oluşuveriyor, buna neden de kalabalık trafiğinin savaş alanından
    farksız oluşu. Tepemi attıran uyanıkları, acelecileri, gösterişçileri oradan
    buradan fırlayıp duruyorlar. Cehalet bu işte temel etken.
    Diğer yandan 1000lik motorunu bağırta bağırta sarı ışıkla fırlayan yarışçı ya da
    akşamın sekizinde sağanak yağmur altında sıkışmış köprü trafiğinde slalom
    yapan uyanık endurocu gibi tiplerin (dün tanık olduklarım) yarattıkları olumsuz
    imaj da insanların motosiklet kullanıcıları hakkında olumsuz yargılara
    varmalarına neden oluyor.
    İki tekerin dört tekerden farklı olduğu konusunda bilgilendirme çalışmaları
    yapılmasına katılıyorum. Örneğin bir kampanya başlatılıp broşürler, afişler
    (ki sadece benzinlikler de asılsa bile yeter) araçların görünür-okunur yerlerine
    yapıştırılabilecek stikerler hazırlanabilir ve belli bölgelerde dağıtılabilir,
    tanıdığımız pek çok insandan başlayarak belli bir bilinçlenme etkisi yaratılabiliriz,
    tabi bunu gerçekten bir ihtiyaç olarak algılıyorsak.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eylem kime karşı olacak?
    [/COLOR]
    Olmaz.

Kilitleyin....

Siyaset nasıl yapılır sen biliyormusun? Aynen şöyle: X kişinin başbakan X partinin iktidarda olduğu zaman böyle şeyler olmuyordu, fakat ne zaman Y kişi ile Y parti iktidar oldu başımıza bunlar geldi. Siyaset yapmak budur.

Ben ehliyet alalı 11 sene olmuş, birçok yurtdışındaki büyükşehirde araç kullandım hatta 2 ayrı ülkenin ehliyetinede sahibim fakat trafikte insanların resmen cinayete kurban gittiği, otoritenin olmadığı bizim memleket gibi biryer görmedim.

Asıl siyaseti sen yapıyorsun, sırf bu hükümete karşı olmasın diye insanların protesto etmemesini, haklarını kullanmamasını, tavuk gibi oturmasını istiyorsun.

İŞTE SİYASET BUDUR.

Bu arada topik kurallara aykırıysa tabiki kilitlenir, onuda modlar bilir.
    Topikle ilgili sansür talebin varsa pm den modlara ulaş.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Mektubuma başlarken, önce büyüklerim olan, otomobil, jeep, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet, kamyon ve tır'ları saygıyla selamlarım.

Beni soracak olursanız pek iyiyim diyemeyeceğim. Aranızda telef olmadan yürümeye çalışıyorum, biliyorsunuz ben içinizdeki en küçük plakalı aracım.

Alınır, satılırken sizler gibi vergimi öder, sizler gibi yıllık muayeneye giderim. Bir hata yaparsam, sizler gibi plakama ceza gelir. Yakıt ihtiyacımı sizler gibi aynı istasyonlardan alır, nedense sıramı beklerken hep arkamdaki çok tekerlekli araç tarafından sıradan çıkarılmaya çalışırım. Yollarda sizlerden korka korka giderim. Nihayetinde iki tekerlekli; denge sistemiyle giden küçücük bir aracım, üstümde taşıdığım insanları koruyan bir kabinim bile yok.

Beni tehlikeye sokup düşürürseniz, açıkta seyahat eden bu insanların canlarına yazık olur.
    Aslında hala bana yaptıklarınızda kasıt aramıyorum. Beni tanımadığınızı düşünüyorum. Ben, sizlerden çok farklı bir teknikle kullanılırım.

Bu farkı bilmediğiniz için, sizlere çok da kızamıyorum. Bazen benden çok tekerlekli bir araç, bana yol verdiğinde, aramızda pozitif bir elektriklenme olur. Beni tanıdığınızı ve sevdiğinizi hissederim.

Yoğun trafikte sizler çok teker üzerinde bekleme cezası aldığınızda, ben aranızdan sizler için üzülerek süzülür giderim. Köprü ve otoyol gişelerinde yada feribot kuyruklarında bekleme zorunluluğum yoktur. Çabuk ulaşıma çözüm olduğumdan geçiş iznim vardır. Bütün bunlar olurken, size bir saygısızlığım yoksa, sizlerle hiç bir problemim de yoktur. O halde niçin çok tekerleklilerle, motosiklet arasında zaman zaman huzursuzluklar oluyor. Ben kendi ülkemde ilkokulda okurken herkesin içtiği andı unuttuğuna bağlıyorum. Andın bizi ilgilendiren bölümü aynen şöyleydi; "Büyüklerimizi Saymak, Küçüklerimizi Korumak". Dünya genelinde de kaza istatitistiklerini incelediğimizde, benim kazalarımın çoğu, sizlerle birlikte oluyor. Çok az bir bölümü de kendi hatamdan kaynaklanıyor.

Can kaybı ve hasara gelince de benim taşıdıklarım telef oluyor. Tabii bütün bunlardan yakınırken, bizde hiç hata yok mu? Elbette benim bazı arkadaşlarımın kusurlar var. Örneğin, power amaçlı taktıkları ekstra egzostlarını, şehir içinde gecenin ilerleyen saatlerinde ses için kullanıyorlar. Yine şehir içi trafiğinde slalom yapmak suretiyle, sizleri şaşırtıyorlar. Köprü yada otoyol gişelerinden ücret ödemeden geçmeyi hüner zannediyorlar.

İmajımı zedeleyen bu gibi hareketler, sizler kadar, beni de rahatsız ediyor. Lütfen bir kaç illegal hareketi, genele maletmeyin. Benimle ilgilenirseniz, eminim ki seveceksiniz. Belli mi olur, belki de makine parkınıza beni de ilave edeceksiniz.

Benimle dünyayı başka boyutta yaşayacak, bugüne kadar farketmediğiniz güzellikleri göreceksiniz.
    Mektubuma son verirken bir gerçeği daha hatırlatmak istiyorum. Makine parkının en pratik, en ekonomik ve en hızlı aracı benim ve ben sadece güler yüzlü, mutlu, özgür insanların tercihiyim.

Sevgilerimle. Herhangi bir Motosiklet.

Keyifli sürüşler dilerim...

izmirde bu şekilde bir el ilanı yaptırıp arabaların sileceklerine sıkıştırmayı düşündük faydalı olursa belki birimizi kurtarır

yoksa 2 inci planı uygulayıp zincir sopa taşıyacağız ( tabi o zamanda baştan mağlup sayılacağız ) bize yakışmaz arkadaşlar

bize ölümde yakışmaz aslında bunu hak etmiyoruz
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Eylem kime karşı olacak?

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...tirilacak.html

Daha iyi yönetemezler eminim.. Çok güzel çoookk
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    YBR 125
    patriote "Kilitleyin bu topiği" derken kara mizah yapmış en azından ben öyle
    algıladım. Siyasetin etkilemediği bir alan varsa bir zahmet birileri anlatsın,
    insanın değerini tartıştıracak düzeyde kötü yasalar varsa, iyi düzenlenmemiş,
    yanlış eğitim politikaları uygulanıyorsa ve bunların sonucunda insanlar ölüyorsa,
    buna rağmen bu konular siyasete giriyor aman tartışmayalım diyenler çıkmaz.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Cok uzucu bir durum sımdı hürriyet gazetesınde okudum :( Gercekten genelleme yapmıyorum esı dostu akrabası olan varsa alınmasın cok ozur dıleyerek soyluyorum ama bır esnaf grubunun yuzde60 -70 mı boyle .. olur.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yazık arkadaşlar.ne kadar acı sen orada yerde yatıyorsun ve olaya karışan diğer taraf(ister suçlu ister suçsuz)basıp gidiyor.
    çok acı...Allah rahmet eylesin
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    arkadaşımıza allahtan rahmet acılı ailesi tüm sevenlerine sabırlar versin.Taksicilere
    de allah türlü türlü belalar versin.Cumartesi akşamda kızıltoprak staddan sonra
    motor bayilerini geçtikten sonrada bir motor yolun sağındaki bariyerlerde yan yatmıştı
    yanında polislerle 4 motorcu arkaadaş vardı ben arabayla geçiyordum durmak için
    çok çaba sarfettim ama yol müsait değildi arkadaşımıza geçmiş olsun durumu iyi
    gibiydi yerde yatan kimse yoktu ucuz atlattı galiba.Yavf ne olur yani bizim gibi
    insana değer insan hayatına verdiğimiz önemin azıcığını gösterseler ne olur
    yavf.Biz uzaydan mı geldik arkadaşlar insanların içine girdikte insanlığın onlardan
    daha olduğunu bir yaşamın ne derece değerli olduğu malesef arkadaşar malesef.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Mehmet Turgay Erem ile mimar Ünaç Erem'in tek çocuğu olan 34 yaşındaki Sarp Erem önceki gece saat 02.45 sıralarında motosikletiyle Levent'ten Beşiktaş'a gidiyordu.

Cent Koleji mezunu olan ve ABD'de Johnson & Wales Üniversitesi'nde yiyecek-içecek üzerine eğitim alıp yüksek lisans ve doktora yaptıktan sonra Hyatt Regency Otel'de bulunan Goosip ve Reina'daki Benihana'nın işletmeciliğini yapan Erem 'in motosikletine, Barbaros Bulvarı Balmumcu'da, kavşaktaki tünelde plakası tespit edilemeyen bir taksi arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle yere düşen Erem'in motosikleti 150 metre sürüklendikten sonra durabildi. Taksi sürücüsü ise Erem'e yardım etmek yerine olay yerinden kaçmayı tercih etti. Erem yolun ortasında kendisine yardım edecek birilerini beklerken ikinci bir taksi üzerinden geçti. İkinci taksi sürücüsü de Erem'i ezdikten sonra yardım etmek yerine olay yerinden kaçtı.
    Bu sırada oradan geçen ve Star'ın Avrupa yayını Eurostar'da "Şans Bende" programının sunucusu olan, şirket aracıyla Cihangir'deki evine giden sunucu Hafize Başak, şoförüne 34 THH 18 plakalı taksiyi takip etmesini söyledi. Ancak Hafize Başak ve arkadaşlarının kovaladığı taksi bir süre sonra izini kaybettirdi. Hafize Başak ve yanındakiler yaralı Sarp Erem için ambulans çağırdı.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Evet arkadaşlar, bu ülkede yaşayan herkes gibi trafik teröründen bir şekilde nasibimizi alıyoruz, hele motosiklet kullanıyorsanız rahmetli Sarp gibi bir akıbete uğramamak için dualar ediyoruz. Sarpın başına gelen hepimizin başına gelmiş bir felakettir. O tesadüfen oradaydı, yani o herhangi birimizdi. Yazık.. çok yazık. Allah ailesine sabırlar versin, rahmetler olsun.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)