Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden Enduro?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sentez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler DISTORTEDMAN
    Modeller hakkında aydınattın beni.

Biraz önce bir sürücü kursunun net üzerindeki testini çözdüm, 8 soruda ki yanıtlara göre bana en uygun motor enduro çıktı, en fazla puanım enduro da toplandı
    çünkü gezmek dolaşmak, dere tepe yayla köyler benim için önemli. Sadece yoldan gideceksem arabam var zaten motoru neden alayım?

Chopper görüntüsü ağırlığı ile hep ilgimi çeker de aslında 250 cc den sonraki chopperların ağırlığını dönüş zorluğunu filan düşünüyorum gerçekten sadece düz yolda keyif amaçlı gitmek için kullanılabilir.

Enduro görüntü olarak ilk başta baktığımda sanki sadece dağ tepe için tasarlanmış yapısı var, yüksekliği, dişli tekerler, ince uzun bir sele, sanki uzun yol için uygun değil gibi izlenim bıraktı bende, tabi bu büyük cc lerde touringe yakın bir çizgiye geliyordur, daha küçük cc li motorlar tam cross tarzı görünüyor. Eğer Ankara dan çıkıp İstanbul'a rahatça gidip gelebileceksem enduro dan başka modellere zaten bakmama gerek yok. Hem yolculuk yap hem doğada gezin.

En doğrusu düşündüğüm gibi 150-250 cc lik bir keeway le başlayıp sonra uygun bir enduro araştırmak olacak, şimdiden 2. motorum hakkında araştırmaya öğrenmeye başlıyım bari.
    İlk olarak DISTORTED senin yazdığın modelleri tanımaya başlıyorum.
    bak 250 cc cruiser motorlarla neler yapılabiliyor
    1-
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...da-424-km.html
    2-
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ruise-var.html

3-
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...e-var-2-a.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok :(
    hmm peki keeway 150cc superlight 1-2 günde 300-400 km lik yollara dayanabilir mi?
    yolda iflas eder mi?
    gerçi ben sizler gibi aralıksız saatlerce kullanmak yerine, yarım saatte bir durmayı o bölgeyi gezmeyi keşfetmeyi gerekirse kamp kurmayı düşünürüm, yani motoru aralıksız kullanıp fazla kastırmam anlamında. ama 150 cc dayanır mı acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Çok sevdiğim bir abim var,
    Yunus Polisi Kendisi,
    Kapalı alanda benzinlikte rica ettim küçük bir tur için kırmadı saolsun.
    (ehliyet+tecrübe son nokta..)
    Böyle rahat sele, böyle az titreşim, böyle yol tutuş, bukadar konforlu amartisöre sahip motor daha kullanmadım, ki bir çok tip motor kullandım...
    (cup, scoo, racer, süpersport, commutter, chopper)
    Ama gerçekten bambaşka birşey bu Yunuslardaki BMW.
    Racer-SüperSuport-Cross karışımı.
    Bir tek Scooter yok karışımda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hmm peki keeway 150cc superlight 1-2 günde 300-400 km lik yollara dayanabilir mi?
    yolda iflas eder mi?
    gerçi ben sizler gibi aralıksız saatlerce kullanmak yerine, yarım saatte bir durmayı o bölgeyi gezmeyi keşfetmeyi gerekirse kamp kurmayı düşünürüm, yani motoru aralıksız kullanıp fazla kastırmam anlamında. ama 150 cc dayanır mı acaba?
    150 cc ısrarı niye?küçük istasyonlarda durma.
    150 cc keeway ile 250 cc Keeway arasında dağ gibi fark var

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilerleyemeyeceği yol yok, ilerleyemeyeceği çok az offroad var
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    henüz yok :(
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc ısrarı niye?küçük istasyonlarda durma.
    150 cc keeway ile 250 cc Keeway arasında dağ gibi fark var
    ilk kez motor alıcam. 250 fazla gelebilir diye düşünüyorum, kavramak manevra ağırlık filan. Öğrenmek için ne kadar küçük ve ucuz olursa daha iyi değil mi?
    tabi bir taraftan da hem öğrenip hem geliştirip gezmek te istiyorum.
    Ben de kararsızım bakalım birkaç ay sonra iyice netleşir kafam.
    Ankara da Redline'da Regal Raptor'lar 4.900 sıfırı. Keeway Landcruiser 5.500
    bu fiyatları görünce herkesin hemfikir olduğu Raptor da düşünülebilir ilk motor olarak.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yolda iflas eder mi?
    Enduro konusu dönüp dolaşıp nerelere gelmiş...
    Başlangıç için 150'ydi, 250'ydi konusunun o kadar büyütülecek bir yanının olmadığına değinerek, asıl söylemek istediğim konuya gelirim ki; superlight için günde 300-400 km gayet mümkündür. Gün içinde çok daha uzun mesafeleri gitmek de, arada sadece bir tost-ayran molası içererek ~500km'nin bir defada geçilmesi de denenmiştir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Neden enduro?

Çünkü gidemediğin yer senin değildir
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    bu güne kadar nerdeyse her cins motoru kullandım hepsinin yeri zevki ayrı tüm hayat bir tip motorla geçmez bana göre ara ara değişiyor bu yüzden tarz meselesi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Enduro bir Kara Murat'tır.Gözü karadır,gitmediği yer yoktur.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    bu yazının tek katılmadığım yanı enduroların çirkin oluşu. transalpin neresi çirkin yada DL nin. kesinlikle katılmıyorum. yada benimki sadece bakış farkı.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Atlamışım bu başlığı..
    Mükemmel bir ilk mesaj..

Neden Enduro?
    Çünkü aşağıdaki gibi bir dere geçişini başka bir motosiklet sınıfıyla yapamazsınız da ondan..
    Benim ne işim var orada yahu diyenlerdenseniz zaten enduro size değil, siz enduroya uygun değilsinizdir..

Ahmanamra bunu beğendi.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlamışım bu başlığı..
    Mükemmel bir ilk mesaj..

Neden Enduro?
    Çünkü aşağıdaki gibi bir dere geçişini başka bir motosiklet sınıfıyla yapamazsınız da ondan..
    Benim ne işim var orada yahu diyenlerdenseniz zaten enduro size değil, siz enduroya uygun değilsinizdir..

iyiki hortlatmışsınız , harika bir topic chopper'ı satıp enduro alasım geldi bi an , hayırlısı bakalım .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    hayatımın aşkı chopper dan bu kadar çabuk soğuyup enduro ile yanıp tutşacağım aklıma gelmezdi.

i lav transalp.
    What goes around, Comes back arround...

Asfalt ve arazi kullanımını birleştirmeyi başaran tek motor tipidir. Crosa yakın sert-dağ-taş yollarda kullanım için küçük hacimliler daha performans gösterir. Honda XL200-Xl185 gibi.

Motosikleti
    Yakında alıcam inşallah
    Endurocu olun dedinizde olmadık mı? -10bin bütçeyle güzel bir enduro varda biz mi almadık?
    ::gleam::Allah kuru iftiradan saklasın...:bounce:

CanBerkG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav bi an racing'den kopup enduroya bağlanır gibi oldum ama bi anlıktı işte klavyene sağlık :D

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Enduro görüntü olarak ilk başta baktığımda sanki sadece dağ tepe için tasarlanmış yapısı var, yüksekliği, dişli tekerler, ince uzun bir sele, sanki uzun yol için uygun değil gibi izlenim bıraktı bende, tabi bu büyük cc lerde touringe yakın bir çizgiye geliyordur, daha küçük cc li motorlar tam cross tarzı görünüyor. ]

Sele ve lastik tipi motorun karakteriyle ilgili, hacmi ile degil. 187 boyum ve 98 kiloyum, gecen gun 700cc lik bir KTM ye oturdum heryerim agridi. Adamlar onu galeride ustune oturulsun diye yapmamislar cunku. Eger duzgun egitimler alirsan 600cc ile de baslayabilirsin. Enduro yipratmaz adami. Ama 125cc olsun diye israr ediyorsan o zaman Derbi Terra ya bi bak. Cok guzel bi motor. Gercegini hic gormedim gerci.

Bir de su alinti isini beceremedim bir turlu kusura bakmayin

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    ENDURO
    TRANSALP.GR.COM

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    asfaltta diğer sınıflardaki motorların gittiği yere TIR da gidiyor(kimse alınmaca yapmasın)
    ama cross yada enduro tarzı bir motorda asfalt, dağ, taş, dere, tepe vs. hiç birşey yolunuzu kesmeye engel değildir. ve herkesin gelemediği yerlerde dolaşabilmek çokçok daha fazla ve farklı yerler keşfedebilmek, bukadar fazla gezilebilecek yer seçeneğinde, tertemiz doğanın içinde kamp yapmak harikadır ve bir ayrıcalıktır.
    LİDYALI bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler