Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Neden Enduro?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    sayin eczacilar toplulugu,
    doktor dedi ki, "egitim alirsan olur. oyle kendi kendine motora alismaya calisma yeter" bi de tek silindir, yavas hizlanio, kotu huylu degildir, pırt pırt.. dedi. En son ne dedi anlamadim :D:D

doktoruma guveniyor, sakin adimlarla yolumda ilerliyorum
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    O zaman işin diğer kısmı (ilaç) ile ben ilgileniyim

Reçetende , iki adet kask,eldiven,pantolon,bot,mont yazıyor..Alıp kullanman dileği ile..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    canim, sagol
    ful koruma olmadan oturmam zaten motora. kucukken de kalin giyinip kendimi yerlere atarmisim:D (saka ha.. simdi bi baskasi anlamaz, sora ayikla pirincin tasini:D)
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Bmw, suzuki, yamaha, honda vs, çok güzel makineler de yahu şöyle daha ucuz makul bir enduro yok mudur ? Enduro konusunda deneyimli arkadaşlar, daha makul fiyatlara sahip alternatifleri bir listeleseler, bizlere alternatif marka ve modeller konusunda önerilerini yorumlarını yapsalar, ne güzel olur. Her motorcu bir gün endurocu olacak da, endurocu olacam diye her motorcu mutlaka bir gün banka mı soyacak ?

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canim, sagol
    ful koruma olmadan oturmam zaten motora. kucukken de kalin giyinip kendimi yerlere atarmisim:D (saka ha.. simdi bi baskasi anlamaz, sora ayikla pirincin tasini:D)
    Bende lisede prospektüs biriktirirdim
    Önemli değil,hadi hayırlısı,aldığın günleri görmek dileği ile..

Forumdan Uzaklaştırıldı sir_karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enduro, cross, off road işte ÖZGÜRLÜK dağ taş dere tepe asfalt ayırımı yok ver gazı gitsin

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hemde yardıra yardıra gitsin ver coskuyu
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R

Neden enduro

NEDEN ENDURO :
    Motorsiklet sürüş teknikleri eğitmeni hocamız sayın Rahmi BARUTÇU der ki :

Cross’u, Chopper’ı, Sportsbike’ı, Touring’i ve Enduro’su. Hepsi motosiklet diye sınıflandırılsa da hepsinde bir diğerinde olmayan özellikler var.Cross, çamurda, kumda, toprakta kolaylıkla yol alıp, 10-15 mt. Yükseldikten sonra olanca hızıyla yere inip yoluna devam edebilirken, Chopper’larla çok keyifli relaxed, nostaljik saatler yaşanabiliyor. Sportsbike’larla (cadde diye bilinen asfalta bağımlı motorlar) yaşanan ivmeyi ise yeryüzünde sadece birkaç vasıtada yaşayabiliyorsunuz. Bir Touring’le de hiç yorulmadan yüzlerce kilometre yol alınabiliyor. Bunlar tabiki türlerin sadece birkaç özelliği. Bütün bu çeşitler, zaman içinde kullanıcıların değişen ve gelişen isteklerini karşılamak için tasarlanmış ve üretilmiş.

Enduro da bu çeşit yelpazesinde çok değişik bir konuma sahip. Çünkü Enduro bütün türlerin bazı özelliklerini bünyesinde taşıyan özel bir karışım, lezzetli bir kokteyl.

Enduro, her türlü yol koşulunda, rahat ve güvenli yol alabilen bir motosiklettir. Uzun amortisörleri ve geniş tekerlek çapı sayesinde çukurlardan çok az etkilenir. Gidonu yüksektir ve tutulduğunda kolların arası açıktır. Böylece motora daha kolay hakim olunmaktadır. Şanzıman dişli tahvil oranları sayesinde torque yüksektir ve tırmanma kolaydır. Genelde tek ya da iki silindirlidirler. Dolayısıyla 4 silindirli, 4 karbüratörlü, 4 bujili ve 16 sübaplı bir motordan daha az arıza yaparlar, yapsa da müdahalesi kolaydır. Zaten bu motorlar Paris-Dakar gibi zorlu yarışlarda edinilen deneyimlerin ışığında üretilmektedirler. En zor doğa şartlarında en uzun yolculuğu bir Enduro ile yapabilirsiniz. Çünkü vücudun oturuş açısı insanı en az yoracak şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca Carpal Tüneli Rahatsızlığı Enduro sürücülerinde görülmemektedir. Otomobil ve diğer vasıtalarla gidilemeyecek bir yere Enduro ile gidilebilir, tatillerde de fazla yük taşıma kapasitesi ile en kullanışlı sınıfta yer almaktadır. Çıkılan tatillerde asfalta bağlı kalmayıp hemen her türlü zeminde, dağ yollarında kullanılabilir, nehir yataklarından geçilebilir, doğanın en bakir köşelerine girip doğa ile tam anlamıyla bütünleşilebilir. Önemli bir konu da Enduro ile yapılan kazaların diğerlerine oranla azlığı, ölümlü kazaların hiç duyulmamış olması. (1994 yazında İstanbul’daki 7 ölümlü kazanın altısı Süpersport, biri streetbike ile yapıldı)

Bilinçsiz tüketici cenneti olan Türkiye’de çoğunluk için en önemli özellik alacağı şeyin fiyaka katsayısı ve dış görüntüsüdür. Enduro’ların sahiplerine verdiği mutluluğun ve huzurun çok açık ve sarih bir ispatı, piyasada 2. el satılık Enduro’ların diğerlerine oranla yok denecek kadar az olmasıdır..
    kaynak:Lamatech
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Motocross 4ever

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığı motosohbete taşıyorum burda faydalı bir bilgiden öte bir fikir var ..başka bir üstad aynı şekilde neden chopper diye bir başlıkla bu fikire kontra bir fikir ortaya atabilir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Paylaşım güzel...Teşekkürler...Ama pro bu konuyu daha önce açmıştı sankim...Yanlışmı hatırlıyorum.?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    Ben baska bir sitede gördüm burada olmuyacagını tahmin edip koydum eger varsa afedersiniz arkadaslar
    Motocross 4ever

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazı çok ama çok hoşuma gitti.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı kingOfTheExtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NEDEN ENDURO :
    Motorsiklet sürüş teknikleri eğitmeni hocamız sayın Rahmi BARUTÇU der ki :

Bilinçsiz tüketici cenneti olan Türkiye’de çoğunluk için en önemli özellik alacağı şeyin fiyaka katsayısı ve dış görüntüsüdür. Enduro’ların sahiplerine verdiği mutluluğun ve huzurun çok açık ve sarih bir ispatı, piyasada 2. el satılık Enduro’ların diğerlerine oranla yok denecek kadar az olmasıdır..
    kaynak:Lamatech
    Bu güzel yazıyı bizlere ulaştırdığınız için teşekkür ederim.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    Prometheus Çok güzel bir topic açmışsın fakat bir tane yanlıs bildigin konu var... Endurolar dag taş için degil dag taş için cross lar demişsin oysa Cross motor dag taş için yaratılmamış aksine dag taştan çok daha zorlu insan yapımı engeller için yaratılmıs ve kısa zamanlı çok yüksek performans veren motorlardır oysa Endurolar 2tip e ayrılır SpecialEnduro(hard enduro) ve SoftEnduro; SpecialEndurolar tip olarak Kross lara benzemekle beraber çatalları daha dar açılıdır Crosslarda bu açı daha diktir. Ve SpecialEndurolar tamamen arazi için yaratılmıs endurolardı ( HUSABERG vb ). Soft endurolar ise senin dedigin gibi bozuk yol için tasarlanmıs aletlerdir Güç/agırlık oranı düşük motorlardır. Ve uzun yolda çok dayanıklıdır zaten enduro fransızca endurans kökünden gelip anlamı dayanıkılılıktır. Amerikada ise hardenduro lara dual-propose soft endurolara ise Touring denmektedir.
    Motocross 4ever

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yine okudum Onur be,ezberleyeceğim yakında

Motosikleti
    DERBI GPR 125

enduro nedir

bu segment de bir sürü firma motosiklet üretiyor bunların hepsi ENDURO mudur yada bazılarına KROSMOTOR mu demek gerekir.
    mesala kanuni cheetah ı üretmiş bu bir enduro mudur krosmotor mudur. yada sadece bmw ve ktm mi enduro üretiyor.
    BORN TO RACE

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı DEVIL CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu segment de bir sürü firma motosiklet üretiyor bunların hepsi ENDURO mudur yada bazılarına KROSMOTOR mu demek gerekir.
    mesala kanuni cheetah ı üretmiş bu bir enduro mudur krosmotor mudur. yada sadece bmw ve ktm mi enduro üretiyor.
    Ceetah kros, sadece bmw ve ktm enduro üretmiyor, beğendiklerimden örnek vereyim, v-strom suzukinin ve honda transalp (dememe gerek yok ama) bir de varadero var ki tartışılmaz.Daha çokkkkkkk...

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar motosiklet modelleri üzerine okuduğum en güzel, en neşeli yazılardan biri, belki de en iyisi...

kesinlikle katılıyorum, çok güzel bir yazı olmuş. eline sağlık pro...
    artık kesin kararımı verdiM: Enduroooo

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Canım enduro çekti pis bir scootercı olmama rağmen

H o R o Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda vfr 800
    dün motosikletimle derin bi kanalizasyon çukuruna girip çıktım ve derin derin kasık ağrılarımdan sonra bu topic'e rastladım.sanırım Türkiye,özellikle ist. trafik şartlarından dolayı artık bende bir enduroseverim.
    değerli paylaşımından dolayı Prometheus'a teşekkür ederim.anlatabilmek için çin işkencesi çekmiş ama bunlar 'biliyor' olmanın cilveleri olsa gerek...
    eline,emeğine sağlık.....
    Her horoz kendi çöplüğünde,Denizli Horozu ise,her çöplükte öter......

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler