Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet Temizligini Ne kadar Dogru Yapiyoruz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar öncelikle motorsiklet temizlik bakimi için ufak bir mebla para ayirmaya karar verdim.
    disk temizleyici olarak bunu alacagim.
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...02-p-OTM75D002

zincir yagi olarak bu
    http://www.hepsiburada.com/r12-zinci...i-p-OTAN740014

zincir temizleyici olarak bu
    http://www.hepsiburada.com/r12-zinci...i-p-OTAN740015

sampuan olarak bu
    http://www.hepsiburada.com/cbs-belco...15-p-OTM095615

yıkadıktan sonra parlatmak için ise bu
    http://www.hepsiburada.com/motul-400...0-p-OTAN230002

koltuk ve sele parlatici olarak bu
    http://www.hepsiburada.com/ixs-deri-...u-p-OTAN100083

lastiklerin parmalasi için ne öneririsiniz acaba ?
    bunlari pazartesi günü kargoya verecekler en gec carsamba gunu elimde olacak insallah

toplam 108 tl bir harcama oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    108 tl mi? Ben sadece zincir temizleme spreyi ve yagi aldim iphone 100 tl tuttu kardeşim aldigin markalar ne kadar güvenilir bilmiyorum belki miktari azdir seninkilerin ama benim temizleme spreyim 750ml , zincir yagim 500 ml idi,temizleme spreyim 3. Kullanmamda bitti yani 2 kere kullandim 3. De zincirimin %20sini anca temizleyebildim ve iptal. Şimdi seninkilerin miktari az gibi duruyo 1 kere anca kullanabileceksin o aldigin şeyleri, hadi 2 diyelim yani asagi yukari her temizlemende ki bu her 600 km (ninja 300) 50 60 tl masrafın olcak , kaldi ki cogu ksii az sora sana her 400 km de bir yaglamalisn uzun yola cikaraan 300 felan dicek neyse biz 600 km den gidelim , sahsen her 600 kmde 60 70 tl cok fazla bence. Ben 5 tlye 1 lt gaz yagi aliyorum ki bitmiyo bile bi zincir temizliğinde o aldigim iphone zincir yagida 3 kere kullandim yarisina anca geldi 5 6kere felan zincirlicek yani 45 tl idi , 10 tl gitmis olcak her bi zincirde, 10+5 = 15 tl , yikama sampuani felan almissiniz ben benzini fullettiriyorum beleşe yikatiyorum orda zaten sürekli yikamayi tavsiye etmiyorlar ben 800 km de bir yikatiyorum hemen pisleniyo zaten börtu böcek siz 500 600 km giderken ben ayni paraya 2500 km gidicem, çok uzattim uzun lafin kisasi bende bu spreylere ilk defa 100 tl para verdigimde baya goturur heralde 100 tl verdik yawww diyodumda oyle olmuyor gerçekten maddi imkanim elvermedi yani. Sizde simdi almissiniz siparisi vermissiniz bi deneyin hatta tecrübenizide buraya yazin ama aklinizda bulunsun gaz yagi,zincir yagi,beles yikatma mukemmel çözüm:D

Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    108 tl mi? Ben sadece zincir temizleme spreyi ve yagi aldim iphone 100 tl tuttu kardeşim aldigin markalar ne kadar güvenilir bilmiyorum belki miktari azdir seninkilerin ama benim temizleme spreyim 750ml , zincir yagim 500 ml idi,temizleme spreyim 3. Kullanmamda bitti yani 2 kere kullandim 3. De zincirimin %20sini anca temizleyebildim ve iptal. Şimdi seninkilerin miktari az gibi duruyo 1 kere anca kullanabileceksin o aldigin şeyleri, hadi 2 diyelim yani asagi yukari her temizlemende ki bu her 600 km (ninja 300) 50 60 tl masrafın olcak , kaldi ki cogu ksii az sora sana her 400 km de bir yaglamalisn uzun yola cikaraan 300 felan dicek neyse biz 600 km den gidelim , sahsen her 600 kmde 60 70 tl cok fazla bence. Ben 5 tlye 1 lt gaz yagi aliyorum ki bitmiyo bile bi zincir temizliğinde o aldigim iphone zincir yagida 3 kere kullandim yarisina anca geldi 5 6kere felan zincirlicek yani 45 tl idi , 10 tl gitmis olcak her bi zincirde, 10+5 = 15 tl , yikama sampuani felan almissiniz ben benzini fullettiriyorum beleşe yikatiyorum orda zaten sürekli yikamayi tavsiye etmiyorlar ben 800 km de bir yikatiyorum hemen pisleniyo zaten börtu böcek siz 500 600 km giderken ben ayni paraya 2500 km gidicem, çok uzattim uzun lafin kisasi bende bu spreylere ilk defa 100 tl para verdigimde baya goturur heralde 100 tl verdik yawww diyodumda oyle olmuyor gerçekten maddi imkanim elvermedi yani. Sizde simdi almissiniz siparisi vermissiniz bi deneyin hatta tecrübenizide buraya yazin ama aklinizda bulunsun gaz yagi,zincir yagi,beles yikatma mukemmel çözüm:D
    motorsikletimi basinci su ile yikatmak istemiyorum o yüzden bunlari aldim bahce hortumu ile uzerinden gecip arkasindan bu ürünleri kullanaraktan temizlik yapacagim haftada 1 kere felan anca temizlerim zaten.zincir için dediklerinize bakicam bu ürünler bittikten sonra.
    Kula Bela Gelmez Hak Yazmadikca; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadikca Hak Kuldan İntikamini Kul İle Alir Dini İrfani Bilmeyen bunu kul Etti sanir
    Bari Emri Olmayinca Sanki Yaprak mi Kipranir

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Kendim yikiyorum zaten genelde rica ediyorum suyu köpüğü bana veriyolar 50 cm 1 metre uzaktan tutuyorum dahada yapcak biseyim yok yani. Haklısınız o konuda o kadar da titiz değilim:D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Araba yıkama şampuanı sünger kova yetiyor sonra durulayıp biraz kurumasını bekliyorum su lekeleri kalıyor onlarında üstünden mikrofiber bezle geçiyorum jantlara bulaşık yıkama süngeri ve bulaşık yıkama sabunu ile girişiyorum olay bitiyor Plastik yerleri bakım sütü ile parlatırım altın elbiseli zinciri sürekli temizlemeye gerek yok 3 yağlamada bi temizlenmesi gerek demişti 900-1000 kmde bir 500 ml zincir yağı aldım bir sıkışta bitti lastikler lastik parlatıcı ile parlatırı ama janta deydimi jantın rengini değiştiriyor boya atması vs oluyor

Sürekli motor yıkamam yanımda sürekli mikrofiber bez bulundurur tozunu alırım önemli olan göze güzel görünmesi bazende bakım sütü ile plastik yerleri parlatır geçerim motorumun yıkanmaış hali

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yarın before-after olayına girmeyi düşünüyorum, konusunu açarım tahminen.
    mozgur bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Motorcu Muhabbeti'nin bi videosu var bu konu hakkında izlemeni tavsiye ederim.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Yıkama için güzel bir sünger ve şampuan
    http://www.hepsiburada.com/sonax-kon...oryId=20035761

Zincir için gaz yağı ve fırça. Zincir yağı ise Castrol.
    http://www.hepsiburada.com/castrol-p...gi-p-OTSMZYC01

Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu Muhabbeti'nin bi videosu var bu konu hakkında izlemeni tavsiye ederim.
    İzledim onu da, resmen b.konu çıkarmış. Videonun bir yerinde de dememiş ki. "Arkadaş motoru soğukken yıkayın."
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    Hornet 650
    108 tl iyimiş

Motosikleti
    Xj6
    Motulun lastik temizleyicisi var ben kullanıyorum gayet iyi parlatıyor. Yslnıx hepsini iyi fiyatlara almışsın. Ben sadece zincir temizlemeyle zincir yağına 80 lira veriyorum. WD40 kullanıyorum.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Yağmur anında motoru çekiyorum Ortaya tamam tertemiz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yağlamasında sadece atık motor yağı kullanılmış 18000km yapmış çin malı arka dişliyi bi ara gösteririm bugün söktüm. Yenisi ile arasında neredeyse hiç fark yok. Motorun canını çıkarmama rağmen aşınmamış. Pahalı pahalı zincir yağları, temizlik ürünleri ... Bunlara gerenk yok

Motor yıkama olayını da yağmur hallediyo tatlı su motorcusu olmadığımdan

Alıntı serkan24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motulun lastik temizleyicisi var ben kullanıyorum gayet iyi parlatıyor. Yslnıx hepsini iyi fiyatlara almışsın. Ben sadece zincir temizlemeyle zincir yağına 80 lira veriyorum. WD40 kullanıyorum.
    Motulun lastik temizleyicisinin tam ismi ne acaba onuda siparis vereyim hepsi birlikte gelsin

Benim pcx den kalan kullanilmamis ipone scooter yagi var. Zinciri onla yaglasam olur mu? Sicratmamasi icin ne yapmaliyim?

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim pcx den kalan kullanilmamis ipone scooter yagi var. Zinciri onla yaglasam olur mu? Sicratmamasi icin ne yapmaliyim?
    Pulsar'ımın zincirini 10W-40 motor yağı ve kauçuklu gres karışımı ile yağlıyorum. yağ ve gres karışımı oranı keyfine kalmış, grese yağı emdirdiğin sürece sorun yok. Sıçrama konusunda, alt sehpa demirine biraz yağ bulaşmış ama janta, lastiğe şu ana kadar hiç yağ sıçramadı.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ımın zincirini 10W-40 motor yağı ve kauçuklu gres karışımı ile yağlıyorum. yağ ve gres karışımı oranı keyfine kalmış, grese yağı emdirdiğin sürece sorun yok. Sıçrama konusunda, alt sehpa demirine biraz yağ bulaşmış ama janta, lastiğe şu ana kadar hiç yağ sıçramadı.
    Cbr 125 icin alt sehpam yok motoru ileri geri alip yaglayacagim zinciri yardim edecek kimsede yok

Motosikleti
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 icin alt sehpam yok motoru ileri geri alip yaglayacagim zinciri yardim edecek kimsede yok
    Pulsar'ın bu özelliği cidden fark yaratıyo Geçen hafta tekerleri söktüm izmire götürdüm metzeler lastik taktırmaya. Orta sehpa olmasa yapamazdım öyle bişey. Ön ve arka sehpaları satın alıp motoru askıya almam gerekirdi. Sizin durumda sadece arka sehpa iş görür. 100-150 liraya satıyolar. Kaldıraç gibi bi alet, arka çatala alttan bastırıp arka tekeri havaya kaldırıyor.

Pulsar'ın bu özelliği cidden fark yaratıyo Geçen hafta tekerleri söktüm izmire götürdüm metzeler lastik taktırmaya. Orta sehpa olmasa yapamazdım öyle bişey. Ön ve arka sehpaları satın alıp motoru askıya almam gerekirdi. Sizin durumda sadece arka sehpa iş görür. 100-150 liraya satıyolar. Kaldıraç gibi bi alet, arka çatala alttan bastırıp arka tekeri havaya kaldırıyor.
    Cok fazla masraf yaptim suanda sehpa alacak durumum yok sehpasizda olur herhalde degil mi ileri geri ileri geri hareket ettire ettire motoru

Motosikleti
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok fazla masraf yaptim suanda sehpa alacak durumum yok sehpasizda olur herhalde degil mi ileri geri ileri geri hareket ettire ettire motoru
    Olur tabi ama zahmet de olur. Olur ya sehpa aldınız sakın motoru çalıştırıp tekeri döndürürken zinciri temizlemeyin yağlamayın, parmağını kopartan çok kişi var aman dikkat. Tekeri elinizle veya ayağınızla döndürün yağlarken.

Sadece yag ile yapsam olmazmi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)