Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt mevzusu ne kadar önemli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu buldum. Tabi bahsettiğim daha fazla yakma İstanbul şehir içi trafiği için geçerli (buna ultra heavy trafik diyebiliriz).
    .
    http://youtu.be/dFImHhNwbJo
    Bu video'dan bahsediyordum ben de: Seyrettiğimde tam tersini anlamıştım yalnız; kesinlikle daha fazla yakmıyor deniyordu. (Yanlış hatırlamıyorsam 8sn.'den uzun duruşlar için. Adım adım trafikte 8sn.'den uzun duruyoruz.)

Bence aküyü elinize alırsınız İstanbul trafiğinde. İlk yaptığım iş bu sistemi kapatmak oluyor bindiğim arabalarda varsa. Bunun bana fayda sağlayacağı saatlerde trafiğe çıkmamak daha pratik bir çözüm sanki.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Start stopda araba misal kırmızı ışıkta frene basdın kapandımı arabadaki her şey klima müzik sistemi v.b aküden yemeye devam ediyor oda akünün ömrünü azaltıyor .. start stop araçlarda birde jel akü var start stopa özel akü bir kere bittimi şarj falan tutmuyor yenisini almak zorundasın ..
    eski 508 de bir kere başıma geldi ..

Birde sulu aküde aracın şarjının bittiğini anlarsın marşı mayış alır böyle ışıklarda azalma olur dersin akü gidiyor bunlarda öyle bir şeyde yok normal gayet güzel çalışıyor hiç bir belirti vermeden bir anda bıçak gibi kesiyor bitiyor ..

Motosikleti
    Artık Yok...
    2 hazirandan itibaren benzine 1 lira 22 kuruş zam gelmesi bekleniyormuş…

Kaynak :

https://m.haberturk.com/benzin-fiyat...li-3456604-amp

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gecen yil antik kentler gezisinde 3300km civarinda yol yapip 750TL civarinda para harcamistim benzin icin, bu yil gezinin ikinci bolumunu yaptim. 3800km yol yapip 2000TL civarinda para harcamisim, umrumda mi, benim icin degil. Gezdim mi, istedigimi yaptim mi, hobimi gerceklestirdim mi? Gerisi bos.

Okumamis olanlar icin reklami da yapayim;

1. Sezon : http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s01e01.html

2. Sezon : http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s02e01.html
    tommygun, espresso, xtrafrozen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Start&Stop Berlin'de trafik ışıklarında 50saniye beklemek için yapılmış bir şey. İstanbul'da manyak olur o.
    + ASS destekleyen aküler daha pahalı, böyle bir masraf bekliyor kapıda.
    Tüketime çok bişey diyemeyeceğim, o esnada start olması kontağı tamamen kapatınca start olması ile bir değil, daha az harcayarak çalıştırıyor olabilir, teknoloji gelişti ilk startlar zaten daha verimli hale gelmiştir. Ama İstanbul gibi yerlerde pek kullanılacak bişey değil. Ha bildiğim yolda, süresini bildiğim ışıksa, ben de sakin sürerek geldiysem bazen açıyorum, 50-55saniye de yemesin rölantide yok yere. Ama bilhassa dur kalk trafikte falan...

Marş motoruna ve aküye getirdiği yük baki olmakla birlikte, İstanbul'da iş görmez. Maalesef araba her açıldığında ASS de açık oluyordu, onu kapattım ben artık bir kere kapatınca kapalı kalıyor, arabayı tekrar başlatsam da kapalı kalıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen yil antik kentler gezisinde 3300km civarinda yol yapip 750TL civarinda para harcamistim benzin icin, bu yil gezinin ikinci bolumunu yaptim. 3800km yol yapip 2000TL civarinda para harcamisim, umrumda mi, benim icin degil. Gezdim mi, istedigimi yaptim mi, hobimi gerceklestirdim mi? Gerisi bos.

Okumamis olanlar icin reklami da yapayim;

1. Sezon : http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s01e01.html

2. Sezon : http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s02e01.html
    Bu senin yaşam tarzın ile orantılı bir şey tabiki .,
    Adam evli çocuğuda varsa kirası falan varsa faturalar diğer giderler derken o insanın yakıt umrunda oluyor motor bu dünyadaki tek hobisi keyfi zevki olsa bile çünkü o motora harcıycağı her kuruş evinden mutfağından çocuğundan kısarak yapıcak bunun bilincinde yol izlemek zorunda ..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu senin yaşam tarzın ile orantılı bir şey tabiki .,
    Adam evli çocuğuda varsa kirası falan varsa faturalar diğer giderler derken o insanın yakıt umrunda oluyor motor bu dünyadaki tek hobisi keyfi zevki olsa bile çünkü o motora harcıycağı her kuruş evinden mutfağından çocuğundan kısarak yapıcak bunun bilincinde yol izlemek zorunda ..
    Zaten o yuzden 1. tekil sahis olarak yazdim cumlelerimi.

"civarinda para harcamisim, umrumda mi, benim icin degil. Gezdim mi, istedigimi yaptim mi, hobimi gerceklestirdim mi?"

Hem "sizce" diye soru sorup hem de gelen yanitlara "bu senin yasam tarzinla ilgili" derseniz nasil anlasacagiz?
    tommygun, espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Yüksek gelir + bekarlık + çocuksuzluk" bu dünyanın en iyi kombinasyonu..

Öteki türlü düşün düşün dur benzin 25 mi olmuş 30 mu..
    gurcanozturk, F54, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten o yuzden 1. tekil sahis olarak yazdim cumlelerimi.

"civarinda para harcamisim, umrumda mi, benim icin degil. Gezdim mi, istedigimi yaptim mi, hobimi gerceklestirdim mi?"

Hem "sizce" diye soru sorup hem de gelen yanitlara "bu senin yasam tarzinla ilgili" derseniz nasil anlasacagiz?
    Ona dikkat etmemişim kusura bakma
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona dikkat etmemişim kusura bakma
    Rica ederim kusur degil, onemli olan anlasmak.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yüksek gelir + bekarlık + çocuksuzluk" bu dünyanın en iyi kombinasyonu..

Öteki türlü düşün düşün dur benzin 25 mi olmuş 30 mu..
    yüksek gelir derken ne kadar yüksek ?
    bekar sın aylık sabit 4000 tl giderin var (yiyecek içecek hariç) kaç para kazanmalıyız ki tek başımıza rahat edelim
    geçen hafta kamp yaptım rakı hariç et sebze meyve benzin 450 tl verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim icin onemli..allahtan ustun teknoloji urunu ustten tek egzantirikl motorum bana cok yardimci oluyor.

Cts gunu istinye - bahcekoy yaptim,100.000km gecmis motorum 3.2 lt ortalama gosterdi...bu neyi gosteriyor ?

Silindir ile piston arasindaki bosluk iyice azalmis ve artik en mukemmel haline gelmis,yani rodaj tamamlanmis diyebiliriz..gecen sene bu kadar az yakmiyordu kereta

Bakalim 200.000 km olunca nasil davranacak
    bu arkadaş gerçekten hayal dünyasında yaşıyor aynı motosikleti bende kullanıyorum 4 lt den aşşağıya bir değer göremedi ki ortalamaya girersek otoban sürüşlerinde 120 den aşşağıya hızlarda seyir etmem ortala 5 diyelim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek gelir derken ne kadar yüksek ?
    bekar sın aylık sabit 4000 tl giderin var (yiyecek içecek hariç) kaç para kazanmalıyız ki tek başımıza rahat edelim
    geçen hafta kamp yaptım rakı hariç et sebze meyve benzin 450 tl verdim
    Cumartesi Karaköy'de eski arkadaşlarla içtik, 18.000 TL hesap geldi masaya. Yüksek gelir kıstası kişiden kişiye değişir. Kimine aylık 10.000 TL yüksek gelirdir, kimine aylık 1.000.000 TL altı fukaralık ölçütüdür.
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cumartesi Karaköy'de eski arkadaşlarla içtik, 18.000 TL hesap geldi masaya. Yüksek gelir kıstası kişiden kişiye değişir. Kimine aylık 10.000 TL yüksek gelirdir, kimine aylık 1.000.000 TL altı fukaralık ölçütüdür.
    Fotograflari gordum, o kadar kisi ictiyseniz 18.000TL normal bence
    F54, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga siz baya zenginsiniz kral da siz paşa da siz
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga siz baya zenginsiniz kral da siz paşa da siz
    Haşa, estağfurullah. Siz hiç içinden geçilmiş 14 senelik bir motora binen kral ya da paşa gördünüz mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Fotograflari gordum, o kadar kisi ictiyseniz 18.000TL normal bence
    Kimse yemek yemedi ama
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kimse yemek yemedi ama
    Nasıl yani!
    Kaç kişiydiniz?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Haşa, estağfurullah. Siz hiç içinden geçilmiş 14 senelik bir motora binen kral ya da paşa gördünüz mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Kimse yemek yemedi ama
    Ictiyseniz dedim zaten, yemek demedim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio

Kimse yemek yemedi ama
    ben olaya şöyle bakıyorum mesela evi tarla yı dana ları satmış adam gitmiş gazinoda yemiş bu adam benim gözümde kral da olur paşa da olur ama adamın 2m villası var tavuk yiyor bu adam benim gözümde pinti dir
    eğlenceye para harcayan adam hayatını yaşayan adamdır
    motosiklet konusuna gelince 14 senelik değil 24 senelik motor senin işini görüyor olabilir o araç yani yeni veya eski gitmek istediğin yere götürüyor sonuçta
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani!
    Kaç kişiydiniz?
    Ahaha ben de merak ettim. 18 kişiden aşağı olmamanız lazım.

Ülkenin, resmi olarak, yarısının asgari ücretle çalıştığını düşünürsek, yakıt mevzusu önemli hale geldi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bugun 5.5 lt benzin aldım, 150 TL yi gorunce önce bir şaşırdım.. Tekrar baktım.. Yine şaşırdım.. Sonra dedim ki " Etrafımız dusmanlar tarafından cevrilmiş, ekonomik operasyonlar cekiliyorken sen fiyatı mı dusunuyorsun" Sonra baktım interkomda Kurtlar Vadisi introsu çalıyor. Bir gülümseme geldi, cevirdim gaz kolunu..
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)