Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt mevzusu ne kadar önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo fullemek alışkanlık olmuş ayda bir depo fullerim temiz 13 lt 420 km.ne zaman ki 1 depo benzin parası o zamanki maaşımın yarısı olur o zaman biraz düşünmeye başlarım.
    Arkadasim iyisin insallah.normalde her cumleni gulucukle bitiren bir arkadastin.endise ettim yalan yok
    oldcockroach bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bizim hocalar anlatırdı çok gülen biri varmış neşeli şen şakrak bir gün adam direkt intihar etmiş. Sorun yok bizde çok şükür el alışkanlığı olmuş resmi tutanağa bile :D koyar oldum istemden:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

burada gülücük koymamışım zira o ara bu ülkenin her mm2 sine atom bombası atasım vardı :D
    ❤️Honda❤️ ve espresso bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Yakıtı iplemiyorum. Memleket battı zaten, sırf yakıtla sınırlı değil olay, aklına gelen her şey uçtu gitti, ama milletin geliri sabit kaldı.

Koy g*tüne rahvan...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ne yazık ki ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin siyasi kısmından uzak durdum hep siyasetide hiç sevmem uzağım zaten siyaset dışı şunu diyim misal 1.4-1.6 lpg li bir araç 250cc motorsikletten ya az yakıyor ya kafa kafaya aynı yakıyor .. yani motor da az yakmıyor öyle ..
    Ama motor arabayla trafikte 1,5 saatte zor gideceğin yere 30dk varmanı sağlıyor. Yani mutlak değer olarak yine az yakıyor.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1.4 1.6 lpg li araç yakıyor 1000 cc motosiklet km de 1 tl (5 lt) 12 yıldır gezmeye giderken hiç hesap yapmadım bundan sonra da yapmam yılda 8 10 k yol yapıyorum
    benzin pahalılığından daha büyük dertlerimiz olmalı diye düşünüyorum

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çok binen az yakan almalı,az binen istediğini alabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bugün gene haberlerde vardı benzine 1.68 tl zam gelicekmiş yada geldi belki bilmiyorum

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bana lükslerimi verin ben ihtiyaçlarım olmadan da yaşarım .. Stresin pick (üst seviye) yaptıgı durumlarda davranışlar şaşırtıcı sekilde değişiklik gösterebilir. Siyaset kısmı işin goygoyu .. Fakir sanırmış ki herkes acından ölüyor .. Gelir dagılımının bu kadar adaletsiz oldugu ülkelerde birileri her zaman boşlukları doldurur … Arz sınırlıdır zaten .. Sınırlı arzı orta halli degil zengin kesim doldurur yeterli taleple .. Biz binemezsek kimse binemez konusunu bırakıp , neden eskisi gibi cogumuz iyisine binemiyoruza kafa yorsak ne Almanya bizi kıskanır olurdu ne de biz mesai harcardık birbirimizi yemeye ☺
    killingroad, F54 ve Mr.wind bunu beğendiler.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Ben geçen yazdan beri 3-4 kere bindim motora benzin fiyatı uçunca şahsen benim gözümü kesmiyor sahile iniyorum ayda 1 kere falan motor şarj etsin aküyü diye. 22km'de git gel 40TL benzin alıyorum artık motosiklet çok lüks geliyor bana binmeye korkuyorum ne hale getirdiler bizleri, yazıklar olsun.
    F54 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Almanlar külot bulamıyormuş giymeye. Şükredin.
    F54 ve Mr.wind bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanlar külot bulamıyormuş giymeye. Şükredin.
    oda birşey mi adamlar 1500 euro kirada oturuyorlar bak bize 125 euro ya ev kiralıyoruz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim icin onemli..allahtan ustun teknoloji urunu ustten tek egzantirikl motorum bana cok yardimci oluyor.

Cts gunu istinye - bahcekoy yaptim,100.000km gecmis motorum 3.2 lt ortalama gosterdi...bu neyi gosteriyor ?

Silindir ile piston arasindaki bosluk iyice azalmis ve artik en mukemmel haline gelmis,yani rodaj tamamlanmis diyebiliriz..gecen sene bu kadar az yakmiyordu kereta

Bakalim 200.000 km olunca nasil davranacak

Motosikleti
    Artık Yok...
    Afrika için gerçekten çok iyi bir rakam ..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim icin onemli..allahtan ustun teknoloji urunu ustten tek egzantirikl motorum bana cok yardimci oluyor.

Cts gunu istinye - bahcekoy yaptim,100.000km gecmis motorum 3.2 lt ortalama gosterdi...bu neyi gosteriyor ?

Silindir ile piston arasindaki bosluk iyice azalmis ve artik en mukemmel haline gelmis,yani rodaj tamamlanmis diyebiliriz..gecen sene bu kadar az yakmiyordu kereta

Bakalim 200.000 km olunca nasil davranacak
    Demekki sana Nc verseler 1.5 lt ortalamayla gezeceksin.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Dct falan olmadıkça yüksek hacimde motorların yakıtları teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin aynı ortalamaları yakıyor ..

Esas firmalar ekonomi teknolojisini düşük hacim düşük derken 250cc de değil 100-125 cc lerde gösteriyor mesela pcx kokluyor adam start stop her şeyi koymuş yakıt azalsın diye ..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu otomatik start-stopla ilgili bir araştırma videosu izlemiştim.
    Teoride daha az yakıt harcanması gerekiyor gibi gözüksede, pratikte start-stopun daha fazla yakıt harcadığı ortaya çıkmıştı.
    Bulursam videoyu paylaşırım.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu otomatik start-stopla ilgili bir araştırma videosu izlemiştim.
    Teoride daha az yakıt harcanması gerekiyor gibi gözüksede, pratikte start-stopun daha fazla yakıt harcadığı ortaya çıkmıştı.
    Bulursam videoyu paylaşırım.
    Benim arabada var, istanbul trafiği için hiç uygun değil. Habire motor durup çalışınca daha çok yakar. Trafiği düzgün akan şehirlerde kırmızı ışıkta falan beklerken durması makul olabilir ama bburaların trafik akışınca kötü oluyor. Arabada marşı basınca hemen ilk işim start/stop iptal düğmesine basmak oluyor. sürekli kapalı hale de nasıl getirilir bilmiyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arabada var, istanbul trafiği için hiç uygun değil. Habire motor durup çalışınca daha çok yakar. Trafiği düzgün akan şehirlerde kırmızı ışıkta falan beklerken durması makul olabilir ama bburaların trafik akışınca kötü oluyor. Arabada marşı basınca hemen ilk işim start/stop iptal düğmesine basmak oluyor. sürekli kapalı hale de nasıl getirilir bilmiyorum.
    Yok daha fazla yakmıyor ama aküye ne uapar soru işareti. EE kanalının ilgili bir videosu vardı Youtube'da EE Start Stop diye arattır çıkar.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Videoyu buldum. Tabi bahsettiğim daha fazla yakma İstanbul şehir içi trafiği için geçerli (buna ultra heavy trafik diyebiliriz).
    .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)