Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

r25 absli mi abs siz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza 250
    Olay abs yi devreye sokmayacak kadar iyi fren tekniğini geliştirmekte diyorum. Acil durumlar içinse bırakın devreye girip hayatınızı kurtarsın. Euro 4 normlarında abs standart koskoca Avrupa Birliği heralde bunu düşünmüştür. Şimdiki gençler hep abs li motorlara binecek iyi fren yapamayacaklar tüh tüh vah vah mı demişlerdir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıldır motosiklet kullanıyorum ankara kışının zamanında yarım metre karı ve donunda motosiklet kullandım, kuryelik yaptım(öğrencilik) bir kez olsun düşmedin çok sükür.
    Problem de burada zaten.

ABS hakkında doğru fikir sahibi olmanın en bilgilendirici yolu ABS'siz motosiklette ön tekeri kitleyip düşmektir

Bilgi sahibi olmanın tek yolu bu değil tabii ki, ama en etkili yolu bu. ABS hakkında bilinmesi gereken herşeyi 10 milisaniyede içinde derinlemesine öğreniyor insan. Şahsen bu egitimi iki kez aldım mesela Eğitimi alan insanlar da konu hakkında çok net fikir sahibidirler.

Bu eğitimi almayınca bazılarımızın kendisini ve başkalarını aksine ikna etmesi için yarım sayfa edebiyat yapması bile yeterli gelmiyor, arada bir de tekrarlanması icap ediyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O dersi ben 3 kere (hepsi acemilik dönemimde) aldım, bana sorsan o süre nanosaniye; hiçbirinde motosikletin üzerindeyken ışık hızıyla yerde buldum kendimi, arası yok

O gündür bu gündür motosikletime piyasadaki en iyi lastikleri takarım ve ABS'siz motosiklet kullanmam.

ABS'li motor da 3 yıldır kullanıyorum, şimdiye kadar 3 kere devreye girdi, beni yere ışınlanmaktan 3 kere kurtardı yani.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 performans haricinde iyi bir motor değil bence.Frenlemesi zaten berbat bir de üstüne abssiz düşünemiyorum bile...R25’te iki kere lastik kitleyip yerlerde sürüklenmiş,taklalar atmış biri olarak söylüyorum:

-Tecrübe yoksa almayın şu apaçi motorunu.Çünkü motor hep hızlı gitme eğiliminde.Bas gaza bass! diyor hep.Basmassan bağırırım,yırtarım ortalığı diyor.7 bin devri geçince nooluyo lan diyon.Frenler zaten kötü,bi bakıyon g.tü başı oynamaya başlıyor.Yoruluyon yani.Viraj felan dönerken Ayetelkürsi okuyodum hep yemin ederim
    - 2 kere o hataya düştüm.Mt-125 aldım absli.Mis gibi yemin ederim misss.Frenleme,gitme,kalma,durma,viraj alma vs çok güzel.Git sıfır mt-125 al tertemiz bin kardeşim.Benden sana tavsiye
    Merak ediyorum madem bu kadar kötü bir makina neden r25'i satıp sonra tekrar r25 aldınız ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)