Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora başlangıç adımlarımda yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle iyi günler, yaklaşık 1 ay önce motora başlama kararı alıp ehliyet kursuna yazıldım ve dün araba ehliyetimi aldım bu ay içerisinde umuyorum ki motor ehliyetini de alacağım. Sorun şu ki motora başlamayı düşünüp ehliyete yazılırken sadece tek bir motora isteğim vardı. Kuba Black Cat ve ya bütçem artarsa daha iyi benzeri türden bi motor. Cross motor istememin nedeni üzerine çok yakıştığımı düşünmemdi. Boyum 1,70 kilom 56 dolayısıyla yerden yüksek ve genişliği az olan motorun üstünde kendimi iyi hissediyordum. Bu motoru şehir içinde kullanmak için istiyordum asla araziye girmek gibi bir düşüncem olmadı. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda cross motora olan ilgim azaldı ve çevrede gördüğüm supersport motorsikletlere ilgim arttı. CF 150nk modeli çok hoşuma gitti ve bir motor bayisine girip motorun boyuna posuna baktım denedim. Motor çok kaba ve ağırdı ben zayıf birisiyim söylediğim gibi üzerine hiç yakışmadım motor çok kaba durdu üstünde rahat etmedim bu yüzden supersport motorlara da ilgim azaldı. Daha sonra KTM Duke 125 i gözüme kestirdim internet üzerinde diğer motorsikletlere göre daha küçük duruyodu, görüntüsünüde çok beğendim ve özellikleride tam yeni başlayanlar içindi. Almak istedim ama yakın illerde bu motordan 2.el satan yoktu şehir dışından da nasıl motorsiklet alacağımı bilmiyorum bu yüzden motora olan hevesim iyice düştü. Arkadaşlar sizden istediğim bana görüntüsü çok kaba olmayan supersport motor tavsiyesi. Ve de şehir dışından nasıl motor alıp getiririm. Bu arada daha önce sadece 150cc kuba çita ve elektrikli scooter sürdüm ve çocukluğumdan beri bissan bisiklet tecrübem var 20 yaşındayım. Bütçem 13 bin tl ye kadar var ama siz uygun fiyatlı motorsikletler önermeye çalışırsanız sevinirim. Yazım yanlışlarım ve kural ihlalim varsa çok özür dilerim ilk defa forumda konu açıyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ClintEastwoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi günler, yaklaşık 1 ay önce motora başlama kararı alıp ehliyet kursuna yazıldım ve dün araba ehliyetimi aldım bu ay içerisinde umuyorum ki motor ehliyetini de alacağım.

Sorun şu ki motora başlamayı düşünüp ehliyete yazılırken sadece tek bir motora isteğim vardı.
    Kuba Black Cat ve ya bütçem artarsa daha iyi benzeri türden bi motor.

Cross motor istememin nedeni üzerine çok yakıştığımı düşünmemdi , boyum 1,70 , kilom 56 dolayısıyla yerden yüksek ve genişliği az olan motorun üstünde kendimi iyi hissediyordum.
    Bu motoru şehir içinde kullanmak için istiyordum asla araziye girmek gibi bir düşüncem olmadı, bu yüzden ilerleyen zamanlarda cross motora olan ilgim azaldı ve çevrede gördüğüm supersport motorsikletlere ilgim arttı.

CF 150nk modeli çok hoşuma gitti ve bir motor bayisine girip motorun boyuna posuna baktım denedim , motor çok kaba ve ağırdı , ben ise zayıf birisiyim söylediğim gibi üzerine hiç yakışmadım , motor çok kaba durdu üstünde rahat edemedim , bu yüzden supersport motorlara'da ilgim azaldı.

Daha sonra KTM Duke 125 i gözüme kestirdim , internet üzerinde diğer motorsikletlere göre daha küçük duruyodu, görüntüsünüde çok beğendim ve özellikleride tam yeni başlayanlar içindi.
    Almak istedim ama yakın illerde bu motordan 2.el satan yoktu , şehir dışından'da nasıl motorsiklet alacağımı bilmiyorum , bu yüzden motora olan hevesim iyice düştü.

Arkadaşlar sizden istediğim , bana görüntüsü çok kaba olmayan supersport motor tavsiyesi ve'de şehir dışından nasıl motor alıp getiririm.

Bu arada daha önce sadece 150cc kuba çita ve elektrikli scooter sürdüm ve çocukluğumdan beri bisan bisiklet tecrübem var , 20 yaşındayım.
    Bütçem 13 bin tl'ye kadar , ama siz uygun fiyatlı motorsikletler önermeye çalışırsanız sevinirim.

Yazım yanlışlarım ve kural ihlalim varsa çok özür dilerim ilk defa forumda konu açıyorum teşekkürler.
    Zarar yok , co2 burada.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Öncelikle iyi günler, yaklaşık 1 ay önce motora başlama kararı alıp ehliyet kursuna yazıldım ve dün araba ehliyetimi aldım bu ay içerisinde umuyorum ki motor ehliyetini de alacağım. Sorun şu ki motora başlamayı düşünüp ehliyete yazılırken sadece tek bir motora isteğim vardı. Kuba Black Cat ve ya bütçem artarsa daha iyi benzeri türden bi motor. Cross motor istememin nedeni üzerine çok yakıştığımı düşünmemdi. Boyum 1,70 kilom 56 dolayısıyla yerden yüksek ve genişliği az olan motorun üstünde kendimi iyi hissediyordum. Bu motoru şehir içinde kullanmak için istiyordum asla araziye girmek gibi bir düşüncem olmadı. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda cross motora olan ilgim azaldı ve çevrede gördüğüm supersport motorsikletlere ilgim arttı. CF 150nk modeli çok hoşuma gitti ve bir motor bayisine girip motorun boyuna posuna baktım denedim. Motor çok kaba ve ağırdı ben zayıf birisiyim söylediğim gibi üzerine hiç yakışmadım motor çok kaba durdu üstünde rahat etmedim bu yüzden supersport motorlara da ilgim azaldı. Daha sonra KTM Duke 125 i gözüme kestirdim internet üzerinde diğer motorsikletlere göre daha küçük duruyodu, görüntüsünüde çok beğendim ve özellikleride tam yeni başlayanlar içindi. Almak istedim ama yakın illerde bu motordan 2.el satan yoktu şehir dışından da nasıl motorsiklet alacağımı bilmiyorum bu yüzden motora olan hevesim iyice düştü. Arkadaşlar sizden istediğim bana görüntüsü çok kaba olmayan supersport motor tavsiyesi. Ve de şehir dışından nasıl motor alıp getiririm. Bu arada daha önce sadece 150cc kuba çita ve elektrikli scooter sürdüm ve çocukluğumdan beri bissan bisiklet tecrübem var 20 yaşındayım. Bütçem 13 bin tl ye kadar var ama siz uygun fiyatlı motorsikletler önermeye çalışırsanız sevinirim. Yazım yanlışlarım ve kural ihlalim varsa çok özür dilerim ilk defa forumda konu açıyorum teşekkürler.
    Hayallerden vazgeçmek bu kadar olmamalı, cross motorun yapılış amacı arazidir fakat, istediğiniz yerde sürebilirsiniz. Sadece duruma göre artıları ve eksileri olacaktır. Fakat, uygun lastik takarsanız dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yüksek motor kullanmanın boyunuza göre dezavantajları var fakat üstesinden gelebilirsiniz.

Evet hocam çok haklısınız bu yüzden çok fazla araştırma yaptım supermoto lara baktım. Çok pahalılardı ve lastikleri küçük olduğu için hoşuma gitmedi yapısı. Cross motorsiklet alıp asfalt lastiği takmayı düşündüm ama bunlarla uğraşmayı gerçekten istiyo musun diye kendime sordum ve hevesim kaçtı. Yine de güzel bir supermoto öneriniz olursa bakacağım. Evet boyum bu motorlara kısa kalıyor ama kanım hızlıdır düşe kalka alışacağımı düşünüyorum yeterki motorumu seveyim ve kendime yakıştırayım.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Evet hocam çok haklısınız bu yüzden çok fazla araştırma yaptım supermoto lara baktım. Çok pahalılardı ve lastikleri küçük olduğu için hoşuma gitmedi yapısı. Cross motorsiklet alıp asfalt lastiği takmayı düşündüm ama bunlarla uğraşmayı gerçekten istiyo musun diye kendime sordum ve hevesim kaçtı. Yine de güzel bir supermoto öneriniz olursa bakacağım. Evet boyum bu motorlara kısa kalıyor ama kanım hızlıdır düşe kalka alışacağımı düşünüyorum yeterki motorumu seveyim ve kendime yakıştırayım.
    Yüksek motordan düşmek scooterden düşmeye benzemez yalnız. Bisiklet değil bu

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek motordan düşmek scooterden düşmeye benzemez yalnız. Bisiklet değil bu
    Ekipman tam olduktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum dediğim gibi şuan ki sıkıntım gerçekten istediğim motoru bulabilmek ve şehir dışından nasıl alacağımı bulmak.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    honda cbr 125
    yamaha yzf r125 ler var. yzf hele bayağ kalıplı duruyor. Fiyatlarını bilmiyorum yalnız.

Şehirdışından getirme işi'de. Binilip gelinir. Ancak tecrübe olmadığı için fazla riskli. O yüzden bilen bir arkadaş ile gitmek daha mantıklı.
    Ama ilk motora bu kadar para bağlamayıp, öğrenmek için, honda ace'ler cbf ler alınabilir. öğrenirsin. Sonrasında değiştirirsin.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    CBR125 al bir tane her ilde var neredeyse. Getirmek için de nakliyatçılarla anlaşabilirsin veya çok uzak mesafe değilse kendin yavaş yavaş getirebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Büyükşehirde yaşamıyorsan CF150NK zaten sana parça sorunu yaratır her yerde bulamazsın orijinal parçalarını. KTM Duke'leri de almadan arastırdığımda parça fiyatlarının euro bazında cok yüksek olduğunu gördüm ve vazgeçtim. Sen de bunları göz önünde bulundur derim. Ayrıca yerden yüksek motorlara bakmanı önermem. Kırmızı ışıkta dururken bile motoru bacağınla tutamazsan çok zor anlar yaşarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)