Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 absli mi abs siz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığın sonuna kadar okudum istanbu_gezg nerede yahu dedim. geç olsa da gelmiş. konuş reyiz meydan senin . insanlara abs farkındalığı yarat.
    limon sıkan tayfa nerede, gelsin konuya.
    O farkındalığı genelde nmax için yaratıyor.

Sahi lan hepiniz b.k gibi motorlara biniyonuz, siz fakir misiniz? Nmax alacak paranız yok mu da gidip o kötü, dandik, kalitesiz, tehlikeli motorlara biniyonuz?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Durumun varsa kesinlikle Abs li al

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sdjhasdhaıshbdıpahsdıuhabsıdjbankjsdbakljsdb ayağımla abs yaparım ya yarıldım gülmekten böyle saçma sapan bilgiler vermeyin sonra gençler gidip alıp sakatlanıyor

tecrüben yoksa abs li al ne demek yahu gülmekten karnım ağrıda siz valentino rossimisiniz marguez misiniz arkadaşlar komik olmayın
    İki dk susta bayramı forumda üyeliğin aktif geçir.
    efendy06 bunu beğendi.

Hahahahahahaaha bilemedik usta pardon. Benimkide laf yani harbi çenemin yayıyı kopsun

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı jetblackrh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynı zamanda motor tecrübem olmadığını da belirtmem daha doğru olur
    Abs'siz alırsan ilk panikte düşer ondan sonra öğrenirsin. Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz.
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs'siz alırsan ilk panikte düşer ondan sonra öğrenirsin. Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz.
    Yanlış! Abs li motorunu alırsın.Guzel bir GS1 ya da Başlangıç eğitimi alırsın honda ccb125 veya cbf 150 ile(ikisinde de abs yok, arka frenler kampana) acil durum frenini(halk arasında panik fren denir ama asıl ismi bu)de engelden kaçış manevrasını da, slalom ve dar alanda dönüşü de çok güzel öğrenirsin.

ABS varlığı tabii ki avantaj ama yokluğuda öyle çok anormal bir kayıp değil öyle yazılmışki ABS olmayınca kesin ölüyor ya da sakat kalıyosun sanki. daha birkaç yıl evveline kadar 1000cc racing makineler abs siz satılıyordu. bütçene bağlı varsa abs li alacak bütçen tabii ki al yoksa da ben olsam abs li olsun diye gidip pulsar falan almazdım misal.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    ABS siz r25 vereyim sana

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz......

kusura kalma biraderim Abs hakkında okuduğum en saçma yazı senden geldi

bir kere Abs var veya yok fren kullanımı aynıdır taki tekerlekler kilitlendiğinde farkı yaşarsın , tekerlek kilitlenip kayarken olsa olsa asfaltın tadını öğrenirsin..

ikincisi Abs , devreye girdiğinde yolun veya lastiklerin yada motorunun limitinide test etmiş öğrenmiş oluyorsun ve zamanla daha az devreye giriyor zira elin hani şu limon sıkar gibi dedikleri şekilde maneti çekiyor..

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura kalma biraderim Abs hakkında okuduğum en saçma yazı senden geldi

bir kere Abs var veya yok fren kullanımı aynıdır taki tekerlekler kilitlendiğinde farkı yaşarsın , tekerlek kilitlenip kayarken olsa olsa asfaltın tadını öğrenirsin..

ikincisi Abs , devreye girdiğinde yolun veya lastiklerin yada motorunun limitinide test etmiş öğrenmiş oluyorsun ve zamanla daha az devreye giriyor zira elin hani şu limon sıkar gibi dedikleri şekilde maneti çekiyor..
    Ek olarak zaten frenlemede ustalık fren tekniğini geliştirdikten sonra abs yi devreye sokmayacak kadar iyi fren yapmak. Artan basınçlı frenleme (progressive )ya da limon sıkar gibi ve kombine fren tekniğini ilerlettikçe abs daha az devreye girer. Bu bahsettiğim şeyde yeni başlayanda olmaz. O nedenledir ki gidin abs li motor alın ama eğitim de alın diyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Hadi valentino rossiler siz seçilmiş kişisisiniz avrupa birliği abs siz motor olmayacak demiş ama ülkemizdeki sizin gibi cevherleri düşünmemişler :D

bak ya adam abs den iyi fren yapıyor yağmurda motor sürmeyen adam motor sürme dersi veriyor bize vira bismillah :D gönder gelsin

sen buradakileri dinleme abs ye gerek yok diyen abs siz motoru vardır satamıyordur ;)

sonra ön frenı sıktım abi yere düştüm abs siz motor al diyenler nerede diye konu açarsın, biz her zaman destek oluruz elbette

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Kişiden kişiye değişir.
    Malum, forumda abs den daha iyi fren yaptığını iddia edenler vardı, ama ben abs siz motora para vermem.
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şu abs bir yerden işin içine girince konu nereden nereye geliyor. Biri moto gp yarışçılarının adını sayıklıyor, biri insanları dediklerini çarpıtıyor, öbürü motoru kuruda kullanan ile ıslakta kullanan die millete saldırıyor.

Abs’nin Açılımını okuyun. Çalışma mantıcını öğrenin. Temel bir sistem değil, yardımcı eleman olduğunu, arıza yapabilen bir sensör ve sigortaya bağlı bulunduğunu. Elektronik destek olduğunu. Önce öğrenilmesi gerekenin doğru frenleme yapmak olduğunu bilin. Bilirseniz bir yerinizden birşeyler eksilmez.

Adama eşeğini bırakıyor, bir handa dinleniyor. Çıkınca eşek gitti die ağlıyor. Soruyorlar ne yaptın? Eşeği Allah’a havale ettim, dinlenmeye çekildim diyor. Sonra yapması gerekenin önce bağlaması gerektiği ve sonra Allah’a havale etmesi gerektiğini öğreniyor.

Kıssadan hisse anladınız umarım. Abs ile Allah’ı bir mi tutuyorsun diyenin ve konuyu bulandıranın kalbini de çok güzel kıracağımı belirtmek isterim.
    OkNisT bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza250
    Abs kullandığın motosikleti çok daha rahat güvende hissederek kullanmanı sağlıyor kesinlikle abssiz alırsan pişman olursun zaten düşersen abssizde o abs parasını grenaj parasına verirsin. tabi abs var diye iki frenede tamamen hart diye basarsan abs nin hiçbir mantığı kalmaz aeanın videosunu izle ve boş yolda çalış limon sıkmayı absli de olsa abssiz de olsa uygulaman gerekicek

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişiden kişiye değişir.
    Malum, forumda abs den daha iyi fren yaptığını iddia edenler vardı, ama ben abs siz motora para vermem.
    Kimse abs'den iyi fren yapamaz. Bunu tartışmak bile anlamsız.

Ancak trafiğimiz ve ikinci el piyasalarımız abssi olmayan taşıt dolu. Ben olaya hep tek düzlemden bakarım, araba alırken abs+esp+airbag (güvenlik paket) isteyen insanlar olarak motorda da abs olmasını tercih etmeliyiz.

Yine de bu iş tamamen bütçe ile alakalı. R25 alıp abssizini almak artık mantıksız. Ancak, adamın ikinci el commuter alacak parası varsa ne yapsın?

İlk motorum mondial Vulture idi. Teknoloji namına hiçbir şey yok. Lastikler CST marka. Param yoktu, lastik bile değiştiremedim. Bir yıldan fazla kullandım. Çankırı, Çorum falan baya gezdim. Gördüğünüz üzre başıma da bir şey gelmedi.

Bir sonraki turda BMW R1100RT kullandım, teknoloji doluydu, abs, kaliteli lastikler ıvır zıvır bir sürü şey. Onun ABS'si olması güzeldi.

Bir sonraki turda bütçe sebebi ile NS200 aldım. Motorla ilgili sıkıntım hep arıza oldu, hiç ABS eksikliği sebebi ile başıma bişey gelmedi.

Bir sonraki turda CBR250R aldım, kendisi son motorumdu. O dönem bu hacimde ABS güvenilir markalardan sadece KTM'de vardı, o da bütçe ve servis giderleri sebebi ile bana uygun değildi. Turlara çıktım, uzun yolar yaptım, binlerce km bindim o motora, başıma bir şey gelmedi. Bırak kazayı, yana bile devrilmedi motor.

Bütçe elveriyorsa ABS her zaman aradaki 3 5 kuruş farka değer. Ama şimdi yine motor alacak olsam bütçem en fazla CBR250R almaya elverecek arabayı satmadan. Arabayı da satamam, lazım. Bu durumda, 250cc sınıfında ABS'li bir japon motosikletinin fiyatı ile (X olsun) ile benim bütçem (Y olsun buda) arasındaki fark ne olacak?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96915188/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94104921/detay

Mesela bu iki motor arasında denklem kurarsak X - Y = 6500 tl. Bu farkı ödemeye gönüllü olmayan arkadaşlar her konuya girip abssiz motor çöptür demekten vazgeçsin.
    istanbu_gezg bunu beğendi.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Absli de abssiz de r25 kullandım, abs güzel şey özellikle şehir içi panikle ön frene abananlar için.. Siz iki fren tipine de alışkın olun gerisi çok da önemlli değil. Stock lastiklerle abs de çok iş görmüyor lastik de en az abs kadar önemli.
    efendy06 ve AFAT DOĞRU bunu beğendiler.

Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Absli de abssiz de r25 kullandım, abs güzel şey özellikle şehir içi panikle ön frene abananlar için.. Siz iki fren tipine de alışkın olun gerisi çok da önemlli değil. Stock lastiklerle abs de çok iş görmüyor lastik de en az abs kadar önemli.
    +1500

Lastik çok önemli, abs'den bile önemli. Lastik ne kadar iyi tutunursa ABS, TCS gibi sistemlere o kadar az iş düşer. Motosiklette ABS kesinlikle güzel ve işe yarayan bir özellik ama olmazsa olmaz değil bence. BMW, KTM, Ducati gibi markadalardaki gibi Viraj ABS'si olsa fikrim farklı olurdu o zaman kesinlikle ABS'li derdim ama bildiğim kadarıyla R25 ya da o segmentteki diğer motorlarda viraj abs'si yok. Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsinler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu abs bir yerden işin içine girince konu nereden nereye geliyor. Biri moto gp yarışçılarının adını sayıklıyor, biri insanları dediklerini çarpıtıyor, öbürü motoru kuruda kullanan ile ıslakta kullanan die millete saldırıyor.

Abs’nin Açılımını okuyun. Çalışma mantıcını öğrenin. Temel bir sistem değil, yardımcı eleman olduğunu, arıza yapabilen bir sensör ve sigortaya bağlı bulunduğunu. Elektronik destek olduğunu. Önce öğrenilmesi gerekenin doğru frenleme yapmak olduğunu bilin. Bilirseniz bir yerinizden birşeyler eksilmez.

Adama eşeğini bırakıyor, bir handa dinleniyor. Çıkınca eşek gitti die ağlıyor. Soruyorlar ne yaptın? Eşeği Allah’a havale ettim, dinlenmeye çekildim diyor. Sonra yapması gerekenin önce bağlaması gerektiği ve sonra Allah’a havale etmesi gerektiğini öğreniyor.

Kıssadan hisse anladınız umarım. Abs ile Allah’ı bir mi tutuyorsun diyenin ve konuyu bulandıranın kalbini de çok güzel kıracağımı belirtmek isterim.
    arada bana laf söylüyor :D sen rossi sin sen maruqezsin sen en süpersin , sen süper sürüyorsun sen kilometre taşışın sen geleceksin sen ufuklardaki best motocycle sin

en son senide engellicem galiba 5 tane engelli üye var

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse abs'den iyi fren yapamaz. Bunu tartışmak bile anlamsız.

Ancak trafiğimiz ve ikinci el piyasalarımız abssi olmayan taşıt dolu. Ben olaya hep tek düzlemden bakarım, araba alırken abs+esp+airbag (güvenlik paket) isteyen insanlar olarak motorda da abs olmasını tercih etmeliyiz.

Yine de bu iş tamamen bütçe ile alakalı. R25 alıp abssizini almak artık mantıksız. Ancak, adamın ikinci el commuter alacak parası varsa ne yapsın?

İlk motorum mondial Vulture idi. Teknoloji namına hiçbir şey yok. Lastikler CST marka. Param yoktu, lastik bile değiştiremedim. Bir yıldan fazla kullandım. Çankırı, Çorum falan baya gezdim. Gördüğünüz üzre başıma da bir şey gelmedi.

Bir sonraki turda BMW R1100RT kullandım, teknoloji doluydu, abs, kaliteli lastikler ıvır zıvır bir sürü şey. Onun ABS'si olması güzeldi.

Bir sonraki turda bütçe sebebi ile NS200 aldım. Motorla ilgili sıkıntım hep arıza oldu, hiç ABS eksikliği sebebi ile başıma bişey gelmedi.

Bir sonraki turda CBR250R aldım, kendisi son motorumdu. O dönem bu hacimde ABS güvenilir markalardan sadece KTM'de vardı, o da bütçe ve servis giderleri sebebi ile bana uygun değildi. Turlara çıktım, uzun yolar yaptım, binlerce km bindim o motora, başıma bir şey gelmedi. Bırak kazayı, yana bile devrilmedi motor.

Bütçe elveriyorsa ABS her zaman aradaki 3 5 kuruş farka değer. Ama şimdi yine motor alacak olsam bütçem en fazla CBR250R almaya elverecek arabayı satmadan. Arabayı da satamam, lazım. Bu durumda, 250cc sınıfında ABS'li bir japon motosikletinin fiyatı ile (X olsun) ile benim bütçem (Y olsun buda) arasındaki fark ne olacak?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96915188/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94104921/detay

Mesela bu iki motor arasında denklem kurarsak X - Y = 6500 tl. Bu farkı ödemeye gönüllü olmayan arkadaşlar her konuya girip abssiz motor çöptür demekten vazgeçsin.
    Abs siz motor çöptür demiyorum, ben para vermem diyorum.
    Cbr250 almak varken abs var diye ns200 lere bakmıştım tam alacakken maddi olarak bir rahatlık geldi daha yüksek hacim almak varken cbr500r aldım mesela kişiden kişiye değişir tercihlere saygım var. şimdiden iyi bayramlar.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Abs faydadır büyük fayda ama trafiğin olmadığı yerlerde yada kar kıyamette sürmeyeceksen abs ye gerek yok.Sonra gelelim abs den daha iyi frenleme yapiyorum diyenlere saniyenin bilmem kacinda bir 300 400 defa frene basabilecek olan yiğitler ile tanışmak isterim :D Şaka bir yana dediğim gibi insan çok abs çok insan yok abs yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)