Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 absli mi abs siz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arada bana laf söylüyor :D sen rossi sin sen maruqezsin sen en süpersin , sen süper sürüyorsun sen kilometre taşışın sen geleceksin sen ufuklardaki best motocycle sin

en son senide engellicem galiba 5 tane engelli üye var
    Sen beni engellersen ben boşluğa düşerim. Tasvip etmem. Ayıptır, günahtır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen beni engellersen ben boşluğa düşerim. Tasvip etmem. Ayıptır, günahtır
    Abs kardesligi var artik engelleyemez :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs kardesligi var artik engelleyemez :D
    Engelsiz bir hayatı destekliyorum. Engel, sansür, abs, Abs, ABs, ABS... Gene kendimden geçtim walla

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok göreceli mesele bu. Abs yerine cbs alırım diyen de var ayağımla abs yaparım diyen de.
    Sizce hangisi daha salak? Karar vermek zor...

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Yıl 2019 hala Abs gerekli mi tartışması var bu forumda.

Kaçırdık treni ama çok çalışırsak yetişebiliriz belki...

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim haddini bil lütfen burada herkes valetino rossi herkes bir marquez hepsi motor sürme ustası sen abs kurtardı diyorsun olacak şeymi :D:D::DD
    Keşke lavbali olmadan derdini anlatsan da bizde insan yerine koyup dinlesek

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eğitimdi, limon sıkma tekniğiydi, onlarca videolar bunlar hep güzel şeyler ama o kadar antrenman da yapsan panik anında harşşş diye frenlere abanıp tekeri kilitleyebiliyorsun. Ha olay zaten işi o raddeye getirmemek ama tut ki oldu. Benim motosiklet konusunda kapasitem belli ve üzerine çıkamayan normal bir sürücüyüm, yaptığım kazaların hepsi düşük hızda oldu ve o kadar hatalarıma rağmen Abs olsaydı o kazaları yapmazdım. Senin de sıradan bir sürücü olduğunu farzderek Abs.li motor almanı tavsiye ederim, aradaki fiyat farkını birgün elbet karenaj değişimine verebilirsin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abs kullanmıyorum, eksikliğini hissetmiyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @hokahey @tommygun'ın yazdığının altına virgülüne dokunmadan imzamı atarım, Allah seni ABS'e muhtaç olacağın o tek seferden korusun.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abs harika birşeydir
    ama sen kendini egitemeyip gelistirmedigin sürece isterse motosikletinde abdsxdgfjzyzvz olsun yinede hiç bir işe yaramaz
    2 ayrı sürücü olsun motosikletlerin 1 i abs li diğeri abs siz
    ayni senaryo olsun
    iyi sürücü abs siz motosiklet ile kurtulup kötü sürücü de abs olmasına rağmen başına bela alıyorsa abs olmuş olmamış faydası yok
    önemli olan sürücüdür zaten abs denen şeyi sen kontrol ediyorsun freni kökleyince tık tık vurması seni o anda ordan başka bir evrene anında ışınlamaz
    istanbu_gezg nick'li arkadaş sürekli abs yi savunuyordu nerede görse; ama ben yazmak istemiyordum ama artık yazasım geldi
    abs ye tapıyor ama iyi bir sürücü ile karşılaşırsa işte o zaman anlar abs kime neye göre gereklidir
    neyse boşverelim gitsin duzeltilemez birisine benziyor yardıma muhtaç olmaması gerekli saygılar.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    abs li .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Abs olduğu için kaza tehlikesi atlatan da bi ben varım sanırım forumda. Bazen nasılsa abs var hıammına deyip arka tekeri kitleyebiliyosun.
    Elektronik destek pek sevmem aslında, en sorunsuz sıkıntısız bindiğim otomobil efsane kasa corolla 1.6 xei ondan sonraki otomobillerim hep elektronik desteği bol araçlar oldu ve hepsinde bu desteklerle alakalı problemler yaşadım ama motosiklette en azından abs olmalı.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs'siz alırsan ilk panikte düşer ondan sonra öğrenirsin. Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz.
    Tekrarlıyorum. Daha önce motosiklet tecrübesi olan birisi ABS'li motosiklet ile başlayıp devam ettiği sürece asla ABS'siz başlayan birisi kadar iyi frenlene yapamaz. Farklı şartlarda yapacağı frenlemenin geri tepkilerini bilemez bilse dahi uygulamaya dökemez. İstediğiniz kadar saçma diyin şöyle diyin böyle diyin bu değişmeyecek bir kural. Eğer yardımcı bir fonksiyon olmadan bir işi mükemmele yakın düzeyde öğrendiyseniz, artık herhangi bir fonksiyona ihyaç duymazsınız. Ben ABS gereksiz bir sistem demiyorum elbette gerekli bir güvenlik önlemidir. Ancak, ABS farklı durumlarda kendini yenileyip geliştirebilen, öğrendiği durumları farklı şekillerde faaliyete dökebilecek bir sisten değildir. Yani insan aklı ve kabiliyetlerinden daha üstün asla olamaz. 6 yıldır motosiklet kullanıyorum ankara kışının zamanında yarım metre karı ve donunda motosiklet kullandım, kuryelik yaptım(öğrencilik) bir kez olsun düşmedin çok sükür. Şimdi tatsumocular çıkıp yok abs şöyle böyle.. Gerek yok, sen yazın kuru asfaltta bin ABS'li motoruna ama çıkıpta ABS'nin insan tepkilerinden iyi bir sistem olduğu palavrasına inandırmaya çalışma.
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

olay zaten gerekli mi değil mi değil yani kimse abs istemiyorum demez ama istediği modelin abs'li versiyonu yoktur ya da abs'li olan modele gücü yetmiyordur vs. dolayısı ile arada kalır abs nin ne kadar işe yaradığını ya da gerekli olduğunu sorgular.

bugün motosikletlerde viraj abs'si, çekiş kontrol sistemi, tekteker kontrolü vs gibi bir çok elektronik destek sistemi var o zaman ben de çekiş kontrol sistemi olmayan motor alınmaz diyeyim bir başkasıda tekteker kontrolü olmayan motor alınmaz desin. ABS de bunlar gibi bir elektronik kontrol sistemi keşke her motorda hepsi olsa ve herkes satın alabilse ama öyle bir dünya yok. ABS siz motor alanlarda salak gerizekalı falan değil ya da kendilerini rossi falan sanmıyorlar. ABS siz onlarca modelden onbinlerce motor var her cc den. hergün birileri düşüyor mu ABS leri yok diye ya da ABS li motor alınca hiç düşülmüyor mu? tamam abs ye teşvik edilirde bu kadar da harakete veren tepkiler verilmez yani ayıptır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tekrarlıyorum. Daha önce motosiklet tecrübesi olan birisi ABS'li motosiklet ile başlayıp devam ettiği sürece asla ABS'siz başlayan birisi kadar iyi frenlene yapamaz.
    Niye tekrarlıyorsunuz? Yanlış bir şeyi tekrarlayınca doğru mu oluyor?

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye tekrarlıyorsunuz? Yanlış bir şeyi tekrarlayınca doğru mu oluyor?
    Çok komik hahaha. Gördüğünüzü algılayabiliyorsanız görüşümü daha açıklayıcı biçimde belirtmeye çalışmışım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl 2019 hala Abs gerekli mi tartışması var bu forumda.

Kaçırdık treni ama çok çalışırsak yetişebiliriz belki...
    maalesef bu tartışma sadece Abs için yapılmadı , bizde bir laf vardır "icad çıkarma" denir yaş 48 yillar içinde hatırladıklarım var , disk fren , enjeksiyon , alaşım jant , tubeless lastik , kablosuz gaz kontrol... ilerleyen yıllarda otonom sistemler ucuzladıkça hertürlü vasıtada bunları tecrübe edeceğiz , kaza yaptığımızda tahmin edin neyi eleştireceğiz , motor teknolojisi ise o kadar gelişiyorki , biz yeniyi idrak edemeden daha yenisini yapacaklar , mesela ömür boyu değişmeyen triger kayışı icad ettiler şu an kullanılıyor , ama buna ihtiyaç kalmayacak zira motorlarda artık egzantrik mili olmayacak vs...

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay zaten gerekli mi değil mi değil yani kimse abs istemiyorum demez ama istediği modelin abs'li versiyonu yoktur ya da abs'li olan modele gücü yetmiyordur vs. dolayısı ile arada kalır abs nin ne kadar işe yaradığını ya da gerekli olduğunu sorgular.

bugün motosikletlerde viraj abs'si, çekiş kontrol sistemi, tekteker kontrolü vs gibi bir çok elektronik destek sistemi var o zaman ben de çekiş kontrol sistemi olmayan motor alınmaz diyeyim bir başkasıda tekteker kontrolü olmayan motor alınmaz desin. ABS de bunlar gibi bir elektronik kontrol sistemi keşke her motorda hepsi olsa ve herkes satın alabilse ama öyle bir dünya yok. ABS siz motor alanlarda salak gerizekalı falan değil ya da kendilerini rossi falan sanmıyorlar. ABS siz onlarca modelden onbinlerce motor var her cc den. hergün birileri düşüyor mu ABS leri yok diye ya da ABS li motor alınca hiç düşülmüyor mu? tamam abs ye teşvik edilirde bu kadar da harakete veren tepkiler verilmez yani ayıptır.
    ....... +1

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    triger kayışı icad ettiler
    Lanet gelsin triger kayışına. Bak gene yarama parmak bastın usta. 10000km içinde ağır bakımı var arabanın. İşin gücün yok birde bunlarla uğraş dur...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tekrarlıyorum. Daha önce motosiklet tecrübesi olan birisi ABS'li motosiklet ile başlayıp devam ettiği sürece asla ABS'siz başlayan birisi kadar iyi frenlene yapamaz. Farklı şartlarda yapacağı frenlemenin geri tepkilerini bilemez bilse dahi uygulamaya dökemez. İstediğiniz kadar saçma diyin şöyle diyin böyle diyin bu değişmeyecek bir kural. Eğer yardımcı bir fonksiyon olmadan bir işi mükemmele yakın düzeyde öğrendiyseniz, artık herhangi bir fonksiyona ihyaç duymazsınız. Ben ABS gereksiz bir sistem demiyorum elbette gerekli bir güvenlik önlemidir. Ancak, ABS farklı durumlarda kendini yenileyip geliştirebilen, öğrendiği durumları farklı şekillerde faaliyete dökebilecek bir sisten değildir. Yani insan aklı ve kabiliyetlerinden daha üstün asla olamaz. 6 yıldır motosiklet kullanıyorum ankara kışının zamanında yarım metre karı ve donunda motosiklet kullandım, kuryelik yaptım(öğrencilik) bir kez olsun düşmedin çok sükür. Şimdi tatsumocular çıkıp yok abs şöyle böyle.. Gerek yok, sen yazın kuru asfaltta bin ABS'li motoruna ama çıkıpta ABS'nin insan tepkilerinden iyi bir sistem olduğu palavrasına inandırmaya çalışma.

senin mantığına göre 20 yıl sonra düzgün fren yapan kimse kalmayacak zira bütün taşıtlarda bu sistem kullanılacak , abs siz motor kalmayacak ne diyorsun bu duruma ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)