Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir daha hondamı asla

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Öncelikle geçmiş olsun hocam. 2011-2012 yıllarında honda servis ağı nasıl bilmiyorum ancak 2013 ve sonrası modellerde adamlar her türlü garantiye giydiriyorlar komple motor. daha geçen gün farklı bir gurupta adam kurye motoru 2014 cbr 250 ye 94.000km de garantiden motor yaptırdığını söyledi. 2012 model motorda garanti olmaz sene olmuş 2017 4 yıl garanti veriyor adamlar. statör veya konjektör veya akü. sorun ne olursa olsun çözülmediği sürece sizden parça parası talep edemez. aküyü değiştirip sorun devam ettimi al kardeşim akünü ver akümü derim parada vermem. konjektör deyip 600 lira alıp aynı arıza devam ettimi bide statör takalım diyip 300-500 daha giydiremez. biraz sizde orada sesinizi çıkarın. garantisi bitmiş bir motoru servise zaten 4 gözle bekliyor adamlar temiz iş değiştir değiştir al parayı ancak servisin iyi veya kötü niyetli olmasına bağlı. Anladığım kadarı ile fethiyede ki servis kötü niyetli ya markayı değiştirin, ya servisi şikayet edip çeki düzen verilmesini sağlayın servise. Ben uğraşamam derseniz başka usta bakabilirsiniz. ( motorun garantisi bittimi hayatta servise götürmem ). zaten parçası bol işçiliği senelerdir kabul görmüş sağı solu belli motor. Çok karmaşık içinden çıkılmayacak mallardan veya piyasaya çok yeni girmiş bir makina değil.
    Dikkat: Arkadaşlar honda servisleri genelde 2-3 çeşit yağ kullanıyor. 2-3 çeşit olmasının sebebide bakımların kullanıcıya ucuz yansıtılması.
    adam geliyor diyor çok masraf olmaz dimi diyor? seviste döşüyor en ucuz shell 10-40 ( neden 10-40 çözemedim kitapçıkta 10-30 yazıyor ) yağı litresi 20-25 lira mı ne zaten. istersen eneos ve honda marka yağlarda var diyor ancak genel Türk vatandaşı kullanıcı kitlesi ucuz olsun ucuz olsun diyor aha da çok geçmeden birkaç yıl sonra sonuç ortada 20-30 lira fazla para vermekten kaçmayın lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı forumlarda büyük harf kullanılmasına izin verilmiyor. oradan kalma bir alışkanlık.
    ha bilader ha tam bir şorolosun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun hocam. 2011-2012 yıllarında honda servis ağı nasıl bilmiyorum ancak 2013 ve sonrası modellerde adamlar her türlü garantiye giydiriyorlar komple motor. daha geçen gün farklı bir gurupta adam kurye motoru 2014 cbr 250 ye 94.000km de garantiden motor yaptırdığını söyledi. 2012 model motorda garanti olmaz sene olmuş 2017 4 yıl garanti veriyor adamlar. statör veya konjektör veya akü. sorun ne olursa olsun çözülmediği sürece sizden parça parası talep edemez. aküyü değiştirip sorun devam ettimi al kardeşim akünü ver akümü derim parada vermem. konjektör deyip 600 lira alıp aynı arıza devam ettimi bide statör takalım diyip 300-500 daha giydiremez. biraz sizde orada sesinizi çıkarın. garantisi bitmiş bir motoru servise zaten 4 gözle bekliyor adamlar temiz iş değiştir değiştir al parayı ancak servisin iyi veya kötü niyetli olmasına bağlı. Anladığım kadarı ile fethiyede ki servis kötü niyetli ya markayı değiştirin, ya servisi şikayet edip çeki düzen verilmesini sağlayın servise. Ben uğraşamam derseniz başka usta bakabilirsiniz. ( motorun garantisi bittimi hayatta servise götürmem ). zaten parçası bol işçiliği senelerdir kabul görmüş sağı solu belli motor. Çok karmaşık içinden çıkılmayacak mallardan veya piyasaya çok yeni girmiş bir makina değil.
    Dikkat: Arkadaşlar honda servisleri genelde 2-3 çeşit yağ kullanıyor. 2-3 çeşit olmasının sebebide bakımların kullanıcıya ucuz yansıtılması.
    adam geliyor diyor çok masraf olmaz dimi diyor? seviste döşüyor en ucuz shell 10-40 ( neden 10-40 çözemedim kitapçıkta 10-30 yazıyor ) yağı litresi 20-25 lira mı ne zaten. istersen eneos ve honda marka yağlarda var diyor ancak genel Türk vatandaşı kullanıcı kitlesi ucuz olsun ucuz olsun diyor aha da çok geçmeden birkaç yıl sonra sonuç ortada 20-30 lira fazla para vermekten kaçmayın lütfen...
    hocam yanlış anlaşılmasın ben garantiye sokmaya çalışmadım motoru fakat yani doktora gittiğinizde muayne yapmadan kalp var diyormu ? adam kontrol etmedi akü ölçtü en pahalı malzeme neyse onu geçirmeye kalktı zaten bir daha gitmem Fethiye Sanayide şükrü var bundan sonra ora giderim
    SAZMAN, pocemonmutlu ve MoRFy bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Barış Mançonun şarkısı neydi ? Aynalı Sazan ince bele mi...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Abs olsa böyle olmazdı.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda malzemeden çala çala kalitesini gittikçi düşürüyor 600cc ve üstü modelleri hala sıkıntısız ama 600cc altında motorlar alacaksanız kesinlikle parasını hak etmiyor...

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Ben sadece yorumları okumaya geldim.
    sdirer bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    honda cbr larda arasıra böyle şeyler duyuyoruz. Bazi motorlar ayıplı demekki, burdaki problem türkiyede bayilerin kendilerine yakışanı yapması, geçmiş olsun.

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış Mançonun şarkısı neydi ? Aynalı Sazan ince bele mi...
    ha hocam öyle şu forumda birtane okduğunu anlayan adam yokmu acaba direk daşşak muhabbetine vuruyorsunuz ??? ne 5 yaşında motoru garantiye sokmaya çalışmadığm kalmadı ne kendi çapımda hondayı karalamadığım okuyun be arkadaş

HANGİ FİRMA 5000 DEN 5000 E YAPTIĞI BAKIMI BAYİYE KAĞIT GÖNDERİP 2000 KM DÜŞÜRÜR ?? BÖYLE BİR DÜNYA VARMI. BUGUN GİTTİM KTM 390 DUKE ALDIM SIKINTI YOK İLK BAKIM 1000 DAHA SONRA 7500 7500 BAKIMLAR VE ORTALAMA 200 İLE 300 TL ARASI. HONDAYA Bİ GİRİYOZ VARİLDEN YAĞ KATIYORLAR NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL 180-200 TL YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞTİRDİK DİYORLAR BAKIYORSUN ÇİZİK ATTIĞIM YAĞ FİLTRESİ DURUYOR. YA DÜN KOLTUĞU SÖKMÜŞKEN HAVA FİLTRESİNE HAVA SIKAYIM DEDİM ADAM 150 TL HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ YAZDI 1000 KM ÖNCE RESMİNİ ÇEKİP KOYSAM 1000 KM DE BÖYLEMİ OLMUŞ DERSİNİZ BANA SIĞIR SIĞIR ŞARKI UYDURUP ÇOK BİLMİŞ CEVAPLAR VERİP MAL MAL HAREKETLERDESİNİZ AFFERİM YA SİZ MOTORCUSUNUZ BİZ HİÇ Bİ BOK BİLMİYOZ HADİ ŞİMDİ EGONUZU TAVAN YAPIP BANLAYIN BENİ
    snappy x ve ozwizard bunu beğendiler.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ha hocam öyle şu forumda birtane okduğunu anlayan adam yokmu acaba direk daşşak muhabbetine vuruyorsunuz ??? ne 5 yaşında motoru garantiye sokmaya çalışmadığm kalmadı ne kendi çapımda hondayı karalamadığım okuyun be arkadaş

HANGİ FİRMA 5000 DEN 5000 E YAPTIĞI BAKIMI BAYİYE KAĞIT GÖNDERİP 2000 KM DÜŞÜRÜR ?? BÖYLE BİR DÜNYA VARMI. BUGUN GİTTİM KTM 390 DUKE ALDIM SIKINTI YOK İLK BAKIM 1000 DAHA SONRA 7500 7500 BAKIMLAR VE ORTALAMA 200 İLE 300 TL ARASI. HONDAYA Bİ GİRİYOZ VARİLDEN YAĞ KATIYORLAR NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL 180-200 TL YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞTİRDİK DİYORLAR BAKIYORSUN ÇİZİK ATTIĞIM YAĞ FİLTRESİ DURUYOR. YA DÜN KOLTUĞU SÖKMÜŞKEN HAVA FİLTRESİNE HAVA SIKAYIM DEDİM ADAM 150 TL HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ YAZDI 1000 KM ÖNCE RESMİNİ ÇEKİP KOYSAM 1000 KM DE BÖYLEMİ OLMUŞ DERSİNİZ BANA SIĞIR SIĞIR ŞARKI UYDURUP ÇOK BİLMİŞ CEVAPLAR VERİP MAL MAL HAREKETLERDESİNİZ AFFERİM YA SİZ MOTORCUSUNUZ BİZ HİÇ Bİ BOK BİLMİYOZ HADİ ŞİMDİ EGONUZU TAVAN YAPIP BANLAYIN BENİ
    hocam naaptınız siz ?

hayatınızın hatasını yapmışsınız duke 390 alarak.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177989-2016-ktm-rc-390-ikinci-kez-blok-kitledi.html

şu konuyu bi inceleyin isterseniz.

hondaya 2 kere kol çıkartmış adamsın, ktm'ye neler yaparsın düşünmek bile istemiyorum.

Valla bi ucundan haklısın,servisdede daha adam akıllı bakmadan on disk frenim için 300 tl istiyorlardı resmen geçirmece usulu yani katılıyorum

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam naaptınız siz ?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177989-2016-ktm-rc-390-ikinci-kez-blok-kitledi.html

hondaya 2 kere kol çıkartmış adamsın, ktm'ye neler yaparsın düşünmek bile istemiyorum.

hocam inan bana kolu cıkartan ben değilim bu kol çıkarma zamanı şikayet varda aynı konudan 50 tane şikayet vardı dikkat edersen piyasada yeni kasa hariç cbr 250 sayılı koskoca fethiyede 3 tane var eski kasa bakıma erken giderim 1 defa 10 km geçirdim sadece on bundan çıkacak değil 6 ay binmedim araçla götürdüm bakım yaptırıp öyle bindim devir desen devirli kullanmam top speed denemem 3 dür ktm denicez artık garanti konusunda sıkılma dediler kafamda mt7 vardı oda aldı gitti fiyat olarak 28.000 e 2016 abs li 0 vardı kaçırdık z800 e takıldım 2. el olarak 13-14k km lerine sonra onun yerine mt07 abs li 0 alırım dedim en son bugun artık patladı bu olay

250 den önce 2003 954 ve 2001 r6 da kullandım fakat forumda bizi çocuk bellediler adama 10km geçtim diyorum 10k bakım geçmişim diye üşenmemiş video yapmış öteki şarkı sözü yazar yani ciddi ciddi kardeşim sen şunu yap bunu yap diyen kimse yok ( diyenler affetsin) konuyu inceliyorum teşekkürler

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam naaptınız siz ?

Cok tedirginim sahsen... "The Fly" filminin son sahnesinde oldugu gibi silindirin ici disina falan donebilir... Kesin ruyalarima girer bu...

hocam inan bana kolu cıkartan ben değilim bu kol çıkarma zamanı şikayet varda aynı konudan 50 tane şikayet vardı dikkat edersen piyasada yeni kasa hariç cbr 250 sayılı koskoca fethiyede 3 tane var eski kasa bakıma erken giderim 1 defa 10 km geçirdim sadece on bundan çıkacak değil 6 ay binmedim araçla götürdüm bakım yaptırıp öyle bindim devir desen devirli kullanmam top speed denemem 3 dür ktm denicez artık garanti konusunda sıkılma dediler
    Umarim Honda'dan sonra KTM ile olan iliskiniz benimkinde daha iyi olur. Dilerim ki KTM'in basiniza acacagi sorun, yazilarinizda kullandiginiz nokta sayisini gecmesin gibi acaip makbul bi dua da etmis olayim sizin icin...

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tedirginim sahsen... "The Fly" filminin son sahnesinde oldugu gibi silindirin ici disina falan donebilir... Kesin ruyalarima girer bu...

Umarim Honda'dan sonra KTM ile olan iliskiniz benimkinde daha iyi olur. Dilerim ki KTM'in basiniza acacagi sorun, yazilarinizda kullandiginiz nokta sayisini gecmesin gibi acaip makbul bi dua da etmis olayim sizin icin...
    hocam öyle bir konuştunki bir günde 400 km yaptım yarın binmeyi vazgeçecem umarım sizin sorunlardan az olur duke rc değil normal aldım desem birşey farketmicek sanırım herşey aynı bana şu sen yaptın diyenler gibi sizede sorun sizdemi desem şakası bi yana zaten bize giren girdi heralde isyan ettiğimiz nokta ktm olur ama benim isyanımda büyük olur artık şu dobloyu ucurumdan sallayan dayı gibi cbr ile kmt yi sallar bundan sonra kuba citaya biniyorum lan derim :D

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    cbr 250 de kronik krank problemi vardır. Ben bizzat 2sene önce 2.000 tl verip krank tan motor yaptırdım. o zaman 30 bindeydim şimdi 60 bin motordan çok memnunum ama gidip yenisini almayı maçam yemiyor tekrar krank sorunu yaşayacağım diye bu arada servise gitmiyorum hiç. 30 binden bu yana yağını suyunu kendim değiştim . Ama öncesinde cbr 125 im vardı 0 sorun , cbr 500 kullandım sıfır sorun . CBR 250r da krank sorunu var!!! kolpaçino daki bilardo sahnesi geliyor aklıma .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Düşük cc race motorlarda genelde görülen bir problem. 5 dakikadan fazla redline da kullanım kol çıkartır. Altındakinin 250 cc olduğuna bakmadan tapa gaz gitmenin sonuçları

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük cc race motorlarda genelde görülen bir problem. 5 dakikadan fazla redline da kullanım kol çıkartır. Altındakinin 250 cc olduğuna bakmadan tapa gaz gitmenin sonuçları
    honda o yüzden artık motorları erkenden kesiciye sokuyor .

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    nacizane görüşlerimi yazayım cbr250 de krank sorunu kronik falan değil kronik nedir bir araştırmak lazım belli bir serinin üretiminde sıkıntı olmuş olabilir bu kabul edilebilir ama kronik olduğuna inanmam için 40bin km dir kullandığımız 2011 model cbr250 de de bu sorunu görmem gerek bakımları düzenli yapıldı ve hala tek marşta çalışır.

ikinci konu hondanın malzeme kalitesi düşük diyenlere değiniyorum malzeme kalitesinde son yıllarda ciddi düşüş var ama bu her markada var hatta r25 ile cbr 250 kıyaslanırsa bu daha net görülür,malzeme kalitesi r25de yerlerde sürünüyor,nispeten cbr bu konuda daha iyi keza motor ömürleride ortada,r25 in performans ve tipi daha iyi tabii bunu da belirteyim o konu ayrı.

son konu honda artık erken kesiciye sokuyor diye bişey yok honda zaten yıllardır optimum motoru üretmiştir hiç bir zaman hayvan gibi gitsinde... mantığı olmamıştır adamlarda 20-30 bilemedin 50 km yavaş gider ama kullanım kolaylığı-uzun ömürlülük sunar.

her firmanın politikası ayrıdır,elma ile armutu karıştırmayalım.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeş.

Şu konuya bakınca neden 'bizden bir .ok olmaz'ın cevabı da alınabilir. Adam derdini, maduriyetini anlatmış; salak salak espri yapmaya çalışan mı ararsın, babasının şirketiymiş gibi hondayı savunmaya çalışan mı ararsın...
    bursalıali bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondayı mı bombalıyoruz? bende varım ama takıldığım başka bir ayrıntı var;

bakıma 10 bin kilometre geç kaldığınızı yazmışsınız doğrumu yoksa ben mi yanlış anladım? :D
    https://www.youtube.com/watch?v=htQ9...ature=youtu.be
    şu mesaj için bana detaylı yorum yapar mısınız? bu mesajda ne görüyorsunuz? "bakıma 10 km geç gelindi diye garanti dışı kalan motor" bunu söyleyen servise gülünmez mi? bunu söyleyen servise gülmeyi bırak motor sahibi ters bir insan ise bunu söyleyen servis elemanı orada dayak yer!

bakıma 10 kilometre geç gelmişsin ve motor garanti dışı! bu ne demek ya! bu honda servisinin rezilliğinin göstergesi değil mi?

benim mesajlarım neden yanlış anlaşılıyor, benzer durumları daha öncede yaşadık dimi? ben ne yazıyorum okuyanlar ne anlıyor?

benim koyduğum videoya gelen ilk bir kaç yorumdan sonra bir an bende ne yazdığımı şaşırdım gibi oldum.

"10 kilometre geç geldin bakıma" diyen servis elemanına "manyak mısın olm sen?" denmez mi?

bakıma 10 bin kilometre geç kalmak bildiğin motoru öldürmektir, ama bilmeyen kişi ne yapsın? ben ilk motoruma yağ koymadığım için silindir yedi demedim mi önceki mesajlarım da? kendime demi güleyim şimdi?

yazılanları doğru anlamak çok önemli, dikkat edin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Benim mesajimi kendinle nasil bagdastirdin da alinganlik yaptin anlamadim.
    Tabi mesaj sana bile olsa,bu sana hakaret etme,kufur etme, ve benzeri soylemlerde buluna hakki vermez.
    Boylesi durumlarda insan kendi sigir ve malligini yansitir.

Mesajlari ve yorumlari silmiyorum, seni gorelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)