Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim niyetim aslında araç yerini işgal etmek değil, ki öyle bile olsa biz araç degil miyiz yahu?
    Uygun dille başlayacam önce bulursam bu kişiyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    600 rr
    bı notda sen yaz gel yuzume soyle lan dıe

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Notu Umursamaz Motorumu Kamera olan bi yere park etmeye çalışırdım

Motosikleti
    Hornet 650
    Toplantıda ortaya çık konuş. tavrını koy.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    " sende vergi veriyorsun, bende " yaz , motora yapıştır..

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler siz hiç sinirlenmezmisiniz? ne rahatsınız anlamıyorum. Ben abimizin yerinde olsam orada beklerim notbirakmaya gelen abinin karaciğerine çalışırım

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karachali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler siz hiç sinirlenmezmisiniz? ne rahatsınız anlamıyorum. Ben abimizin yerinde olsam orada beklerim notbirakmaya gelen abinin karaciğerine çalışırım
    suçsuz durumdan suçlu olacaksın biraz olgunlaşınca anlarsın

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bence bu bir bayanın el yazısı.

erkeklerin ünlem işaretinin altına nokta yerine baloncuk yapacağını hiç zannetmiyorum.

ayrıca erkekler bu tür durumları yüz yüze konuşmayı tercih ederler çoğu zaman.

o yüzden notu bırakan kişi büyük ihtimalle daire sahibi de olmadığından yönetici daire sahiplerinin el yazılarını karşılaştırarak notu kimin yazdığını bulamayacaktır.

bence, seni uyaran annelerden biri bırakmış olabilir.

motorunu her park ettiğinde üşenmeden branda ile ört, böylece çocuklarda üzerine oturup sağını solunu kurcalayamaz.

ama otoparka koymaktan vazgeçme, o otopark ta her daire sahibinin olduğu kadar senin de hakkın var, ister bisiklet ister motosiklet ister otomobil olsun...
    6PaTLaR, restherock ve dovahhkin bunu beğendiler.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlar kendilerini ve çocuklarını terbiye etmek yerine başkalarına bulaşmayı seviyorlar bu kavgayı bende çok verdim bir zamanlar.

Aldırma boş ver motorun sığacağı aparman ve araçların giriş çıkışını kapatmayacak herhangi bir yere koy gitsin motorunu.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    çağhan, Thracian ve F10 bunu beğendiler.

Sağolun Sadık bey size de kazasız sürüşler. @overcloud haklı olabilirsin. Bunu bir kadın yazmış olabilir. Fakat bana otomobili olan bir erkek gibi geldi.
    Hangi mantıkla kendi aracının o park yerini benim aracımdan daha çok hak ettiğine inanıyor bunu sormak istiyorum. Öyle ulu orta da bırakmadım yine çimlere doğru dibine sıfır girerek bırakmıştım 2 gece.
    Sağduyulu yorumları tekrar tekrar okuyorum sakin olayım diye. Birkaç yıl önce olsaydı daha hızlı kaynayacaktı kanım ama artık sorumlu olduğum bir ailem de var.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    böyle şeyler için kavga etmeye gerek yok. tartışma tabi k olur sonuçta hakkınızı savunuyorsun ama unutma ki motosiklet çok kolay zarar görecek bir şey ve göz bebeğimiz. o yüzden sakin ve yapıcı olmakta fayda var

Motosikleti
    pcx
    Evet birader boşver bir an kızgınlıkla bende kendime yapılmış gibi hissettim fevri davrandım.Bütün gün yollarda görünmeyen ne belalardan kazalardan korunuyoruz, bırak boşver buda görünen bela yolver gitsin

osim2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Hocam durum rahatsızlık verici olmuş aslında ama kavga işin çözümü değil bunu mutlaka bilin. Birde hergün karşılaşabileceğimiz insanlarla kavga etmek sizi de orada rahatsız etmeye başlar. Ayrıca birde işin resmi bölümü var kişi sizden şikayetçi olursa haklıyken haksız olursunuz.Tabii bunları söylemek daha kolay uygulamak daha zor. Çünkü benzer bir durum başıma geldi. Malesef sitemizde otopark var motorsiklet yeri yok. Bende toplantıda dile getirdim kibarca bindiğim motor sizin bindiğiniz araçlarınızdan daha pahalı bir motorsiklet ve bisikletleri koayacak yer yapalım hepimiz motor ve bisikletleri oraya koyalım dedim. Herkes benim çocuk eve çıkarıyor yok bodruma koyuyor dedi bende aslında öyle olmadığını bütün herkesin apartman girişindeki boş yere bisiklet koyduğunu söyledim. Eğer bunu yaptırmazsak benimde o yeri kullanacağımı(motorumun güvenliği için) böylece oraya kimseye bisiklet koyacak yer kalmayacağımı söyledim. Masrafa gerek yok dediler.Bende motora alarm taktırdım bir branda aldım. Apartamn girişince engelliler için rampa zaten vardı. Aldım motoru içeri koydum. Ben terslik yapmadım sadece sözümü tuttum .Bir kişi dokunsa aparmtanın girişinde bir bağırıyor herkes duyuyor böylece kimse dokunmaz oldu. Ben komşulara şunu özellikle söyledim ama sizin bisikletler 300tl benim motorum bir araba parası bakın ben apartmandaki düzenin korunması için bunu dışarı koymayı göze alıyorum benim için içerisi çok çok iyi yağmur yok kar yok gelin yaptıralım yok dediler benim daha çok işime geldi. Şimdi ses çıkaran yok niye içeride diyen yok çünkü sebebini herkes biliyor. İşin özü hocam toplantıda durumu dile getir hatta şimdiden toplantı iste hakların eşit olduğunu sana çözüm sunulması gerektiğini dile getir(kendi çözümünü sun kibar bir şekilde). Olmazsa alternatifini belirt ki aba altından sopa göstermek dediğimiz iş. Umarım çözülür.
    Salih_T bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim niyetim aslında araç yerini işgal etmek değil, ki öyle bile olsa biz araç degil miyiz yahu?
    Uygun dille başlayacam önce bulursam bu kişiyi.
    Önce şunu anlamak lazım. Asarak keserek toplum içinde uzun vadede huzurlu yaşayamazsınız.
    Burada insanı sinirlendiren şey kaynak kullanımındaki düzensizlik sebebi ile kendisinin zora düşmesi.

Olaya biraz empati ile bakarsak.Düşünün ki sizin aracınız var ve başka birinin motosikleti sebebiyle kendi oturduğunuz sitede düzgün park edemiyorsunuz. Hemde aslında kaynaklar düzgün kullanılsa herkes park edebilecekken.
    Emin olun gerçekten çok sinir bozucu olur.

Size Tavsiyem Site toplantısında şuna benzer bir konuşma yapmanız.
    "Önce şunu belirteyim ki bu sitede herkes aidatını veriyor ve ortak alanları eşit şekilde kullanma hakkına sahiptir.
    Biliyorsunuz sitemizde araç park yeri sıkıntısı var. Aracının parkında sıkıntı yaşayan bir komşumuz haklı olarak duruma itiraz etmiş ve benden motosikletimi başka bir yere bırakmamı isteyen bir not bırakmış.
    Fakat sitemizde motosikletler için uygun bir alan ayrılmadığı için motosikletimi başka bir yere bırakamıyorum.
    Eğer düzenleme yapılıp motosikletler için küçük, düzgün bir alan ayrılırsa. Sanırım herkes mutlu olacaktır."

Bu şekilde ki tavır bir taşla çok kuş vurmanızı sağlar

1 - Herkesin gözünde pozitif olumlu bir imajınız olur.
    2 - Komşularınızla kötü olmazsınız. Bırakın yönetimin sorunu olsun
    3 - Sorun halledilmiyorsa benimde yapacağım birşey yok diyerek dik duruşunuzu korumuş olursunuz.
    4 - Eğer yönetim bu alanı yaparsa. Sorunduz şimdikinden daha düzgün bir park alanına sahip olursunuz ve içiniz rahat olur.
    ozwizard, crxforever ve ugurcan88 bunu beğendiler.

Tamam Motosiklet de Bir Araç, Bisiklet de, Fakat Otomobil Park Etmek Nekadar Zor ise Motosiklet Park Etmek Bir Okadar Kolaydır.
    Ayrıca Not da Belirtilmiş;
    " Araç Park Yeri Dışında " diyerek Hata Etmiş Fakat " Sadece Motorun Park Edileceği Bir Sürü Yer Var " Anlayışlı Olun..

Motosikletinizi Koyabileceğiniz O Bir Sürü Yere Park Ediniz.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Sende kendi motoruna "sikayetci olan arkadas biraz ozguven gosterip iletisim bilginizi yazin ki Sizinle en kisa zamanda iletisime gecebileyim." diye not birak.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Küfür edicektim kendimi zor tuttum.

Hayır birde , lütfen başka yere park edermisiniz değilde . Park et !

Belirtmeden geçmiyim. Ben 18 yaşındayım. Benim başıma gelse anında kavga çıkar açık ve net.
    Fakat sizinde dediğiniz gibi sizin bir aileniz ve sorumluluğunuz olduğu için bence öncelikle tatlı dille halletmeye çalışın. Olmassa hukuki yollara başvurun.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    300-500 paraya kıyıp her tarafı kapalı otopark yap motoruna.
    Nerde oturuyorsun?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    gerçekten sinirlenilecek bir olay. her daireye bir araçlık yer düşüyorsa eğer bunu söylemeye hakkı yok.
    çok terbiyesiz bir komşuymuş. isim yazmaması veya direk bir şey soylememesi de cesaretini gösteriyor.

O tehditvari notu göz önüne alıp da motosikletinizi kıyıya köşeye bir yere çekerseniz 'yazıklar olsun size' derim açık ve net. Notun sonunda yazan kişi 'yer kaplamayacak bir yere koymanız mümkün mü?' gibi güzel bir dille yazsa şahsen ben olsam gerekirse en güvensiz yere koyar ama o güzel notu yazan arkadaşı kırmam. Ancak ünlem işaretleri ile (!!!!!!) emir verircesine not bırakan birisinin de lafını dinlemek haklı olduğun halde boyun eğmek olur. Bence tam bir araba yerini kaplayacak şekilde motorunuzu park edin (daha önce notu aldığınız yere ki muhtemelen yazan kişi aracını oralara park ediyordur) ve evinizin penceresinden, balkonundan gözlemleyin. Kim olduğunu bulduktan sonra da evini dairesini öğrenip (saldırgan bir şekilde değil) yüzleşmeye, derdini dinlemeye gidin. Bunun sonucunda ya çayınızı içer dost olursunuz derdinizi anlatarak, anlaşarak ya da cins bir herifse ya kavga çıkar ya da hukuki yollara başvurursunuz. Gelişmeleri yazarsanız sevinirim, bekliyoruz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)