Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM DUKE 200 KULLANCILARI (İyi ve kötü yönleri)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Evet abilerim ve dostlarım bugün irtibari ile almış olduğum motorda fabrika çıkışlı arka lastiği çıkarıp Pirelli Diablo Rosso 2 takılarak bana verilmiştir. Motorda fark ettiğim çok seri ve atik bir kalkışı olduğu. Amasörleri çok yumuşak ve motor çok hafif. Habire motor yüksek devirlerde çok vites istiyor hani habire vites atmak ya da düşürmek zorundasın. Tork olarak çok güçlü bi motor sınıfına göre (bence). Orjinal egzoz sesi aşırı böyle gür ve tok çıkıyor resmen 'Ben geldim laaan' diye bağırırmış gibi :D Çok seri kalkıp seri hızlanıp yüksek viteslerde ve devirlerde daha fazla basmayan bi motor. Artçı varsa arkada Allah yardımcısı olsun diyebiliceğimiz bir motor bide ben bindim arkaya ve ayaklarım süren kişinin en son kafasına geliyordu (Nerden bileyim o kadar seri kalkıp hızlandığı arkadaş neye uğradığımı şaşırdım :DDD)
    Kötü yönleri:Selesi çok rahatsız ediyor otururken kbyında kıçım kaşınıyor adeta :DD artçı selesi çok havada ve küçük gündüz vaktı çok güneş varsa kilometre saatini görebilmek için kör olmaya çalışıyorsunuz resmen ekipman servisi yedek parça ve parçaları çok pahalı baya hemde
    İyi yönleri:Diablo Rosso 2 taktıktan sonra resmen motor asfalta yapışıp 'Bırakmaaam' diye sana sesleniyor.Frenleri çok iyi bence baya iyi hemde.Habire vites atmak bi acemiye göre biraz zor gelebilir ama bi süre sonra vites atmaya düşürmeye alışıp fark etmeden kendini fazlasıyla geliştirip artık istemsizce yapmaya başlıyorsunuz.Ve çok güçlü torku olması sebebiyle ve 42 TL'ye 300-350 KM gidebilmesi ayrı bir güzel yanı.Tasarımı oturuş pozisyonu gidonun uzunlugu ve sürücüye olan yakınlığı sonracığıma agresif bir tipi olması adeta trafikte ve gidilen yerde bir bana ikinciyi baktırıyor.

Bu kadar şuanlık eklemek isteyen varsa eklesin arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    6 vereyim bana sat

edit: diğer başlığa atacaktım yanlış oldu :D
    hayzinger bunu beğendi.

Ktm iyi motordur da hırsızların birinci önceliğinden
    hayzinger bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 vereyim bana sat

edit: diğer başlığa atacaktım yanlış oldu :D
    İlk göz ağrım ilk vitesli motorsikletim bu motorun parasını çıkarabilmek için öğrenci olmama rağmen bilmem kaç takla attım maalesef üzgünüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Bizim otoparkımız yok bahçemiz var ama indiremem çünkü aile ) Bugünlük arkadaşların garajında kalıcak. Ben bunu nasıl dışarı park halinde bırakabilirim ? Ne önerirsiniz

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı hayzinger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk göz ağrım ilk vitesli motorsikletim bu motorun parasını çıkarabilmek için öğrenci olmama rağmen bilmem kaç takla attım maalesef üzgünüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Bizim otoparkımız yok bahçemiz var ama indiremem çünkü aile ) Bugünlük arkadaşların garajında kalıcak. Ben bunu nasıl dışarı park halinde bırakabilirim ? Ne önerirsiniz
    bizim binada kapalı garaj var yinede motorumun ön iki diskinin ikisine de birer adet disk kilidi, arka diske de bir disk kilidi ve spy500 tarzı alarmını aktif ediyorum toplamda 3 disk kilidi + alarm.Eğer dışarıda bırakacak olursam arka tekeri zincir ile sabit bir yere bağlıyorum.Hepsini yapmak 1 dakikamı alıyor ve gece kafamı rahat koyuyorum yastığa.
    hayzinger bunu beğendi.

Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim binada kapalı garaj var yinede motorumun ön iki diskinin ikisine de birer adet disk kilidi, arka diske de bir disk kilidi ve spy500 tarzı alarmını aktif ediyorum toplamda 3 disk kilidi + alarm.Eğer dışarıda bırakacak olursam arka tekeri zincir ile sabit bir yere bağlıyorum.Hepsini yapmak 1 dakikamı alıyor ve gece kafamı rahat koyuyorum yastığa.
    Bütün bunları yaptığınız için kendinizi rahat hissediyorsanız, ne mutlu size. Gasplar memleketi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Benim pek kafam rahat değil de..

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    kotu yan mı :D oyle bir yanı yok ve en zevk aldıgım motordur abs li ise bal şeker :D lastikleri degiştir bak keyfine babus 138 i gecmiyor ama sehir içinde tam apaci
    hayzinger bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kotu yan mı :D oyle bir yanı yok ve en zevk aldıgım motordur abs li ise bal şeker :D lastikleri degiştir bak keyfine babus 138 i gecmiyor ama sehir içinde tam apaci
    Valla abi arka lastiği arkadaşa Pirelli Diablo Rosso 2 ile değiştirmiş sence nasıl gider bu motora yol tutumu ya da kayar mı virajları nasıl alır nasıl yani çabuk ısınır mı ? Bilgin var mı

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Ben 1buçuk yıl kullandım ve sırf egsoz sesi sürerken bile çok duyuluyor diye sattım, kafam şişiyordu. Enteresan bir şekilde ses yavaşta gitsen hızlıda gitsen duyuluyordu

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1buçuk yıl kullandım ve sırf egsoz sesi sürerken bile çok duyuluyor diye sattım, kafam şişiyordu. Enteresan bir şekilde ses yavaşta gitsen hızlıda gitsen duyuluyordu
    bende 390 Duke var; 70-80'le falan giderken egsozu esinti sesinden seçemiyorum bile. 200'lük daha mı fazla bağırıyor?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 390 Duke var; 70-80'le falan giderken egsozu esinti sesinden seçemiyorum bile. 200'lük daha mı fazla bağırıyor?
    Valla ben ilk gördüğümde egzoz delik falan sanmıştım ama kendi egzozuymuş o biraz motorun gücü ve egzoz kalitesiyle alakalı :D

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Hızlı giderken bile rüzgar egsozun sesini alıp götürmüyordu, aksine çok aşırı ses duyuyordum, tıkaçsız binmek imkansız gibi birşeydi, sırf bu yüzden sattım. Yoksa güzel motor, bide ilk 2 vites çok hassas dozajlamak baya sıkıntılı.yaş 32 boy 183 kg 90

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı giderken bile rüzgar egsozun sesini alıp götürmüyordu, aksine çok aşırı ses duyuyordum, tıkaçsız binmek imkansız gibi birşeydi, sırf bu yüzden sattım. Yoksa güzel motor, bide ilk 2 vites çok hassas dozajlamak baya sıkıntılı.yaş 32 boy 183 kg 90
    Benim şuan ilk motorum yani vitesli olarak. 4-5 Sene scooter kullandım hep. Sizce bi sıkıntı yaşarmıyım ? İlk aldığım günden beri binemiyorum şuan kask olmadığı için :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Benim şuan ilk motorum yani vitesli olarak. 4-5 Sene scooter kullandım hep. Sizce bi sıkıntı yaşarmıyım ? İlk aldığım günden beri binemiyorum şuan kask olmadığı için :D
    gaz koluna hede-hödö yaptırmadıkça bi şey olmaz, lastikleri değiştirdim dedindi galiba... bi süre arada başkasının daha güçlü bi motoruna binmezsen, gücü de yeter

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz koluna hede-hödö yaptırmadıkça bi şey olmaz, lastikleri değiştirdim dedindi galiba... bi süre arada başkasının daha güçlü bi motoruna binmezsen, gücü de yeter
    Dediğim gibi şuan lastikler Pirelli Diablo Rosso 2 lastikler nasıl ?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Dediğim gibi şuan lastikler Pirelli Diablo Rosso 2 lastikler nasıl ?
    Kaliteli lastikler.İşini görür.Çabuk tükendiklerini duymuştum ama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)