Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adamın zaten 1 mesajı var ifşa etseniz ne olacak foruma girmiyorki .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adi adem terzi dedin degil mi Hasan bu arkadaşın. Nickini biliyor musun? Kendisinde aciklama yapsa çok şık olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Bu arkadaş mı?
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...zi-100810.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Bu arkadaş mı?
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...zi-100810.html

CSI: İstanbul şubesi

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Selamlar arkadaslar,
    Ben stajer avukatim zaten tanıdık avukatta varmis, bu seneryoda yapilabilecek cok sey var ama fikrimce en sagliklisi kaza tutanagini kendi el yazinla doldurmadiysan sadece imzaysa kaza sokuyla karsi tarafca yazilan tutanagi imzaladim, fakat seneryo bu sekilde oldu deyip fotograflarla ve taniklarla ilk tutanaga itiraz edersin. Yeni tutanaga gore sigortaya basvurursunuz gerekli islemleri gerceklestirirsiniz. Savciligada ilgili tehditle ilgili suc duyurusunda bulunursunuz, kaza sonrasi daha pahali olan motorunun masraflarini bana odetmeye calisiyor hatanin onda oldugunu soyledigimde ise beni tehdit etti diyerek. Geregi ne ise yapılır. Onun anladigi dil bu olur bence gecmis olsun tekrar. Kazasiz surusler
    g1m71, hasansonmez ve numangokce bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Olayi yeni ogrendim o fazeri suren kisi ile 3 kez gezi yapmistik motorcular net grubu olarak.facebook ta motorcularnet uyesiyiz.fazla konusmuslugum olmadi.fazeri alali 2 hafta bilemedin 1 ay olmadi.cbr 125 yada 250 den gecti.yani henuz 600 cc tecrubesi yok
    .zaten her ne olursa olsun arkadan vuran sucludur.takip mesafesini korumadiysa yuzde yuz sucludur!
    .kimse seninle ilgilenmedimi tutanak tutulurken?
    Kardesim niye alttan aliyorsun ?
    Kusura bakma ama sucsuzken suclu duruma kendi kendini dusuruyorsun.
    Diyosunki fazer buyuk makine
    Kimse kusura bakmasin fazer deyil bmw s 1000 rr olsa dahi ve hakliysam hakkimi soke soke alirim !
    Mal canin yongasidir, boyle durumlarda kardesim dahi olsa acimam hakliysam alirim hakkimi !
    Gecmis olsun.
    Su genc kardesimizi soguttunuz kimse ilgilenmemis sanki ?
    Tutanak tutulurken yardimci olsaydinizya keske.
    Adem terzi fazeri kullanan .
    g1m71 bunu beğendi.

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Kaza tespit tutanağına itiraz etme hakkın var imzan olsa dahi.
    Olayın şokuyla imzaladım der, kaza yeri fotoğraf ve şahitlerini gösterirsin olur biter.
    Benim anlamadığım senin orada neden yanlız kaldığın gece geç saatlere kadar? Kimse yanında kalmadı mı?
    Lucasin yazdiginida yeni farkettim, kesinlikle hakli ve o yorede genc bir arkadasimizin yalniz birakilmasini, kaza tutanagi tutulurken bu hataya ortak olup dogru yolu sana gostermeyen bütün tecrubeli arkadaslari da kınıyorum.
    barodi, g1m71 ve hasansonmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    Facebook ta motorcular.net grubun adı.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Bu tür etkinliklere ve gezilere çok hevesim vardı , bu saatten sonra işim olmaz , adamı resmen canlı canlı yemişler .
    g1m71 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür etkinliklere ve gezilere çok hevesim vardı , bu saatten sonra işim olmaz , adamı resmen canlı canlı yemişler .
    bu tür gezilerden cayma her gezi de böyle g... yok bu sadece istisna geziye çıktığın adamlar seni yolda bırakmaz hasan ı bırakmışlar geçmiş olsun...
    g1m71 ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Simdi aklima geldi cbr 250 deyil cbr 125 ten direk fazere gecti ve 2 haftalik fazer surucusu bu adem terzi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:24 ----------

Millet bosuna demiyor 125 lik motordan 600 luk motora gecmeyin diye sonunda iste boyle istenmeyen durumlar ortaya cikiyor ve bu muhtemeldi.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Günaydın Beyler,

O gün bende oradaydım. Fazer'li arkadaşımızın Hasan kardeşimize tehdit vari konuşmasını ve ya yazmasını gerçekten tasvip etmiyorum!

Ancak o gün suçlu Fazer olsa da (arkadan çarptığı için) Hasan'da dahil neredeyse herkes, Hasan'dan dolayı bu kazananın meydana geldiğini düşündü ve mağdur Fazer oldu.Tabi makinesi daha yeni ve kıymetli olduğu için. Hasan'da çok üzgündü ve bu senaryonun alehine yazılmasına itiraz etmedi tam aksine mahçupluğunu evrak üzerinde suçlu duruma düşerek telafi etmeye çalıştı.

Şimdi Hasan neden vazcaydı anlamadım belki de Fazer'li arkadaşın davranışı yüzündendir.Ya da Hasan'ın tekrar aklına birileri girdi ve aslında haklı olduğunu anlattı. Aslında orada aralarında anlaşmışlardı ama sonra ne olduysa böyle olmuş.

Bu arada Hasan yaşın 17 ehliyetin var mı?

Bazı kişiler ben bir daha böyle gezilere katılmam yazmışlar. Eğer kurallara uyar, takip mesafesine uyar, limitlerinizin dışına çıkmazsanız, evvel Allah hiç bir şey olmaz!

Tekrardan geçmiş olsun.

Kalın sağlıcakla.
    rahmi34 ve ugurcan88 bunu beğendiler.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Beyler,

O gün bende oradaydım. Fazer'li arkadaşımızın Hasan kardeşimize tehdit vari konuşmasını ve ya yazmasını gerçekten tasvip etmiyorum!

Ancak o gün suçlu Fazer olsa da (arkadan çarptığı için) Hasan'da dahil neredeyse herkes, Hasan'dan dolayı bu kazananın meydana geldiğini düşündü ve mağdur Fazer oldu.Tabi makinesi daha yeni ve kıymetli olduğu için. Hasan'da çok üzgündü ve bu senaryonun alehine yazılmasına itiraz etmedi tam aksine mahçupluğunu evrak üzerinde suçlu duruma düşerek telafi etmeye çalıştı.

Şimdi Hasan neden vazcaydı anlamadım belki de Fazer'li arkadaşın davranışı yüzündendir.Ya da Hasan'ın tekrar aklına birileri girdi ve aslında haklı olduğunu anlattı. Aslında orada aralarında anlaşmışlardı ama sonra ne olduysa böyle olmuş.

Bu arada Hasan yaşın 17 ehliyetin var mı?

Bazı kişiler ben bir daha böyle gezilere katılmam yazmışlar. Eğer kurallara uyar, takip mesafesine uyar, limitlerinizin dışına çıkmazsanız, evvel Allah hiç bir şey olmaz!

Tekrardan geçmiş olsun.

Kalın sağlıcakla.

Abi söylediklerine keskinlikle katılmıyorum.

Al hocam mailleşmeleride döküyorum buraya ne derse dersin artık.
    Ama hem benim sigorta fazerı ödeyecek hem cebimdem kendi motorumu ödeyeceğim ?
    Zaten yapacağım şeyde buydu ! Suçsuz olduğum halde nitekim evden de yediğim fırçayla seçenek sunmak zorunda kaldım.
    Ehliyetim ruhsatım her şeyim tam !
    Kusura bakma abi sana çatıcam ama yola çıktığın adamların ehliyetinin bile olup olmadığı hakkında fikrin yoksa sorumsuzsun.
    Beni orada bırakmalarını ben istedim o konuda kimseye vebal yüklemem.
    Ayrıca bu tarz gezilerde 1 değil 2 tane oluyor bence bir tanede yamaha cublu vardı.
    Hem tehdit vari konuşmayı geç beddua ne abi ? Bana bunu söyle tamam dicem e zaten yapmışın yapacağını ?
    Ayrıca arkadan vurmamış olsa ne benim amortisör dağılcak ne çatal yamulacak.
    Olayda vazcayma da felan yok ayrıca vazcayıyor olsam gel adam akıllı orjinal tutanağı tutalım demezdim.

İlk mail;

Abi selam,
    Ekte sana lazım olacak belgeleri yolluyorum.
    Ayrıca evde babamla felan konuştum e madem sen böyle yapıyorsun karşı tarafta seninkisini karşılasın dedi.
    Motosikletteki mevcut hasar;
    Ön amortisör takımı (Montaj dahil):350
    Fren merkez sistemi:150 lira tutuyor.
    Ekstra bir şey çıkarsa problem değil cebimden hallederim.
    Ayrıca sigorta primi 100 liradan bir daha ki sene 200 lira gibi bir rakama yükselecekmiş.
    Uzun lafın kısası senden 600 lira talep etmek mecburiyetindeyim.
    Öğrenci olmasam hiç bu kadar sıkıntıya bile girmem ama benimde yapabileceğim fazla bir şey yok.
    Bunları telefonda söylemeye çekindiğim için buradan yazıyorum,mümkünse buradan dönüş yaparsan sevinirim.

adem ;

yaa bak kardeşim sen orda oyle bir olay yaşamamış olsan ben zaten yolumda devam etmiş olacaktım gerçekten benim kusurum olsa sana laf bile ettirtmem herşeyini karşılarım ama burada benim hasarıma neden ve senin hasar gormedeki neden sen değilmisin sonucta zaten depoyuda sordum buyuk bir ihtimalle vakumla çektirilip boyanıcak zaten benim motorun satarken parası düşmüş olacak

Ben ;İşin aslı sen takip mesafesini korumadığın için bana çarptın ve benim hasarım arttı. Takip mesafesi hızının yarısı kadar olmalıydı. Madem ben haklı olduğum halde ben zarar göreceğim şimdi sigorta firmasına kazanın nasıl olduğunu bildiriyorum ve ekteki fotoğrafları gönderiyorum. Artık sigorta şirketi kimin haklı olduğuna karar verir. Bende motorumu servise bırakıyorum. Bu durumda kazada kim kusurlu ile onun sigortası öder parayı. Benim için sorun yok. Geçmiş olsun abicim. Biz insanlık yapalım dedik.Ayrıca bu dediğimi yapmaktan yana değilim evrakta sahteciliğe girer ki benim yaşım 17 her türlü sıkıntı çıkar başına...

adem;
    Napıyorsan yap sen gerçekten karaktersiz biriymişin sana hakkımı helal etmiyorum allahım sana daha buyugunu verir inşallah o zaman anlarsın beni

ben;
    sende karakter vardı da motorları neden kaza yerinden çektirip başka biyere taşıtıp tutanak tutturdun? Kendini haklı çıkarmak için mi?

Neyse uzatmıyacağım tekrar geçmiş olsun aynı dileklerinizi sizede sunuyorum...

Sigortacı mı aradım orjinal tutanak tarzında ihbarımıda yaptım ne olucaksa olsun artık...

Ben;
    Hayırdır abi dedik kardeş dedin ?

İşler ters dönünce mi böyle olduk ?

Ha şunu da söyleyeyim öyle tehditle felanla buradan atar yapma bence.

Gerçekten gün gelir közüm karadır herkese eyvallah çekerim herşeyi alttan alırım ama öyle ağzına vur ekmeğini al cinsinden de değilimdir.

Burada sana klavye delikanlılığı yapmayacağım ama anam avradım olsun havada kalan tehditlere pabuç bırakmam merak etme.

Bizim tayfadan dedik abidir dedik kalleşin teki çıktın ama ant olsun senle uğraşıcam haberin ola.

Denk gelme yani ister 5 kişi ol ister 10 kişi.Evime de beklerim gıram yüreğin varsa.... Dahada yazma bence işin sonu kötü bitecek hade eyvallah rastgele.

Bunların haricinde telefonda baya şiddetli bir tartışmamız var onunda telefondaki uygulamada kaydı var.
    Ettiği lafları düşman düşmanına etmez.

Erdem abi tutanak felan hiç umrumda değil dediğim gibi zaten imzamım hükmü yok karakola gidip böyle böyle dediğim anda bana orada jandarma tutanağı verilecekmiş.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Eyvah, konu yavaş yavaş kayıyor.
    Arkadaşlar o gün ben yoktum. Şehir dışında idim. Müsait olsam ben de onlarla olmak isterdim. Olayı daha sonra arkadaşlar anlattığı için biliyorum.
    Hasan'ın sevdiği ve güvendiği diğer abileri onun ile birlikte idi.
    Yazdıklarınız kimseyi boşuna incitmesin, lütfen dikkat edelim. Kalp kırmak çok da ucuz olmasın.

Anladığım kadarı ile orada rapor konusunda bir "boş bulunma" olmuş. Ben duyduğumda Hasan'a "hiç iyi etmemişsin,
    senelerce yüksek sigorta primi ödersin böyle yaptığın için" dedim.

Anladığım kadarı ile Hasan bunun üzerine Hasan hareketlendi. Kendimi müsebbip görüyorum, sanki Hasan'ı ben kışkırtmış gibi oldum. Allah'ta biliyor ya orada olsam böyle bir raporun yanlış olduğunu söylerdim. Tabi dinlerler dinlemezler kendi bilecekleri iş olurdu.

Gene Fazerlıyı anlamaya çalışıyorum. Sanırım 1 ay olmuş motoru alalı, okuduklarımdan öyle anladım ve üzülmüş belli ki, bir çare üretmiş.
    Ürettiği çareye kendi inanmış, Hasan vazgeçince de hayal kırıklığı öfke ye dönüşmüş.
    Salim kafa düşününce inanıyorum ki, o da davranışından vazgeçecektir.

Baksanıza yukarıdaki satırlara. Hasan'ın abi gibi sevdiği adamların, beraber bir yere gidilirliği kalmamış. Hasan'ın sa böyle düşündüğünü sanmıyorum.
    Demek ki hepimiz zan altında şaşırıp maksadımızı aşabiliyoruz.

O yüzden biri hakkında ifadelerimiz de (sadece bu konu için söylemiyorum) geri dönülmesi zor ifadelerle çerçeve çizmektense, o kişiyi davranışından vazgeçirip tekrar kazanmak üzerine konuşmalar yaparsak çok daha faydalı olur.
    Hele ki orada olmayıp, sadece okuduklarımız ile yorum yaparken buna daha da dikkat etmek lazım. Yanlış anlıyor olmamız hiç de küçük ihtimal değil zira.

İyi niyetlerle oluşturulan ilişkilerin zedelenmemesi için ve yıllara yayılan dostluklar kurulabilmesi için buna dikkat etmek gerektiği kanaatindeyim. En azından ben böyle kurdum.

Bakın ne güzel bir stajyer avukat arkadaşımız ihtiyacı olan bir arkadaşımıza bilgi vermiş. Hepimiz de bundan (sanki kendi başımıza gelmiş gibi) faydalandık.
    Sitede onlarca konuda pek çok aydınlatıcı bilgi var. Hepimiz pek çok şey öğreniyoruz.
    Sadece motor da değil,
    tüm mesleklerden arkadaşlar var, neler neler paylaşılıyor burada.

Şimdi sizlerden ricam herkes yazdıklarını tekrar okur mu?
    Acaba yazdıklarımız neyi kolaylaştırıyor?

Fazerlı "adem terzi" bu başlığı okusa, sizlerin yazdıkları sayesinde mesaj yazıp " o bendim. kusura bakmayın yanlış anlama olmuş" demesi mi kolaylaşır yoksa "uza oğlum buradan" demesi mi? hangisi faydalı?

Turda orada olanlar okursa "bak bunları düşünmemiştim, bir daha dikkat edeyim." mi der, "ulan nerden girdik abuk sabuk adamların arasına" mı der?

etkinliği düzenleyenler "ulan bir daha bu işlere kalkarsam Ankara'nın dikmeni..." mi der? gerekli dersleri mi çıkarır?

bu siteye, bu aileye katılmak isteyen yeni üyeler okuduğunda "ulan nereye geldik, kaç kaç kaç" mı der, yoksa "bu siteden öğrenecek çok şey var" mı der?

Ukalalık için özür dilerim.
    Kimseyi incitmeyin derken, yazdıklarım, eleştirir gibi oldu aslında.
    O yüzden ben incitti isem özür dilerim.
    Kimsenin iyi niyetinden zerre şüphem yok.
    17 yaşına bir gencin bu serzenişi herkesin vicdanına dokundu, farkındayım.
    Kimseyi eleştirmek amaçlı değil sadece fikrimi beyan etmek amaçlı yazdım bunları.
    Herkese sevgiler...
    ugurcan88, ahmetersoz1 ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Caner abi haklısın fakat bendeki kayış koptu.
    Bu kadarı fazla tamam kendine göre haklı yönleri vardır belki tamamen kendisi haklıdır ona bir şey demiyorum.
    Ama sırf beni de mağdur etmek amaçlı yapabileceği ne varsa yaparak ayrıyetten hem tehdit edip hem de beddua okuyorsa.
    Ben o adamın kalıbına......
    Ne diyim başka ? Bu konuyu buraya taşımamın nedenide bu platformdan haberleşip buluşuyor olmamız.
    Hani dediklerin belki normal birisi için çok doğrudur ama bu adam için geçerli olduğunu düşünmüyorum.
    Sigorta priminin yıllarca ödenmesi konusunda da motosiklet babamın üstüne,ayrıca babam taksi durağı işletmeciliğiyle uğraştığı için 12 tane onun üstüne araba var (plakalar bizim değil :().
    Hani onun yaptırma masrafından daha fazla oluyor.Ya neyse konuş konuş aynı yere geliyorum.
    Yapacağım şey belli,aman diyim bir başkası da benim yaptığımı yapmasın sözlü güven herkesle olmuyor...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta priminin yıllarca ödenmesi konusunda da motosiklet babamın üstüne,ayrıca babam taksi durağı işletmeciliğiyle uğraştığı için 12 tane onun üstüne araba var (plakalar bizim değil :()
    Özür dilerim Hasan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak istememiştim.
    kngsze ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.
    === Eğitim Şart ===

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    öncelikle üç arkadaşa da geçmiş olsun... artçının yaralarını ben temizlediğim için şu anda bile çektiği acıyı tahmin edebiliyorum... bu başlığı da daha yeni farkettim o yüzden geç yazıyorum... CBF600 ve Fazer600'ü geziye davet eden bendim. ikisi de facebooktaki grubumuzdan arkadaşım olur. Dolayısıyla kendimi sorumlu hissediyorum, en az etkinliği düzenleyenler kadar... Burada etkinliğe katılmayan, yaşanan kazayı bilmeyen kişilerin tanımadığı kişiler için hakarette bulunmaları hoş olmamış, kendilerini kınıyorum... Kazaya gelecek olursak, maalesef iki arkadaş da suçlu durumdalar:
    Hasan, karşıdan gelen arabanın paniğiyle gidon hakimiyetini kaybetti,
    Adem, takip mesafesini korumadığı için kazaya karıştı;
    Ancak şöyle bir durum var, Adem Hasan'ın motoruna arkadan çarpmadı... Hasan'ın motoru kayıp bariyere çarparak yola doğru savruldu, bu sırada yanına kadar gelen Adem'in motoruna çarparak üstüne doğru devrilmesine sebep oldu... kazadan sonra herkes iyi niyetle olaya yaklaştı... Kimseyi koruduğum veya savunduğum için değil kendi aklımdan geçeni söylüyorum. Oradaki herkes fazerdaki hasarın büyüklüğünden (kafa karenajı, ayna, sinyal, depo) ve kazanın başlangıcının sebebinin hasanın panikleyerek kaymasından kaynaklandığını bildiği için ortak karar alınarak denildi ki: suçlu apache gösterelim... ancak kanımca herkesin düşüncesi yüksek hasarlıyı sigortadan yaptırıp az hasarlının ortak yaptırılacağı yönündeydi. ben de bu şekilde düşünüyordum. Sonrasında tutanağın tutulması esnasında aranızdan ayrıldım ve ne yaşandı, ne konuşuldu bilmiyorum.
    Bu olaydan sonra Adem'in bu şekilde bir tutum göstermesi beni şaşırttı ve üzüldüm... Orada herkes iyi niyetle yaklaşırken sonradan bu şekilde davranmasını tasvip etmedim. Kendisiyle henüz konuşmadığım için onun adına bişey diyemiyorum. Ancak keşke mevzu bu kadar tehditleşmeye falan uzamasaydı... hiç hoş olmamış... bunların da sinirle söylenmiş sözler olduğunu varsayıyorum... siz sorununuzu uzatmadan çözmeye bakın bence... mahkeme falan insanın ömrünü tüketen işler her iki taraf için de... bir de üstüne düşman ediniyorsunuz... Hasan kardeşim, bir büyüğün olarak önerim uzlaşmanızdır... Bence bunun yollarını bulun...
    barodi, SolidRider ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim Hasan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak istememiştim.
    Estağfurullah abi,senin dediklerin zaten mantıklı her insanın az çok tahmin etmesi gereken ama bunları dile dökemediği şeyler.Benim muzdarip olduğum konu zaten para,pus değil insan gibi yaklaşsa belki babamı ikna eder ikimizin masrafını da sigortasız hallettirmeye bile ikna ederdim.Ama böyle yaklaşınca ne bende heves kaldı nede bir şey.
    Yanlış bir görüş olabilir sonuna kadar gidicem gerekirse benim masraflarım ödenmesin 1-2 ay binmem motora ama onunki de ödemmicek!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle üç arkadaşa da geçmiş olsun... artçının yaralarını ben temizlediğim için şu anda bile çektiği acıyı tahmin edebiliyorum... bu başlığı da daha yeni farkettim o yüzden geç yazıyorum... CBF600 ve Fazer600'ü geziye davet eden bendim. ikisi de facebooktaki grubumuzdan arkadaşım olur. Dolayısıyla kendimi sorumlu hissediyorum, en az etkinliği düzenleyenler kadar... Burada etkinliğe katılmayan, yaşanan kazayı bilmeyen kişilerin tanımadığı kişiler için hakarette bulunmaları hoş olmamış, kendilerini kınıyorum... Kazaya gelecek olursak, maalesef iki arkadaş da suçlu durumdalar:
    Ancak şöyle bir durum var, Adem Hasan'ın motoruna arkadan çarpmadı... Hasan'ın motoru kayıp bariyere çarparak yola doğru savruldu, bu sırada yanına kadar gelen Adem'in motoruna çarparak üstüne doğru devrilmesine sebep oldu... kazadan sonra herkes iyi niyetle olaya yaklaştı... Kimseyi koruduğum veya savunduğum için değil kendi aklımdan geçeni söylüyorum. Oradaki herkes fazerdaki hasarın büyüklüğünden (kafa karenajı, ayna, sinyal, depo) ve kazanın başlangıcının sebebinin hasanın panikleyerek kaymasından kaynaklandığını bildiği için ortak karar alınarak denildi ki: suçlu apache gösterelim... ancak kanımca herkesin düşüncesi yüksek hasarlıyı sigortadan yaptırıp az hasarlının ortak yaptırılacağı yönündeydi. ben de bu şekilde düşünüyordum. Sonrasında tutanağın tutulması esnasında aranızdan ayrıldım ve ne yaşandı, ne konuşuldu bilmiyorum.
    Bu olaydan sonra Adem'in bu şekilde bir tutum göstermesi beni şaşırttı ve üzüldüm... Orada herkes iyi niyetle yaklaşırken sonradan bu şekilde davranmasını tasvip etmedim. Kendisiyle henüz konuşmadığım için onun adına bişey diyemiyorum. Ancak keşke mevzu bu kadar tehditleşmeye falan uzamasaydı... hiç hoş olmamış... bunların da sinirle söylenmiş sözler olduğunu varsayıyorum... siz sorununuzu uzatmadan çözmeye bakın bence... mahkeme falan insanın ömrünü tüketen işler her iki taraf için de... bir de üstüne düşman ediniyorsunuz... Hasan kardeşim, bir büyüğün olarak önerim uzlaşmanızdır... Bence bunun yollarını bulun...
    Abi gözünü seveyim daha ne yapayım ? aradım 20 dakika kesintisiz laf anlattım bak böyle böyle gel ortak yol bulalım mahkeme harçlarına bilir kişi raporlarına para bayılmayım.
    Adam umursamız bir tavırla'ne yaparsan yap banane benim elimde imzalı tutanak var ' dedi ?

Ayrıca virajda panikleme konusunda kesinlikle katılmıyorum abi.
    Bilmiyorum dışarıdan nasıl göründü ama bu şekilde düşmemiş olsam gene forumdan bir abi vardı bursalı arka arabadaki doktorlar kurtarmıştı ona benzer bir şey olması muhtemeldi.

Ek olarak da dünde orada bir 600r refujdan aşşa uçmuş.
    Tecrübesini felan bilmem ama sonuçta orada yolunda biraz suçu var.

Motosikleti
    Uğurcan arkadaş,
    Siz Adem Bey'le temasa geçseniz. Durumu aktarsanız,

Arayı bulsak.
    En güzeli gerçek fotolarla gerçek raporu tutmak. Herkes raporda ilgili bölümlere kaza hakkındaki görüşlerini yazar.
    Kararı tramer verir. Uzlaşmak mecburi değil.
    Adem arkadaşta sahtecilikten kurtulur. Bu genç arkadaşımızda ailesine karşı düştüğü mahçubiyetten kurtulur.
    Hasan'ın kimseye suç yıkma gibi bir çabası yok. Olduğu gibi yazılmış bir rapora razı (Değil mi Hasan?)
    Adem Bey de gerçek rapora razı ise bu işi kolaylıkla tatlıya bağlayabiliriz.
    Dediğim gibi herkes kendi açısından kazayı rapora yazar. Tramer de kararı verir.
    Siz yeter ki Adem Bey'le temasa geçin.

(Değil mi Hasan?)

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kngsze ve dockerengin bunu beğendiler.
    === Eğitim Şart ===

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim anlamadığım motosikletleri kaldırıp başka yerde mi tutanak tutturdunuz
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Aynen öyle tek derdim o.
    Bana dediğini göre zaten cebinden ödeyecekmiş kendi masrafını,eee daha ne niye uzatıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım motosikletleri kaldırıp başka yerde mi tutanak tutturdunuz
    Ben talihi yoldan ana yola çıkarken fazera vurmuş şeklinde tutuldu.
    BENİM DE ONAYIMLA,ama sonradan durumlar fazlasıyla boka sardı.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Az önce telefonla görüştüm Adem'le... kendi motorunu kendi yaptırıyor, kaza raporunu falan vermiyor hiç bir yere... Hasan sen de kendi motorunu kendin yaptır dostum... Ancak kaza esnasında arkadan çarpma söz konusu değil... evet takip mesafesini korumadı bunu biliyoruz.. ama yanına gelerek senin motorun üstüne devrildi... uzun lafın kısası herkes kendi masrafını çeksin... olay da bu şekilde kapansın...
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)