Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    hazarozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125ZN
    Hasanla ilk şile gezisinde tanışmıştık, Kendisine hem ruhsal yönden, hemde maddi yönden, yapılan yanlış ve baskılardan ötürü geçmiş olsun diyorum.

Umarım tüm tutarsızlıklar ve tatsızlıklar, daha büyük sorunlara ulaşmadan çözülür.

Sevgilerle
    kngsze ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar gayet net arkadaki motor fazer. Plakası da belli. Orada bu anlattıklarını doğrulayacak şahitlerin varsa trafik sigortasından alırsın parasını.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Öncelikle Hasan arkadaşımıza geçmiş olsun. Fotoğraf net ama tutanağı bu şekilde hazırlamamışlar. Yok olay böyle değildi dese daha sigorta şirketini zarara sokmaktan başı ağrıyabilir.

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Benhur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim, tekrar tekrar geçmiş olsun.
    Bazı arkadaslarimizin akli selim uzlastirici davranislari, bazi arkadaslarimizin karsi tarafa olan sinirleri sitemleri, bazi arkadaslarimizin ise senin orda neden yalniz kaldigini tutanagin neden oyle tutuldugunu sorgulayip abilik yapmalari hep bu forumun renkleri.. dolayisiyla hepiniz iyi ki varsiniz, iyi ki ciddi bir yaralanma da olmamis size.

Hayatta her zaman trafikte her zaman dogruyu yapmak hayat kurtarir. Sizin ise durumu hiç sahsilestirmeden 1.si ya ortak yeni tutanak ya da tarafinca eski tutanaga itiraz seklinde yeni tutanagi tutmaniz 2.si 'evini biliyorum' seklinde yapilan tehditi hukuk ve ahlak cercevesinde çözmeniz ve ve ve en onemlisi yasananlardan ders cikartip keyifle motorunuza binmeniz gerekmekte. Motorundan keyif motorculuktan keyif al ve en onemlisi hayatta kal sevgiler kardesim.
    Olay o kadar basit bir şekilde gelişmiş ki sonrasında böyle bir durum oluşacağı kazayı yapanlar dahil kimse kestirememiş. Ancak insanız biz, kolunuz kırılır olayın şoku yaranın tazeliğinden bir şey anlamayız. Sonrasında çıkar acısı. Burada genç arkadaşım durumu idrak etmiş ve olması gerekeni bir başkasına değil direk muhattabına söylemiş(doğrusuda bu zaten). Yalnız işte o andan itibaren karşı tarafında kafasında,onun için en ideal durum oluşmuş. O da kendince doğrusunu bulumuş(Haklı olmadığı halde).

Şimdi kısaca hata herkesin söylediği gibi genç arkadaşımızda(yanlış bir karar vererek tüm sorumluluğu o an üzerine alıp durumu korumaya çalışmakta).
    Diğer arkadaşımızda kendince durumdan en iyi şekilde çıkar sağlamakta(o da kendince haklı ama sadece kendince).

Hasan için çok iyi bir tecrübe olmuş. Hem motor kullanmakta hem de yaşadığı dünyanın kuralları hakkında.
    Sonuçta ölen yada ciddi bir yaralanma yok. Öncelik bu olmalı.
    Grup gezileri hakkında bir şeyler söylemek gerekirse, kimse grup gezileri hakkında olumsuz düşünmemeli, sonuçta o grubu oluşturan bizleriz yani insanlar. 30 kişilik bir geziden olumsuz bir sonuç çıktıysa eğer herkesi suçlamak ya da yargılamak olmaz. Bir de o anda o grup ta değilseniz bu hiç olmaz.

Grubun tamamına geçmiş olsun. ucuz atlatılmış bir olay.(Birde artçı var işin içinde, feci sonuçlar olabilirmiş)
    Hasan arkadaşımız sorununu çözebilir mi bilmem ancak alıntı yaptığım yazıyı bir iki kere okursa onun için bu durum biraz daha güzel olabilir.
    "Benhur" u tanımıyorum ancak herhalde en güzel yorumlardan birini yapmış bu konu ile ilgili.

Herkes böyle olaylarda sakinliğini, efendiliğini, sağ duyusunu, empati yeteneğini dikkatini ve diğer insani duygularını kontrol edebilirse çözülmeyecek bir sorun olmayacaktır. Yeter ki can kaybı olmasın.

"unutulmasın aynı gün o yolda 2 kaza olmuş ve ölümlü sonuçlanmış aman dikkat, bırakın sadece motorlar hasar görsün gerisi kolay"
    kngsze, Sadık1453 ve Benhur bunu beğendiler.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Kısmet...Elimden geleni yapacağım.
    Bakalım emsali olmayan başka neler başıma gelecek
    Her şey mi beni bulur yaw
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    CRF 250 L
    hasan kardeşim anladığım kadarıyla 18 den küçüksün yani reşit değilsin attığın hiç bir imza geçerli değildir tek başına evlenemzsin bile tutanağa itiraz et baskı altındadır diye bunu sigortaya bildir şahit olacak kişilerden garanti al resimleri topla itirazda bulun her kaza yapan insan suçu başkasında arar düz duvara çarpanlar bile beni biri sıkıştırdı derler fazerli arkadaş uyanıklık yapıp sigortayı tırtıklamak için olayı sana itelemiş 30 tane adam nasıl anlamamış hayret ettim motorları başka yere taşıyıp resim falan ne demek oluyor şunu asla unutma kanun kanundur iyi yada kötü doğru neyse onun peşinden git, daha fazla fazerli arkadaşı arayıp ne kendini nede onu sinir harbi içine sokma moralini bozma, tehtit işinide kafaya takma tehtit adı üstünde laf başka bişi olmaz.
    kngsze, ahmetersoz1 ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    geçmiş olsun hasan ardeşim;hayat dersleri hep bu kadar acımı olacak,diyeceksin hayatın boyunca,ama benden sana şimdiden nasip affına sığınarak,hani derler ya babana bile güvenme , işte o olay gerçekten olabiliyor.ben babamdan bile kazık yemiştim çünki. Eğer kazık yemek istemiyorsan senden başka hiçkimseye asla güvenme, iyi niyetli ol ama kendine sınırlarda koy,ağzından evet çıkmadan önce hayır çıksın ,çıksın ki düşünecek zaman kazan. hayır demek herzaman sana kazandırır.
    barodi bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında sen bu fotoğraflarla o tutanağı geçersiz kılarsın bu fotoğraflarda tali yol yok ve her şartta arkada çarpan suçludur.

Diğer taraftan sabahtan beri geçmiş olsun yazan, destek olmaya çalışan arkadaşların da aslında o gün orada olduklarını, 17 yaşında kaza yapmış bir delikanlıyı bir başına orada bırakıp eve döndüklerini görünce bir sonraki organizasyona katılımı merak ediyorum doğrusu.

Bir sürü insanı toplayıp eğlenmek yada bir yerlere götürmek kolaydır, kalabalık ve kendini gösterme ihtiyacındaki bir sürü delikanlı bu konu da zaten talepkar olacaktır. Ancak bunun bir adım sonrası? Yani bu gün Hasan' ın başına geldi kimse sahip çıkmadı. Alıp motoru kenara koymak değil sahip çıkmak. Aranızda yaşça büyük abileri de vardı ama görüldüğü üzere tek başına kaldı.

Şimdi umarım daha iyi anlaşılmışımdır ufak gruplar konusunda baskı yapmakta. Ne kadar kalabalık o kadar problem. Bu kalabalıklarda At izi it izine karışır bu nedenle çok iyi değildir benim fikrim.

Bu arada bundan sonraki organizasyonlarınız konusunda hem düzenleyicilere hem de katılmak isteyenler için ders niteliğinde bir olaydır bu. Organize edenler bu tip durumlar için hazırlıklı olmalı, katılımcılar ise hem sürüşlerinde hemde başlarına bir şey geldiğinde nelerle uğraşmak zorunda kalacaklarını göz önünde bulundurmalı.

Sahi Hasan, bir abi tavsiyesi sakın ola ki şahit olacak adam arayıp canını boşuna sıkma. Şahitlik yapacak olan insanlar seni gecenin yarısına kadar bir başına ormanda bırakmazdı.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    kngsze, hasansonmez, barodi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sen bu fotoğraflarla o tutanağı geçersiz kılarsın bu fotoğraflarda tali yol yok ve her şartta arkada çarpan suçludur.

Diğer taraftan sabahtan beri geçmiş olsun yazan, destek olmaya çalışan arkadaşların da aslında o gün orada olduklarını, 17 yaşında kaza yapmış bir delikanlıyı bir başına orada bırakıp eve döndüklerini görünce bir sonraki organizasyona katılımı merak ediyorum doğrusu.

Bir sürü insanı toplayıp eğlenmek yada bir yerlere götürmek kolaydır, kalabalık ve kendini gösterme ihtiyacındaki bir sürü delikanlı bu konu da zaten talepkar olacaktır. Ancak bunun bir adım sonrası? Yani bu gün Hasan' ın başına geldi kimse sahip çıkmadı. Alıp motoru kenara koymak değil sahip çıkmak. Aranızda yaşça büyük abileri de vardı ama görüldüğü üzere tek başına kaldı.

Şimdi umarım daha iyi anlaşılmışımdır ufak gruplar konusunda baskı yapmakta. Ne kadar kalabalık o kadar problem. Bu kalabalıklarda At izi it izine karışır bu nedenle çok iyi değildir benim fikrim.

Bu arada bundan sonraki organizasyonlarınız konusunda hem düzenleyicilere hem de katılmak isteyenler için ders niteliğinde bir olaydır bu. Organize edenler bu tip durumlar için hazırlıklı olmalı, katılımcılar ise hem sürüşlerinde hemde başlarına bir şey geldiğinde nelerle uğraşmak zorunda kalacaklarını göz önünde bulundurmalı.

Sahi Hasan, bir abi tavsiyesi sakın ola ki şahit olacak adam arayıp canını boşuna sıkma. Şahitlik yapacak olan insanlar seni gecenin yarısına kadar bir başına ormanda bırakmazdı.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    abi bu şekilde insanları zan altına bırakmam istemem.
    Orada benimle birlikte birisi kalmak isteseydi ben zaten kabul etmezdim.
    Belli başlı sorumluluğu kendim almışım zaten.
    Ki tamer abinin arkasına atlayıp rahat rahat giderim hiç olmadı hasan abiye söylerdim 20 ilede olsa 30 ilede olsa evime kadar götürürlerdi.
    Mevzu o değil bence. Ve bu geziye gelirken bu tarz olayların olma olasılığını hesaba katarak ona göre kendimizi ayarlamamız gerektiğini düşünüyorum.Sonuçta kaza ama kazaya da ben sebebiyet verdim.Belki kaza yaptığım yerden 200 metre önce biraz daha yavaş geçmiş olsaydım orada bu araba bana denk gelmeyecekti diye senoryoları çoğaltabiliriz.Zaten ağvaya gittiğimizde yollardan çok fazla şikayetçi olduğumu belirttim.Nitekim başka yol olmadığından mecburduk gibi bir şeydi.
    Bu benim başıma gelenler en azından örnek teşkil edecek ve bundan sonra YAPACAĞIMIZ gezilerde bunları göz önüne alacağız.

Tekrardan herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ediyorum...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Sadık nolur sen bundan sonraki etkinliklere gelme olur mu? forumu takip eden insanları da gezilerden soğutma... kaldı ki kaza arkadan çarpmadan ibaret değil... öncesinde hasan zaten düşmüştü... dolayısıyla tek bir kişiye suç bulma hastalığından vazgeçin lütfen... aynı şeyi etkinlik organizatörleri için de yapıyorsunuz ama kaza bu en beklenmedik anda başa gelebiliyor. Ayrıca organizatör arkadaşlarla beraber tüm grup arkadaşlarla ilgilendiler... ancak 17-18 yaşına gelmiş ne yaptığının bilincinde bir gence babalık ya da abilik yapmak kimseye kalmamış... kendisi karar vermiş ben bekleyeceğim diye.. daha ne kadar katılmadığınız, bilmediğiniz, görmediğiniz olaylar hakkında atıp tutmaya devam edeceksiniz?
    hazarozan ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadık nolur sen bundan sonraki etkinliklere gelme olur mu? forumu takip eden insanları da gezilerden soğutma... kaldı ki kaza arkadan çarpmadan ibaret değil... öncesinde hasan zaten düşmüştü... dolayısıyla tek bir kişiye suç bulma hastalığından vazgeçin lütfen... aynı şeyi etkinlik organizatörleri için de yapıyorsunuz ama kaza bu en beklenmedik anda başa gelebiliyor. Ayrıca organizatör arkadaşlarla beraber tüm grup arkadaşlarla ilgilendiler... ancak 17-18 yaşına gelmiş ne yaptığının bilincinde bir gence babalık ya da abilik yapmak kimseye kalmamış... kendisi karar vermiş ben bekleyeceğim diye.. daha ne kadar katılmadığınız, bilmediğiniz, görmediğiniz olaylar hakkında atıp tutmaya devam edeceksiniz?
    Abim senin tutumunda yanlış !
    Bilmediği olay hakkında atıp tutuyor diye itham etmeye hakkın yok.
    Adam sonuçta FAZER'da %1 i olmayan insanlığı,iyi niyeti adına yaşadığım olaylardan ders çıkarmamı istiyor.
    Sadece bu olayı burayı taşımam geziyle yada forumdaki insanlarla hiç bir alakası yok.
    Herkes gayet iyi,sıcak kanlı fakat arada böyleleri de çıkabiliyor.
    Nitekim orada iken süt dökmüş kedi gibiydi sonradan aslan kesildi.
    Ben bundan dolayı şikayeti olduğumu belirtmek amaçlı buraya konu açtım.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Sonuçta kaza ama kazaya da ben sebebiyet verdim.Belki kaza yaptığım yerden 200 metre önce biraz daha yavaş geçmiş olsaydım orada bu araba bana denk gelmeyecekti diye senoryoları çoğaltabiliriz.

Hasan Kardeşim hala mı akıllanmadın sen;1993 yılından beri ehliyetli olarak yollardayım ve sana sunu söyleyeceğim SENİN HİÇ SUÇUN YOK anladın mı kardeşim sen masumsun, arkadan gelen araç öndeki araç ile takip mesafesini korumak zorunda bu bir, arkadan gelen araç öndeki araca göre hareket etmek zorundadır bu iki.sen orada zevkine bile ani fren yapsa idin yine arkadan gelen araç durmak ZORUNDA idi.öndeki araç arkadaki aracı görmediğinden o da sürüşünü yola kendine göre veya önündeki araca göre ayarlar. SEN suçsuz sun, sen suçsuz sun. anladın mı? canım kardeşim.

Motosikleti
    CRF 250 L
    arkadaşım 17 yaşındaki çocuğu orda bırakmayı benim vicdanım elvermez o sorduğunuzda tabiki gidin der, arkadaşını koruyucağına bence çoluğu çocuğu kandırıp hukuksuz tutanak tuturmamasını öğütlesen iyi edersin motorları başka yere çekmişsiniz hasanı haksız çokaracak tutanak yazmışsınız neymiş fazerin parçaları pahalı diye uyanıklıkta son nokta.
    Sadık1453 bunu beğendi.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ugurcan88 bu kadar sert çıkmanıza gerek yok daha sakin derdinizi anlatmak hem karşı tarafı hem de sizi yıpratmamış olacak boşu boşuna gerilmeyin olan olmuş sonuçta ayrıca nasıl kaza oluyor diye motosiklete binmekten vaz geçmediysek gezilere katılmaktanda vaz geçmeyiz.ama atara gerek yok yani olayın takibindeyim ama fazerci arkadaşın yorumunu merak ediyorum eğer suçu sonradan fark ederek kendinde buluyorsa veya bulmuyorsa buraya yazsın ki onun tarafındanda dinleyelim olayı ki kendini hangi açıdan haklı çıkarmak istediğini anlayalım
    numangokce bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Uğurcan Bey, kendisinin arkadaşı olduğunu, konuştuğunu söyledi
    yani burada 6 sayfa kendisi hakkında konuşulduğundan haberi var ama tenezzül edip cevap vermiyor olmasını oldukça tuhaf buluyorum
    bizi mi muhatap kabul etmiyor?

Buradaki insanlarla ileride bir araya gelmesi hiç mi gerekmeyecek?
    o zaman da mı muhatap kabul etmeyecek?

Uğurcan Bey madem kendisi arkadaşınız ve onu siz getirdiniz o gün geziye (öyle söylemiştiniz)
    lütfen bu mesajları kendisine iletin...

En azından haberi olsun, bir gün bizieri muhatap kabul ederse o zaman haberim olmadı demesin!!!
    Zuzuuw bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    ben burada arkadaşımı falan savunuyor değilim... eğer öyle olsaydı kaza yerinde olaya el atar tutanağı şöyle tutalım böyle yapalım derdim... sorun bakalım bir kelime laf etmişmiyim??? hatta her şeyden uzak kalmak adına gidip virajın başında ben yolu kestim... sonrasında buradaki yazılarımı da okursanız haklıya hakkını veririm... ve arkadaşım da olsa yaptığı yanlışı söylerim ve söyledim de... ancak bu kazayı kalkıp da tüm organizasyonu yapanlara yıkmaya kalkışmak, üstüne bir de niye adamı yalnız bıraktınız diye katılımcıları azarlamak kimseye düşmez... bu olaydan herkes dersler çıkardı elbette... ama sana ders çıkarmanı söylerken suçu günahı olmayan katılımcılara yüklenilmesi yanlış asıl... yorumum arkadaşın sadece bu başlıktaki sözlerine değil, okursanız görürsünüz ki grup sürüşlerine karşı olan biri sırf "bakın ben haklıyım" dedirtmek için burada insanları zan altında bırakıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

zaten bu konuşmaları kendisine de ilettim ectuna bey kardeşim... gerek görürse gelir cevap yazar, benim başkası adına kimseye cevap verme veya kimseyi savunma gibi bir niyetim yok... arkadaşıyım diye avukatı da değilim ya
    Honda CBR 250 R 67.000 Km + Suzuki GSX-R 600 2.000 Km...
    www.youtube.com/ugurcanarpac

Motosikleti
    okuduğunu bilelim. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

[/COLOR]zaten bu konuşmaları kendisine de ilettim ectuna bey kardeşim... gerek görürse gelir cevap yazar, benim başkası adına kimseye cevap verme veya kimseyi savunma gibi bir niyetim yok... arkadaşıyım diye avukatı da değilim ya
    ugurcan88 bunu beğendi.
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    Apache *11
    "bakın ben haklıyım"
    Bu laf bana mı ? Yazdıklarınızdan pek bir şey anlamadım da ??
    ugurcan88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    yok koçum sana değil

Motosikleti
    Apache *11
    Ayrıca bir şeyde belirtmek isterim.
    Yanlış düşünüyorsam uyarın,Buradaki yazılan her şeyi okuduğunu farz sayıyorum nitekim bu 6 sayfalık konuda yaklaşık 1 saat geçirdi.Cevap vermeye tenezzül etmiyor da olabilir veyahut cevap verecek bir şey olduğunu düşünmeyip zan altında bırakmak haricinde bütün her şeyi kabul ettiğini göstermez mi ?

Ek olarak internette ufak bir araştırmam sonucu apaçini ön çatalı benim düştüğüm şekilde yamulabilecek kadar dandik olmadığı sonucuna vardım.Daha önceden de söylediğim gibi yamuluşunu kendi GÖZÜMLE gördüğümden dolayı FAZER bir takım şeyler talep etme gereksinimi duydum.Onun teorisi 'sen düşmeseydin bende vurmazdım' e o zaman benim teorimde 'sen vurmasaydın bu kadar hasar almazdım' ? Yanlış düşünüyorsam düzeltin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

An itibari ile sigorta acentesinden,polis karakolundan,karakol komutanlığından herhangi bir sonuç alamadığım ve beni iplemediklerinden dolayı erge sigorta genel müdürlüğü ve savcılığı suç duyurusu yaptım.
    Normal şartlarda kazalarda tutulan tutanaklar polisin tuttuğu tutanak ile eş değer sayılıyormuş.Fakat tutanağa kabul etmediğimden dolayı fazerın sigorta bilgilerini ergo sigorta alıp benim hasarımı karşılayacak ayrıca mahkemelerle ben uğraşmayacağım evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık nedeniyle ergo sigorta kendisi kamusal dava açacağını bununla alakalı bana dönüş yapacaklarını bildirdiler iş benden çıktı yani.uğur abi bildirirsen sevinirim.
    rahmi34 ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakat tutanağa kabul etmediğimden dolayı fazerın sigorta bilgilerini ergo sigorta alıp benim hasarımı karşılayacak ayrıca mahkemelerle ben uğraşmayacağım evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık nedeniyle ergo sigorta kendisi kamusal dava açacağını bununla alakalı bana dönüş yapacaklarını bildirdiler iş benden çıktı yani.
    evet onu yapıyorlar hakikaten. Neova sigortanın CEO'su yakın arkadaşım. Sırf bu işlere bakan bölümleri var adamların. ERGO'da da öyledir herhalde.
    === Eğitim Şart ===

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)