Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tulum ve Kask Önerisi Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda 600RR
    Diğer öneri isteyen arkadaşların konularına baktım inceledim. Belirli limitli bütçelerden ötürü tavsiyeler farklı hep.
    Benim bütçe sınırım yok sorum şu güvenlik için türünün en iyileri hangileridir tulum ve kaskda ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    kask için arai rx7gp modeli en iyi diye geçiyor. barkın bayoğlu ve uğur ertekin böyle diyodu en azından
    MotoGP olmayan yarışlarda da genel olarak bunu görüyorum ben. Belki de algıda seçiciliktir.
    MotoGP'de LS2 bile olduğu için oradaki kask markalarına kıstas gözüyle bakmıyorum ben.

Tulumda da Alpinestars, Dainese, ICON ve IXON adını duyduklarımdan
    mertozsoy bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask için arai rx7gp modeli en iyi diye geçiyor. barkın bayoğlu ve uğur ertekin böyle diyodu en azından
    MotoGP olmayan yarışlarda da genel olarak bunu görüyorum ben. Belki de algıda seçiciliktir.
    MotoGP'de LS2 bile olduğu için oradaki kask markalarına kıstas gözüyle bakmıyorum ben.
    Arkadaşın önerdiği kaskı ben önermiyorum . Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask ve composite fiber bir kask . O paranın yarı fiyatına carbon fiber ve 5 yıldız bir kask olan Bell M4R Carbon modelini öneriyorum size fiyatıda 1387 tl . http://www.motoplus.com.tr/urun/2355...ELL-M4R-CARBON

Buda arai'nin test sonuçları ; http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/arai-rx-7-gp

Bell M4R Carbon'un test sonuçları ; http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m4r-carbon
    mertozsoy bunu beğendi.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    tulumu tek parça önermem açıkçası, kullanışlı olmadığını düşünüyorum... en iyisi dersen "dainese super speed c2 pelle" modeli var... pantolonuyla beraber 4000 liraya falan geliyor... kask olarak da en hafif ve dayanıklı kask "arai rx-7 gp rc carbon" modeli paranın alabileceği en iyi kasktır madem limit yok al sana ocak söndüren malzemeler

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    şu kasklar sadece modele özen gösterilmiş kalitesiz kasklar mı? yoksa alınmasında bir sakınca yok mudur.
    https://www.google.com.tr/search?q=i...ml%3B635%3B648

Motosikleti
    Honda 600RR
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tulumu tek parça önermem açıkçası, kullanışlı olmadığını düşünüyorum... en iyisi dersen "dainese super speed c2 pelle" modeli var... pantolonuyla beraber 4000 liraya falan geliyor... kask olarak da en hafif ve dayanıklı kask "arai rx-7 gp rc carbon" modeli paranın alabileceği en iyi kasktır madem limit yok al sana ocak söndüren malzemeler
    Bence ocak bunları alınca sönmez almazsak söner
    ugurcan88, Carbondioxid ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    doğru diyosun da dediğim kaskın fiyatını hesaplamaya üşendiğimden yazmamıştım... sen böyle diyince hesapladım 8000 TL gibi bir para yapıyor tulumu, eldiveni ve ayakkabıyı ve hatta sırtlığı ve boyunluğu da ekleyince 18.000 lira gibi bir para yapıyor

Alıntı mertozsoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ocak bunları alınca sönmez almazsak söner
    mertozsoy bunu beğendi.
    Honda CBR 250 R 67.000 Km + Suzuki GSX-R 600 2.000 Km...
    www.youtube.com/ugurcanarpac

Motosikleti
    http://sharp.direct.gov.uk/testhelme...discontinued=1 Arai'nin test sonuçlarına bakın ondan sonra bence arai almaya karar verin Arai'den çok daha ucuza daha sağlam kasklar var . Sırf marka olan bir kaska o kadar para vermenizi ben tavsiye etmiyorum o para farkını tuluma eklersiniz

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    sharp testlerinden düşük yıldız alması arainin kötü kask olduğu anlamına gelmiyor ki... sharp testlerini düşük hızlarda yapıyor... arai ise kasklarını yüksek hızlardaki kazalarda korumaya yönelik yapıyor... dolayısıyla ağ yapısı vs her şeyi farklı... lütfen sadece sharp a bakarak arai kötü demeyin...

Motosikleti
    sharp testlerinden düşük yıldız alması arainin kötü kask olduğu anlamına gelmiyor ki... sharp testlerini düşük hızlarda yapıyor... arai ise kasklarını yüksek hızlardaki kazalarda korumaya yönelik yapıyor... dolayısıyla ağ yapısı vs her şeyi farklı... lütfen sadece sharp a bakarak arai kötü demeyin...
    Ben arai kötü demiyorum arai'de güzel kask ama çok fazla pahalıya satıyorlar . Ben buna karşıyım sadece . Arai'den daha ucuza Bell var . Altın elbiseli adamda Bell kullanıyor şuanda . Para kolay kazanılmıyor niye boş yere fazladan arkadaşımız bin tl para versin ki ? Daha ucuza aynı sağlamlıkta kask almak varken ?

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    30-40 km hıza kadar bahsettiğiniz test uygulanıyor... bu hıza kadar bell daha iyi sonuç veriyor diye bell daha dayanıklı daha sağlam kasktır demek maalesef pek gerçekçi olmuyor... ayrıca altın elbiseli adamın kullandığı kaskların tüm ekibine sponsor tarafından dağıtıldığını, ve yayınlarında bu kaskları kullanmak zorunda olduklarını ama günlük sürüşlerde arai kullandığını biliyor muydun?

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    neden tulum tercih ediyorsunuz acaba?
    tam türkçesiyle tulumla seyahat ederken çişiniz geldiğinde işlem çok uzun sürüyor.
    sadece uyarmak istedim.

eğer maddi sıkıntı yoksa alpinestars airbagli modelleri incelemenizi tavsiye ederim. bildiğim kadarıyla henüz türkiyede yok ama amerika ve avrupada satılıyor. LINK

Motosikleti
    MT-07
    arainin genel olayı şu ki; kasklarda iki türlü çarpma testi uygulanıyor, arkadan ve çeneden. Bunların ikisinden de geçebilen tek kask arai rx7gp

sharp olayı da ilginç bir durum. Yani ls2ye arainin en üst model kaskından yüksek puan vermek nasıl birşey bilemedim. Diğer yandan da arai sharp'a 2 defa dava açıp ikisini de kaybettiği söylenen bir şirket
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    30-40 km hıza kadar bahsettiğiniz test uygulanıyor... bu hıza kadar bell daha iyi sonuç veriyor diye bell daha dayanıklı daha sağlam kasktır demek maalesef pek gerçekçi olmuyor... ayrıca altın elbiseli adamın kullandığı kaskların tüm ekibine sponsor tarafından dağıtıldığını, ve yayınlarında bu kaskları kullanmak zorunda olduklarını ama günlük sürüşlerde arai kullandığını biliyor muydun?
    Dediklerin doğrudur uğurcan kardeşim o yüzden bir şey demiyorum . Ama ben yukarda Bell arai'den daha dayanıklı gibi bir şey demedim . Sadece Arai'den daha ucuza aynı sağlamlıkta olan bir kask dedim Bell için . Kendi görüşüm bu yönde ama Arai'nin yüksek hız testleri varsa onu bilemem o yüzden sizde haklısınız
    ugurcan88 bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    arkadaşlar bell konusu muğlak, şöyle ki bell artık amerikada üretiliyor,
    fakat bizde satılan kasklar italyan üretimi. bu arada bende de bell m1 var, fanboy değilim ama verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum.

büyük ihtimal ithalatçısının (motoplus) elindeki modeller bitince ya yepyeni serilerle amerikan bell'leri gelecek(ki motorcular "bell kask istiyoruz" demediği sürece zannetmiyorum) ya da türkiye'de bell satılmayacak.
    mevcut kasklar arasında ekonomik bir alternatif olmasının başlıca sebebi budur benim kaatim.

aynı durum marushin için de geçerli, ithalatçısının elindeki parti/stok bitince piyasada ucuz veya pahalı marushin bulamayacaksınız çünkü halihazıra ithal eden yok.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 600RR
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden tulum tercih ediyorsunuz acaba?
    tam türkçesiyle tulumla seyahat ederken çişiniz geldiğinde işlem çok uzun sürüyor.
    sadece uyarmak istedim.

eğer maddi sıkıntı yoksa alpinestars airbagli modelleri incelemenizi tavsiye ederim. bildiğim kadarıyla henüz türkiyede yok ama amerika ve avrupada satılıyor. LINK
    Çiş olayı çok komik ve önemsiz gibi görünsede çok ciddi bir sorun bence bilmyiordum böyle bir sorun olduğunu ilk defa şimdi öğrendim
    Alpinestars ı yanılmıyorsam kenan sofuoğlu kullanıyordu en sonki kazasında bunun sayesinde kurtulmuştu.

Motosikleti
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arainin genel olayı şu ki; kasklarda iki türlü çarpma testi uygulanıyor, arkadan ve çeneden. Bunların ikisinden de geçebilen tek kask arai rx7gp

sharp olayı da ilginç bir durum. Yani ls2ye arainin en üst model kaskından yüksek puan vermek nasıl birşey bilemedim. Diğer yandan da arai sharp'a 2 defa dava açıp ikisini de kaybettiği söylenen bir şirket

Sharp testlerinde şu olayı gözden kaçırıyorsunuz ; Ls2 de 4 yıldız almış olan bir kask policarbonat bir malzeme . Ama arai'den 3 4 yıldız almış bir kask ise fiberglass veya composite fiber bir malzeme . Fiber malzeme 2 yıldız bile alsa 4 yıldız polikarbonat malzemeden kat ve kat daha sağlamdır . Artı Sharp testi yalnızca sağlamlık testi uyguluyor . Konfor , sessizlik , ağırlık , görüş açısı gibi vs farklılıklara bakmadığı için Dandik bir kask 4 yıldız alabilmişken tabi o 4 yıldız genelde polikarbonat malzemeler için geçerli . 3 yıldız almış fiber bir kaska göre değerlendirelemez . Yalnızca polikarbonat malzemeler içinde olan kasklarla değerlendirilebilir .

Motosikleti
    MT-07
    o zaman sharp güvenlikten öte malzeme testine dönüşmez mi?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tulum:

http://www.motosikletaksesuarlari.co...tegi_7516.html

Kask: Herhangi bir seçeneği olan arai rx7 gp
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...lica_8404.html

Eldiven: Alp. sp8
    http://www.motovento.com/?p=product&...ven&i=263&c=22

Bot: Alp. Stella
    http://www.motovento.com/?p=product&...ng&i=693&c=581

tam bir süperkahraman olursun motor ustunde madem bütçe sıkıntısı yoksa..

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polikarbon denilen maddeyi veya polikarbonat malzemeyi diyelim ; hafife almayınız...silahla yapılan deneme atışlarına dahi mukavemet gösterdiğine şahit oldum.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)