Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce telefonla görüştüm Adem'le... kendi motorunu kendi yaptırıyor, kaza raporunu falan vermiyor hiç bir yere... Hasan sen de kendi motorunu kendin yaptır dostum... Ancak kaza esnasında arkadan çarpma söz konusu değil... evet takip mesafesini korumadı bunu biliyoruz.. ama yanına gelerek senin motorun üstüne devrildi... uzun lafın kısası herkes kendi masrafını çeksin... olayda bu şekilde kapansın...
    Hayır hocam.Kusura bakma ant içtim bu motorun yapımına bir kuruş harcamıcam.
    Benim tutanağa ihtiyacım yok zaten kendi bilir.
    Ama fazlasıyla sigortasından paramı tahsil edeceğimi ayrıca davacı olacağımı da bilsin.
    Ben daha bir şey demem herhangi bir uzlaşma yolunada KESİNLİKLE gitmem.
    Görürüz bakalım arkadan mı vurulmuş o çatal öyle düşmeyle eğilirmiymiş.
    DEVEYİ DİKENİ İNSANI *****.atasözünü doğruladı için teşekkür ediyorum....
    g1m71, hasansonmez ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür gezilerden cayma her gezi de böyle g... yok bu sadece istisna geziye çıktığın adamlar seni yolda bırakmaz hasan ı bırakmışlar geçmiş olsun...

Bütün ihaleyi Hasan'ın üstüne yıkıyorlar , arkadaş bi kenarda büzülmüş halde napıcam ben şimdi pisikolojisi ile için için kendini yerken onlarda bi kenarda rakı keyiflerini yapıyorlar , kahkaha gırla havada uçuşuyor , böyle şeref.... olmaz. Ben daha önce hiçbir etkinliğe katılmadım ama bu tür karaktersiz insanlarla bırakın geziye gitmeyi yanyana tuvalete gitmem , asıl şimdi benim adıma sorun kimle gidilir kimle gidilmez oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Beyler,

O gün bende oradaydım. Fazer'li arkadaşımızın Hasan kardeşimize tehdit vari konuşmasını ve ya yazmasını gerçekten tasvip etmiyorum!

Ancak o gün suçlu Fazer olsa da (arkadan çarptığı için) Hasan'da dahil neredeyse herkes, Hasan'dan dolayı bu kazananın meydana geldiğini düşündü ve mağdur Fazer oldu.Tabi makinesi daha yeni ve kıymetli olduğu için. Hasan'da çok üzgündü ve bu senaryonun alehine yazılmasına itiraz etmedi tam aksine mahçupluğunu evrak üzerinde suçlu duruma düşerek telafi etmeye çalıştı.

Şimdi Hasan neden vazcaydı anlamadım belki de Fazer'li arkadaşın davranışı yüzündendir.Ya da Hasan'ın tekrar aklına birileri girdi ve aslında haklı olduğunu anlattı. Aslında orada aralarında anlaşmışlardı ama sonra ne olduysa böyle olmuş.

Bu arada Hasan yaşın 17 ehliyetin var mı?

Bazı kişiler ben bir daha böyle gezilere katılmam yazmışlar. Eğer kurallara uyar, takip mesafesine uyar, limitlerinizin dışına çıkmazsanız, evvel Allah hiç bir şey olmaz!

Tekrardan geçmiş olsun.

Kalın sağlıcakla.

Yazdıklarının yüzde yüz doğru oldugunu varsayıyorum ve soruyorum siz yada sizler geziye gelenlere motorun var mı , kaza yapıncada ehliyetin var mı diye soruyorsunuz , yani herşey yolundayken kardeşimsin adamsın yiyelim içelim , bi sıkıntı oluncada birader sende ehliyet var mıydı yaa mı oluyor
    g1m71, hasansonmez ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    İkiniz için de iyi niyetle yardımcı olmaya çalışıyorum... siz bilirsiniz, sonuçta beni bağlayan bir durum söz konusu değil... istediğiniz gibi birbirinizle uğraşın, hatta gırtlak gırtlağa gelin BANA NE! ama unutmayın, siz birbirinizle uğraşınca hiç kimse bir şey kazanmayacak... daha yaşın küçük, mahkemelere güveniyorsun ama yıllar süreceğini bilmiyorsun... elimde fotoğraflar var diyorsun, ama tutanak yok... polis ya da jandarma çağırmamışsın... kazadan günler sonra ne jandarma ne polis tutanak tutmaz... sebep olarak da alkol testini gösterirler... başıma geldi oradan biliyorum... sonuçta ya uzlaşarak yeni bir tutanak tutacaksınız, ya da elinizdeki tutanaklar veya açtığınız mahkemeler hiç bir işe yaramayacak... son tahlilde yine herkes kendi motorunun parasını ödeyecek... bir de arada bir ton rezil olacaksınız... ben uyarıyorum sadece... üç günlük dünyada birbirinizi kırmaya değmez... sinirlendiğinle kalırsın...
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Est. hocam sana lafım yok.
    Sinirlenme konusunda da haklı olduğumu düşünüyorum.
    Evet yaşım genç ama emin ol bütün süreci hızlandırabilecek insanlara nazım geçer.
    Jandarma karakoluna gittikten sonra duruma göre gene buraya yazarım bakalım bir şeyler yapabiliyormuymuşum yapamıyormuymuşum...
    ugurcan88 bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Geçmiş olsun kardeşim
    Allah daha beterinden korusun inşallah.
    Ama sonrası yaşanan olaylar hiç hoş değil.Senin yaşının genç olmasına veriyorum da orada hiç aklı başında size akıl verecek kimse yokmuydu onu merak ediyorum. Fazer pahalı tvs ucuz diye bir şey olamaz ne kadar yakın arkadaşım olsa da böyle bir tutanak tutturmaya izin vermezdim.
    Herkesin motoru kendine değerlidir.
    Suçlu hangi tarafsa ona göre rapor tutulmalıydı.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün ihaleyi Hasan'ın üstüne yıkıyorlar , arkadaş bi kenarda büzülmüş halde napıcam ben şimdi pisikolojisi ile için için kendini yerken onlarda bi kenarda rakı keyiflerini yapıyorlar , kahkaha gırla havada uçuşuyor , böyle şeref.... olmaz. Ben daha önce hiçbir etkinliğe katılmadım ama bu tür karaktersiz insanlarla bırakın geziye gitmeyi yanyana tuvalete gitmem , asıl şimdi benim adıma sorun kimle gidilir kimle gidilmez oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Yazdıklarının yüzde yüz doğru oldugunu varsayıyorum ve soruyorum siz yada sizler geziye gelenlere motorun var mı , kaza yapıncada ehliyetin var mı diye soruyorsunuz , yani herşey yolundayken kardeşimsin adamsın yiyelim içelim , bi sıkıntı oluncada birader sende ehliyet var mıydı yaa mı oluyor
    Yaşım 17 deyince ister istemez insanın aklına gelir... Hem çok var ehliyetsiz gezen! İnsanın anlında yazmıyor ki!Ve bu turları organize eden/edenlerin evrak kontrolü yapmaları faydalı olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca ehliyet, sigorta ve benzeri resmi evraklar bir şey olduğunda lazım olur daghas!
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Dur bakalım adem bey uzunca bir cevap da verebilirsin tek bir lafla çekip gidebilirsin. bekliyorum ? gördüğüm kadarıyla konuyu okuyorsun...Haksız gördüğün bütün herşeyi cevaplamanı rica edicem...

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 17 deyince ister istemez insanın aklına gelir... Hem çok var ehliyetsiz gezen! İnsanın anlında yazmıyor ki!Ve bu turları organize eden/edenlerin evrak kontrolü yapmaları faydalı olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca ehliyet, sigorta ve benzeri resmi evraklar bir şey olduğunda lazım olur daghas!

Şimdi sen ben oradaydım , gördüm diye anlatmaya başlayıp en son araya da ehliyetin var mıydı Hasan bu arada diye sıkıştırınca orada olmayan bizler tarafından sanki tekerleğin Ademe doğru kaymış , ehliyetin yoksa kuyruğunu kıs otur tarzı bi izlenim oluştu ister istemez .
    Yoksa bu tür bir etkinlik düzenleyen bir kişi guruba dahil tanıdığı kişilere bişey sormasada en azından guruba yeni girmiş geziye gelmiş birisine ehliyetiniz var mı , evraklarınız tam mı hatta koruyucu ekipmanlarınız var mı diye sorabilir , kask takmayanı guruba bile almayabilir. İşine gelen gelir gelmeyende gelmez 2 eksik 1 fazladan birşey olmaz.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle tek derdim o.
    Bana dediğini göre zaten cebinden ödeyecekmiş kendi masrafını,eee daha ne niye uzatıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Ben talihi yoldan ana yola çıkarken fazera vurmuş şeklinde tutuldu.
    BENİM DE ONAYIMLA,ama sonradan durumlar fazlasıyla boka sardı.
    ah be kardeşim keşke imzalamasaydin

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Benim aklıma takılan bir şey var bu arada sürekli gezilere katılan arkadaşlar cevaplarsa mutlu olurum . Hasan diyorki biz kaza yaptık olan oldu buraya kadar tamam daha sonra şöyle yazıyor
    (Ben orada piknik alanına motorumu çektim gece saat 2 ye kadar beni istanbula götürecek abilerin rakı keyfinin velhasıl bilmem nesinin bitmesini bekledim kendisi yürüdü gitti.)
    Sizler yada bazılarınız gezi alanlarına vardığınızda rakı , bira tarzı alkol alıp sonrada motorlara binip yola mı çıkıyorsunuz ?
    g1m71, barodi ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma takılan bir şey var bu arada sürekli gezilere katılan arkadaşlar cevaplarsa mutlu olurum . Hasan diyorki biz kaza yaptık olan oldu buraya kadar tamam daha sonra şöyle yazıyor
    (Ben orada piknik alanına motorumu çektim gece saat 2 ye kadar beni istanbula götürecek abilerin rakı keyfinin velhasıl bilmem nesinin bitmesini bekledim kendisi yürüdü gitti.)
    Sizler yada bazılarınız gezi alanlarına vardığınızda rakı , bira tarzı alkol alıp sonrada motorlara binip yola mı çıkıyorsunuz ?
    Yok hocam, alkol faslı olmadı.
    Bizim kaza yaptığımız yerin yakınında şans eseri bir piknik yeri vardı.
    Orada ki bir abiden bahsediyorum ben (sürücü alkol almadı.)
    E adamlarda keyife gelmişler bende onların keyfinin bitmesini bekledim.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhabbet nerelere uzanmış arkadaş! Hasanı orda bıraktık tamam ama ne diye bıraktınız diye bi sorun be,yakınlarda bulunan lokantada çocuk araba ayarladı kendine akşam motorla beraber eve bırakacağını söylemişler ve durum kesinleşince hasanı orda bıraktık artçısını da oturduğu yöne gittiği için rahmi34 aldı,eğer araba ayarlamasaydı hasanı da ben alıp dönecektim ama çocuk doğal olarak motorunu bırakmak istemedi.. ben gece hasandan haber bekledim arkadaşda yanımdaydı eğer bi sıkıntı olursa tekrar arabayla gidecektim oraya. gece 2 gibi mesaj attı eve sağ salim geldim diye ondan sonra yastığa başımı rahatça koyup uyudum... Geçen şileye gittiğinde de lastiği yarılmıştı beni aradı 2 saat sonra adam geliyor yaptırıyorum diye,geç gelmiş tamirci,o zamanda bi sıkıntı olursa ara dedim araba var 30 dk sonra orda olurum dedim ama gece yağmurda yine çıkmış yola! onun içinde ayrıca fırça! Kaza anında biz ayrı şoka girdik zaten,en arkadan geliyorum ön tarafta toz duman.. ne oluyor demeye kalmıyor bakıyorum motorlar birbirine girmiş,yani o anı yaşamıyorsunuz burda beleş konuşuyorsunuz yahu.Biz hasanı orda bıraktığımızda tutanak olayı bitmiş fazerli çoktan gitmişti.

Hasan sende bu mevzuyu kapat bu sinirle biyere varılmaz,motorun hasarını söyle sağa sola bi bakalım çıkma bişeyler bulalım.zaten amortisör borusu eğilmişti motorun,yine de baktır ona göre peşine düşelim. suçlu kim olursa olsun eğer sigortaya yansıtırsan her türlü prim girer! ona göre aklını başına devşir.yıllarca fazla prim ödemek yerine 1 solukta yaptıralım şu motoru
    ugurcan88, kngsze, Salih_T ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bir önceki soruma da cevap vermedin hasan?
    Sen kaza sonrası yanlız mı kaldın orada?

Yok hocam, alkol faslı olmadı.
    Bizim kaza yaptığımız yerin yakınında şans eseri bir piknik yeri vardı.
    Orada ki bir abiden bahsediyorum ben (sürücü alkol almadı.)
    E adamlarda keyife gelmişler bende onların keyfinin bitmesini bekledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Neyse cevabımızı almış olduk.
    Yinede 17 yaşında kaza yapmış birinin başında bir büyüğü bekleseymiş.
    Not: Alıntı yaptığım kişiye değil, geziye tüm katılan arkadaşlara yapılan bir serzeniş olarak algılarsanız sevinirim.

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhabbet nerelere uzanmış arkadaş! Hasanı orda bıraktık tamam ama ne diye bıraktınız diye bi sorun be,yakınlarda bulunan lokantada çocuk araba ayarladı kendine akşam motorla beraber eve bırakacağını söylemişler ve durum kesinleşince hasanı orda bıraktık artçısını da oturduğu yöne gittiği için rahmi34 aldı,eğer araba ayarlamasaydı hasanı da ben alıp dönecektim ama çocuk doğal olarak motorunu bırakmak istemedi.. ben gece hasandan haber bekledim arkadaşda yanımdaydı eğer bi sıkıntı olursa tekrar arabayla gidecektim oraya. gece 2 gibi mesaj attı eve sağ salim geldim diye ondan sonra yastığa başımı rahatça koyup uyudum... Geçen şileye gittiğinde de lastiği yarılmıştı beni aradı 2 saat sonra adam geliyor yaptırıyorum diye,geç gelmiş tamirci,o zamanda bi sıkıntı olursa ara dedim araba var 30 dk sonra orda olurum dedim ama gece yağmurda yine çıkmış yola! onun içinde ayrıca fırça! Kaza anında biz ayrı şoka girdik zaten,en arkadan geliyorum ön tarafta toz duman.. ne oluyor demeye kalmıyor bakıyorum motorlar birbirine girmiş,yani o anı yaşamıyorsunuz burda beleş konuşuyorsunuz yahu.Biz hasanı orda bıraktığımızda tutanak olayı bitmiş fazerli çoktan gitmişti.

Hasan sende bu mevzuyu kapat bu sinirle biyere varılmaz,motorun hasarını söyle sağa sola bi bakalım çıkma bişeyler bulalım.zaten amortisör borusu eğilmişti motorun,yine de baktır ona göre peşine düşelim. suçlu kim olursa olsun eğer sigortaya yansıtırsan her türlü prim girer! ona göre aklını başına devşir.yıllarca fazla prim ödemek yerine 1 solukta yaptıralım şu motoru
    crxforever ve hasansonmez bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir önceki soruma da cevap vermedin hasan?
    Sen kaza sonrası yanlız mı kaldın orada?
    Evet abi fakat bu kendi istediğimdi.

Ayrıca tamer abi ben beleşcilik peşinde koşmuyorum !
    İlk başta zaten cebimden ödemeyi düşünüyordum ama beni enayi yerine koymalarınada izin vermeyeceğim.

Tekrardan diyorum kimin ne olduğunu ilk bakışta anlayamazsın.Ki adem BEY'de kendine göre haklıdır illaki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

3 seçenek sundum ya gel tutanak tutalım adam akıllı ya benim masrafımı karşıla yada ben hukuk yoluna başvurucam.
    10karakter

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geziye katılan tüm arkadaşlar zan altında kaldı.. Locadan konuşan mükemmeliyetçi arkadaşlarımız bi gezi düzenlesinlerde birde onları görelim? O yollarda 30 küsür motorla kusursuz sürüşü göstersinler bize? Ki arkamızdan 2 ölümlü kaza olmuş,biri ali şen in torunu (imrendere köyünden geçtikten bir kaç saat sonra) diğeri de motorsikletliymiş.. Sorumluluk almaktan kaçıp ne uğraşırım demek ayrı,konu açıp gelin toplanıp gezelim demek ayrı.
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziye katılan tüm arkadaşlar zan altında kaldı.. Locadan konuşan mükemmeliyetçi arkadaşlarımız bi gezi düzenlesinlerde birde onları görelim? O yollarda 30 küsür motorla kusursuz sürüşü göstersinler bize? Ki arkamızdan 2 ölümlü kaza olmuş,biri ali şen in torunu (imrendere köyünden geçtikten bir kaç saat sonra) diğeri de motorsikletliymiş.. Sorumluluk almaktan kaçıp ne uğraşırım demek ayrı,konu açıp gelin toplanıp gezelim demek ayrı.
    Gezi on numara beş yıldız
    Kazada adı üstünde KAZA.
    O konuda bence hiç bir problem yoktu.
    Sadece tepkiler o an orada verilmedi.
    Olan gene bana oldu
    Her şerde bir hayır varmışşş.
    Allah korusun canımıza zeval gelmedi ya gerisi önemli değilDİ.
    Adem beyin tavrından sonra bundan sonrası için konuşulacak pek bir şey yok.
    Ama gezideki herkes organizasyonu yapanlar dahil elinden gelen herşeyi yaptılar.
    Çağatay abi motorumu düzeltmeye çalıştı(2-3 kişi ile birlikte hatırlamıyorum affola)
    kazadan sonra yardımcı olmaya çalıştılar.Şurada yaptırırız şunlar olur diye.
    Hakkımı aramaya karar verdikten sonra yol göstermeye çalıştılar bildikleri kadar daha ne yapsınlar

Ben her şeye rağmen mutluyum

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Tutanak tuttunuz evrakların fotokopilerini karşılıklı değişti iseniz yapacak bir şey kalmamış.

Kanunlar gereği takip mesafesini korumadığından asıl suçlu arkadan çarpandır. Nasıl bir tutanak tuttunuz ne yaptınız nasıl bir çizim yaptınız bilemem ama resmen ihaleyi sana yıkmışlar. Eğer tüm evraklarınız tamsa keşke olduğu gibi tutsaydınız. Geçmiş olsun.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

gelde saglam ekip bul şimdi valla 30 kişi gidecegime 4 tane canciger arkadasm olsn onlarla gideym her yere. haziran sonu gibi alcam insallah motorumu

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Canım kardeşim, tekrar tekrar geçmiş olsun.
    Bazı arkadaslarimizin akli selim uzlastirici davranislari, bazi arkadaslarimizin karsi tarafa olan sinirleri sitemleri, bazi arkadaslarimizin ise senin orda neden yalniz kaldigini tutanagin neden oyle tutuldugunu sorgulayip abilik yapmalari hep bu forumun renkleri.. dolayisiyla hepiniz iyi ki varsiniz, iyi ki ciddi bir yaralanma da olmamis size.

Hayatta her zaman trafikte her zaman dogruyu yapmak hayat kurtarir. Sizin ise durumu hiç sahsilestirmeden 1.si ya ortak yeni tutanak ya da tarafinca eski tutanaga itiraz seklinde yeni tutanagi tutmaniz 2.si 'evini biliyorum' seklinde yapilan tehditi hukuk ve ahlak cercevesinde çözmeniz ve ve ve en onemlisi yasananlardan ders cikartip keyifle motorunuza binmeniz gerekmekte. Motorundan keyif motorculuktan keyif al ve en onemlisi hayatta kal sevgiler kardesim.
    çağın ve kngsze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Yaralanmadan sayarsan sol ayak baş parmağım çatlamış,bileğim ezilmiş,omzum ve baldırımda da doktorun söylemesiyle en az 3 hafta ağrıtacak morluklar var
    Kaza sırasında hiç bir şey yok gibi gözüküyordu ama mutlaka doktora gitmek gerekiyormuş...

Biraz dinlensin garibim 2 aydır tabanı yanmış it gibi geziyordum )

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)