Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kalabalık grupla gezi yapmak her bakımdan problem. Birbirini iyi tanımayan insanlar varsa kof bir grup olacaktır. Geçmiş olsun....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan abi yazıları okumaya çalışıyoumda öyle bir yollama yapmısınki çocuğa 125 den 600 geçmiş falan filan sen ne ara unuttun yaptığın hataları 250 cc motorla kaç bın km yaptında 600cc ye geçtin bize usta motosiklet kullanıcı havası edası yaratma burada bir çoğunuz birbirinizi tanımıyorsunuz klawyeyıde elinize alınca verip veriştiriyorsunuz bu deli kanlılığa yakışmaz yapmayın etmeyın 250 cc ile ben senin garipce gezinide biliyorum florya gezisinide biliyorum hatta köprü çıkışındaki şerit değiştiremediğin için selim paşaya kadar 60km yol yaptığımız günleri unutmadım bir birinize de ustalık taslamayın şöförlüğün ustalığı olmaz deneyimi olur o deneyim sendede yok zaten 600cc ye geçtiğinde toplamda kaç km yol yaptın parası olan motor alıyor bu böyle adem terzide belki motoru yeni almış olabilir ama benim gördüğüm tanıdığım kadarı ie 125 250 600cc olarak motosikletlerini yükseltmiştir ve 1 yıldan fazla zamandırda arkadaşlarımla teker çeviriyorum herkes kendince yeterince deneyim ve bilgiye sahip arkadaşlardır kazaya karışan arkadaşımız tanımıyorum ama onada geçmiş olsun umarım birdaha böyle kazalara karışmaz buda ona bir deneyim olmuş kendine birşey olmamış allahtan

iyi forumlar..
    Ben ne hata yapmisim:-) hicbirzaman usta motorcuyum demedim hatta gecenlerde kendime burada ozelestiri yaptim.tecrubem yok diye.
    11000 km lik 600 cc kullaniyorum dedim yani henuz apaciyim bak gene diyorum:-)
    250 cc ile 6000 km ayrica honda guvenli surus egitimlerini aldim.
    Cok sukur toplamda 25000 kmdir motor surmekteyim sukur kazam yok:-)
    Kopru cikisinda bilmedugim ilk defa gittigim yere orda viraj oldugunu bile gormedim.ne alaka sumdi konuyla.hem orda sen beni beklemeden kafana gore gittin.nereye gittigimizi ikimizde bilmiyorduk.
    Senun ne cok zoruna gitmis bu yazdiklarim .kotu bisey yazmadim da 125 cc den 600 luge gecince boyle seyler olur muhtemeldir.dedim.
    Ha gecen senelerde tam apaciydim. Gecmis gecmiste kaldi sen bugune bak.ben byrdakilere ne usta motorcuyum havasi veririm ben boyle kucuj seylerle ugrasmam yasim musait deyil 37 yasindayim.sen ademi arkadasin olarak savunman normal. Herkesin acemi donemi illaki olur.
    Bak ben gene diyorum ben acemiyim .600 cc de acemiyim .11000 km ile zaten pro olunmaz.
    Gis akedemiyide bitircez ins.
    Dedigim gibi ustalik tasliyicak isim yok. Onceki mesajlarimu gorursen surekli yardum oneri isteyen biri oldugumu goruceksin.
    Ufak seyleri buyutmenunde anlami yok.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hasan abicim nasıl adamlarla geziyon sen ulan 30 kişiden 1 kişi haklı olana haklı deyemeyip motorları başka yere çekip tutanak tutturuyorsa yazıklar olsun yaşın ehliyetin bi alakası yok eğer kaza da kim suç lu ise karşı tarafın hasarını onun sigortası öder sende de ehliyet vb evrak eksiği varsa sende ceza nı ödersin..
    sana tavsiyem eğer sen mahkemede olayı doğru anlatacak yani olduğu gibi anlatan 2 kişi bulursan bu iş te haklı olduğun kanıtlanır ve bütün masraf ı karşı taraf öder..
    keşke yerden kalkmayıp bi ambulans çağırsaydın o zaman seni taklaya getiren ne yapardı sende görürdün ama yaşının verdiği tecrübesizliğe kurban gitmişsin
    peşini bırakma abicim hatta burda ki yazan olayın görgü tanıklarının bile yazdıkları çıktı al mahkemeye götür bu işi

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bu konunun tek yararı iknci el motor alacaklara iyi oldu sıfır gb die satılan motorların kazalı olduğu ikinci eldede 100 km dede olsa 4 silindir alınmayacağı.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    İstersen geri geri motoru ayaklarınla it arkadan sana diğer motosiklet değdi diye düş arkadan gelen suçlu.

İstersen durdurğun yerde yandaki motosikletini senin motosikletin üstüne yatırsın, yatıran suçlu.

Senin en büyük suçun öğrenci adam okuyup etmeden, yol yordam nedir öğrenmeden bişey imzalamaz,

hele hele senin anlattığın kadarıyla yalan beyan edilmiş bi mevzunun altını hiç imzalamaz.

Sırf bunun için aileler çocuklarını okutmak için nelere katlanıyor, yoksa herkesin babadan öyle veya böyle bi mesleği var zaten :/

Buradan çıkartman gereken ders yaptığın kaza tecrubesinden çok fazla.

Birde durumu hakkıyla çözersen senin adına çok önemli bi hayat tecrubesi olur. Olaya motosiklet kazası olarak bakmıyorum bile.

Olay hep tek taraflı anlatılmış normalde yorum bile yapmam ama fotoğraflar ortada.

İnsan vicdanı olduğu için insan, biraz vicdanınızı dinlerseniz kimse magdur olmaz, herşey maddiyat değil.

Zarar gören herkese geçmiş olsun.
    kngsze ve Sadık1453 bunu beğendiler.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben bir farklı versiyonunu yaşadım.Emanet motorla kaza yaptım ,yaptırdım hadi onu anlarımda.
    Onun motoruyla kaza yapmamışsın.Fazerı süren arkadaşın suçu.Takip mesafesini korusaymış.
    Elin ayağın birbirine dolanmasın,sakince düşün olan olmuş zaten.İyi düşün 2 gün sonra dersin keşke boşu boşuna 500-600 lira para vermişim dersin.
    Sigortadan bir şekilde yaptırmaya çalış.
    Motorun sahibide yaptır diye sıkıştırmaya başlayacaktır yakında zaten.Kendini ezdirme kısacası.Suçlu sen değilsin unutma!

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen geri geri motoru ayaklarınla it arkadan sana diğer motosiklet değdi diye düş arkadan gelen suçlu.

İstersen durdurğun yerde yandaki motosikletini senin motosikletin üstüne yatırsın, yatıran suçlu.

Senin en büyük suçun öğrenci adam okuyup etmeden, yol yordam nedir öğrenmeden bişey imzalamaz,

hele hele senin anlattığın kadarıyla yalan beyan edilmiş bi mevzunun altını hiç imzalamaz.

Sırf bunun için aileler çocuklarını okutmak için nelere katlanıyor, yoksa herkesin babadan öyle veya böyle bi mesleği var zaten :/

Buradan çıkartman gereken ders yaptığın kaza tecrubesinden çok fazla.

Birde durumu hakkıyla çözersen senin adına çok önemli bi hayat tecrubesi olur. Olaya motosiklet kazası olarak bakmıyorum bile.

Olay hep tek taraflı anlatılmış normalde yorum bile yapmam ama fotoğraflar ortada.

İnsan vicdanı olduğu için insan, biraz vicdanınızı dinlerseniz kimse magdur olmaz, herşey maddiyat değil.

Zarar gören herkese geçmiş olsun.
    Hocam okuyup etmeden imzalama olayı yok.
    Asla böyle bir şey de yapmam zaten asıl olay adam mağdur olmasın diye bende kabul ettim.
    Nitekim bütün her şey benim aleyhime olunca alternatif yollar izlemek zorunda kaldım.
    Artık olay benden çıktı gerekli yerlere şikayetlerimi bulundum.
    Bu gün ekstra olarak maddi ve manevi tazminat davası açmaya yetecek kadar elimizde bir şey olup olmadığına bakacağız avukatla.
    Elimde telefon konuşmaları da var.Mümkün olan her şeyi yapacağım.
    Dediğin gibi olay sadece kaza değil başlarım kazasına parasına puluna.
    Önemli olan iyilik yapalım derken toptan bir tarafımı kaptırıyor olmam.

O kadar bekledim ettim.Artık yapacak bir şey yok.

(Yaşım 17 olduğundan imzamım bir hükmü yok.)
    Sadık1453 bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Sanırım son bir söz söylemem gerekiyor, bundan sonra da bu başlık altında herhangi bir yorumda bulunmayacağım...
    Adem benim arkadaşımdır. Ancak sırf arkadaşım diye onu kollayacak değilim ve kollamadım da... önceki yorumlarıma bakarsanız yaptığı tehditlerin, davranış tarzının yanlış olduğunu belirttim... Hasan'a da hiç bir konuda haksızsın demedim veya yanlış/yalan söylüyorsun demedim... kaza anında da sonrasında bu başlıkta da iyi niyetle olaya yaklaşmaya çalıştım... sadece uzlaşılmasından, her iki tarafından gereksiz uğraşmamasından yanaydım, Hasan böyle bir şey istemiyor, bir şey diyemem kendi seçimi...

Ama ben bunları yaparken bana;

YALANCI,
    DOLANDIRICI,
    DÜZENBAZ,
    SAHTE EVRAK DÜZENLEDİ,
    ZORBA,
    KANDIRIKÇI ( )
    ARKADAŞINI KOLLAYAN,
    ÇOCUK KANDIRAN VS VS bir ton laf edildi... tek suçum ise ademin arkadaşı olmam mı??? hatta işi komploya götürüp bana "sen Adem'sin" bile dediniz

çocukça bu komplolara ve yapılan ithamlara güldüm geçtim, kalitenizi ve zekanızı sergilemiş oldunuz, teşekkür ederim...

Herkese saygılarımı sunarım... bir yanlışım olduysa affola...
    Sadık1453 ve dockerengin bunu beğendiler.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ademterzi88@gmail.com ' faceye yazınca çıkıyor.

Ek olarak bana elimde imzaladığın tutanak var dedi.bu tezinde çürüttüm 17 yaşında olduğum için imzamım hükmü yokmuş,adam yerine koymuyorlar yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Hocam olayı yanlış anlamışsın. Öğrenci olan benim tutanağı yapan da orada bir abi fotoğrafta görünüyor. Kazanın şokuyla biraz da yapım nedeniyle böyle oldu. Fazeti dinlemek gerek ama adam beddua edip tehdit ediyor?
    1dk 1dk... yaş 17 mi? EHLİYET?

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Arkadaşlar kafanız mı güzel motosiklet ehliyeti 17 yaşında alınıyor? Hasan'ın ehliyeti var tekrar tekrar ehliyetin varmı mevzusu açmayın.
    Sadık1453, dockerengin ve kngsze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaş diğer sayfaları okumadığı için atlamış ehliyet ehliyet diye madem yazıcaksın konuyu tam anlamıyla okuda yaz

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son dakika yorumlarında da anlıyorum ki. Bir söz yerini bulmuş ve yine cuk oturmuştur. Biz ne dedik insanlar ne anladı arkadaş. Olabilecek ihtimaller bile itham kabul edilmiş neyse hayırlısı.

Bu arada söz: SEN NE KADAR BİLİRSEN BİL, ANLATTIKLARIN KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLECEĞİ KADARDIR.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    kngsze ve hasansonmez bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Güzel bir günde sıkıcı bir olay olmuş. Olayın şokuyla doğru yada yanlış bir şeyler yapılmış. Olay en başında sinirle doğru düzgün anlatılmamış ve olayın içinde olmayan herkes bir şey söylemiş. Bütün konuyu okudum ama olanlara hala anlam veremedim ama burada en önemli eksiğin iletişim olduğunu düşünüyorum. Daha hoşgörülü olmamız gerektiğini düşünüyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Sadık1453 bunu beğendi.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Konuyu en başından beri takip ediyorum , özetinide ben yapayım dedim ,
    Şimdi bu Hasan kardeşimiz 17 yaşı dolar dolmaz ehliyetini alıp motorbisiklet dünyasına giren kardeşlerimizden biri. Cep telefonunda en az 10 kişiye yakın daha önceden tanıştıgı motorcu abilerinin telefonları var , yani az çok ortama girmiş bi kardeşimiz. Buradan zaten şile gezisi yapılacağı duyurulmuştu , bu etkinliğe katılıyor forumda ortalama 30 motorbisiklet civarında bir gurup oldukları yazıyor , herneyse
    Herşey on numara beş yıldız yola çıkılıyor , yeşillikler arasında tatlı virajlı yollarda rüzgar yüzlerini okşarken motor sesleride kulaklarını okşuyor özünde süper bir ortam.
    Öyle yada böyle bi şekilde HasAN yolda kaza yapıyor motorundan düşüyor yani , arkadan gelen arkadaşta duramıyor fazer ı ile buna çarpıyor oda motoru yatırıyor.
    İşte tam bu sırada abiler devreye giriyor , diyorlar ki senin motor fazer la kıyaslanırsa ucuz motor daha az masrafı olur , fazer ın ise daha çok masrafı olur o yüzden seni suçlu gösterelim , senin sigortan fazer ın masrafını ödesin ,
    Çocuk zaten özünde şokta ayrıca abilerinden daha mı iyi bilecek , onlar abi , bu camianın çok bilmişleri , hemde o kadar iyi niyetliler ki , amaçları sadece iyilik yapmak ,
    Alıyorlar bu motorları bu Hasanın motoru tali yoldan çıkıp arkadaşın fazer'a çarpmış gibi pozisyon aldırıp basıyorlar denklanşörlere bide tutanak aralarında sonrada diyorlar ki bıyıkları yeni terlemiş olan Hasan kardeşimize herşey tamam at bakalım şimdi bu tutanağın altınada imzanı , onlar abi , bilir onlar işlerini atıyor kardeşimiz imzasını ,
    Sonrada bunlar Hasanı geriye götürecek adam da ayarlıyorlar , hoş garibim gece iki ye kadar adamların tamam hadi gidelim demesini beklemiş bi yere büzüşüp ama ya sabah 6 ya kadar bekleselerdi diyerek kendini tatmin etmiş dönüş yolunda bunada şükür , vücudundaki ağrı sızı da artık çok acıtmıyor zaten acıya alışmış vücutta onca saat.
    Herneyse yatmış motorla eve döndüğünde baba karşılıyor tabi oğlunu , noldu oğlum , anlatıyor oda olanları baştan sona , ama sonuçta baba, abi değilya , diyor ki oğlum sen tabiri caizse (kusura bakma Hasanım) mal mısın neden bütün suçu üstüne aldın , neden sahte rapora imza attın , neden kendi motorunun bütün yükünü borcunu üstüne aldın derken Hasan'ın kendi evinde olması , sıcak bir kahve yudumlamasıyla aklı başına geliyor ve arıyor fazer daki arkadaşı
    Diyor ki abi sen paranı sigortadan alacaksın ama takip mesafeni korumadıgın için bana arkadan çarptın , ha tamam sen gene al paranı sigortadan ama gel bi el atta benimde motorun masraflarını karşılayalım , işte o andada olayın rengi değişiyor , fazer diyor ki özünde senle işim olmaz , olay ben bu işin peşini bırakmayacağım hakkımı alacağım diyen HASAN'A senin evini biliyoruma kadar gidiyor ,
    Sonra Hasan buradan yazıyor ve sesleniyor EY ABİLERİM ŞİMDİ NEREDESİNİZ , onlarda diyorlarki valla telefonu var ben aradım ama özünde ben elçiyim , beni karıştırmayın,
    O motorlar yerlerinden oynatılırken , farklı tutanak hazırlanırken , resimler çekilirken bu olaya kimin eli değdiyse , kim imza attırdıysa , kim akıl verdiyse tamamı elçi degil birebir bu sürecin suçlularındandır.
    Sen kimsin ki yada kendini ne sanıyorsun ki kanuna aykırı fiil içerisine giriyor , yADA BAZI ABİLER BUNLARI GÖRDÜĞÜ HALDE SESİNİ ÇIKARMAYIP göz yumuyor sonrada bu çocugu kendi haline bırakıp valla biz iyilikten yaptık sadece elçiyiz diyerek kenara çekiliyor.
    Bu olay oldugunda motorlar yer değiştirilirken buna göz yuman kim varsa a dan z ye hepsi bu olaydan sorumludur
    Fazer son olarak kendi masrafımı kendim karşılayacağım demiş , şimdide soruyor Hasan iyide benim zararım ne olacak , ben söyleyeyim Hasan ne olacak ,
    O gün orada o motorların yerlerini değiştiren , sana sahte tutanak tutup imza attıran o çok sevdiğin abilerinin tamamı kendi aralarında para toplayıp senin zararını karşılayacaklar , işte o zaman abi olup olmadıklarını anlarsın , zaten olay siğorta şirketine tarafınca bildirilmiş dediğin gibi , bu şirket bu olayı bu şekilde şekillendiren kim varsa onların peşine de düşecektir , onlarında başı agrıyacak besbelli ,
    Sonuç olarak bizde kendimize düşen payımızı aldık , dersimizi aldık , tecrübemiz bu olay karşısında iyice arttı , ha keşke hiç olmasaydı yaşanmasaydı , ama gene olacak gene bu tür kazalar yaşanacak en azından ne yapmamız gerektiğini artık biliyoruz ,
    Acı tecrübenlede olsa bize birşeyler öğrettin Hasan , kolay gelsin saygılarımla.
    Sadık1453, Lucas, kngsze ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam okuyup etmeden imzalama olayı yok.
    Asla böyle bir şey de yapmam zaten asıl olay adam mağdur olmasın diye bende kabul ettim.
    Nitekim bütün her şey benim aleyhime olunca alternatif yollar izlemek zorunda kaldım.
    Artık olay benden çıktı gerekli yerlere şikayetlerimi bulundum.
    Bu gün ekstra olarak maddi ve manevi tazminat davası açmaya yetecek kadar elimizde bir şey olup olmadığına bakacağız avukatla.
    Elimde telefon konuşmaları da var.Mümkün olan her şeyi yapacağım.
    Dediğin gibi olay sadece kaza değil başlarım kazasına parasına puluna.
    Önemli olan iyilik yapalım derken toptan bir tarafımı kaptırıyor olmam.

O kadar bekledim ettim.Artık yapacak bir şey yok.

(Yaşım 17 olduğundan imzamım bir hükmü yok.)
    Hasan kardeşim, cahil cühala ile uğraşılmaz üzülürsün senin iyi niyetin yeter olan olmuş sana hiç bir lafım yok. Ama! olayın üstünü örtmeye çalışıp burada avukatlık yapanlar abiler sizede ayıp olay anın anında ki telaştan yararlanmak 30 kişiyi uyutmak büyük meziyet helal olsun, organizatör abime selamlar buradan bi daha ki organizasyonda yola çıkmadan önce gerekirse bağıra bağıra anlat kuralları herkes uysun. senin suçun da yok hatta en masum sensin

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Alıntı mystic80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kafanız mı güzel motosiklet ehliyeti 17 yaşında alınıyor? Hasan'ın ehliyeti var tekrar tekrar ehliyetin varmı mevzusu açmayın.
    ilk 3 sayfayı okumuştum sadece... ehliyet yaşını 18 biliyordum... pardon.

saygılar

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir günde sıkıcı bir olay olmuş. Olayın şokuyla doğru yada yanlış bir şeyler yapılmış. Olay en başında sinirle doğru düzgün anlatılmamış ve olayın içinde olmayan herkes bir şey söylemiş. Bütün konuyu okudum ama olanlara hala anlam veremedim ama burada en önemli eksiğin iletişim olduğunu düşünüyorum. Daha hoşgörülü olmamız gerektiğini düşünüyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Dönüp dolaşıp aynı yere geliniyor...
    Ben burda bu konuyu tehdit ettikten ve beddua okuyup ne bok yersen ye dedikden sonra açtım.
    Herhangi birisi belki yol gösterir umuduyla.ek olarak ta mümkün olan en hoşgörülü tavırla yaklaştım.
    Birbimizin sözünü kesip kavga çıkmasın diye uzlaşmayı bile mailden yapalım dedim.Daha ne yapayım ?

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım son bir söz söylemem gerekiyor, bundan sonra da bu başlık altında herhangi bir yorumda bulunmayacağım...
    Adem benim arkadaşımdır. Ancak sırf arkadaşım diye onu kollayacak değilim ve kollamadım da... önceki yorumlarıma bakarsanız yaptığı tehditlerin, davranış tarzının yanlış olduğunu belirttim... Hasan'a da hiç bir konuda haksızsın demedim veya yanlış/yalan söylüyorsun demedim... kaza anında da sonrasında bu başlıkta da iyi niyetle olaya yaklaşmaya çalıştım... sadece uzlaşılmasından, her iki tarafından gereksiz uğraşmamasından yanaydım, Hasan böyle bir şey istemiyor, bir şey diyemem kendi seçimi...

Ama ben bunları yaparken bana;

YALANCI,
    DOLANDIRICI,
    DÜZENBAZ,
    SAHTE EVRAK DÜZENLEDİ,
    ZORBA,
    KANDIRIKÇI ( )
    ARKADAŞINI KOLLAYAN,
    ÇOCUK KANDIRAN VS VS bir ton laf edildi... tek suçum ise ademin arkadaşı olmam mı??? hatta işi komploya götürüp bana "sen Adem'sin" bile dediniz

çocukça bu komplolara ve yapılan ithamlara güldüm geçtim, kalitenizi ve zekanızı sergilemiş oldunuz, teşekkür ederim...

Herkese saygılarımı sunarım... bir yanlışım olduysa affola...
    Hocam gezi sırasında ayaklarımızı suya sokarken ufak bir muhabbetimiz oldu.Yaşından ötürü saygım sonsuz fakat ben uzlaşmak istemiyorum mu ? Ne dediğini farkında mısın ? Telefonda 35 dakika dil döken ADEM bey sende mağdur olma bende olmayayım,bu işin sonu kötü bitmesin helalleşip yollarımıza bakalım diyen babam mıydı ?
    Onuda geçtim tehdit vari konuşmalarına rağmen ses çıkartmadım ki başka birisi olsa aptal cesaretimi kullanır tekme tokat saldırırdım ? E bunu da yapmadım 3 tane seçenek sunmuşum,bana ne yaparsan yap umrumda değilsin diyor.
    E ben daha ne yapayım al bu götüm ne yaparsan yap demişim üstüne üstlük böyle bir karşılama görmüşüm ?
    Arkadaşın bence yanlışsın savunman gerekir çünkü kendisi tenezzül edip burda yazılan çizilen senaryolara cevap bile vermedi.Bence buda bunların senarya olmadığını gösterir ! Ayrıca bahsettiğin niteliklerden hiç birini sana iletmedik fakat fazer ADAM bile değil bu kadar da net konuşuyorum !

Ehliyette veya herhangi bir evrakta sıkıntım yok...

------------------------------

Oradaki kimseye suç yükleyip zan altında bırakmak istemiyorum.
    Kim hatalı kim hatasız hepsi tartışılır.
    Ben hakkımı aldıktan sonra gerisini Allah'a havale edicem.
    Bütün gezilere elimden geldiğince katılım göstereceğim.
    Bu olan olaylar organizasyon veya motosiklet kültürüyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Aksine bu kültürü benimsiyememiş biri yüzünden oldu.
    Herkes bir değil 35 kişisinin için 1-2 çör çöp çıkması bence çok doğal.
    En azından bir daha ki seferler için ders almış oldum.
    Giden motor olsun zaten amacım düşüp kalkarsam cebimi yakmasın diyeceğim bir motor almak istemiştim.
    En başından beri dediğim gibi derdim PARA değil !
    Sadece bu tutumunu ödetmek istiyorum o kadar...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu en başından beri takip ediyorum , özetinide ben yapayım dedim ,
    Şimdi bu Hasan kardeşimiz 17 yaşı dolar dolmaz ehliyetini alıp motorbisiklet dünyasına giren kardeşlerimizden biri. Cep telefonunda en az 10 kişiye yakın daha önceden tanıştıgı motorcu abilerinin telefonları var , yani az çok ortama girmiş bi kardeşimiz. Buradan zaten şile gezisi yapılacağı duyurulmuştu , bu etkinliğe katılıyor forumda ortalama 30 motorbisiklet civarında bir gurup oldukları yazıyor , herneyse
    Herşey on numara beş yıldız yola çıkılıyor , yeşillikler arasında tatlı virajlı yollarda rüzgar yüzlerini okşarken motor sesleride kulaklarını okşuyor özünde süper bir ortam.
    Öyle yada böyle bi şekilde HasAN yolda kaza yapıyor motorundan düşüyor yani , arkadan gelen arkadaşta duramıyor fazer ı ile buna çarpıyor oda motoru yatırıyor.
    İşte tam bu sırada abiler devreye giriyor , diyorlar ki senin motor fazer la kıyaslanırsa ucuz motor daha az masrafı olur , fazer ın ise daha çok masrafı olur o yüzden seni suçlu gösterelim , senin sigortan fazer ın masrafını ödesin ,
    Çocuk zaten özünde şokta ayrıca abilerinden daha mı iyi bilecek , onlar abi , bu camianın çok bilmişleri , hemde o kadar iyi niyetliler ki , amaçları sadece iyilik yapmak ,
    Alıyorlar bu motorları bu Hasanın motoru tali yoldan çıkıp arkadaşın fazer'a çarpmış gibi pozisyon aldırıp basıyorlar denklanşörlere bide tutanak aralarında sonrada diyorlar ki bıyıkları yeni terlemiş olan Hasan kardeşimize herşey tamam at bakalım şimdi bu tutanağın altınada imzanı , onlar abi , bilir onlar işlerini atıyor kardeşimiz imzasını ,
    Sonrada bunlar Hasanı geriye götürecek adam da ayarlıyorlar , hoş garibim gece iki ye kadar adamların tamam hadi gidelim demesini beklemiş bi yere büzüşüp ama ya sabah 6 ya kadar bekleselerdi diyerek kendini tatmin etmiş dönüş yolunda bunada şükür , vücudundaki ağrı sızı da artık çok acıtmıyor zaten acıya alışmış vücutta onca saat.
    Herneyse yatmış motorla eve döndüğünde baba karşılıyor tabi oğlunu , noldu oğlum , anlatıyor oda olanları baştan sona , ama sonuçta baba, abi değilya , diyor ki oğlum sen tabiri caizse (kusura bakma Hasanım) mal mısın neden bütün suçu üstüne aldın , neden sahte rapora imza attın , neden kendi motorunun bütün yükünü borcunu üstüne aldın derken Hasan'ın kendi evinde olması , sıcak bir kahve yudumlamasıyla aklı başına geliyor ve arıyor fazer daki arkadaşı
    Diyor ki abi sen paranı sigortadan alacaksın ama takip mesafeni korumadıgın için bana arkadan çarptın , ha tamam sen gene al paranı sigortadan ama gel bi el atta benimde motorun masraflarını karşılayalım , işte o andada olayın rengi değişiyor , fazer diyor ki özünde senle işim olmaz , olay ben bu işin peşini bırakmayacağım hakkımı alacağım diyen HASAN'A senin evini biliyoruma kadar gidiyor ,
    Sonra Hasan buradan yazıyor ve sesleniyor EY ABİLERİM ŞİMDİ NEREDESİNİZ , onlarda diyorlarki valla telefonu var ben aradım ama özünde ben elçiyim , beni karıştırmayın,
    O motorlar yerlerinden oynatılırken , farklı tutanak hazırlanırken , resimler çekilirken bu olaya kimin eli değdiyse , kim imza attırdıysa , kim akıl verdiyse tamamı elçi degil birebir bu sürecin suçlularındandır.
    Sen kimsin ki yada kendini ne sanıyorsun ki kanuna aykırı fiil içerisine giriyor , yADA BAZI ABİLER BUNLARI GÖRDÜĞÜ HALDE SESİNİ ÇIKARMAYIP göz yumuyor sonrada bu çocugu kendi haline bırakıp valla biz iyilikten yaptık sadece elçiyiz diyerek kenara çekiliyor.
    Bu olay oldugunda motorlar yer değiştirilirken buna göz yuman kim varsa a dan z ye hepsi bu olaydan sorumludur
    Fazer son olarak kendi masrafımı kendim karşılayacağım demiş , şimdide soruyor Hasan iyide benim zararım ne olacak , ben söyleyeyim Hasan ne olacak ,
    O gün orada o motorların yerlerini değiştiren , sana sahte tutanak tutup imza attıran o çok sevdiğin abilerinin tamamı kendi aralarında para toplayıp senin zararını karşılayacaklar , işte o zaman abi olup olmadıklarını anlarsın , zaten olay siğorta şirketine tarafınca bildirilmiş dediğin gibi , bu şirket bu olayı bu şekilde şekillendiren kim varsa onların peşine de düşecektir , onlarında başı agrıyacak besbelli ,
    Sonuç olarak bizde kendimize düşen payımızı aldık , dersimizi aldık , tecrübemiz bu olay karşısında iyice arttı , ha keşke hiç olmasaydı yaşanmasaydı , ama gene olacak gene bu tür kazalar yaşanacak en azından ne yapmamız gerektiğini artık biliyoruz ,
    Acı tecrübenlede olsa bize birşeyler öğrettin Hasan , kolay gelsin saygılarımla.
    Daghas, zaten sorun baştan Hasan'nın bunu kendi kabul etmesi. Kimse Hasan'a sen suçlusun bu senaryo böyle yapılacak demedi ki. En azından ben öyle bir şey duymadım. Kendisi baştan olayın kendi suçu olduğunu ifade etti ve üzgündü.Artık acemiliğne mi yandı yoksa başka şeye mi bilemem.
    Her ne kadar suçlu belki karşı şeritten gelen arabalar ve arkadan çarpan Fazer olsa da.

Yani oradaki insanların hiç biri zorla kimseye bir şey yaptırmadı.
    dockerengin bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Bence Konu çok dallanıp budaklanmış uzamış gitmiş.
    Hasan kardeşim abilerin orda bi hata yapmış tutanak v.s. o anki hırsından sinirinden tehtiler v.s. v.s. olabilecek şeyler bunlar,Bak ara bulucuda gelmiş yazmış forumlara v.s. Ben senın yerınde olsam gider abilerinle oturur bişiler içer öpüşür koklaşır barışır uzatmam mevzuları,Sonuçta yollarda birbirlerinizi her zaman göreceksiniz,Allah büyük belki birgün onun motoru bozulacak sen ona yardım edeceksin belki onun bozulacak sen yardımcı olacaksın v.s. v.s. Motorcunun Bence Motorcudan başka dostu yoktur.Eğer yaşca Beni Abin olarak görürsen sana tavsiyem budur.Dava açıcam şöle olcak böle olcak Hayatım boyunca bir çok davaya girip çıktım en Haklı oldugum durumlarda bile hakkımı alamadığımı görmüş birisi olarak boş işler olduğunu düşünüyorum.

Karar senın

Not:Bu arada 2 tarafıda hiç tanımam sadece tavsiyemdir.
    dockerengin ve hasansonmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Konu çok dallanıp budaklanmış uzamış gitmiş.
    Hasan kardeşim abilerin orda bi hata yapmış tutanak v.s. o anki hırsından sinirinden tehtiler v.s. v.s. olabilecek şeyler bunlar,Bak ara bulucuda gelmiş yazmış forumlara v.s. Ben senın yerınde olsam gider abilerinle oturur bişiler içer öpüşür koklaşır barışır uzatmam mevzuları,Sonuçta yollarda birbirlerinizi her zaman göreceksiniz,Allah büyük belki birgün onun motoru bozulacak sen ona yardım edeceksin belki onun bozulacak sen yardımcı olacaksın v.s. v.s. Motorcunun Bence Motorcudan başka dostu yoktur.Eğer yaşca Beni Abin olarak görürsen sana tavsiyem budur.Dava açıcam şöle olcak böle olcak Hayatım boyunca bir çok davaya girip çıktım en Haklı oldugum durumlarda bile hakkımı alamadığımı görmüş birisi olarak boş işler olduğunu düşünüyorum.

Karar senın

Not:Bu arada 2 tarafıda hiç tanımam sadece tavsiyemdir.
    Tavsiye için teşekkürler.Dallanıp budaklandığı konusunda da haklısın ne söylesem yanlış anlaşılıyor.
    Neyse son kez belirtiyorum.

KİMSEYE SUÇ BULMUYORUM.SADECE FAZERI ÖTTÜRÜCEM BU KADAR DİYORUM.DİĞER HERKESE SAYGIM SONSUZ KİMSEYE ART NİYET BESLEMİYORUM BU OLAYI BURALARA KADAR GETİRENDE TAMAMEN FAZERIN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.SONUÇTA ORADA 'BANANE LAN NE TUTANAĞI VURMASAYDIN BAS GİT YOLUNA'DEME İMKANIM VARKEN SAÇLAMAYARAK BU YOLLARA GİRİŞTİM.DERSİMİ ALDIM.SİZİNDE BAŞINIZA GELİRSE AMAN DİYİM.
    SolidRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)