Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Türkiye - Avrupa (Türkiye Gerçeği)

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Arkadaşlar diyor ki, gözünüzdemi görmüyor, neler oldu bu memlekette.
    Tamam da kardeşim, ceptekini harcadık, ceketi sattık sağlam bi yemek yedik.
    Yarın ne yiyeceğiz?
    Yahu evi ocağı sattık, 5-10 yıldır yiyoruz.
    Tamam da, sattık, yiyoruz.
    onun kaymağı bu.
    yatırım hani? daha dğrusu gelir getirecek yatırım hani?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette sorabilirsin... ama kastettiğim kişisel bir olgu değil... genel durumumuzdan bahsediyorum.... bizde bu işin hep kolayına kaçılmıyor mu? hep şu hesap yapılır efendim bir alman emeklisi İngiliz emeklisi gelip türkiyede tatil yapıyor ben evi geçindiremiyorum... arkadaş almanyada emeklilik yaşı ne kadar biliyor musun ya ingilterede? bir İngiliz bir alman kendi ülkesinde ne kadar sosyal güvenlik primi ödüyor bundan haberimiz var mı? 15-20 yıl öncesine kadar bu ülkede insanlar 40 yaşında emekli oluyordu... hiç kimse de sormuyordu yahu nasıl oluyor bu işler diye... bir alman bir İngiliz bir japon kadar katma değer üretmiyoruz aklı kullanmıyoruz ama onlarla aynı şartlarda yaşamak istiyoruz valla güzel hesap

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

bu konuda hem fikiriz...
    hocam hesap böyle değil.bir kere bu ülkede vergi adaletsizliği var.
    almanya gibi sosyal devletlerde vergi tüketimden değil gelirden alınır.
    bu da zengin daha fazla vergi verecek ve aradaki makasın açılması engellenecek demek.
    şu şekilde ki , zengin de bir otutuşta aynı miktar yemeği yiyecek , orta halli vatandaş da.yemekten vergi alırsak bunlar aynı vergiyi verecekler.bu durumda zengin sürekli onda kalan para sayesinde zenginleşecek.diğeri de fakirleşecek.
    bugün türkiyede gelir vergisinin toplam vergi bütçesindeki oranı %35.bu oran japonyada %50 , avusturyada %50 , fransada %50.

http://tr.tradingeconomics.com/japan/indicators açın inceleyin..

sosyal devletlerin , refah seviyesinin yüksek olduğu devletlerin hepsinde bu durum böyledir.
    örneğin herkes bilir , futbolcular bizim ülkemizi vergisi az olduğu için tercih eder.
    biri de düşünmez ki , drogbanın sow un ödeyeceği 2 şer milyon euroluk vergiyi , benim fabrikada çalışan işçim ödüyor..

peki , ben size bir soru sorayım , bir ülkede zengin yöneticileri belirlerse , bu yukardaki ülkelerden japonya gibi bir ülke olmak ister mi?hayır.
    çünkü kazancından milyonlar eksilip fakir halka dağıtılacak demek bu.bunu da hiçbir zengin istemez.

o halde bu ülkede zengin yönetimi seçiyorsa , ve yönetim de bu yüzden zengini savunuyorsa , bu bir kısırdöngü değil midir?
    halk bunu kırmak için ne yapabilir?daha çok çalışmak fayda eder mi?
    hayır.halk etrafı yakıp yıkarak düzeni tekrar oluşturmak ister.ama doğru , ama yanlış , bu her zaman böyle olmuş.son örneğini ukraynada gördük.
    MkD ve APALA bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da zengin daha fazla vergi verecek ve aradaki makasın açılması engellenecek demek.
    şu şekilde ki , zengin de bir otutuşta aynı miktar yemeği yiyecek , orta halli vatandaş da.yemekten vergi alırsak bunlar aynı vergiyi verecekler.bu durumda zengin sürekli onda kalan para sayesinde zenginleşecek.diğeri de fakirleşecek.
    bugün türkiyede gelir vergisinin toplam vergi bütçesindeki oranı %35.bu oran japonyada %50 , avusturyada %50 , fransada %50.
    http://i.hizliresim.com/x3mJqj.png

sosyal devletlerin , refah seviyesinin yüksek olduğu devletlerin hepsinde bu durum böyledir.
    örneğin herkes bilir , futbolcular bizim ülkemizi vergisi az olduğu için tercih eder.
    biri de düşünmez ki , drogbanın sow un ödeyeceği 2 şer milyon euroluk vergiyi , benim fabrikada çalışan işçim ödüyor..

peki , ben size bir soru sorayım , bir ülkede zengin yöneticileri belirlerse , bu yukardaki ülkelerden japonya gibi bir ülke olmak ister mi?hayır.
    çünkü kazancından milyonlar eksilip fakir halka dağıtılacak demek bu.bunu da hiçbir zengin istemez.

o halde bu ülkede zengin yönetimi seçiyorsa , ve yönetim de bu yüzden zengini savunuyorsa , bu bir kısırdöngü değil midir?
    hayır.halk etrafı yakıp yıkarak düzeni tekrar oluşturmak ister.ama doğru , ama yanlış , bu her zaman böyle olmuş.son örneğini ukraynada gördük.
    Öyle güzel yazmışsınız ki.
    Son derece anlaşlır, mükemmel bir yazı.
    Am eminim ki, birileri, bu yazının arasından bir cümle seçecek ve o cümleye yüklenecek.
    Gözü kapalı bu milletin.
    Durup durup, sen ne üretiyrsun diyorlar anca.
    Bana bnu diyende, 816 TL ye, 18 saat çalışan sefil bir insan.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/x3mJqj.png

doğru ama eksik... neden tüketimden vergi alınıyor neden otomotiv, beyaz eşya, akaryakıt, alkol ve sigaranın ÖTV ve diğer vergileri yüksek? çünkü ciddi bir kayıt dışı ekonomi sorunumuz var... ama bu kalemlerde kayıt dışı zor devlet kurulduğundan bu yana işin kolayına kaçıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle güzel yazmışsınız ki.
    Son derece anlaşlır, mükemmel bir yazı.
    Am eminim ki, birileri, bu yazının arasından bir cümle seçecek ve o cümleye yüklenecek.
    Gözü kapalı bu milletin.
    Durup durup, sen ne üretiyrsun diyorlar anca.
    Bana bnu diyende, 816 TL ye, 18 saat çalışan sefil bir insan.
    kırmızı ile işaretli kısmın muhatabı ben miyim bilmiyorum konu içerisinde "sen ne üretiyorsun" dediğim için üzerime alınayım istersen
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kağıthanede ırgızlara verdim büyük şeerde Sarıgüle benim ki tepki oyu diyebiliriz...

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru ama eksik... neden tüketimden vergi alınıyor neden otomotiv, beyaz eşya, akaryakıt, alkol ve sigaranın ÖTV ve diğer vergileri yüksek? çünkü ciddi bir kayıt dışı ekonomi sorunumuz var... ama bu kalemlerde kayıt dışı zor devlet kurulduğundan bu yana işin kolayına kaçıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

kırmızı ile işaretli kısmın muhatabı ben miyim bilmiyorum konu içerisinde "sen ne üretiyorsun" dediğim için üzerime alınayım istersen
    Lafım bir tek sana değil.
    durup durup bu cümle geliyor karşımıza.
    Sen ne üretiyorsun, sen ne üretiyorsun?
    Yahu, günde 15 saat çalışıyorsun.
    1000 Tl ye.
    Arkadaşalr ne üretiyorsun diyor.Sanki günde 2 saat çalışıyormuşuz gibi.
    Yahu 15 saat diyorum 15. DAha ne çalışayım.

İşte bizim kızdığımız nokta bu.
    Çalışıyoruz da, kime çalışıyoruz?
    Ben 15 saat kimin için çalışıyorum söyleyeyim mi?

Ben 15 saat çalışıyorum Kuşadası Limanında, İsrailliler'e

Ben 15 saat çalışıyorum İzmir Limanında, Hong Kong'lulara

Ben 15 saat çalışıyorum Araç muayene işinde, Almanlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Başak Sigortada, Fransızlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Adabank ta, Kuveytliler'e

Ben 15 saat çalışıyorum Avea da, Lübnanlılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Petkim, Azeriler'e

Ben 15 saat çalışıyorum Tekel de, Amerikalılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Tekel'in sigarasında, ABD ve İngilizler'e

Ben 15 saat çalışıyorum Finansbank ta, Yunanlılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum OyakbankTA, Hollandalılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Denizbankta, Belçikalılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Türkiye Finansta, Kuveytliler'e

Ben 15 saat çalışıyorum TEB te, Fransızlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Cbank ta, İsrailliler'e

Ben 15 saat çalışıyorum MNG Bank ta, Yunanlılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Şekerbank ta, Kazaklar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Yapı Kredide, İtalyanlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Turkcell de, Finliler ve Ruslar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Beymende ABD'lilere

Ben 15 saat çalışıyorum Enerjisan da, Avusturyalılar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Eczacıbaşı İlaçta, Çekler'e

Ben 15 saat çalışıyorum İzocam da, Fransızlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Demir Dökümde, Almanlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum Döktaş ta, Fransızlar'a

Ben 15 saat çalışıyorum POAŞta, Avusturyalılar'a....

Ve hatırlatırım, bu yazdıklarım, daha binde biri.
    Şimdi Allah aşkına biri söylesin.

Daha ne kadar çalışmam gerek?
    Kendime üretmedikten sonra, nasıl çalışayım?
    Hala kendime mi kızayım, çalışmıyorum diye?
    Yoksa, bu çalıştırdığım kurumları satıp, parasını kutularına koyup, kalanını asfalt olarak dökenlere mi?
    berkerk ve Sam@ bunu beğendiler.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    ARMadillo
    Hala daha çalışmıyoruz diyorlar.
    Devlet, çalıştığım kurumu özelleştirirse, devletin kendi nasıl gelişecek?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)