Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye - Avrupa (Türkiye Gerçeği)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Vulture24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır bu ülke böyle. Halen daha 3lü koalisyon beceriksizlerinin yaptığı hataların bedelini ödüyor millet. Daha yeni yeni Türkiye ayağa kalkıyor emin adımlarla. Senin terör diye bir sorunun var. Ve bunun yanında daha birçok gider. IMF ye borç sıfırlandı borç..
    Sonra bir bakmışsın alarm çalıyor,uyanmışsın.
    Ahmet Abi, sinadra, Shrieker ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rks 150
    yok abi hala uyuyor ne alarmı biryerine borozan girdi bu millet hala uyuyor

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Yıllardır bu ülke böyle. Halen daha 3lü koalisyon beceriksizlerinin yaptığı hataların bedelini ödüyor millet. Daha yeni yeni Türkiye ayağa kalkıyor emin adımlarla. Senin terör diye bir sorunun var. Ve bunun yanında daha birçok gider. IMF ye borç sıfırlandı borç..
    senin kafanda olsak keşke .... ne güzel cennet beleşe verılmiş gibi ohhhğğğğ
    APALA bunu beğendi.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abyi kuran ulke diyecektin herhal.
    değişen ney h2rx arkadaşım?
    ab uyesi işte,abye uye olan 27 ülkeden bırı,16 yıl önce sosyalist sistemden çıkarak, piyasa ekonomisine geçmeye çalışan bır ulke.tek sorunları yolsuzluk mücadele konusunda AVRUPA KOMISYONUNUN gözetimi altında kalmaları ,batı avrupadakı haklarını kısıtladı gecıcı bır surelıgıne.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfırlandı mı ? ne içtiyseniz bana da ısmarlayınız. O borç kapanırken açılan deliğinde farkına varınız.
    APALA, draggy ve xawa bunu beğendiler.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    millet boşu boşuna iktisat okuyor ben devletin yerine olsam kapatırım bütün İİBF'leri boşuna zaman kaybı... zaten İİBF'ye giden erkekler askerliği kısa dönem yapmak veya asteğmen olmak kızlar da koca bulmak için tercih ediyor... al bir rakamı böl başka bir rakama ülkeler arası kalkınmışlık, hayat pahalılığı hesabı oran orantısı kur ne güzel memleket arkadaş bir ara Googleda verimlilik nedir aratın, satın alma gücü paritesi nedir ona bakın sonra gelin başka bir-iki kavram söylüycem onlara da göz atın.... evet Almanya, Belçika Fransa vb. ülkeler senden benden daha ileride, daha müreffeh (cümle içinde bu kelimeyi de kullandım helal olsun en son 15 sene önce Müşerref Akay kullanmıştır herhalde) ama dön bir sor kendine senin bunda payın ne? ne üretiyorsun ne bekliyorsun? yarattığın bir fark var mı? argo bir söz var anadoluda " ne s.çtın ki elime ne sıvayam yüzüne" işin kolayına kaçıp 100 yıllık ezberle siyasetçiye suçu yüklemek çok güzel iş bence...
    KUVVETMİRA, meki 60 ve Gundogdu bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    "Yerli Araç Üretmek İntihar Olur.." Not:Koç Grubu
    Gundogdu bunu beğendi.

AFAROZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MÜKEMMELLL BİR KONUUU .Bu ücreti alan insanımız insan yerine koyulmuyor Baştakiler nevaleyi götürüyor . .iyi para alanda azıtıyor. . Her anlamıyla bu ülkede yaşamaktan nefret ediyorumm . Yolları yol degil şoförleri şöför degiL . ÜLKEMİZ TAM BİR ŞANTİYE. . .
    APALA bunu beğendi.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    ARkadaşların genelde sitemi hep şu oluyor.
    Vatandaşa yükleniyor, yani kendine.
    Diyor ki, ne üretiyorsun?
    Birşey üretmek için devletin bana teşvik programlarımı uygulaması lazım,
    yoksa ben birşey için hevese geldiğim de önüme engeller koyması?
    İşe sadece sanayi olarak bakmayın.
    Bilim adamı düşünün. Profesör.
    Adam birşey üretirken, ya da araştırırken bürekli bi yasa engeline takılıyor.
    Elinde para da olması lazım.
    Başka ülke de, adam diyor ki,
    Sen yeter ki gel hocam.
    Al sana ev, araba, işçi istersen işçi.
    Yeter ki sen bul, yap, çöz, üret.
    Adam doğal olarak gidiyor.

Şimdi arkadaşlar çıkıyor, sen üret, sen üret, sen üret...
    Devletler halk için vardır.
    Halk devlet için değil.

Birde söylemeden edemeyeceğim. Şöyle bir örnek vardı.
    Eskiden kapıda bir tavuğumuz vardı.
    Her gün yumurtlardı.
    Bizde iyi kötü yerdik. Yarı aç yarı tok gezerdik ama,
    TAvuk bizimdi.
    Şimdi tavuğu kestik.
    Akşam sağlam bi kızartma yedik.
    Ertesi günde kalanını kızarttık.
    bir sonraki günde, küçük parçalarını yedik.
    En son tabağı ekmekle sıyırdık.
    Sağlam bi yemek yedik.
    Orası doğru. LAfım yok.
    Ama tekrar acıkınca ne yapacağız?
    Artık ne yumurta var, ne tavuk.

Şimdi arkadaşlar diyor ki, "eskiden bir yumurta yiyordun aç, şimdi sağlam karnın doydu"
    Be adam, tavuğu sattık, doydu.
    Yarın ne olacak?
    grognard, draggy ve mLh bunu beğendiler.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    insanlarımız arasında bu aralarda en revaçta olan şey bütün olumsuzlukları devlete ,siyasi iktidara mal etmektir.kimse kendi hatasını yanlışımı görmek istemez.millet olarak tembeliz heşeyden önce.kimse yaptığı işin hakkını vermez çalışırken özveride bulunmaz mesaim bitsede gitsem mantığıyla iş yapar... ama iş istemeye gelince çift mesai yapmış gibi ister.kimse bişey üretmez ama tüketmeye gelince kendini dünyanın süper güçlerile kıyaslar.bugün dünyada süper güç olanlar nasıl süper güç olmuşlar kimse araştırmaz.devlet halk için vardır deyip herşeyi devletten bekleyen hastalıklı zihniyetler iş milliyetçiliğe gelince onuda kimselere kaptırmazlar...
    Gundogdu bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Yav burda uyuyanları uyandırıyorsunuz bir formumuz var sizin yüzünüzden sonu twitter gibi olacak , hala bu devleti(devleti diyorum bakın hükümeti değil) savunan adama bir şey anlatamazsınız, bu milletin aklının değişmesi en az 2-3 nesil sürer, adamların aklı küçük basmıyor yapacak bişi yok , yapılacak en akıllıca şey bir an önce alt ve orta sınıftan çıkıp üst sınıf vatandaş olup asgari ücretliyi falan düşünmeyeceksin , çünkü onlar kendilerini senin onları düşündüğün kadar düşünmüyorlar, bu memlekete ve bu memleketin insanına yani bize herşey müstahak.
    draggy bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav burda uyuyanları uyandırıyorsunuz bir formumuz var sizin yüzünüzden sonu twitter gibi olacak , hala bu devleti(devleti diyorum bakın hükümeti değil) savunan adama bir şey anlatamazsınız, bu milletin aklının değişmesi en az 2-3 nesil sürer, adamların aklı küçük basmıyor yapacak bişi yok , yapılacak en akıllıca şey bir an önce alt ve orta sınıftan çıkıp üst sınıf vatandaş olup asgari ücretliyi falan düşünmeyeceksin , çünkü onlar kendilerini senin onları düşündüğün kadar düşünmüyorlar, bu memlekete ve bu memleketin insanına yani bize herşey müstahak.
    allahtan memlekette senin gibi zekiler varda insanları uyarıyosunuz hangi hükümet iyidir, hangi partiye oy verilmelidir diye yoksa garibim biz kıt beyinliler naapardık.:-)baksana daha ne kadar maaş almalıyız kaç parayla geçinebiliriz onu bile bilmiyoruz bizi sizler düşünüyosunuz.iyiki varsınız puhahahahaha

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    almanyadaki asgari ücrette yanlışlık var, burdan avukat abim gitti geçen birkaç sene önce, en son gecen sene 1200 euro felan diyordu. ordaki rakam farklı bir ücreti yansıtıyor olabilir.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlarımız arasında bu aralarda en revaçta olan şey bütün olumsuzlukları devlete ,siyasi iktidara mal etmektir.kimse kendi hatasını yanlışımı görmek istemez.millet olarak tembeliz heşeyden önce.kimse yaptığı işin hakkını vermez çalışırken özveride bulunmaz mesaim bitsede gitsem mantığıyla iş yapar... ama iş istemeye gelince çift mesai yapmış gibi ister.kimse bişey üretmez ama tüketmeye gelince kendini dünyanın süper güçlerile kıyaslar.bugün dünyada süper güç olanlar nasıl süper güç olmuşlar kimse araştırmaz.devlet halk için vardır deyip herşeyi devletten bekleyen hastalıklı zihniyetler iş milliyetçiliğe gelince onuda kimselere kaptırmazlar...
    bahsettiginiz konu tamamen devletin sorunu. insanlar istedigi iste calismiyor ki. nerenin parasi varsa, oraya yoneliyor. simdi bana almanya'yi kisaca avrupayi anlatmayin. orada insanlar isinde memnun. belki istemeyerek memur olan insan bile isinden memnun, cunku maasi, sosyal yasantisi olarak devletin guvencesi altinda. eve giderken, bugun ne pisirecegim, ne yiyecegim diye dusunmuyor. eve giderken bu aksam hangi kitabi okusam, hangi filmi izlesem veya arkadaslarla nereye takilsak diye gidiyor eve. bizdeki gibi, market alisverisini az tutsam gibi hesaplara girmiyor.

bu noktaya nasil gelmisler? siz bi gidin arastirin isterseniz. amerikada bagimsiz bildirgesinde ne yazar ogrenin.. devlet halkin butun ozgurluklerini korumak ve onun birey olarak yasamasi icin elinden geleni yapmakla mukelleftir diye bir madde gecer. bunlari ogrenin de ondan sonra gelin burada caka satin.

turkiye'de devlet halk icin degil, halk devlet icin var. neden mi? cunku uretim yok. vergilerle, ozellestirmelerle ayakta durmaya calisiyor. o nedenle zaten, borsamiz stabil degil. amerikada yapilan bir soylemle birden dibe vurabiliyor. avrupadaki ulkelerin etkilenmedigini soylemiyorum. 2-3 puan onlarda da etkilenir ama bizde birden 8-9 puan dusebiliyor. cunku balon bir ekonomimiz var. bu son 60 yildir boyle. ne zaman marshall yardimi geldi, uretim durdu ve amerikan mallari satilmaya basladi ekonomi bu konuma geldi.

ezbere konusmayalim. devlet is alanlari acacak, insanlari istihdam edecek universite mezunlari kendi alaninda calisacak; istedigi bolumlerde is bulabilecek ve karsiligini alabilecek o zaman bizde almanya gibi oluruz. ama maalesef turkiye'de iki tane meslek, bolum var muhendislik ve tip. bunu da ogrenciler isteyerek okumaz parasi iyi diye okur. cunku ileride ekonomik kaygi yasayip, bahsettiginiz insanlar gibi olmamak icin. aama yine de onlar gibi olur.
    semihss, APALA ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı berkerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiginiz konu tamamen devletin sorunu. insanlar istedigi iste calismiyor ki. nerenin parasi varsa, oraya yoneliyor. simdi bana almanya'yi kisaca avrupayi anlatmayin. orada insanlar isinde memnun. belki istemeyerek memur olan insan bile isinden memnun, cunku maasi, sosyal yasantisi olarak devletin guvencesi altinda. eve giderken, bugun ne pisirecegim, ne yiyecegim diye dusunmuyor. eve giderken bu aksam hangi kitabi okusam, hangi filmi izlesem veya arkadaslarla nereye takilsak diye gidiyor eve. bizdeki gibi, market alisverisini az tutsam gibi hesaplara girmiyor.
    arkadasım maasallah sizde tam bi alman memur kadar olaya hakimsiniz adamların duygusal durumlarını bile betimlediniz valla pes....

bu noktaya nasil gelmisler? siz bi gidin arastirin isterseniz. amerikada bagimsiz bildirgesinde ne yazar ogrenin.. devlet halkin butun ozgurluklerini korumak ve onun birey olarak yasamasi icin elinden geleni yapmakla mukelleftir diye bir madde gecer. bunlari ogrenin de ondan sonra gelin burada caka satin.

turkiye'de devlet halk icin degil, halk devlet icin var. neden mi? cunku uretim yok. vergilerle, ozellestirmelerle ayakta durmaya calisiyor. o nedenle zaten, borsamiz stabil degil. amerikada yapilan bir soylemle birden dibe vurabiliyor. avrupadaki ulkelerin etkilenmedigini soylemiyorum. 2-3 puan onlarda da etkilenir ama bizde birden 8-9 puan dusebiliyor. cunku balon bir ekonomimiz var. bu son 60 yildir boyle. ne zaman marshall yardimi geldi, uretim durdu ve amerikan mallari satilmaya basladi ekonomi bu konuma geldi.

ezbere konusmayalim. devlet is alanlari acacak, insanlari istihdam edecek universite mezunlari kendi alaninda calisacak; istedigi bolumlerde is bulabilecek ve karsiligini alabilecek o zaman bizde almanya gibi oluruz. ama maalesef turkiye'de iki tane meslek, bolum var muhendislik ve tip. bunu da ogrenciler isteyerek okumaz parasi iyi diye okur. cunku ileride ekonomik kaygi yasayip, bahsettiginiz insanlar gibi olmamak icin. aama yine de onlar gibi olur.
    arkadasım maasallah en az almanya da yasayan bi alman memur kadar olaya hakimsin adamların duygusal durumlarını bile betimlemişsin valla pes...ayrıca bizim borsamız küçücük bi söylemle düşmedi arkadaşım neresinden bakarsan bak ağustosta bi sivil darbe yapılmaya çalışıldı ortalık savaş alanına döndü bu yüzden ekonomi sallandı bilmem farkındamısınız ülkemizin atlattığı badirelerin....

Motosikleti
    Yamaha mt09
    şimdi almanyadaki abimle konuştum, orada asgari ücret kavramı yokmuş, saatlik tavsiye edilen ücret kavramı varmış. Devlet memurlarında sanırım asgari uygulanıyormuş, yani wikideki değerleri baz almayın bence. Wikideki değerleri gösterdim abime, onu adliyede müdürler alır ben snelerdir almanyadayım öyle maaş alan işçi görmedim diyor tamam avrupaya göre dünya fark var yine bizden uygun alıyorlar ama ordaki maaşı baz almayın diye söylüyorum.

not: bi yerde işe başlarsan 800 - 1000 euro arasında başlarsın diyo abim

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi almanyadaki abimle konuştum, orada asgari ücret kavramı yokmuş, saatlik tavsiye edilen ücret kavramı varmış. Devlet memurlarında sanırım asgari uygulanıyormuş, yani wikideki değerleri baz almayın bence. Wikideki değerleri gösterdim abime, onu adliyede müdürler alır ben snelerdir almanyadayım öyle maaş alan işçi görmedim diyor tamam avrupaya göre dünya fark var yine bizden uygun alıyorlar ama ordaki maaşı baz almayın diye söylüyorum.

not: bi yerde işe başlarsan 800 - 1000 euro arasında başlarsın diyo abim
    arkadaşım bizim ülkemizde karnı tok gözü aç şükürsüzler çoktur onlar herşeyi bilir heşeyi istedikleri gibi lanse ederler.ülkelerine söverler gidip elin almanını överler...
    agrasiwe ve Gundogdu bunu beğendiler.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    ne is yapiyor da 800 1000 euro aliyor?. 4 yil avusturyada kaldim sizin gibi turhal magarasindan cikmayip, duydugu her seye inanan sig biri degilim. 13 tane ulke gezdim ve en sonunda ulkemi sevdigim icin geri dondum. ama sizin gibileri gordukce demokrasiden tiksiniyorum..

sivil darbe yasanmismis. ulkenin ekonomosi o kadar tirt ki eylemde ekonomi cokuyor. bunlara inaniyorsaniz sizinle tartismam bile bir arkadasim su an part time DONERCIde calisiyor 700 euro aliyor. isteyene numarasini vereyim, arayin sorun.

http://www.spiegel.de/schulspiegel/w...-a-877467.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

ha bir de ulkeme hicbir zaman sovmedim sovmem de. bilakis burada bir seyler yapabilmek icin geri dondum. insanimiz "sukursuz" oldugu icin kurtulus savasi'ni verdi. sizin mantiginizla dusunseydi kucucuk bir ulkede ingiliz mandasi olmayi secmesi gerekirdi. hos simdi de asgari ucretle kit kanaat gecinip "buna da sukur" mantelitesi hakim oldugu icin, tepedekiler rahat rahat kutularini doldurup, ekonomimiz super kandirmacalariyla insani kandirabiliyor.

not: youtube'da kapanmis. harika bir ulkeyiz.
    not2: ulkeyiz derken, ad aktarmasi yapiyorum olur da magara insani turkce algilayamazsa diye belirteyim. ulkeye sovme durumum yok yani.
    APALA bunu beğendi.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Almanya kendini bombalayıp sonra savaşa girmez zannedersem

https://eksisozluk.com/suleyman-sah-turbesindeki-askerler--4308024?day=2014-03-27

https://eksisozluk.com/turbeye-fuze-atmak-isteyene-oy-veren-dindar--4308561?day=2014-03-27
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı berkerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne is yapiyor da 800 1000 euro aliyor?. 4 yil avusturyada kaldim sizin gibi turhal magarasindan cikmayip, duydugu her seye inanan sig biri degilim. 13 tane ulke gezdim ve en sonunda ulkemi sevdigim icin geri dondum. ama sizin gibileri gordukce demokrasiden tiksiniyorum..

sivil darbe yasanmismis. ulkenin ekonomosi o kadar tirt ki eylemde ekonomi cokuyor. bunlara inaniyorsaniz sizinle tartismam bile bir arkadasim su an part time DONERCIde calisiyor 700 euro aliyor. isteyene numarasini vereyim, arayin sorun.

http://www.spiegel.de/schulspiegel/w...-a-877467.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

ha bir de ulkeme hicbir zaman sovmedim sovmem de. bilakis burada bir seyler yapabilmek icin geri dondum. insanimiz "sukursuz" oldugu icin kurtulus savasi'ni verdi. sizin mantiginizla dusunseydi kucucuk bir ulkede ingiliz mandasi olmayi secmesi gerekirdi. hos simdi de asgari ucretle kit kanaat gecinip "buna da sukur" mantelitesi hakim oldugu icin, tepedekiler rahat rahat kutularini doldurup, ekonomimiz super kandirmacalariyla insani kandirabiliyor.

not: youtube'da kapanmis. harika bir ulkeyiz.
    not2: ulkeyiz derken, ad aktarmasi yapiyorum olur da magara insani turkce algilayamazsa diye belirteyim. ulkeye sovme durumum yok yani.
    yaptığın yorumu kime istinaden yaptın anlamadım ama başta sanki anormal birşey söylemişim gibi "ne is yapiyor da 800 1000 euro aliyor?." demişsin, sonra arkadaşım 700 euro dönercide alıyor demişsin, cümlelerin kime neye istinaden hiçbişey anlamadım ama, almanyadaki abimde ilk gittiğinde dönercide calısıyordu part time üstelik 900 euro ile başladı, ayrıca kendisi Türkiye' de avukattır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)