Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aprilia Scarabeo 200 ie veya Honda Ps 150 ie almak istiyorum yardımlarınızı bekliyoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve yardımlarınız bekliyorum. :rendeer:

Benim şimdiye kadar 3 tane motorum oldu . Ybr 125 lik, Honda activa ve Kymco movie xl 150 . Şimdi ise motor almayı düşünüyorum. Aklımda ise 2 şeçenek var .

1-) Aprilia Scarabeo 200 ie bu motor teknik açıdan 250 cc lık motor kadar performans saglayan 20 hp lık bir motora sahip ( kymco x-citing 21 hp) 16 ınc lık tekerleklere sahip yani sym hd 200 ie gibi motorda iki tane sürüş modu var eco ve spor sürüş için . Eco modunda %8 lik benzin tasaffuru saglıyormuş. Bence bu motor performans ve saglamlık açısında yeterli bir motor fakat bu motor için birkaç çekincem var
    a. yedek parça ve fiyatları . Yaptıgım araştırmalarda bu motorun 12 000 km de kayışı değişiyormuş kayış fiyatı ise 220 tl yani 12 000 bakımj masrafı 300-350 tl normal bakım fiyatlarının ne oldugunu tam bulamadım .

b. Motorun ikinci el satış problemi elimde kymco var satış acısından zorlanıyorum . Apillada bu konuda aynı oldugunu düşüyorum .

2-) Honda Ps 150 ie Bu motor ise herkesin bildiği gibi yeterli bir motor 15.6 hp lik bir motora sahip yedek parçaları biraz pahalı ama bulunuyor ikinci eli ise biraz düşük fiyata verdiğin zaman hemen satılan bir motor fakat performans acısından aprillayı yakalamaz. Saglamlık olarak honda yı daha iyi görüyorum. Kendi motorum kymco movie 150 bir önceki honda activayı yakalamadı. Motoru 53000 km kullandım . Banamısın demedi.

Bunlara şeçenek olarak 2 motor daha var kymco dink 200i ve sym 200 hd evo i ama ben bu motorları tercih etmeyi fazla istemiyorum. Kymco yu kullandım ve 33 000 km yaptım. Sym yi tam olarak tanıyorum ama forumlarda çok araştırdım ve pozitif yorumlar gördüm . Ama parça ve fiyat konusunda hondadan aşagı kalır yanı yok . Max scooter almak istemiyorum bana çok büyük geliyor yapı olarak . Ayrıca boyum 1.89 cm kilom ise 84

KAFAM ÇOK KARIŞTI BU SEÇENEKLER ARASINDA BANA BİLGİLİ ARKADAŞLAR YARDIM EDERSE SEVİNİRİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Aprilia Scarabeo 200 ie çok kaliteli ve uzun yıllar sorunsuzca kullanacağın bir modeldir. bana göre psi 10 den daha güvenli ve güçlü bir makina ama ben olsam en az 250 lik bir maxi bakarım, bu arada neden maxi istediğini anlamadım çünkü boyun ve kilonda uygun...

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı suattugrul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max scooter almak istemiyorum bana çok büyük geliyor yapı olarak . Ayrıca boyum 1.89 cm kilom ise 84
    maxi scooter in sana bu boyla buyuk geleceginden emin misin kardes ?
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Maxi scooter şehiriçinde hoşuma gitmiyor bana bir adet cep herkülü lazım

Ben de 5 yıl 125 cc scooter kullandım ve geçen hafta SYM HD 200i EVO aldım. İlk kullanım notlarım aynı adlı konu başlığı altında var, okuyabilirsin. Motoru kullandıkça tespitlerimi aynı sayfada aktarmaya devam edeceğim. Benimde boyum 190 ve 110 kiloyum, eğer yazımı okursan son cümlemi dikkate almanı öneririm. (İmkanların elveriyorsa 400 cc ve üzeri)

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Merhabalar,
    Şu an inan bende senin gibi bir ikilem hatta üçlem içindeyim
    Bende bir scooter alacağım ve benim fikrim Honda'dan yana.. Yani sende belirtmişsin zaten yedek parça bulunabirliği,sorunsuzluğu ve 2.eldeki satım kolaylığını da düşündüğün zaman ibre Hondadan başka bişey göstermiyor.Bende alırsan PS150i alacağım zaten.Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki 16Hp ile 19,5Hp arasında abartılacak kadar bir fark yok.. Sahibinden.com daki 2.el fiyatlarına hiç baktınmı...? Bikere 5000'den aşağı yok ps150 sıfırı 5800 Ben anlayamadım bu işi.2.el alayım dedim ama sıfır alsam daha karlıyım.
    Honda honda honda..
    İyi forumlar..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bende scarabeo kullanıcısıyım ,motorumu geçen yıl aldım ve çok memnunum,motorum 6000km ye geldi maşallah tık yok,hiç durmadan yüzlerce km kullandığım oldu,çok güçlü atak bir motor ve çok ekonomikte ,size izmir-antalya gezimin linkini göndereyim oradan görebilirsiniz scarabeo ile türkiye nasıl gezilir http://www.motosiklet.net/forum/etki...din-izmir.html ,buradanda motor hakkındaki görüşlerimi okuyabilirsiniz http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Şu an inan bende senin gibi bir ikilem hatta üçlem içindeyim
    Bende bir scooter alacağım ve benim fikrim Honda'dan yana.. Yani sende belirtmişsin zaten yedek parça bulunabirliği,sorunsuzluğu ve 2.eldeki satım kolaylığını da düşündüğün zaman ibre Hondadan başka bişey göstermiyor.Bende alırsan PS150i alacağım zaten.Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki 16Hp ile 19,5Hp arasında abartılacak kadar bir fark yok.. Sahibinden.com daki 2.el fiyatlarına hiç baktınmı...? Bikere 5000'den aşağı yok ps150 sıfırı 5800 Ben anlayamadım bu işi.2.el alayım dedim ama sıfır alsam daha karlıyım.
    Honda honda honda..
    İyi forumlar..
    Hocam ikinci el fiyatlarına değinmişsin. Bende bişeyler söylemek isterim bu konuda. fuardan sonra sıfır honda almış biri olarak. Sahibinde fiyatlar havada uçuşmakla beraber hondacı arkadaşlar mallarına adeta değer biçemiyorlar.. Bayide anahtar teslim(ruhsat plaka sigorta) Ps150i 2010 modeller 5600 2011 ler 5900TL satılıyor. Sahibindende adam 12000 deki motora pazarlıksız 5300 istiyor. seninde söylediğin gibi 5000 den aşşağı ilan yok ama alanda yok.

Millet .öte giren şemsiye açılmaz modunda ama gerçekten satmak istiyosan veya model yükseltmek istiyosan o şemsiye biraz açılacak arkadaş

Konuya dönersek bence aprilla screbeo 200 ie ps150i den bir gömlek üstün. Türkiyenin yollarındaki çukurları ve arkadan sıkıştıran arabaları düşünürseniz büyük tekerlekler ve fazladan 3-4 beygir lüks değil ihtiyaç. İkinci el kafanıza takılmasın fazla. 5700 e 6000 km de satılanlar var. Son çıkan enjeksiyonlu ve eco modlu versiyon 2008 ve önceki modellrden daha hareketli ikinci elde

Sizin kymcoda yaşadığınız problem movie modelinin sonradan çıkan super8 agilityCtiy ve Like modellerinin yanında pek bilinmemesinden ve demode kalmasından kaynaklanıyor. Kymcoyu satması zor ama populer modeller değerinde ve değierine yakın el değiştiricektir.. Scerebeo 200 ie şuan sizinde saydıklarınız özellikler sebebiyle popüler bi scooter. Ben aprilla diyorum..Honda alsam aklım aprillada kalırdı çünkü

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Çok güzel bi yorum olmuşş teşekkürler.. Zaten dün akşamdan bu yana fikrim değişti gibi birşey.. Aprilla'ya kaydı aklım adeta.. Ne iştir bu anlamadım bende yaa..
    Lakin tek düşündüğüm şudur 3090 euro yazmışlar fiyata yaklaşık 1000 tl fark var ps150 ile acaba değermi..?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Ben size araştırmalarımın sonucunuda söyleyeyim Honda 4 000 km de aprilla ise 5000 km de bir bakıma gidiyor. Bu benim 4. scooterim olacak ama ben seçeneğimi hondadan yana kullanıcagım . Fakat aklım aprillada kalacak bununda farkımdayım ama ilk başta honda ile başladım hondayla devam 20 gündür bekliyorum ki benim kymco movie satılsın, fakat ben 20 gün daha beklerim diye düşünüyorum .

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Diyosunuzz.. valla kafan karıştıı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Öncelikle kymco xciting250 21 HP değil , 22.5 HP'dir.Ayrıca bütün 250cc maxiscooterlar da 22.5 HP'dir.Yani xcitingin diğerlerinden güç farkı yok.Bunu bi düzeltelim.İkincisi benim de anlamadığım konu o boyla nasıl ps150i gibi küçük scootera bineceksin anlamış değilim.Sana bir xciting 250i yakışır.Cüssesi seni yanıltmasın.Kullanımı çok kolaydır.

İlle de maxiscooter almıcam dersen de scarebo gerçekten dikkat çekici çok güçlü bir motor.Nerdeyse 250cc'lere yakın beygir gücü var.Ama yine tekrar ediyorum sana bi maxiscooter yakışır.Hem de xciting250i çok yakışır.Zaten kymco kullanmış ve kalitesini bilen birisin.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ben bir ps kullanıcısı olarak ta olsa tarafsız yorum yaparım zaten sonuçta scooter benim istediğim motorlar fazer naked tarzı herneyse gelgelelim fiyatını ps 150 fiyatına çekmişler rekabet olması için vede güzel bir motora benziyor güzlü ve jant büyük ama bende ps mden memnunum gene olsa ps alırdım alabiliyosamda xciting filan bakardım bu sınıfın
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Kaan , bakıyorumda peşimi bırakmıyosun

yazılarınla çok şeyler bildiğin belli doğru yolu zaten biliyorsun.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılarınla çok şeyler bildiğin belli doğru yolu zaten biliyorsun.
    Yaniii.. siz ne düşünüyosunuz..

eski sym hd 200 kullanıcısı olarak hatta sırf 20 hp diye denemeye gitmiş biri olarak büyük tekerin farkı başkadır.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Evet orası öle gerçektende..

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Merhaba , bende Honda Ps150i ile Aprilia Scarabeo 200 ie arasında kaldım...
    Antalya'da Honda Ps150 için 6000 bin tl Scarabeo için se bayii 7000 bin tl fiyat verdi. Plaka ruhsat dahil fiyatlar. Aradaki fiyat farkı göz önüne alınarak Scarabeo almak mantıklı mı ?
    Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan , bakıyorumda peşimi bırakmıyosun
    senin bu başlığa gelicegini biliyorum çünkü
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)