Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aprilia Scarabeo 200 ie veya Honda Ps 150 ie almak istiyorum yardımlarınızı bekliyoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , bende Honda Ps150i ile Aprilia Scarabeo 200 ie arasında kaldım...
    Antalya'da Honda Ps150 için 6000 bin tl Scarabeo için se bayii 7000 bin tl fiyat verdi. Plaka ruhsat dahil fiyatlar. Aradaki fiyat farkı göz önüne alınarak Scarabeo almak mantıklı mı ?
    Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    8.300 ver xciting 250i al.Sonra da bana dua edersin.ps150i ve scarebo xcitingle kıyaslanamıyacak motorlar.O kadar para verdikten sonra üzerine biraz daha ekle xciting al.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.300 ver xciting 250i al.Sonra da bana dua edersin.ps150i ve scarebo xcitingle kıyaslanamıyacak motorlar.O kadar para verdikten sonra üzerine biraz daha ekle xciting al.
    bencede xciting 250 almak en doğrusu zaten sevdiğim en çok scooterlardan biri havası bile bi başka ancak bazende ilkide almamışım dediğimde oluyo benim motorum kadar iktisatli değil haliyle yakıyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede xciting 250 almak en doğrusu zaten sevdiğim en çok scooterlardan biri havası bile bi başka ancak bazende ilkide almamışım dediğimde oluyo benim motorum kadar iktisatli değil haliyle yakıyo
    100 km'de 3.2 litre benzin yakıyorum.Bu performansa bu tüketim bence mükemmel.Yakıt tüketiminden memnunum.Ancak benimkisi enjeksiyonlu model.Bazı eski xcitingler karbüratörlü.Onlar daha fazla yakabilir.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka doğrudur ama xciting 250i ile kıyaslama yapmadım. Şuanlık düşüncem PS150i ve Scarabeo'dur.
    Performans olarak Scarabeo'nun üstün olduğu bir gerçek ama ilerde satış söz konusu olursa epey zorlanacağım... Honda Ps150'de ise biras düşük fiyata versen aynı gün elinden çıkartrsın.
    Umarım kararsızlığım motosikletleri kullanan yada bilgi sahibi olan kişilerin yorumları sayesinde son bulacak...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Mutlaka doğrudur ama xciting 250i ile kıyaslama yapmadım. Şuanlık düşüncem PS150i ve Scarabeo'dur.
    Performans olarak Scarabeo'nun üstün olduğu bir gerçek ama ilerde satış söz konusu olursa epey zorlanacağım... Honda Ps150'de ise biras düşük fiyata versen aynı gün elinden çıkartrsın.
    Umarım kararsızlığım motosikletleri kullanan yada bilgi sahibi olan kişilerin yorumları sayesinde son bulacak...
    2011 sonunda satış rakamlarında scarabeoyu yukarılarda göreceğimiz kesin,2010 yılının 2. yarısından itibaren scarabeo yok sattı,ikinci elde daha enjeksiyonlu scarabeo pek görebilmek mümkün degil çünkü alan ancak paraya ihtiyacı olduğunda satıyor,sahibinden e ilana çıkan enjeksiyonlu scarabeolardan daha 1 haftadan uzun süre ilanda kalanıda görmedim
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 sonunda satış rakamlarında scarabeoyu yukarılarda göreceğimiz kesin,2010 yılının 2. yarısından itibaren scarabeo yok sattı,ikinci elde daha enjeksiyonlu scarabeo pek görebilmek mümkün degil çünkü alan ancak paraya ihtiyacı olduğunda satıyor,sahibinden e ilana çıkan enjeksiyonlu scarabeolardan daha 1 haftadan uzun süre ilanda kalanıda görmedim
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ötv indiriminden önceki fiyatı yine 3090 euro'muydu ? Euro'nun ya düşmesini bekliyeceğim sabır edip. Ya'da bayii ile pazarlık edip makul fiyat verirse alacağım...

Motosikleti
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ötv indiriminden önceki fiyatı yine 3090 euro'muydu ? Euro'nun ya düşmesini bekliyeceğim sabır edip. Ya'da bayii ile pazarlık edip makul fiyat verirse alacağım...
    hayır 3090euro degildi daha pahallıydı,yanlış hatırlamıyorsam 3500euro gibi birşeydi ,sana bir ipucu vereyim eğer nakit alacaksan biraz pazarlıkla 6500tl civarında alırsın bu motoru,bir kaç bayiyi ara fiyat al,bazı bayi sıkışıp gelişine bile satabiliyor genelde yüzde 10 karla satıyorlar sende pazarlık payını ona göre düşün
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır 3090euro degildi daha pahallıydı,yanlış hatırlamıyorsam 3500euro gibi birşeydi ,sana bir ipucu vereyim eğer nakit alacaksan biraz pazarlıkla 6500tl civarında alırsın bu motoru,bir kaç bayiyi ara fiyat al,bazı bayi sıkışıp gelişine bile satabiliyor genelde yüzde 10 karla satıyorlar sende pazarlık payını ona göre düşün
    Antalya'da ki bayii'ye gidip fiyat aldım 7030 bin TL dedi... En son 7000 bin TL olur dedi : ) %10 kar payları varmış. Plaka ruhsat dahil fiyatı.
    Alanya'da ki bayii'ye telefon açtım. Son rakam 6850 TL fiyat verdi. İstanbul'da olmuş olsaydım 6500 lira seviyelerine alabilmek mümkün olurdu ama Antalyadaki ve Alanyada ki bayilerin elinde motosiklet şuan yok. Nakit alıp yurtdışından sipariş veriyorlarmış. Ödeme yapıldıktan sonra en erken 10 gün sonra teslim ederim diyor...
    Yarın Alanyada ki bayiiye telefon açıp 6700 seviyesine bırakması için pazarlık etcem kabul ederse Gümüş rengini sipariş ederim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya'da ki bayii'ye gidip fiyat aldım 7030 bin TL dedi... En son 7000 bin TL olur dedi : ) %10 kar payları varmış. Plaka ruhsat dahil fiyatı.
    Alanya'da ki bayii'ye telefon açtım. Son rakam 6850 TL fiyat verdi. İstanbul'da olmuş olsaydım 6500 lira seviyelerine alabilmek mümkün olurdu ama Antalyadaki ve Alanyada ki bayilerin elinde motosiklet şuan yok. Nakit alıp yurtdışından sipariş veriyorlarmış. Ödeme yapıldıktan sonra en erken 10 gün sonra teslim ederim diyor...
    Yarın Alanyada ki bayiiye telefon açıp 6700 seviyesine bırakması için pazarlık etcem kabul ederse Gümüş rengini sipariş ederim.
    Tolme kullanıcı olarak yorumları yapmış. bence screbeo200ie hondadan daha çok hoşuna gittiyse honda almak gibi bi hata yapma. Bahsettiğin fiyata yani 6700 e inerlerse 700 tl önemli bi mebla değil. Sonuçta motor gücü ve hacmi daha yüksek büyük tekerleklerin avantajını yaşayabileceğin bir motor almış olursun..Bu tamamen kişiel bi yorum ama Aprillanın bu modeli varken benim gözüm Ps150i yi görmüyor. Ama şehirde ve uzun yolda değilde genelde yazlıkta falan kullanıcam dersen hondada iyi bi seçim olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 ----------

Ha bide fiyatı ÖTV indirimi öncesi 3500 Euro idi ama kur 1.93 seviyesindeyken alanlar oldu.. şimdi kur 2.17 ve 3090 Euro Yükselen kur Ötv indiriminin avantajını silidi diyebiliriz

Motosikleti
    hayırlısı olsun bende gümüş rengini istemiştim ama ben aldığımda koyu lacivert olan vardı sadece ,gönlündeki motora biran önce kavuşman dileğiyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:35 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolme kullanıcı olarak yorumları yapmış. bence screbeo200ie hondadan daha çok hoşuna gittiyse honda almak gibi bi hata yapma. Bahsettiğin fiyata yani 6700 e inerlerse 700 tl önemli bi mebla değil. Sonuçta motor gücü ve hacmi daha yüksek büyük tekerleklerin avantajını yaşayabileceğin bir motor almış olursun..Bu tamamen kişiel bi yorum ama Aprillanın bu modeli varken benim gözüm Ps150i yi görmüyor. Ama şehirde ve uzun yolda değilde genelde yazlıkta falan kullanıcam dersen hondada iyi bi seçim olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 ----------

Ha bide fiyatı ÖTV indirimi öncesi 3500 Euro idi ama kur 1.93 seviyesindeyken alanlar oldu.. şimdi kur 2.17 ve 3090 Euro Yükselen kur Ötv indiriminin avantajını silidi diyebiliriz
    ben aldığımda kur 1.95 ti,seninde dediğin gibi bende yaklaşık 6850 gibi bir fiyata almıştım ,kur yüzünden ötv avantajı gitti ama daha yüksek fiyattan almaktansa buda kötü değil bence,birde bana göre 6800 civarıda iyi sayılır,zaten 200 tl plaka ve ruhat için verecekti ,onu düşersen motor 6600 e gelmiş olur

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu başlığa gelicegini biliyorum çünkü
    Haahaaaa haaa yaşasın kötülük..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

ozprometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu anda yok
    arkadaşalr ben de bu ikilemde kaldım, scarabeo kullanıcılarına bişey soracağım yalnız, motorda ön cam mevcut. ben motora bakmak için gittiğim yerde adam gayet dürüstçe bu cam işe yaramaz dedi. ps lerin orijinal ön camı 275 tl imiş. scarebeo ya cam taktırsak ne kadardır bilen var mı?
    ben daha çok uzun yolda kullanmak istiyorum. xciting tercih etmememin sebebi ağır olması diğerlerine göre. bi de kasasının uzun olması. scarebeo şu anki tercihim. büyük teker avantajı bence çok önemli

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı ozprometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr ben de bu ikilemde kaldım, scarabeo kullanıcılarına bişey soracağım yalnız, motorda ön cam mevcut. ben motora bakmak için gittiğim yerde adam gayet dürüstçe bu cam işe yaramaz dedi. ps lerin orijinal ön camı 275 tl imiş. scarebeo ya cam taktırsak ne kadardır bilen var mı?
    ben daha çok uzun yolda kullanmak istiyorum. xciting tercih etmememin sebebi ağır olması diğerlerine göre. bi de kasasının uzun olması. scarebeo şu anki tercihim. büyük teker avantajı bence çok önemli
    bence siz kymco peoples 200i almanızı tavsiye ederim. bende sizin gibi gittim aprilla ve sym hd 200 baktım benim daha önceki motorumda 2007 peoples idi hepsini araştırdım. gene en kalitelisinin kymco olduguna kanat getirip 2011 peoples 200i aldım. şuan 700 km deyim çok memnunum 2007 modelindende çokmemnundum. yenisi enjeksiyonlu diye değişim yaptım. ayrıca 2007 modelde kullandığımdan beri hiç bir parça değişmeye ihtiyaç olmadı onu 25.000km de sattım.
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Motosikleti
    Alıntı ozprometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 9 aydır scarabeo kullanıyorum motorum 7000km ye geldi ,öncelikle cam konusunda şunu söylemek isterim,ön cam uzunluğu bence yeterli,benim boyum 1.75 ve ön cam rüzgarın göğsüme vurmasını engelliyor ,rüzgarı kaskın üst tarafına yönlendiriyor,artı olarakda çok şiddetli rüzgarda savrulmayada sebeb olmuyor,bundan daha uzun cam takılmasını şahsen sakıncalı buluyorum ve satıcının yaptığı yorumunda haksız ve abartılı olduğunu düşünüyorum,scarabeo ile ilgi öğrenmek istediğiniz herşey aprilia marka başlığı altındaki scarabeo topiğinde bulabilirsiniz

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dünyanın en kaliteli en sağlam Scooter larını İtalyanlar yapar o yüzden Aprilladan şaşma çok kaliteli bir motorayrıca motor teknolojisi ve motor gücü olarakta çok üstün bir motosiklet bunun yanı sıra teker ebatı ve görsellik açısından daha üstün Scarabeoüstelik fiyatlarıda aynı sayılır ama tabi Aprillanın 2.eli Honda gibi hareketli değil eğer 1 yıl sonra falan motosikleti büyütmek istersen o zaman Honda al hemen satılır
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Arkadaşlar Dikkat burada atlanan bir husus var PS150 ve Scarabeo arasındaki en önemli fark sıkıştırma oranlarıdır
    PS150 1:11 Scarabeo 1:12 dir
    kompresyon oranı arttıkca motor ömrü kısalır benzinli motorlarda 12 çok büyük bir sıkıştırmadır ki bu oranı size şöle açıklayabilirim motor ömrünün önemli olmadığı yarış motoru gibi motorlarda sıkıştırma oranı 12 civarında yapılır çünkü motordan yüksek güç almak lazımdır motor ömrü çok kısada olsa önemli değildir oysa scooter gibi bir motorda motor ömrü uzun olmalıdır bu nedenle sizlere tavsiyem sıkıştırma oranları 11 i geçen motorları sadece yarış ve supersport olarak yani kısa motor ömürlü ama çok performanslı motorlar olarak değerlendirin

Örnek sıkıştırma oranları ( aynı zamanda şu anlama gelir yukarıdan aşağıya motor ömrü uzar ama motordan alınan güç de düşer )
    CBR600RR 1:12,2 Super sport
    Scarabeo 1:12 scooter
    VFR 1200 F 1:12 Sport turing
    CBF1000 1:11,2 Touring
    PS150 1:11 scooter
    VTX1300 1:9,2 chopper

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı engineers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Dikkat burada atlanan bir husus var PS150 ve Scarabeo arasındaki en önemli fark sıkıştırma oranlarıdır
    kompresyon oranı arttıkca motor ömrü kısalır benzinli motorlarda 12 çok büyük bir sıkıştırmadır ki bu oranı size şöle açıklayabilirim motor ömrünün önemli olmadığı yarış motoru gibi motorlarda sıkıştırma oranı 12 civarında yapılır çünkü motordan yüksek güç almak lazımdır motor ömrü çok kısada olsa önemli değildir oysa scooter gibi bir motorda motor ömrü uzun olmalıdır bu nedenle sizlere tavsiyem sıkıştırma oranları 11 i geçen motorları sadece yarış ve supersport olarak yani kısa motor ömürlü ama çok performanslı motorlar olarak değerlendirin

Örnek sıkıştırma oranları ( aynı zamanda şu anlama gelir yukarıdan aşağıya motor ömrü uzar ama motordan alınan güç de düşer )
    verdiğin bilgiler için çok teşekkürler bunları bilmiyordum zaten hondanın bu scooterı gerçekten motor olarak ömürlük gibi geliyor bana
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı engineers adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Verdiğin bilgi yararlı güzel bir bilgi kardeş ayrı bir başlıkta bilgilendirseydin daha güzel olurdu hemde topiği hortlatmamış olursun bende sana diyim biraz dikkat ;)
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)