Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Aprilia Scarabeo 200 teknik özellikler

Motor: Tek silindir 4 zamanlı 4 sübaplı
    Silindir Hacmi: 181 cc
    Max Güç: 19,3 hp 8.250 rpm
    Max Tork: 17,2 nm 7.500 rpm
    Besleme: Elektronik Enjeksiyon
    Soğutma: Sıvı ile
    Debriyaj: Otomatik kuru tip santrifujlu
    vites: Değişken kayışlı aktarım sistemi
    Arka Fren: 220 mm disk ile
    Ön Fren: 260 mm disk ile
    Jant Ölçüleri: Ön: 16" x 2.5" Arka: 16" x 3"
    Ön Lastik: İç lastiksiz 100/80-16"
    Arka Lastik: İç lastiksiz 120/80-16"
    Uzunluk: 2.040 mm
    Genişlik (En Geniş Yer): 725 mm
    Aks Aralığı: 1.380 mm
    Sele Yüksekliği: 810 mm
    Kuru Ağırlık: 154 kg
    Yakıt Deposu: 8,5 lt.
    Egzost Çıkışı: Euro 3 normlarında

bakalım sitede başka kimlerde var
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    evet bu pazar günü eşimle birlikte gidiş geliş yaklaşık 335 km yol yaptık ve motosikletim toplamda 445km ye ulaştı,scarabeo benim düşünceme göre bu yolculukta çok başarılıydı,motoru bir çok yönden test etme imkanım oldu,öncelikle yol tam bir rodaj yoluydu her km aralığında ve yol şartında sürüş yapabildik, giderken özellikle karşıdan esen çok sert rüzgara rağmen 70-80km arasında tam ekonomik diyebilceğimiz tür bir sürüş yaptım ,ve merakla beklenen eco modu ile yaptığım ilk benzin değerlerim ise şu şekilde 215km/6,6 lt (100/3,07lt) ve 209km/6,3 lt(100/3,02lt) ,dönüş yolunda ise her motorun dayanamıyacağı şartlar vardı ,hava sıcaklığı bir ara 41 dereceye çıktı ki hayatımda ilk defa motosikletin üzerinde yandığımı,montumun sanki eriyip derime yapışmaya başladığını hissettim ,kaskın vizörünü kapatıyorum içeride hava alınmıyor,açıyorum saç kurutma makinasını suratınıza tutuluyor gibi yüzünü yanıyor ve acıyordu ,aprilla ise bu cehennem sıcağında uzun trafik ışıklarındaki beklemeler hariç fan açma ihtiyacı bile duymadı,dönüş yolunda motor 400km yi doldurdu ,genelde 70-80km aralığına dikkat ederek ,yer yer rampa aşağı inişilerde anlık biraz daha süratli yol aldım,benim tahminlerime göre güzel bir rodajdan sonra sport kullanım modunda düz yolda tek kişi 140km yi rahat görür gibi geliyor,bu arada lastikler erimiş asfalt ve kötü yol şartlarında beni hiç üzmedi, frenlerin kombine sistem olması özellikle ön ve arka birlikte sıkıldığında 2kişi olmamıza rağmen kısa ve güvenli bir duruş mesafesi sağladı,bu beni çok mutlu etti .2 kişi çok rahat şekilde edremitteki motosiklet festivaline gidip geldik
    Erkan şimşek ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    motorum 1000km ye geldi bakıma götüreceğim,dün izmire gidip geldim, şehir içinden de gectim çok sık olmasada ışıklarda dur kalk yaptım,geçmiştekine göre daha hızlı sürdüm ,genelde 90-110 arasında gittim ve 2 kişi olmama rağmen tüketimim (215km 23,04tl lik benzin aldım 95oktan benzinin lt fiyatı 3,66tl) hesabıma göre 100/2,93lt oldu,sakin kullanımda tüketimim 2,7lt/100km ye kadar düştü.

Motosikleti
    motosikletim 6000i geçti ,maşallah herhangi bir arıza ve problem yaşamadım,hiç durmadan 200km üzeri yol yapabiliyorum,yakıt tüketimim sakin kullanımda 100kmde 2.7lt ,spor kullanımda ise 3 litreye kadar çıkıyor,önümüzdeki hafta lastiklerimi metzeller feel free ile değiştireceğim,değişiklik sonrası farklılıklarıda sizlerle paylaşacağım,motorun perfomansına gelince hiç bir motor ile yanyana yarış veya kalkış denemesine girmedim ama daha önce kullandığım yamaha xmax ile karşılaştırırsam ,tek kişi binildiğinde neredeyse xmax la aynı atikliği ve hızlanmayı sağladığını söyleyebilirim,180cc lik bir motordan bu kadar güç alabilmek beni çok şaşırtıyor,DOHC motor teknolojisinin bu kadar fark edebileceğini bilmiyordum,ayrıca motorun aerodinamiğide sert rüzgarlara karşı beklediğimden daha iyi çıktı,otoyolda bir arkadaşımın cbf250 si ile ufak bir deneme yaptık, o tek kişi biz ise 2 kişi olmamıza rağmen ne rampa yukarı nede rampa aşağı bizi geçemedi,2 kişide en son 145km sürat gördüm ,sert rüzgarlarda sağa sola savrulma 145kilo olmasına rağmen çok düşük,sanki rüzgarı yararak gidiyor hissi veriyor,far aydınlatmasınada hayranım,şimdilik bu kadar ileride yine deneyimlerimi paylaşacağım,bu arada diğer scarabeo kullanıcılarıda bu başlık altında deneyimlerini paylaşırsa ,güzel bir bilgi birikimi yaratmış oluruuz.

Paylaşım için teşekkürler. Faydalı bilgiler içeriyor. Yeni lastiklerle sürüş izlenimlerini bekliyoruz.

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    bu motoru almayı düşünüyorum.kullanıcı yorumları hep olumlu.tolme arkadaşımızın deneyimleri şu an almam yönünde ibreleri çevirdi.servis konusu hakkında da deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    volkan arkadaşım benim motor daha yeni 6000km yi doldurdu ve servise sadece bakım için gitmem gerekti,bu motorun periyodik bakımları 6000km de bir, ilk 1000 bakımı motoru aldığım yerde izmirde motopitte yapıldı,kendileri ilgili alakalı bir servis bana güven verdiler,ikinci bakımı ise kardeşimi istanbula ziyarete gittiğimde merkez servise yaptırttım,onlarda çok ilgili ve alakalıydı,oradaki servis müdürü scarabeo nun özellikle enjeksiyonlu modelinin çok satıldığını ve çok tutulduğunu bu yüzden parça sıkıntısı olmayacağını söyledi,birde ferco mtorun web sitesinde stok durumunu gösteren bir link var,ordan kendimde kontrol ettim bir çok parçası stoklarda bulunmakta,tabi bu insana güven veriyor,daha önce yamaha xmax ım vardı ,bakım zamanı yaklaştığında strese giriyordum,ne adam gibi servisi vardı nede parçasını bulabiliyorduk,bir hava filitresini bile temin etmek problem oluyordu,ondan sonra scarabeo nun servis ve parça olayı çok daha güven verdi,şunuda belirtmeden geçmek istemem ,parçaları japonlarda olduğu gibi pahalı ama bakımları düzgün yapıldıktan sonra ve Allah korusun bir kaza durumu olmadığı sürece parçayla işin olmaz ve bakımlarıda hiç üzecek rakamlar değil.

benım motorum xt eksoz koymak ıstıyorum acaba nasıl olur ıyı bır ses alabılrmıyım bana kaça patlar nerede yaptırabılırım ıstanbulda

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    paylaşım için çok teşekkürler inanın çok yol gösterici oluyor

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercekten yakıt tuketimi 2.5 / 2.7 lt dolaylarında mı ? eğer oyle ise sehir içi işe gidip gelmek için cok guzel bir tercih...

ilgi ile takip ediyorum paylaşımları...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tolme Scerebeo nun kullanm rahatlıgı ve kıvraklığından bahsedermisin. Siz 250 cc maksi model daha önce kullanmıştınız diye biliyorum..

Mesela Xciting 250 185 kg Scerebo 156 kg di sanırım. Sıkışık trafikte Xciting gibi modellerin ağırlıgı ve eni biraz problem. Maxilere göre bariz bi kıvraklık ve hafifliği varmı?

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolme Scerebeo nun kullanm rahatlıgı ve kıvraklığından bahsedermisin. Siz 250 cc maksi model daha önce kullanmıştınız diye biliyorum..

Mesela Xciting 250 185 kg Scerebo 156 kg di sanırım. Sıkışık trafikte Xciting gibi modellerin ağırlıgı ve eni biraz problem. Maxilere göre bariz bi kıvraklık ve hafifliği varmı?

bu soruyu bende merak ettim... ???

Motosikleti
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercekten yakıt tuketimi 2.5 / 2.7 lt dolaylarında mı ? eğer oyle ise sehir içi işe gidip gelmek için cok guzel bir tercih...

ilgi ile takip ediyorum paylaşımları...
    sakin kullanımda süratini 80-90km yi geçirmezsen 2,7-2,8lt tüketim var,sürat arttıkça tüketimte artıyor ama ben ne yaparsam yapayım 3,5lt nin üstüne çıkaramadım,bu bahsettiğim rakamda otoyolda devamlı 110-140 arası gittiğimde oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok güzel bir noktaya değinmişsin ,daha önce xmax im vardı oda 185kg idi ,gerçekten ağır bir motordu özellikle artçıda bindiğinde kıvraklığını yitiriyordu,özellikle kalabalık şehiriçi trafiğinde ızdırap olabiliyordu,arabaların arasından geçmeye tırsıyordum ,scarabeo bildiğim kadarıyla 145kg civarında ve çok kıvrak, dengeli ,kullanımıda bir okadar kolay ,şehiriçi trafikte de artık takılmıyorum,ben daha önce 16" scooter kullanmamıştım,meğerse ne rahatlıkmış ,virajlarda artık daha güvenli hissediyorum,yollardaki lanet tırtılları artık korkmadan güvenle geçebiliyorum,her yönü ile scarabeo katagorisinde bir numara bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:45 ----------

kg mı yanlış yazmışım karanlıkta klavye kazaları olabiliyor 154kg olcaktı

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Herkese merhabalar iyi forumlar..

Peki servis fiyatları için üzecek rakamlar değil diye yazmışsın.. Rakam verebilirmisin bakımları ne kadar tuttuğunu..?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar iyi forumlar..

Peki servis fiyatları için üzecek rakamlar değil diye yazmışsın.. Rakam verebilirmisin bakımları ne kadar tuttuğunu..?
    ilk bakımda servis ücreti alınmıyormuş yağ ve yağ filitresi değişti, buji, hava filitresi temizlendi,diğer rutin kontrolleri yapıldı(frenler,radyatör suyu,vs)45 tl verdim ama ilk bakımı yapan usta ilk bakımda işçilik alınmadığınıda söylemişti, verdim ,ikinci bakımda da bunun üzerine 20tl işçilik geldi toplam 65tl ,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

ilk mesajda elim touch pad e deymiş cumleler kaymış ,mesajı gönderdikten sonra gördüm doğrusu şu şekilde ; ilk bakımda servis ücreti alınmıyormuş yağ ve yağ filitresi değişti, buji, hava filitresi temizlendi,diğer rutin kontrolleri yapıldı(frenler,radyatör suyu,vs)45 tl verdim,ikinci bakımdada aynıları yapıldı ama bu sefer işçilikle birlikte 65 tl verdim,usta 12000 bakımının daha masraflı olacağını söyledi,çünkü kayış ve bujininde değişeceğini söyledi,12bin de bir anladığım kadarıyla ağır bakıma giriyor.12binde de bir olan bakımlar harici yüksek bir masrafı yok.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Teşekkürler çok açıklayıcı olmuş..

Bu arada yaptığın gezinin fotoğraflarına baktım yorumlarını çok büyük bir hayranlıkla okuduk valla ne diyelim.. Helaaaal olsun size.. Çok güzelldi..

Yalnız ben hala PS150 ve Scarabeo arasında kararsızım...
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler çok açıklayıcı olmuş..

Bu arada yaptığın gezinin fotoğraflarına baktım yorumlarını çok büyük bir hayranlıkla okuduk valla ne diyelim.. Helaaaal olsun size.. Çok güzelldi..

Yalnız ben hala PS150 ve Scarabeo arasında kararsızım...
    teşekkür ederim,belki inanmayacaksın scarabeoyu almaya babamla ilk gittiğimizde ,ben illa honda ps150 yide görmek istiyorum diye tutturdum,motoru almadan çıktık ,honda bayisine doğru yola çıktık,yolda babam aynen şunu dedi,gel şu scarabeo yu alalım sana bi baba sözü dinle yoldan geri döndük ve scarabeo yu aldık şimdi kendime diyorumki ,iyiki baba sözü dinlemişim bu arada yaş 35

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    İyigeceler..
    Baba sözü dinledim ve kazandım diyosunuz..? Valla ben kararsızlığa devam hala
    İzmirli olduğunuz yazıyo.. Neresinden...? Benim kardeşim var Bucada bu yaz geleceğim belki görüşürüzz.. Bende 34 yaşındayım adım Şükrü memnun oldum..

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim,belki inanmayacaksın scarabeoyu almaya babamla ilk gittiğimizde ,ben illa honda ps150 yide görmek istiyorum diye tutturdum,motoru almadan çıktık ,honda bayisine doğru yola çıktık,yolda babam aynen şunu dedi,gel şu scarabeo yu alalım sana bi baba sözü dinle yoldan geri döndük ve scarabeo yu aldık şimdi kendime diyorumki ,iyiki baba sözü dinlemişim bu arada yaş 35
    baba gibi yar olmaz en iyisini yapmışsın Allah onları başımızdan eksik etmesin.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Aminnn.. Çok haklısınız..

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)