Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ufak bir bayram gezisi (izmir-muğla-marmaris-fethiye-antalya-denizli-aydın-izmir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bayramda eşime verdiğim sözü tuttum ve gezimize başladık,izmir gökova marmaris fetiheye antalya denizli aydın izmir şeklinde olan rotamız toplam 1210km sürdü,işte 4 günde devri alem gibi olan gezimiz ve fotoları

yola çıkmadan önce birkaç kare çekelim dedim

Aydın otoyol çıkışında eşimle birlikte zil çalan karnımızı güzel pidelerle doldurduk

ve sonunda muğladayız ,evinde kalacağımız arkadaşımızı aradık ve onunla birlikte akyakaya yolculuk başlıyor

akyaka (gökova)da eve yerleşip güzel bir uyku çekip kalktığımızda günün planlarınıda yapmaya başladık,elbette sırada marmaris vardı ,motosikletimize atladığımız gibi yola koyulduk

Kaldığımız evin arka manzarası

akyakadan çıkış

gökova körfezi

ve artık güzel marmaristeyiz,marmarise gelinirde bu güzel manzarada fotoğraf çekmek olmaz dedik ve ailece poz verdik

Marmaris sezon sonu olduğu için çok kalabalık değildi ,plaj ise kendini aşmıştı fotoğraf makinesi eşimde oldugundan dolayı bu kısmın pek fotosu yok

ben su molası vermiş ve hararet yapmış bir şekilde

daha sonra marmarisin sahil sonu diyebileceğimiz içmeler beldesine gitmeye karar verdik meğerse gerçek doğa burdaymış ,bir harikaydı

dönüş yolunda bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sediradası yol ayrımına girdik ve çınar restoranta girdik,

yemeklerimiz çok leziz ve güzeldi ,ayrıca fiyatlarda öyle can acıtıcı türden değildi ama bu yerin işletmecilerini kutlamak gerek öyle güzel bir ortam yaratmışlarki doğanın bütün güzelliği içerisinde,dev çınar ağaçlarının koyu gölgesinde yemeğinizi huzur dolu bir ortamda yiyorsunuz.

Çınar restorandan görüntüler

akşam geri dönüşümüzde hava artık kararıyordu ve günü bu şekilde bitirmeye karar verdik

sabah kalkar kalmaz gökovanın o temiz sularına girmek olmaz dedik ve soluğu plajda aldık

1 saatlik deniz sefasından sonra körfezde ve azmak içerisinde tura çıkan tekneleri izledik ve evimize geri döndük,eğer yeterli zamanımız olsaydı bizde bu turlardan birine katılabilirdik ama zamansızlık işte

vee işin en heyecanlı kısmına geldik uzun Antalya yolculuğu için hazırlandık ve küheylanımıza bindik

benzinciye girip benzin ikmali ve havaları kontrol ettik bu arada benzincide hediye olarak verilen araba kokusunu neremize asacağımızı şaşırdık yinede ince bir düşünceydi teşekkür ederiz .

yolda karşımıza çıkan 1 liralık ne işe yaradığını anlamadığım tünel (1 lira verip geçiyorsunuz başka bi olayı yok )

asıl güzellikler meğerse bundan sonraymış ,o güzel çam ormanları içerisinden geçerken mest olduk işte günlük körfezi ve manzarası

sonra başladık o güzel ormanlar içerisindeki dağlara tırmanmaya artık yönümüz korkuteline doğru dönmüştü,

ufak bir fotoğraf molası ve scarabeo da soluklansın istedik.

yemyeşil ormanların içerisinden zirveye ulaştık ve ne görelim dağın öteki tarafı bir çöl inerken insan bir tuhaf oluyor sanki başka bir boyuta geçmiş gibiydi

söğütten sonra yönümüzü antalya istikatmetine verdik,yol sanki amerikadaki çöl yolları gibiydi toroslara varana kadar yeşillik göremedik

yolda ufak bir benzin ve atıştırma molası

ve artık güzel ormanlar içinden toros dağlarından inmeye başladık, Antalya ya sağ sağlim ulaşmanın sevinciyle birlikte

amcam BWs den çevirip yapmış ama güzelde olmuş bi ara scarabeo ya uygulasakmı diye düşünmedim değil

antalyada sadece 2 gece kalabildik ama yinede herşey çok güzeldi,antalya falezlerden görüntüler

Bu karpuzdan izmirde gören varmı içinizde? gerçekten çok lezzetli daha önce hiç görmemiştim

ve pazar sabahı 6 da yola koyulduk, sabahları 9-10 derece olan toroslar soğuk olabileceğinide böylece öğrenmiş olduk bir ara süratimi soğuktan dolayı bir süreliğine 60-70km lere kadar düşürmek zorunda kaldım,ellerimizi hissedemez hale gelmiştim

Denizli çıkışında ufak bir kahvaltı molası

bundan sonrasında pek foto çekemedik yeryer yağmurun çiselemesi ve yoğun trafik nedeniyle yola odaklanmamızı gerekti, ama herşeyi ile mükemmel bir 4 gün geçirdik ve herşeyi bu 4 güne sığdırdık,bu arada bizi yolda üzmeyen sevgili motosikletim aprilia scarabeo yuda tekrar tebrik etmem gerek,müthiş ekonomisi ve performansı ile 1210 km yolu 35 litre benzinle tamamladı ortalama tüketimim 2,9lt/100km oldu ortalama süratlerim ise ayrık yollarda 80-100 arası otoyolda ise 100-120 arasında gerçekleşti,motosikletin üzerinde ben 80kg + eşim 60kg + bagajlarımız 15 kg kadar yük vardı ve hiç bir şekilde şişme veya hararet problemi yaşamadım,eğer fırsatını yakalarsam tekrar bu yolu gitmek isterim özelliklede gökova fethiye korkuteli arasının doğası inanılmaz güzeldi ..
    AurorAbeam bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    çok başarılı bir gezi olmuş fotograflarda harika emeğinize sağlık

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    güzel gezi olmuş emeklerinize tekerlerinize sağlık paylaşım için teşekkürler ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam fotoğraflara bakınca imreniyor valla... Geziniz çok güzel olmuş abicim... Fotoğraflar için eline sağlık...
    __To Be Or NoT tO be__

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    On ikiden on iki diye buna denir...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Tolga paylaşım için teşekkürler.
    Scarabeo'nun gezi sırasında yaktığı benzin miktarı çok dikkat çekici. Çok ekonomik bir motor olduğu gözüküyor.
    Güle güle kullan keyifle.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    süper gezi olmuş daha güzel geziler yapmanız dileğiyle darısı başımıza tabi.. resimlere baktıkça geçen sene ordaki anılarım canlandı iş için gitmiştim kuşadaşı ve marmariste 2 ay geçirmiştim geçen yaz ama motorla değil :( arabayla gitmiştik ama bu önemüzdeki yaz motorumla gidicem inş.
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga paylaşım için teşekkürler.
    Scarabeo'nun gezi sırasında yaktığı benzin miktarı çok dikkat çekici. Çok ekonomik bir motor olduğu gözüküyor.
    Güle güle kullan keyifle.
    gerçekten ekonomikliği ve seriliği çok iyi, üzerinde okadar yük varken km lerce süren rampalarda hiç zorlanmadı ve düşündüğümden çok daha az yorucu ve konforlu bir yolculuk oldu,bu arada ilk defa artçı ile birlikte hiç durmadan 210 km yol yaptım,motosiklet 3500km ye geldi amortisörler eskisine göre daha yumuşak ,eğer lastikleride michelin yaparsam keyfinden yanına varılmaz gibi geliyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Ufak bir bayram gezisi !... ?

Motosikletle yapılan 1210 km.'lik bir rota; kesinlikle az bir yol değildir..

Bu sebeple, bu konuda mütevazi olmana hiç gerek yok..

Gezi notlarını ve güzel fotoğraf karelerini bizlerle paylaştığın için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle yapılan 1210 km.'lik bir rota; kesinlikle az bir yol değildir..

Bu sebeple, bu konuda mütevazi olmana hiç gerek yok..

Gezi notlarını ve güzel fotoğraf karelerini bizlerle paylaştığın için
    haklısın çok kısa bir yol değildi, dönüşüm molaları ile 9,5 saat sürdü bir ara hiç durmadan 200km üzerinde yol yaptım bir benziciden diğerine benzin bitene kadar neredeyse hiç durmadım ,normalinde bu yolun hakkı 2 ye bölünerek gidilmesi ,yolun yarısı gidildikten sonra bir gece dinlenip öbür gün devam etmek daha sağlıklı olur ama biz vakit sıkıntısından dolayı ,geziyi presleyip 4 güne sıkıştırdık,iron butt olmasakta sağlam bir butt ımız olduğumuz kesin ,bir dahaki bayramada aslında güzel gezilirdi önümüzdeki yaza suriyeye kadar gitmeyi düşünüyorum hayırlısı ..

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın çok kısa bir yol değildi, dönüşüm molaları ile 9,5 saat sürdü bir ara hiç durmadan 200km üzerinde yol yaptım bir benziciden diğerine benzin bitene kadar neredeyse hiç durmadım ,normalinde bu yolun hakkı 2 ye bölünerek gidilmesi ,yolun yarısı gidildikten sonra bir gece dinlenip öbür gün devam etmek daha sağlıklı olur ama biz vakit sıkıntısından dolayı ,geziyi presleyip 4 güne sıkıştırdık,iron butt olmasakta sağlam bir butt ımız olduğumuz kesin ,bir dahaki bayramada aslında güzel gezilirdi önümüzdeki yaza suriyeye kadar gitmeyi düşünüyorum hayırlısı ..
    Fotoğraflar çok güzel, motorla yola çıktığında fotoğraf makinanda yanında olsun.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    çok güzel bi anlatım teşekkürler..nice bayram gezilerine
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok güzel bir paylaşım teşekkürler kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Paylaşım için teşekkürler.Motosikletle 2 defa Ege-Akdeniz yapmama rağmen yine de heyecanla görüntülediğiniz kareleri izledim.Gezilerim hep artçısız olmuştu önümüzdeki sene eşimi de alıp öyle gezmeyi istiyorum. Ama bakalım hele , ben +90 ,eşim ise +70 ve de yükler ''iron horse''m biraz kızacak gibi....
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    4 teker
    wala üstad hasta oldum manzaralara çok güzel bir gezi olmuş bir anda olsa dogayla iç içe olmakk topraga yeşile doymak ayrı bir duygu yaa çok ho bir gezi olmuş tebrikler
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

emeğinize sağlık, çok güzel. duygudurum.com dan arkadaşlarla bizde böyle bir gezi yapmayı düşünüyoruz. paylaşım için teşekkürler.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    çok güzel bir gezi olmuş tebrikler bu arada o 1 liralık tünelden gemezseniz ortalama 8 km boyunda dağdan gitmeniz gerek ama tavsiye ederim süper manzara var

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    güzel bir gezi olmuş,güzel fotolar,paylaşım için teşekkürler tekerinize sağlık
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    tebrik ederim çok güzel bir gezi olmuş. o geçtiğin tünelden bende bu yaz geçtim abi ben sordum ama niye geçtik biz bundan diye dikkat edersen oraya girmeden yol ayrılıyordu o tünelden geçersen 7 km kısalıyormuş yolun :D

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hmm ahh marmaris ne güzel ya imrendim size, tebrikler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)